CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: honeydowngiler

Tekanan makin memuncak,,tulunn

honeydowngiler posted on 19-12-2014 07:24 AM
saya bukan berkira. tapi saya x leh ajarkan dia senang dari awal. saya mmg sudah sedia ada stabil. ...

Kalau ko ngadu kat dlm board ni kena kuat semangat sbb forumer kental kat FD ni kebanyakkan nak soh ko bsyukur sbb berlaki, buar laki main kayu tiga asal keperluar terjaga, nasihat forumer muka2 biasa yg mana setiap thred ada nick dia tu jgn x ikut sbb nnti ko kena kecam sbb derang ni hebat sgt dlm berumah tangga walau kerjanya setiap tgred mengadu nasib suami ada betina lain jer..haha
Ko reply kat komen yg membina je yang jenis membinasa ni ko jgn layan. Derang tu rumah tangga sendiri pon kelaut ada hati nak jd otai...
Haa..ni komen mokcik. Kalau ko rasa hazab sgt kawen ngan laki ko esp kalau dianx solat n reti plak panggil bini dia pompuan sial..ada baiknya ko jgn beranak dulu..agak2 ko dh x larat. Ada baiknya ko angkat kaki...alasan ko kukuh je sbb laki ko x jaga solat.

mokcikKSKB posted on 20-12-2014 10:38 AM
Kalau ko ngadu kat dlm board ni kena kuat semangat sbb forumer kental kat FD ni kebanyakkan nak so ...

ni aku rasa nasihat simple jer, tapi penuh bermakna...elok la tt bincang betul2 dulu dengan hb tt..

bagi dia time limit dalam tempoh beberapa bulan..klu still solat x cukup, still xmanage kewangan tu baik2..pandai2 la fikir apa perlu buat...

munchkin posted on 20-12-2014 02:01 AM
Selagi you hubby and you bIl layan, mmg tak leh buat apa. Kalau itu pilihan dia, then dia shouldnt ...

Aku ada kawan yg ada lebih kurang sama problem dgn TT nih
Si adik bongsu slalu jah mintak2 duit dr kakak nya
Dah le kakaknya keje 18jam sehari semata2 nk bg duit kat adik dia yg x reti2 nk berdikari
Pastu ditakdirkn Tuhan lebih sayangkn kakak dia..kakak dia meninggal eksiden (nanges jap)
Pastu terkontang kanting la aku tgk adik dia skang ni sbb masih menganggur..xde sapa hengen nk amik ko keje
Akak senyum sinis aja lehat ummah moslem bangsat mcm si adik dia nih

mokcikKSKB posted on 20-12-2014 10:38 AM
Kalau ko ngadu kat dlm board ni kena kuat semangat sbb forumer kental kat FD ni kebanyakkan nak so ...

Saya memang memberi waktu untuk tengok sampai bila benda ni berlarutan di samping saya memberi nasihat agr menjaga solat..tentang adik ipar saya tu saya memang nampak paling ketara sentiasa berada dalam zon anak2 kecil tidak mahu berdikari.asal ada cuti semester akn duduk diam di rumah.ayah mertua tidak membenarkn dia membuat part time keja di area dkt2 dgn rumah kerana risau dengan keselamatan anaknya.pernah saya dan famili sebelah saya termasuk mak saya follow sebelah keluarga suami ke kelantan..baru je beberapa minit adik ipar tiada depan mata ayah dan mak mertua saya bimbang seolah ank perempuannya tu masih kecil lagi..padahal adik ipar tu pegi ke gerai2 yang menjual baju di sekitar pasar siang..kalu macam tu la gayanya lepas abis grade mesti nanti nk kerja ke praktikal ke menumpang di rumah abgnya senang nak pantau dan hantar adik ke tmpt kerja..saya rasa tak mustahil benda ni terjadi

…kata aku…

…tt…u have a much serious problem than masalah with your husband punya keluarga nie…masalah with your in-laws nie is secondary problem sebenarnya…your primary or main problem is your relationship with your hubby…

…u guys just got married…newly weds selalunya masih dibuai feeling2 honeymoon…romantik…bagai diawang2an…ekekeke…but…in your case…baru kawin laki dah panggil ko pompan sial…ko rasa2 macam menyesal giler tak kawin ngan laki ko nie???…tentu menyesal kan??…cos kalau tidak…takkan ko dah de back up plan of walking out of this marriage bila ko dah tak bley tahan??…tak gitu??

…masalah with your in-laws nie is just an added issue jer yang membuat ko lagik bengkak hati…cos seriously…kalau laki ko treat u well…tunjuk kat ko yang dia sayang giler kat ko…tentu ko takkan rasa sakit hati sangat walaupon laki ko layan kerenah family dia…

…what u are feeling now is that of unappreciated…ko rasa laki ko tak menghargai pengorbanan yang telah ko buat tuk marriage korang nie…yelah…ko dah berkorban dari segi penukaran tempat kerja…dah elok2 kerja ngan company kat sana ko terpaksa mintak transfer ke tempat yang lain…meninggalkan kawan2 yang sedia ada…meninggalkan rumah ko…just to be with your hubby…but then…sikit pon dia tak tunjuk kat ko yang dia menghargai pengorbanan ko ini…

…instead of showering u with love…dia sanggup maki ko dan panggil ko pompan sial…pastu…dia curahkan duit dia kat family dia saja…tanpa membuat apa2 tuk improve taraf kehidupan rumahtangga korang…issshhh…kalau aku pon aku down giler…

…and that is why also ko rasa yang tak berbaloi kalau ko keluarkan duit ko tuk furnish the house…cos u dont want your hubby dan keluarga dia mengambil kesempatan kat ko jugak…which to me is a good move…but…kalau ko dah decide to take such move…then ko jugak kena belajar tuk hidup dengan the basic minimal jer…kena kuatkan hati ko tuk terima keadaan rumah ko seadanya…

…takde gunanya ko carik salah silap family mertua ko…cos that will only make u feel sakit hati jer…nasihat aku…let it go…stop focusing on them and start focusing on how to repair your relationship with your hubby…cos kalau ko nak semua nie resolve…u have to win over your hubby…

…your hubby is 7 years younger than u??…that means kalau ko 32 tahun…laki ko is 25 years old…muda sangat2 sis!!…masih blom boleh berenggang ngan mak pak lagik nie…hehehe…

…but…it is easy also tuk pikat hati suami yang muda nie…what u need to do is to pamper him alot…jangan ignore dia…instead…focus your attention to him…buang segala rasa negative yang ko ada towards him dan ko carik baliklah segala perkara baik tentang suami ko yang buat ko terpikat kat dia…

…plan your strategies bagaimana nak win him over to your side…masak lauk faverit dia…bila dia balik kerja ko picit badan dia…dan sebagainya lah…for the time being…jangan persoalkan apa2 yang dia buat tuk keluarga dia…let him be…u just work on winning his heart by being a charming and loving wife…

…however…kalau dia mintak pinjam duit…ko can just let him know that ko pon kekurangan duit cos u also contribute to your own family…just like him…and ko cakap jer lah ko pon banyak kluarkan duit tuk perbelanjaan dapur…give alasan yang dia bley terima…

…bila2 ada peluang…ko manja2kan laki ko nie…lalaikan dia ngan belaian manja ko…dan sambil2 tu…ko selit2kanlah apa yang ko nak…nak beli sofa ke…nak beli set meja makan ke…dan sebagainya…

…but…perkara yang paling penting yang ko kena address dulu ialah the need to show respect to each other…ko kena let him know yang ko takkan terima bila dia panggil atau ngan makian atau ngan kata2 kesat…let him know that it makes u feel very sad cos suami sepatutnya menyayangi dan menghormati isteri jugak…

…so…for now…all u need to do is to focus on repairing and building a closer relationship ngan your hubby…stop going out alone to make yourself happy…pergi keluar bersama suami tuk hiburkan hati…its ok kalau ko blanja hubby makan once in a while as an attempt to enhance your relationship…

…u need to keep an open mind every time…so…kalau ko pergi visit your in law…ko buat yang terbaik…stop finding their faults…stop judging them…cuba eratkan hubungan korang jugak…bila hubungan kita baik ngan semua orang…we will have less problem dealing with them…

…so lets mingle and communicate!...
Last edited by blackmore on 20-12-2014 02:26 PM

cmf_premierleag posted on 20-12-2014 11:17 AM
Aku ada kawan yg ada lebih kurang sama problem dgn TT nih
Si adik bongsu slalu jah mintak2 duit d ...

benda ni akan didik manusia lain jadi dependent. saya tengok kekawan saya "lain" takde kekdah nak kena tanggung adik sampai bermewahan bagai. tapi kalau ada yang sudi menghulur tengkuk selagi tulah tukang pancung tu akan pancung.

masing masing jaga hal masing masing. habis tu yang anak sulung tu boleh pulak berdikari cari duit. yang bongsu diberi akal dan tubuh badan sihat, tapi kurang upaya dari segi pemikiran tu apa hal pulak.

Follow Us
tt, tips dari mod tu ko bley la try...ko tackle hb ko yang masih kanyaq tu habis-habisan...

once dia dah lentuk dengan ko, ko mula control dia satu persatu...silap2 sume kewangan dia nnti dia minta ko manage..dalam tempoh ko bagi maa kat dia sekarang, boleh la try....

faktor beza usia tu pon kadang2 laa...ada juga masalah coz zaman xsama..ko faham kot..kekadang age 25 tu still nk enjoy..apa2 mengharap pendapat ibubapa lagi...cuma ada jugak la yang matang, cuma bukan hb ko..nasib la kan....

so, try la sesuaikan diri dengan lifestyle macam dia....maybe dia suka tengok wayang..suka mancing...selagi suka yang xsalah disisi agama & x membazir, ko ikut je la....1st 5 years memang ujian besar dalam perkahwinan...

penjagaan diri pon penting..jangan sebab usia ko lebih tua, ko trus jadi diri ko jer...jaga penampilan...tambah2 bila time kt umah, kekemasan rambut..pakaian..kulit muka..hygiene....sume laa..rajin2 p facial..jaga diri...pendek kata, kena jaga sume n nampak lebih muda ler...gittew...jangan berkain batik..berkelawar jer kat umah..aku pon jemu nengok tau..serabut jer nampak kekadang tu...

blackmore posted on 20-12-2014 01:03 PM
…kata aku…

…tt…u have a much serious problem than masalah with your husband punya keluarga ni ...

Ada benarnya kata2 sis...sy x bole slalu nk mngamuk kat somi sy..kena gak guna pendekatan belembut..saya klu tgh mrh asik mogok je..xnk masak..muka jadi masam...wlupun sebenarnya suami saya jenis memang suka makan kat umah dan sukakn tiap masakan saya terutama masakan kampung kerana di umh maknya asam pedas sahaja tiap2 hari...bila di rumah dengan saya dia request macam2..tika memula dulu memang saya tak miss masak apa pun menu pemintaannya..mungkin saya terbawa-bawa dengan hati keras saya ditambah dengan kelakuan ipar begitu begini maka corak masakan saya totally berubah ibarat sekadar ada dan tak seperti dulu.Penangan perbuatan mereka meninggalkn impak dalam hubungan kami

hotzzplate posted on 20-12-2014 03:05 PM
tt, tips dari mod tu ko bley la try...ko tackle hb ko yang masih kanyaq tu habis-habisan...

once  ...

Saya kategori petite girl...dan ada kala size saya sering disalaherti seperti budak sekolah..dr segi penjagaan diri memamg saya masih titikberatkan..facial mahupun spa treatment rambut sekali sekala...suami saya biasanya akan menemankan...dan dia memang dari awal tahu saya akn sentiasa up to date

honeydowngiler posted on 20-12-2014 04:47 PM
Saya kategori petite girl...dan ada kala size saya sering disalaherti seperti budak sekolah..dr se ...

bagus la klu jaga..

tu hb jenis suka makan kat umah lagi bagus...masak jer apa yang dia suka...xyah ego sangat pon..nampak x, dia ngada2 sket bab nak makan..ok la tu..boleh tackle dia melalui masakan....

pelan2 kayuh bahtera umah tangga,....hihi..moga2 berjaya...

nanti update la dari masa ke semasa yer..kot2 la tips dari forumer yg baik2 ni berkesan..yg x baik jangan simpan dalam hati, cuma beringat la kot jadi yg x elok...

honeydowngiler posted on 18-12-2014 03:36 PM
abistu takkan nak makan hati je. Mak mertua tu tak nampak ke anaknya tu kalau balik ke kampung asi ...

kalau dh camtu teruskanlah niat ko...mudah2an diaorg faham masalah korang..
good luck..

Tt...kita kawen ni secara automatiknya kawen dgn famili skali. Buruk ke baik mmg xde turning back melainkan cari solution sama2. Baru je kawen tt tp dah komplen mcm2. Imagine lepas 5 thn..10 thn? Kalau ko rasa kawen ni akan buat hidup ko lebih senang..ko salah tt. Ko kawen la dgn org sekaya mana pun. Kalau tak masalah duit..masalah dgn famili in law. Deal with it. Ikhlaskan doa kau dlm solat tiap2 hari semoga Allah tunjukkan jalan. Pasal adik dia tu sabar je lah. Dah habis belajar suruh dia carik keja n byr balik loan yg abg dia dah buat tu. Rasanya x lama lagi kut. Bertabah lah.. Ko insan terpilih sbb ko mampu handle benda mcm ni asalkan ko jgn berkira sgt. Ko tak tau ramai lagi pompuan luar sana yg korbankan enjoyment masa single lepas kawen. U have no idea... Kalau single biasa buat facial..set rambut..shopping lepas gaji tp pas kawen semua niat tu tpaksa dilupakan. Ramai tt..ramai pompuan mcm tu

Hahaha... Lbh kurang Cam kes aku mula2 kawin... Luahkn kt cni jugak... Bezanyer hubby aku layan aku baik aaa... Tnggungjwb dier jln...  Inlaws jer slalu nk pow hubby , siap nk pow aku skali... Asalnyer aku bkn jenis brkira.. Tp lama2 muak juga..

Nasihat aku kt TT, igt 1 jer.. Hsbn kiter brduit pon asalnyer dr pengorbanan ibu bapa dier.. S long s tanggung jwb dier kt uMah tangga jln, duit ko x luak, biar je laaa.. If hubby nk pinjam duit, jgn kasi.. Else nnti dier take 4 granted.. Once dier rsa susah x brduit, pandai la dier manage duit dier sndiri.. Bab2 baju, kasut henbeg, beli jer la sndiri... Psal cam aku, sorry to say, suker yg branded.. So, dr mkn hati n kene investigate ngn in laws, pkai bonus sndiri.. Aku lgi la 3 SIL taw.. Smpai skang diorg still tanyrr saper byr henbeg riban2 aku tu.. Tp aku dh imune dh..

Dlm rumahtangga ni, kalau nk still intact, byk benda kene letgo.. Key words dier, s long s tanggungjwb wajib tu jln, benda2 lain tu pepandai la manage.. Cam perabot umah, if ko x nk kuar duit sndiri, xyah la beli.. Pujuk la hubby tu beli time bonus dier ke.. S long s duit tt x kene korek ngn hsbn n famili diier, kire dh ok la tu..