CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3042|Reply: 5

pada suatu malam.... jeng jeng jeng

Post time 18-12-2014 06:55 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Kisah ni bermula pd suatu mlm yg sunyi (thn 2005). Waktu ms tu dlm 3-4pg. Biasa la zaman muda remaja time ni la time nk bgayut ngan hp kan. Br lps bgayut tepon dlm blk. Ms ni semua org dh tido dlm blk masing2. Mak ayah n kami adik beradik. 3 Blk terletak di tingkat atas. 2 bilik bersebelah2. Satu lg kebelakng skit. Tp bilik blakang tu xde org tido.

Nk dijadikan crita. Pd suatu mlm lps abis bgayut tepon dlm 3-4pg tu... Tiba2 dgr mcm org tgh gergaji besi kt tingkap nako tu (tingkap yg cermin sekeping2 tu, kan ade palang besi)... Kuat bunyi.

Aku pun try bgn n nk bukak pintu bilik. Ms tu pintu bilik kunci. So bile nk bukak pintu tu bunyi la kan. Tiba2 bunyi org gergaji tu diam. aku jenguk kt luar bilik xde ape. So msk blk bilik. Selang dlm stgh jam mcm tu, dia bunyi lg. Tp kali ni pelan2 je. Skali ngan bunyi mcm cermin org dh cabut n susun satu2. Aku ni dh mgigil... Smbil tgh berfikir mcm ne nk bgtau bapak aku yg tido blk sblh ni.

Aku amik hp then nk taip msg. Ms tu dada dh dup dap dup dap. Tgn pun xleh nk menaip msg. Megigil. Aku cmpk hp then terus aku jerit kt bapak aku... "Ayah bgn!!!! Pencuri2.." Hihihi. Bapak aku sepantas dia bgn cek semua tgk xde ape. Cermin n besi palang tu elok je.

Tp aku confused la... Sbb bunyi tu mmg jelas kuat dr blk blakang...

Sbnrnya umh aku ni mmg mcm2 bunyi pun sblum ni. Mcm tangga umh tu kayu tetiba dgr mcm org tgh pijak2 tangga tu. kdg2 bile naik tingkat atas dgr mcm org bdengkur. Tp bile cek xde org pun tingkat atas. Pastu slalu gak dgr bunyi mcm cakar2 n benda lari2 dr atas siling

Ntah la apekah benda2 tu... Last edited by imsal on 18-12-2014 06:58 PM

Hmm..

jeng jeng jeng..... cer sambung lagi cerita nyer........

Ade lg satu mlm ni. Kejadian ni jd sblum kejadian yg atas tu.

Ms tu dh lupa kt umh kitorg ade kenduri ke hape. Coz ms tu ramai sedara mara dtg tido kt umh. Kbiasaan kalu sedara mara dtg, ade yg tido dlm blk tingkat atas tu. Ade yg tido kt ruang tamu kt bwh. Juz bentang tilam n toto.

Mlm tu aku tido bwh kt hall ramai2. Ntah kul bape ntah. Tiba2 dgr mcm org nk bukak pintu. Pintu umh ni jenis sliding. Kuat la bunyi mcm org duk korek2 pintu tu. Mmg jelas sgt. Org lain semua dh tido.

Ms tu tiba2 mata tbukak luas sambil amati ape bunyi tu. Ikut hati bkata mmg nk bgn nk selak langsir ape ade kt luar. Tp kpala mcm berat xleh bgn. Cuba nk bgn tp xleh. Lama gak tunggu. Last2 ttido mcm tu je.

Bgn esk pg tgk xde ape2 pun kesan.

Senang je nak hilangankan bunyi2 pelik mcm tu dek, iaitu setiap hari selepas solat maghrib kena ngaji hari2 dan setiap malam Jumaat, bacalah surah al-Kahfi atau Yassin.  InsyaAllah bunyi2 tu akan senyap sendiri.  Rumah yang ada al-Quran harus dibaca, mudah2an roh al-Quran akan menghiasi suasana dalam rumah.  Segala jin dan setan tak suka nak dekat, 'panas'. Wallah huwa'lam.

nolya posted on 18-12-2014 03:06 PM
Senang je nak hilangankan bunyi2 pelik mcm tu dek, iaitu setiap hari selepas solat maghrib kena ngaj ...

mmng btul kak. Buatnya tu gondo brrkurun? jin berkurun ni klis dgn al quran kak.

Follow Us