CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 8999|Reply: 70

suami tuntut semula pemberian

Post time 18-12-2014 07:41 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Salam.. nak tanya boleh ke suami menuntut semula pemberiannya kepada isteri semasa didalam perkahwinan seperti berang kemas jika berlaku penceraian.sisuami mengugut siisteri untuk memulangkan semula barang kemas selepas marah dgn isteri menfaikan penceraian.jika barang tersebut dipulangkan barulah sisuami menceraikannya.

Kalau x silap td bel ada terbaca satu hadis berkait ni rasanya tp x ingat.

tp ikut hukum akal...sungguh x berhati perut suami yg mcm tu. Tp tgk juga sbb apa bini tu nk cerai. If sbb birah ada jantan lain or nusyuz maka mungkin itu yg buat suami jd begitu kejam

Speechless dgn org gila mcm ni

buruk siku lah suami tu

kalau aku pulangkan je. tak hadap pun reta pasangan. sanity is the most important thing to me.

Sayalah isteri tu..saya tuntut cerai sbb suami saya ada perempuan simpanan pelacur berbangsa vietnam.

Follow Us
beldandy posted on 18-12-2014 08:06 PM
Kalau x silap td bel ada terbaca satu hadis berkait ni rasanya tp x ingat.

tp ikut hukum akal...s ...

Suami yang curang ada pompuan simpanan org vietnam

munchkin posted on 18-12-2014 09:55 PM
kalau aku pulangkan je. tak hadap pun reta pasangan. sanity is the most important thing to me.

Mula2 mmg saya nk pulangkan tapi klu saya pulangkan nnti dia bagi pulak kat pompuan simpanan dia..dari pompuan tu dapat..saya rasa saya nk pertahankan hak saya..lagipun saya selepas bercerai ni mmg tak akan tuntut apa2 nafkah dari suami.tapi saya terkilan dia yg curang tapi mahukan balik apa yg dia beri pada saya.

ko gi gadai brg2 tu. suruh dia gi kutip kt situ.

noraidil_06 posted on 18-12-2014 10:56 PM
ko gi gadai brg2 tu. suruh dia gi kutip kt situ.

Ha ha..hai entahlah nasib badan dapat suami mcm ni.

ko tebus talak la.jgn tunggu dia ceraikan. nanti kena aids plak

noraidil_06 posted on 18-12-2014 11:15 PM
ko tebus talak la.jgn tunggu dia ceraikan. nanti kena aids plak

Sekarang pun dah tinggal asing2..insyaallah minggu depan naik mahkamah..tulah risau juga sbb dia tipu aku setahun dia ada affair..aku tak tahu..awal november baru ni baru aku dapat tahu..aku check dia punya henpon yaallah terkejut aku tengok gambar pompuan vietnam tu.aku dah buat check kat hospital tunggu keputusan je ni..

Sabar byk2 ye tt. Be strong..Insya Allah ada sesuatu yg lbh baik Allah akan beri pd tt disebalik kjadian ni

Wsalam puan...

Buat masa ni jangan pulangkan.. Suruh suami minta masa di mahkamah nanti.. Depan2 tuan hakim.. Tengok apa kata hakim...

ana_una posted on 18-12-2014 11:31 PM
Wsalam puan...

Buat masa ni jangan pulangkan.. Suruh suami minta masa di mahkamah nanti.. Depan2  ...

Ye saya pun banyak dapat nasihat yang mcm ni..jangan pulangkan..saya pun dah buat report polis sbb suami menggugut nak datang kacau kat tempat kerja semata2 nak barang tu balik.dah saya pun dah ckp klu nak tuntut di mahkamah..hanginlah suami saya..kerap kali dia cakap barang2 tu hak aku bukan hak engkau..saya dah minta cerai klu nak ikutkan saya ni yang takde apa..dia dah ada pompuan vietnam tu..rumah segala kebun..lagi nak barang kemas saya.

utama posted on 18-12-2014 10:54 PM
Mula2 mmg saya nk pulangkan tapi klu saya pulangkan nnti dia bagi pulak kat pompuan simpanan dia.. ...

Terpulang Pada masing masing. Tapi kalau saya, saya pulangkan balik. Peduli apa dia nak bagi pada sapa pun. Kalau dah benci, wouldnt want to be associated with that piece of jerk in whatever possible way.

Bagi saya kalau saya nak jugak barang dia and dia nak jugak barang tu, nampak cam kita kemaruk sangat ngan duit dia.

Tapi as i said, terpulang pada masing masing.

tapi why would i want to go thru the turbulence just for pieces jewellery.

Kalau dia nak bagi ikhlas, lainlah cerita. Tapi ni sampai berebut bagai. Just not worth to sacrifice my inner peace and sanity.

Rate

1

dia tuntut barang kemas? srh dia tuntut depan hakim..n kaka tuntut pulak harta sepencarian n segala mak nenek yg patut kaka dpt bila cerai nnt. kalau ada bukti kecurangan dia lg bagus kaka blh tunjuk kat hakim nnt..

Sabar la tt..makin ramai suami yg kejam kt dunia ni..kite perempuan ni jugak la yg teraniaya..ase makin sakit ati plak bace kisah tt ni..tp kalo sy die nk sgt hamek jela rete die 2..bkn die bleh bwk kbur pon..dr sakit ati dganggu mcm 2 kn..ade la blasan nye nt..xtau la apdal makin byk spesis suami curang dan btambah kejam ni..ngn placur pon jd..:Q

cakap kat suami..

saya akan pulangkan barang2 kemas yang abang bagi ne dengan syarat abang pulangkan dara saya..

err..

boleh tak?

tak pun, bagi tau je.. nanti buruk siku..

Tq kaka mod @NURMIMIE for the generous kredit.

Pada pendapat saya masing masing kena pikir kena muhasabah.

Kalau dah sampai ugut mengugut ni, lagi mau simpan ke jewellery tu. Pada saya safety first. Memanglah sakit hati dgn perbuatan dia curang tu. Tapi utk sacrifice sanity and safety tu just does not make sense.

Dua dua tak mau kalah. Situation ni macam win or die gitu. Beralah tak semestinya kalah. Kalau dia apa2 kan cam mana. Kerana barang kemas sampai ugut mengugut bagai.

Kalau nak pertahankan anak anak harta dunia akhirat i sokong. Tapi kalau just barangan duniawi ni, nampak tidak logikal.

Kalau dia tak ugut takpe. Tapi kalau dah sampai bergaduh ugut mengugut, do you seriously think it is worth all the trouble? Sampai dah report polis bagai.

Lagi consciously tahu you masih nak ke barang pemberian dia. By giving back or returning his goods shows that you have already move on and tak terkesan or happy dengan decision you utk tinggalkan dia. Senang dia lepaskan you. Tutup cerita. Move on.

Kalau you pulangkan depan hakim and orang ramai tengok dia macam a piece of jerk, do you not think that he may do something else pulak? Sanggup nak tengok orang dendam semata nak buktikan that he is orang yang teruk depan hakim etc?

Pikirkanlah tt. Saya cuma rasa tak berbaloi dengan orang yg pendendam. Saya lebih suka ketengan dan selamat. Dan saya juga suka tengok orang lain tenang dan selamat.

Sebenarnya kena tanya diri sendiri apa yg you nak. Apa yang you nak tak semestinya you dapat. Tapi among all apa yg you betul betul nak(cerai) kenalah setkan sebagai objektif yang mesti dicapai. Barang kemas tu adakah salah satu objektif yang hendak dicapai? I dont think so. Tapi tak tahulah bagi tt itu objektif utama(barang kemas). Kalau saya tetapkan objektif utama. Lain lain tu kenalah humbankan ke dalam laut just to save my boat. Last edited by munchkin on 19-12-2014 05:40 AM

Rate

1