CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lavasuperb

[Tempatan] orang kedah tak ada bahasa...

famri7 posted on 19-12-2014 03:25 PM
Kan..saya bukan nk prejudist apa namun ada beberapa ekor forumer kedah kat cari pon boleh tahan ke ...

Ak klo cter ngn dak kedah ni nak xnk trpksa diam je. Klo nk cter ngn die smpi bsok x abes

Komrade posted on 19-12-2014 03:27 PM
mana pulak dia org kedah..dari segi bahasa dia memang orang area lembah klang...

Dorang pandai kaver bro..
Cer baling cicak bagi terkejut tgok....segala ayat dorang caruttt....

jazaa posted on 19-12-2014 03:27 PM
Memang punnnn.....

Msa thred nk buka airport kt kedah tu. Ak snyum sinis je tgok org kedah prtahakn pmbinaan airport. Klo airport tu sendu hrapnye duit rkyt kedah ckup la nk kaver kos krugian tu. Jgn sluruh negeri kat malaysia rkyatnye kna kos rugi suda

jazaa posted on 19-12-2014 03:30 PM
...

........

famri7 posted on 19-12-2014 03:25 PM
Kan..saya bukan nk prejudist apa namun ada beberapa ekor forumer kedah kat cari pon boleh tahan ke ...

Posting kau yg KEDUA terbaik...

Harap-harap lepas ni aku jumpa yg baik-baik je lah...

*** ni menunjukkan tahap kematangan kau bertambah...mod patut bg kredit berganda ni....

pada aku, setiap negeri ada bahasanya kasar.. lebih-lebih lagi yang jenis cakap dengan nada ton yang tinggi
dia tak rasa bahasa dia kasar kalau duduk dalam kelompok kaum dia je..

orang ni kata bahasa kelate kasar, orang tu kata bahasa kedah kasar, orang ni pula kata bahasa melaka kasar, orang tu pula kata bahasa johor kasar.. so bahasa negeri mana yang lemah lembutnya??

tapi, bila orang kedah kata orang kedah kasar, tu something wrong la.. so mesti orang tu tak boleh terima apa yang diungkap oleh orang negerinya sendiri

Follow Us
kalau doktor tu cuti pun..takkan takde doktor lain yan boleh check kan? aku temujanji klinik ibu dan anak..bila tak dpt datang hari temujanji...pastuh datang hari lain..nurse tak marah pun..tp die suruh tunggu lama sikit la sbb dia kene follow waktu temujanji orang...tak kisah lah...dah salah sendiri datang tak ikut hari temujanji..ni dah org tu datang hari temujanji kot?

hospital swasta akan call pesakit okay kalau ada perubahan waktu temujanji...

tak pukul rata hospital/klinik government..sbb setakat yang aku pegi hospital dan klinik kesihatan putrajaya..so far servis diorang okay...akak2 misi pun mesra gituh nak2 kalau yang tua2 mcm mak2 tu...sister pun rajin round and sembang dengan pesakit...kalau kat spital tu matron tu haa datang round check pesakit puas hati ke tak...taktau lah hospital/klinik kerajaan kat tempat lain

Komrade posted on 19-12-2014 07:23 AM
mulut lazer dan kurang ajar ni bukan kira negeri, mana2 negeri pun ada, even negara2 kokosen pun a ...

lain kali panggil aku biar aku tumbukkan ajer

Nahhhhaaiiiii hampa toksah bergaduh la kak nurse pemalaih baloq liat tu yang loqlaq.
Aku kasaq dak?

jazaa posted on 19-12-2014 03:30 PM
...

kelantan..ganu pastu kedah...sabah n sarawak..

ini ranking negeri2 paling jahanam dalam malaysia..

dasar kampongan tarak akhlak..

nurse tu stress barangkali.
kalau ckp elok2 settle masalah.

dah tau duduk front desk kena la maniskan muka sikit... haih... common sense je pun... tapi takkan la sorang je dokter sekali jalan? punya la tak logik. ai p check up gomen sangat ok la so far. kalau kena tangguh temujanji ke apa ke, diorang mmg akan call siap2.

Kesian sape yg kena maki dgn nurse cam tuh.  Ai ni dah bertahun-tahun ambik appointment kat HKL so far never encounter dgn situasi cam nih.  Rasanya x boleh kita assume semua org cam tuh.  Tapi Ai yang kena tengking cam tu mmg silap besar lah hakak tuh.  Mmg Ai tengking balik, ambik nama dia tulis surat kat ketua jabatan bg tahu staff dia kurang ajar sgt.  Aissh geram la buat buruk servis gomen la!

purplegirl posted on 19-12-2014 04:31 PM
Kesian sape yg kena maki dgn nurse cam tuh.  Ai ni dah bertahun-tahun ambik appointment kat HKL so f ...

I jadi Ai...

memang patut pun lu kena tengking...spelling simple camtu pun fail..

Tu tandanya kerja tak ikhlas...sila cari kerja lain la kak misi..

ice_sky92 posted on 19-12-2014 12:19 AM
Bersangka baik, staf perempuan tu tengah datang haid

menses n hutang banyak.. pening kepala.

tp mmg. nasib la GH Melaka alhamdullilah okeh jugak sebis nyer..

bertabahlah... dorang ni pon kalo stress keje pon agak2 la. mcm2 peel
meroyan x tentu pasal. sian org tua.

apesal misi dia xkol doc tu kan ada appointment da..

kalo aku aku da cari sister / matron dia da..
report je.. mana blh dok kaunter layan camtu.. itu ari aku g klinik pon ada makcik ni marah2 pakcik pesakit ni kot.. terkulat2 je pakcik tu aku nengok kesian.. kalo la family dia wat camtu mmg aku wat sampai kena tataterib makcik tu..

tp mmg la kalo yg muda2 biasanya ok walaopon ada jugak yg peel..

siputsedut posted on 19-12-2014 04:08 PM
kalau doktor tu cuti pun..takkan takde doktor lain yan boleh check kan? aku temujanji klinik ibu dan ...

kannn .. aku g kk 19 shah alam pon ok je.. tp sebelom aku nk buat buku aku kol klinik dulu.. dia kata boleh dtg

pastu bila aku dtg rupanya ada hari untuk seksyen2 tertentu. cth aku dok sek17 appointment hanya ari selasa kamis je.. tp aku ckp aku da cuti arini dan da kol sebelom dtg minggu lepas.. pastu ada sister kat situ ckp kalo camtu xpelah tp kena tunggu lama sikit la sbb kami kena abeskan temujanji yg ada ada dlu.. aku ckp xpe la ok je boleh.. pastu sister tu ckp yela nnt sesetengah org xpaham sbb terpaksa tunggu lama..

aku ckp xpe sister sy paham je org ramai.. so dia pon ok .. xde nk melenting ke bagai huhu

epalgebuu posted on 19-12-2014 04:56 PM
kannn .. aku g kk 19 shah alam pon ok je.. tp sebelom aku nk buat buku aku kol klinik dulu.. dia k ...

itula...hospital aku tak sure lah hari rawatan tu mcm mana....tp kalau klinik ibu dan anak mmg gitu kan?ada hari boleh bukak buku merah..ada hari dia khaskan utk MGTT test je...kalau appointment doktor plak...setahu aku kalau doktor tu tak ada...doktor lain akan takeover...kesian ler makcik ni...makcik kot wehhh..kalau aku tak sampai hatinye nk marah makcik2 tua2 baya-baya mak aku..

tp so far..kalau salah pegi pon..adik2 akak misi akan explain elok2..takdenye nk menengking camtuh..atas meja tu sebesar2 alam...ada kotak survey...boleh letak kertas utk box berlainan; memuaskan, sederhana, tidak memuaskan..hahh direct gituh surveynya...yang pasti KK kat tpt aku sister mmg selalu ada n round2...sbb tu misi semua muka manis je kot...