CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lavasuperb

[Tempatan] orang kedah tak ada bahasa...

axl_bach posted on 19-12-2014 06:04 PM
aku xleh nak komen kes nih per se sbb maklumat sebelah pihak.....dah byk aduan yg dihandle terlebi ...

memang betul la yg @axl_bach mention tu
macam i ni,  akan undergo minor operation maybe next month
masa mula nk jumpa doctor pakar, mmg nurse yg consult dgn dr tarikh yg available untuk operate
dah 2xtangguh pun i relaks saja sebab i faham kenapa dan justifikasi i minta tangguh and hospital tangguh
idaklah sesuka hati je sama2 nak blame each other
diorg siap bagi date suggestion utk pesakit bg feedback ok ke tak dgn tarikh tu
yelah latar belakang pesakit kan macam2, dengan soal kerja , lokasi, faktor kesihatan lain dsb

i ada bebarapa berurusan dgn klinik dan hospital baik di kedah, perak, selangor n johor..
layanan kakitangan hospital in general memuaskan
[size=14.3999996185303px]once i mention keje i, i rasa amaze sebab both parties boleh share knowledge and info
and of course la mutu perkhidmatan ni boleh dipertingkatkan dari semasa ke semasa
maybe hospital n klinik kena ensure enuff training [size=14.3999996185303px]and good PR yang sentiasa berhubung dengan pelanggan (ie pesakit la kan)

dalam kes ni i taknak komen ape sgt
i lebih suka cadangkan guna pendekatan berhemah dan guna saluran yang sewajarnya

pungkoq hang.... muka seghupa jamban tak siap....

iols pon penah jah kena maki dengan nurse HKL...tapi iols koser nak carut sheols balik sebab bukan level iols nak carut2 orang ni, so PPRT ye...level celah kaki hanjeng jah...

hyie posted on 20-12-2014 02:38 PM
iols pon penah jah kena maki dengan nurse HKL...tapi iols koser nak carut sheols balik sebab bukan l ...

Biasa yang gaji kecik. .pangkat kecik ni yang biadap. ....terasa diri beso....

boyagombak posted on 20-12-2014 12:22 PM
Awaik hg ingat budak2 negeri len xdak yg cakap besaq. Setau aq oghang2 belah utagha mudah mesra, s ...

Dorang mesra pasal nak tunjuk gelang emas tiruan..

Beli kat pasar malam heboh kata emas ori...dasar smiskin tarak harta.

jazaa posted on 20-12-2014 06:22 AM
I belajar kat sana lah bling...i tau lah mcmana....

I pernah ambik staff dari sik tu...sbb rasa ...

Aku ni org Kedah jati, aku tak nak setuju dgn hang pun tak boleh Jaza sbb mmg tak dinafikan bahasa kedah merupakan bahasa terkasar di Malaysia ni tapi bukan semua kawasan kot, biasalah Sik tu ulu sikit, Baling, K.Nerang, Pendang, Mahang tapi semua ni bergantung pada budi bahasa mak bapa yg mengajar juga. Kami ni dah biasa kerja berat dr kanak-kanak jd kalau mak bapa tak keras mmg kerja tak jln. Bersabarlah wahai org2 dr negeri-negeri lain, kami hingaq jah tp hati molek-molek jah. Tang hitam ka gemuk tu bukan sbb org Kedah ke Kelantan nok, ni dah salur galur keturunan kot, tang mana-mana pun ada yg fikikal gitu. Tengok jah puteri Sultan Kedah tu, Tengku Shafinaz, tu wajah asli Kedah tu, lainlah Sultan Kedah kahwin dgn keturunan penjajah sana, dapatlah anak-anak comel-comel mcm anak-anak Sultan Johore tu. ekekekkeke

Follow Us
hangpa blum jumpa lg ngn kami tu.. yg dok jumpa yg tak berjenih ja... kami org kedah yg baik2 k, sopan dan baik budi pekerti sbb trima didikan yg baik, seimbang dunia akhirat.. gitu...

mcm tu la kita.... yg baik pada kita, harusla diri sendiri je... atau apa2 yg ada kaitan ngn diri.. atau apa yg kita suka ja...

mungkin staff tu risau , sebab  belum datang bulan walau bagai mana pun  tak patut layan pesakit macam tu...kerja dlm bidang perkhidmatan kena lah sentiasa bertabah untuk berdepan dengan orang ramai!

Malaysia kekurangan staff hospital ke? Tukar je la staff tu, terang2 dia xnak keje dah kalau service org mcm tu..

Aku xpaham mcm mane gomen hire staff.. Baik profesional sampai la ke buruh, semua xdak qualiti..

cmf_blingblings posted on 20-12-2014 03:36 PM
Aku ni org Kedah jati, aku tak nak setuju dgn hang pun tak boleh Jaza sbb mmg tak dinafikan bahasa ...

Tak cantik tak pe bling.....yg penting budi bahasa....

cubby_qt posted on 19-12-2014 08:05 AM
Biasanya mmg ppuan yg berumur x sesuai jaga kaunter... emo.. blagak.. perasan bagus... klu lelaki yg ...

alah...sm jer...aku pnh kena kat klinik ibu anak.ms tu nk cek air kencing ngan amik darah.aku letak buku merah tu tempat lain.skrg dah berubah plk tmpat tu.yg lab assistant tu marah aku.mcm la aku beranak tiap2 thn..tp aku geramaku lawan blk.aku ckp la,ank aku yg bongsu pun dah abes segala cucuk2 ni..yg suka sgt alih sana alih sini bilik/perabot tu apehal..kaan tu mmg bengang gila..last,aku pergi bgtau mak seppu aku.pengarah hosp tu..hehe...pakcik aku pun ada gak driver ambulans kat situ..bbrp bln ak lps tu,aku buat bodoh je ms appointment.lps tu,ada ppuan ganti dia.benci betul aku..

Kdg2 org yg kj gomen nie bkn ikhlas pun ske kj tu tp tpksa sbb nk kj gomen dn ms tjamin katenyer..ble dh kj gomen sure ari2 ati pns nk mgamuk sbb dr mule dh tk ikhlas..ni la kut ape yg nurse tu rase kut..mcm kwn aku kj cikgu sbb tkde pilihan laen.dh kj cikgu myesal sbb dh tk minat..

caesura posted on 20-12-2014 04:17 PM
hangpa blum jumpa lg ngn kami tu.. yg dok jumpa yg tak berjenih ja... kami org kedah yg baik2 k, sop ...

Chek stuju ngn ampa...chek pn org kedah jgk

kenapa org gov xboleh kerja macam org swsta yakni anggap org yg dtg tu betul2 sebagai pelnggan. rasanya org swsta x berani kot nak marah pelnggan. pelnggan bingai pon layankan aja

g sepital kerajaan ni ku xsuka time2 mlm tu ada anugerah ke..apa yg aku dapat dulu masa klinik ibu anak..time ada anugerah pape..pg2 tu akn sibuk bcerita. tulis kat buku xtertulis2 jugak.penat n jenuh.

lepastu dh syok bbual..kalau salah sikit..mmg mcm apa marah.aku tgk sepital kerajaan ni..kalau yg nurse tua mulut lancang..yg muda gerenti terikut2. kalau yg tua baik..gerenti muda2 pun bagus.

bab mulut kdg2 mmg biadap sgt.ngt dulu masa mgndung..perut xbeso..dia muka bengis cakap dgn nada kuat.awk ni mgndung ke x..iya2 je mgandung.sy tgk mcm xmgndung pun awk ni..aku jwb..xkn sy nk nipu..xtahu kot kalo nurse yg cuai buat pregnant test.terus diam.

konfem yg dok komen lebih2 dgn org kedah...nih ada darah indon....ahahahhaa

Goshhh
ada lg kakitgn spital yg mcm ni ye?
i tot species tu dh habis ms thn 90an..

Org kedah ckp laju tersembur2 dan byk ckp

q@2a posted on 20-12-2014 07:13 PM
Chek stuju ngn ampa...chek pn org kedah jgk

kami org baik, hangpa pun org baik.... perasaan diri baik tu slalu ada kt kita2, tp mungkin rasa baik pd kita, tidak baik pd org lain.. yg ok pd kita, x ok pd org lain.. nk wat legu mana kan..
sama la bila kita rasa kita lbih bagus, urban, sofistikated, bijak, pandai, tp mungkin kita sbenaqnye menjelikkan org lain... sama seperti mana kita rasa jelik pd org yg x sama dgn kita... org yg baik pd pandangan kita, blum tentu baik pd pandangan tuhan, yg hina pd pandangan kita, mungkin mulia pd pandangan tuhan..
okay, kami melalut... sorry nah   

orang kedah kata makanan depa paling sedap...