CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ifanonline

Edisi Andartu: Macam mana nak kahwin kalau... - Syafinaz Selamat

Bangang....
Ngaku islam tapi tak faham konsep jodoh itu ketentuanNya...

noell replied at 24-1-2015 09:40 AM
knape??? esok2 gst naik melambung boleh salahkan dia la tuh...masalah negara tau ka???ntah2 najib  ...

Ok jap aku blur...

Br1m? Jgn dsebut br1m tu kang cikgu bpelajaran tinggi kata aku minta br1m.

Hahahahaaa

Ko amek br1m ke?

belilies replied at 24-1-2015 05:47 PM
Ok jap aku blur...

Br1m? Jgn dsebut br1m tu kang cikgu bpelajaran tinggi kata aku minta br1m.

aku tak layak kata najib dan disokong dek kakros

noell replied at 24-1-2015 09:49 AM
aku tak layak kata najib dan disokong dek kakros

Aku cadangkan ko berkampung dpan pintu pagau rumah kak rose n bam jibby.

Pakai raincoat tau, musim hujan.

nagapompuan replied at 24-1-2015 05:40 PM
Pendek kater, semua tak betul lah, kan? Kasihan wanita ummah kiter. Kehidupan mereka empunya masya ...

konon dah masuk abad ke-21 tp mentaliti masih tertinggal di zaman sulalatus salatin sebegituhh semua salah pompuan, kena rogol kena cabul... pon salah pompuan. ai tak rasa kita pompuan ni kaum lemah spt digembar-gemburkan... kalau tak, masakan bole survive beribu2 tahun dgn segala menda standard dan scrutinies oleh masyarakat. cuma yg tak best, sesama pompuan pulak saling menjatuhkan. kaum jantan hanya tahu komplen, mengarah, meletak standard etc etc

tingat lagu peberet ai...

But before you come to any conclusions
Try walking in my shoes
You'll stumble in my footsteps
Keep the same appointments I kept
If you try walking in my shoes

sayu plak pepetang nih

belilies replied at 24-1-2015 05:51 PM
Aku cadangkan ko berkampung dpan pintu pagau rumah kak rose n bam jibby.

Pakai raincoat tau, mu ...

tak hingin aku...aku lagik rela jadi bagboy bawak beg shopping kakros tau ka??

Follow Us
noell replied at 24-1-2015 09:57 AM
tak hingin aku...aku lagik rela jadi bagboy bawak beg shopping kakros tau ka??

Haaa yg tu laaagi masyuk dr minta br1m.. blh minta upah baju glemer selai dua kat kak rose.

Kak dani-rox depeche mode ye..akak ni umur 40an ke? Mak saya pun suka depeche mode ni.

Tak paham kenapa wartawan bodoh perlu tulis benda bodoh setiap kali nak promo retis. Yg ibu syafinaz pun awak dah 40an redha je lah tak perlu nak setiap promo gi canang isu sibuk. Org zaman sekarang dah tak kisah dah pompuan x kawin. Bawak2 la bertenang.

rogayahtop replied at 24-1-2015 06:40 PM
Kak dani-rox depeche mode ye..akak ni umur 40an ke? Mak saya pun suka depeche mode ni.

eh hello ai masih dlm awal 3 series lah sis... ai just lambat berkecimpung dlm arena meminati DM nihh tapi kan, alangkah indahnya kalo ai dah remaja zaman kegemilangan derang dulu2

dani-rox replied at 24-1-2015 05:52 PM
konon dah masuk abad ke-21 tp mentaliti masih tertinggal di zaman sulalatus salatin sebegituhh   ...

Ahkak jua tompang sayu giteeww...

Memang mentaliti saling menjatuhkan masih tebal dikalangan ummah. Yang lelaki, jatuhkan hukum, yang pompuan, sesama menjadi sekutu polisi tidak bertauliah. Wanita jua yang sangat zalim menikam sesama kaum. Hok jate kerna ego mereka, jadi wanita perlu dipijak. Hok pompuan kerna sifat jaki sgt tebal. Propaganda memomokkan wanita lemah, perlu disimpan dirumah, jalan kepit, suara lemah lembut, sayu, berteriak tangis segala, semuanya idea saper noks? Skang tambah lagi satu, bertudung, membawa nama agama, jadi kena lebih tanggungjawab jaga perlakuan bagai. Udahnya, pompuan boleh buat aper je? Kangkang dan beranak? Kalu nasib tidak baik dapat laki hauk, perlu bertabah mcm telemobie tb3 giteww? Obey hingga mati yek?

Ummah lain2 kebanyakan moraliti dijaga jua, hidup mereka decent jua, tanpa perlu pelbagai onak duri kejian dari org keliling.

nagapompuan replied at 24-1-2015 11:06 PM
Ahkak jua tompang sayu giteeww...

Memang mentaliti saling menjatuhkan masih tebal dikalangan um ...

couldn't agree more, sis... masyarakat kena ubah mentaliti terlampau suka jaga tepi kain orang, bukannya bencana besar utk negara pon kalo si polan pilih hidup jd andartu ke hape kalo ko bahagia berlaki bini beranak pinak... well congrats, good for you. tapi istilah gembira dan bahagia ni tak sama bg semua org, lupakah kata2 org tua dulu2 rambut sama hitam, hati lain2... githooo kalo kita kurangkan sikit rasa butthurt tu dgn pilihan peribadi org lain, mungkin hidup lebih tenang dan aman damai. live and let live, kata org kpg ai

dani-rox replied at 25-1-2015 01:19 AM
couldn't agree more, sis... masyarakat kena ubah mentaliti terlampau suka jaga tepi kain orang, bu ...

Khenn? Liive and let live udah ler. Bukan sume wanita bercita2 brrkawin dan serbis somi juga jaga anak2. Hairan bila lelaki buat aper pun okay adja. Malang nya wanita dipersoal. Naya lah gitu.

Aku hairan jua, kenapa sebilangan jate sangat anti andartu? Apa kelelakian deme tergugat ke hapa?

nagapompuan replied at 25-1-2015 01:45 AM
Khenn? Liive and let live udah ler. Bukan sume wanita bercita2 brrkawin dan serbis somi juga jaga  ...

yg pasti lelaki sejati nan gentleman takkan merendahkan level derang utk memburuk2kan kaum wanita dan menyibuk psl pilihan hidup org lain

setokinpurple replied at 23-1-2015 08:43 PM
takpelah kalau dia tak kawen dia takde nyusahkan org pun..
kalau dia tak kawen sampai mati pon at  ...

Aku pun pk begitu. Tak kisahlah apa dia nak ckp tu tp yg aku tahu pompuan ni klu bab jantannn mmg cepat lemahh. Aku tgk pompuan2 yg aku kenalll ada yg dpt anak ikan mcm bangga gitu kena kikis baru tahu. Setengah pompuan jantan SPM tqkde keja pun sanggup dikutip biat laki bukannya hina tp errmmmm

Ye lah dia nak kawin ke taknak kawin ke itu hak dia.

dani-rox replied at 24-1-2015 10:24 PM
eh hello ai masih dlm awal 3 series lah sis... ai just lambat berkecimpung dlm arena meminati DM n ...

Sabar je sis skit punya vogue pun dikatakan 4 series. Zamn skrg klu pandai jaga 30an pun mcm 18 kan.

Orange1 replied at 25-1-2015 02:14 AM
Aku pun pk begitu. Tak kisahlah apa dia nak ckp tu tp yg aku tahu pompuan ni klu bab jantannn mmg  ...

Act pendpt ini bukan menggambarkan keseluruhan pendapat aku ianya sekadar sedikit pandangan disamping ditujukan khas pd akak bidah aka sarahmirza lol

Orange1 replied at 25-1-2015 02:20 AM
Sabar je sis skit punya vogue pun dikatakan 4 series. Zamn skrg klu pandai jaga 30an pun mcm 18 ka ...

tak apelah sis... ai nih dikira old soul terperangkap dlm tubuh yg muda remaja githoo

kekadang ada budak2 muda sikit tetiba 'kau aku' jah dgn ai... derang ingat ai umur dlm 24-25thn *matiklah kena hencap perasan muda

Orange1 replied at 24-1-2015 06:14 AM
Aku pun pk begitu. Tak kisahlah apa dia nak ckp tu tp yg aku tahu pompuan ni klu bab jantannn mmg  ...

Euww, kosser dik Oren. I geget2 jer getah paip jizz soya diorang kalau diorang try nk ngikisss I

dani-rox replied at 24-1-2015 06:43 AM
tak apelah sis... ai nih dikira old soul terperangkap dlm tubuh yg muda remaja githoo  

kek ...

Hammboiii, hencapinnn die!!! Bedahhh tuntotttt!!