CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ResellerMaxis

[Tempatan] Keramah TGNA : Bangun solat walaupun disuntik ubat pengsan Update:Audio rakaman

Aku pun rasa tak pelik sebab nih aku rasa minda bawah sedar...perkara2 yang kita selalu lakukan memang dengan automatic tanpa sedar pun anggota kita akan buat...

Nak jadi jadilah...tak heran..anak aku dulu nak buat EKG sampai kena double dos baru dia pengsan....

Orang yang takmo komen..........lebih banyak komennya dari orang yang nak komen....

Blueberri replied at 25-1-2015 10:46 AM
stinger lama tak nampak...ko tak nakgi attack kat thread yang Rasullullah tuh ker...ramai musuh mu ...

Lama tak nampak? Sama ramai kot  yang persoalkan...lama pulak kali nee aku tak kena kena ban lagik........

Hidayah itu milik Allah. Ajal maut ditangan Allah.Ilmu sains itu hanya secebis ilmu dan jika benar dihayati akan mengembalikan kita pada ajaranNya.Jgn terlalu taksub berpolitik sampai lupa asal usul. Maut boleh menjemput bila bila masa.

cupu replied at 25-1-2015 11:07 AM
org jahil mmg pelik klu org bangun tahajud.klu dia minta bab anak dia bacakan yassin tp masih bgun t ...

Aku agree dgn pendpt para akhir hang...
dah few tred tt buka utk pancing forumer2 'berkongsi' pandnagan tentang Islam, Rasul & Al-Quran menggunakan logic akal & observation sendiri.
dan aku masih nak tgk sampai mana tt nk bawak topik ni....

beberapa pendpt yg tt & forumer tegar pertahan tanpa bukti;
1) Al-Quran menghencap agama lain
2) Al-Quran tak menceritakan dgn Muhammad rasullullah
3) Hadith diragui sbb semua hearsay
4) Sunnah Muhammad rasullullah diragui sbb kita semua tak pernah jumpa...
5) Muhammad rasullullah pedo, mmbunuh tanpa sebab, suka isteri org & lain2
6) Nabi Ibrahim mempermainkan menyembah berhala, yg menurut tt salah (walhal dlm Al-Quran diceritakan dgn lebih lanjut)

takper tt teruskan apa yg tt & forumer2 lain katakan as freedom of speech...
aku nk tgk so-called perbincangan ni hngpa nk bawak....

Cuma sbg manusia, aku amat berharap ada lagik sisa nilai kemanusiaan utk hormat keadaan seseorg yg tgh nazak spt TGNA...

Follow Us
Ustaz Ahmad Dusuki Abd Rani
22 January at 00:15 ·

Sebagai keluarga besar, disaat diberitakan keuzuran Ayahnda Tuan Guru Dato' Nik Abd Aziz Nik Mat, kami keluarga ini merasakan kedukaan dan kesedihan bersama, malahan fokus terhadap kuliah dan dakwah seolah olah terhenti seketika, anak keluarga berkumpul, saling berulang berada disisi insan hebat ini, untuk membaca doa dan mengalunkan bacaan Al Quran, malahan sewaktu selepas maghrib tadi, beliau membuka mata dan meminta supaya bacakan Al Quran untuknya dan berdoa kepada Allah agar beliau mampu menghadapi saat ini.. apa yang menakjubkan kami keluarga Nikmatullah ini, solat sentiasa menjadi hal yang paling ditekankan saat ini, malahan bibirnya tak henti melantunkan zikir dan tasbih kepada Allah.. kami diberitahu jam 4:00 pagi semenjak dari beliau sakit bahkan diwaktu sihatnya,tidak pernah lagi henti dari tahajjud malamnya kepada Allah.. pagi tadi di pembaringan ICU itu, ia terjaga!!.. dan meminta untuk solat tahajjud lagi.. selepas maghrib tadi, saya masuk untuk kali ketiga, dan ia membuka mata setelah memberi salam kepadanya.. lalu ia mula menyampaikan salamnya untuk adik perempuannya.. bonda saya, disaat itu titisan air mata sahaja yang menyambut kata katanya .. doakan dia agar dipilih berada dikalangan hambaNya ..

Blueberri replied at 25-1-2015 10:43 AM
ho..ho..ho...memang uols belum pernah mengalami lagi lah...harap satu hari uols dapat merasai apa  ...

I have witnessed childbirth many times over.

bagi aku itu dah cukup miracle. Ummah lupa betapa banyak miracles di depan mata namun gigih nak tunggu benda2 yang diluar aturan nature walau pun sebenarnya tak penting mana pun baru nak kagum.

Apa yang miracle sangat kalau people bangun dari pengsan awal dari jangkaan? Yang bangun lepas 'mati' pun ada. Like they say, shit happens....

Hari itu ustaz sebar berita heshe dah meninggal tak betul kah sis? Ke dah mati namun seba mukijizat hidup balik?

ResellerMaxis replied at 25-1-2015 01:11 AM
aku setiap malam sebelum tidur set nak bangun kul 6.30 pagi..tapi setiap hari pun pukul 2 3 pagi d ...

Kalau begitu, anda harus lebih bersyukuran kerana Allah mahu memberi kelebihan yg berganda untuk membuat kelebihan.  Ada buat?

axl_bach replied at 25-1-2015 10:06 AM
ubat antibiotik apa yer yg kuat sgt tu???

dan ubat pengsan apa yg biasa doktor dlm ICU bagi utk s ...

Itu lah benda itu nak kompom tanya jah doktor.
Ibu akak pun pernah kena suntik lawan kuman untuj oenyakiy yg sama. Namun doktor explain, kalau ubat itu tak dpt lawan kuman, pesakit akan tak sedar dan slowly gone.

ResellerMaxis replied at 25-1-2015 08:04 AM
Xsangka i..ada juga lagi muslim malu kisah ajaib ni..i ingat semua bangga..hehe

Orang Islam yg mengerti akan kebesaran Allah s.w.t. tidak akan terlalu taksub dgn keanehan yg terjadi di dunia bahkan sebenarnya apa yg terjadi di hadapan mata, mengajak muslimin berfikir dan mensohehkan keajaiban bukan untuk dicanangkan kemudian menjadi satu bahan untuk memfitnah.  
Satu keajaiabn yg benar2 pernah kita tahu dan lihat sendiri betapa terjangan tsunami di Aceh 10 tahun dulu, tetapi masjid Baitur Rahman tetap berdiri teguh sedangkan kawasan di sekeliling masjid menjadi padang luas seluas saujana mata memandang.  Menyaksikan kejadian seperti itu, apakah penilaian kita muslimin (juga kpd non-muslims)  akan kejadian spt itu?  
Jgnlah memperlekehkan keupayaan Allah s.w.t. sedangkan keupayaan kita sendiri, untuk menilai segala sindirian Allah pun kita tak mampu.

ResellerMaxis replied at 25-1-2015 10:09 AM
@zorrro_03 kata ianya merupakan penghinaan terhadap islam..

saya kata menghina Rasulullah saw.  kalau kamu dan agama kamu bebas mempermain2kan agama dan ketua agama kamu, silakan. tapi bukan bagi agama Islam.  mohon kamu dan seagama dengan kamu hormati peraturan ini.  bahkan Rasul kami sendiri menekankan bahawa TIDAK boleh memperlekehkan agama2 lain..

zorrro_03 replied at 25-1-2015 01:26 PM
saya kata menghina Rasulullah saw.  kalau kamu dan agama kamu bebas mempermain2kan agama dan ketua ...

Maksud sis tgna ini adalah rasulullah?

stendet la benda camni

kapir kristian pon kata paderi, pope dorang ada keramah

kapir buddha pon kata sami dorang ada keramah

kapir syiah pon kata ayatullah komenis pon ada keramah

bergantung kepada kepercayaan masing2 la nak taksub agama mana pon

so CNN BBC RTM (motif mention RTM) dah stand-by reporterz ka?...

moga tiada drama ala Khomeini nanti di Kelantan...

Aku xpercaya cerita ni

kalau itu yang terjadi tak pelik sangat....
semuga Allah merahmati TGNA..
dan kita jadi kan pedoman..
solat itu wajib....pada sebarang masa

Sampai skang xhadam lg tang mana karamahnyer bangun semayang tahajud nih...Ya Allah ko bagi la taufik Dan hidayatMu pada hamba Mu ini...

FOTHER-MUCKER replied at 25-1-2015 12:41 AM
Kalau minda dah di set 5.30am maka 5.30am pasti bangun dah tak payah guna alarm lagi. Tapi kes dia n ...

body manusia ada dia punya NATURAL CLOCK

kalo ko dah set sekian lama..ko tidoq mati pun leh mangun buat apa ko dah set kendian tidoq balik

korang tak penah study pasal SLEEPWALKING ke?

takdok apa karomah..seme tu dalam peraturan Allah swt..kalo dah masuk kondisi sure berlaku

kes sleepwalking ni dah documented pun..oang dah kaji lama pun

ada sedar2 atas tiang tepon, ada atas pokok

paling ngeri aku baca..soang sleepwalker ni dia bangun tidoq tgh2 malam..BAWAK KETE PI UMAH MERTUA amik piso dan tikam bunuh mak mertua

lepeh tu balik siap sambung tidoq

masuk mahkamah..di bicarakan dan di bebaskan pasei dia buat seme tu MASA SLEEP

kalo misal ko set btui2 kuat..emosi tu btui2 kuat gila..nanti masa relax or masa santai cam tidoq or napping tu tetiba ko buat mende ko dah set selalu lam diri ko tuh..mende ni semua bab SUBCONCIOUS MIND

miracle nabi seme tu pun ada peraturanNYA, cuma pada nabi aje kondisi tu mampu ter isi..kalo common people susah nak buat..

so miracle, karomah, or apa2 natang ajaib di MATA ORANG AWAM tu seme hanya kejadian semulajadi jek pun

sebab malas nak kaji, susah nak explain , makin explain makin keliru so senang cite misteri je laa..phenomenon je laa..ajaib je laa.. karomah laaa etc.

cuba bisik kat tinger tok ajis..AMNOK AMNOK AMNOK.. sure dia retort balik dalam 'tak sedar', cilako cilako cilako !!  contoh penerangan jek