CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ResellerMaxis

[Tempatan] Keramah TGNA : Bangun solat walaupun disuntik ubat pengsan Update:Audio rakaman

ajinomotonosuga replied at 25-1-2015 10:10 PM
dah tu EL TORO apa makna plak empai?

Doktor pun panggil harun din pagar sepital??hahaha kepelikang tanpa batasang..

ResellerMaxis replied at 25-1-2015 06:41 PM
U nak hadith macam mana?? Rasulullah kahwin dengan budak kecil??rasulullah kata menala tawanan per ...

cer tepek hadith boleh?...

batmana replied at 25-1-2015 08:17 AM
Kalu dh skeptical. Wat pe post dlm thread forum bahlol?.. Mu sendiri post.. Pstu  ajak membe2 ponen  ...

Biasa la puak2 tu. Tujuan diorang nak wat bahan je. Pastu SIS kehulu SIS kehilir.

ResellerMaxis replied at 25-1-2015 10:15 PM
Doktor pun panggil harun din pagar sepital??hahaha kepelikang tanpa batasang..

ko tak baca ka kes sepital mana ntah dulu tu depa pagaq

malu siot.. kalo pihak tadbir tak pangey sure tak mai.. aku bet pihak admin pangey dan pihak admin pun sure kalangan doktor gak

camna oang2 dah moden cam ni caya mende2 cam ni haa?  so what kalo depa ada..dah itu dunia depa..dunia djinn, biaq pi depa la

masalahnya oang kita ni lemah semangat

ko tau pasei jadi lemah semangat? sebab sentimental sangat

hukum fizik jek..sunatullah, peraturan ALlah jek

kalo ko asik sentimental selalu dok main emosi aje..semangat ko lemah maksud sini dalam tubuh ko jadi tekanan rendah

depa kaum djinn pendapat aku tekanan sedia rendah berbanding manusia normal tapi pada manusia yang lemah semangat , tekanan kaum djinn tu lai tinggi

so depa leh kaco ko..tekanan tinggi turun ke tekanan rendah..ni peraturan ilahi

kalo tekanan tinggi depa tokleh kaco pasei ko tak lemah semangat

macam kita dan haiwan gak la..kalo sebelah ko tu lagi besar dari ko..ko berani kaco ke? binatang pun pandai pick depa punya mangsa so kenapa dunia djinn tokleh cam tu gak? lojik je laa..kan? so yang utama ko jaga mentaliti ko supaya selalu tekanan tinggi

exuberant, revitalised , empowered, exhilirating, rejuvante, aku boleh feeling gitu..ni tak banyak di kalangan orang kita

yang ada selalu ialah feeling down, depress, melancholic, whingeing, whimpering,begging simpati kasih love bla bla bla..always a beggar in life

so camna tekanan nak tinggi? bila oang cite lebih skit dia kata membebel dan marah2..tipikal beggar pemalas segalanya..segalanya nak mudah

so dengan mentaliti masarakat melayu islam macam tu..susah ka nak ramal apa pun? btui dak? subur dengan kebodohan

Blueberri replied at 25-1-2015 07:53 PM
Sorry la aku memang tak banyak membaca bab2 hadith nih...jadi hadith yang ko sebutkan nih kat mana ...

kitab kitab hadith hari ini di bukukan secara sistematik..kalau quote dari sahih muslim..akan dinyatakan sekali sahih muslim edisi keberapa..jilid/kitab apa..hadith ke berapa.

So u pergi library/kedai buku..cari sahih muslim yang versi sama..refer kepada jilid/kitab yang sama..hadith no yang sama..akan keluar benda sama..

Kalau beza pun..disebabkan perbezaan fahaman antara penterjemah..

Contoh dibawah ni

http://www.islam-universe.com/Saheeh_Muslim/8.htm#30

Kalau u buka sahih muslim..bab ke 29..heading dia berkenaan allah membenarkan menala tawanan perang..dalam bab tuA akan penuh hadith berkenaan merogol tawanan perang..even hukum pancut luar ketika menala tawanan perang pun ada..

Kalau u xpercaya terjemahan dari internet berkenaan hadith tersebut..u gunalah apa sahaja method u suka untuk memahami hadith tersebut..kalau u dapat maksud lain dari yang dinyatakan dalam web tu..u kongsikanlah dengan i k..

Blueberri replied at 25-1-2015 07:53 PM
Sorry la aku memang tak banyak membaca bab2 hadith nih...jadi hadith yang ko sebutkan nih kat mana ...

kenapa takut yang on-line? zaman sekarang ni ada lagi ka orang simpan hard copy.

try lah sahih-bukhari.com

Bukhari (full name Abu Abdullah Muhammad bin Ismail bin Ibrahim bin al-Mughira al-Ja'fai) was born in 194 A.H. and died in 256 A.H. His collection of hadeeth is considered second to none. He   spent sixteen years compiling it, and ended up with 2,602 hadeeth (9,082 with repetition). His criteria for acceptance into the collection were amongst the most stringent of all the scholars of ahadeeth.

Sahih Bukhari is divided into nine volumes, each of which has several books. Each book contains many ahadeeth. The ahadeeth are numbered consecutively per volume. The books really only serve to group ahadeeth together, but the volumes impose the numbering.

according to the website, dalam 9 volumes tu kesemuanya ada 93 kitab

Follow Us
ajinomotonosuga replied at 25-1-2015 10:26 PM
ko tak baca ka kes sepital mana ntah dulu tu depa pagaq

malu siot.. kalo pihak tadbir tak ...

I xpercaya jin or hantu syaitan oe even malaikat ni wujud..hehe

Decaffeinated replied at 25-1-2015 10:21 PM
cer tepek hadith boleh?...

Ni link ke sahih muslim chapter 29..bab nikah..terdapat hadith berkenaan menala tawanan perang

http://www.islam-universe.com/Saheeh_Muslim/8.htm#30

Edited by ajinomotonosuga at 26-1-2015 12:25 AM
ResellerMaxis replied at 25-1-2015 10:41 PM
I xpercaya jin or hantu syaitan oe even malaikat ni wujud..hehe

1 orang tak percaya, ianya adalah trajedi
1 juta orang tak percaya, ianya adalah statistik

hanya johari kenal maniam

ResellerMaxis replied at 25-1-2015 10:44 PM
Ni link ke sahih muslim chapter 29..bab nikah..terdapat hadith berkenaan menala tawanan perang

...

motif bagi link pada aku yang mahu disuap...

anyway, thx.

boyagombak replied at 25-1-2015 05:09 PM
Adakah darjat Kenabian & Rasul kpd Nabi Muhammad tu adalah krn baginda seorang yg menuntut ilmu hi ...

karomah semua tu karut je bro, sama macam cerita orang jumpa kalkulator ada kalimah bismillah.. bagi orang yang tak tahu, dorang akan anggap benda tu benda ajaib.. padahal benda tu boleh buat, xde ajaib pon..
kezuhudan, ketawadukkan nik ajis tu pon dongeng yang disebarkan dan dilebih-lebihkan oleh pengikut nik ajis yang bendul, taksub atau ada kepentingan..

nik ajis manusia biasa je bro.. sama je dengan tokmat-tokmat kat kampung

Changa replied at 25-1-2015 01:18 AM
akak pun sama sis.
apa2 yg keluar dari molot golongan setaz2 in akak sangat meragui, banyak yg bo ...

kalau yg keluar dari molot bapuk sial cam Changa berkerak lagi lah aku tak percaya

caprut replied at 25-1-2015 06:38 PM
dan ummah kelantan yg snjung nik ajis ni jgak knon ulama trkemuka dri kelantan sbuk2 post moment k ...

aku pernah dengar member aku budak kelantan cakap lebih kurang camni la "kita bertuah sebab tok guru lahir kat kelantan.. kita undi dia, nanti kat padang masyar tok guru akan tolong kita"

sebab tu la member aku tu kaki kelabing, kaki pelacur, kaki judi... tapi bila bab PAS dan nik ajis, dia memang backup kaw-kaw

bukan anti dengan orang kelantan, tapi mana2 negeri pon sama je perangai kenegerian dorang (kecuali orang selangor/KL, melaka sikit2)

orang kelantan ni takde benda lain nak dibangga, cukuplah figura "ULAMA TERSOHOR" yang sengaja direka-reka untuk jadi kebanggaan mereka

ResellerMaxis replied at 25-1-2015 06:54 PM
Sejarah dunia ditulis oleh mereka yang menang..even sejarah kemerdekaan negara pun tidak dipersetu ...

Sebenarnya, mereka yg kalah pun ada juga tulis sejarah mereka.

Memang ada org tidak bersetuju dgn sejarah kemerdekaan negara, tetapi ianya berpaksikan pada evidence yg ada (kajian sejarah) dan bukannya berpaksikan 'kita tiada di tempat kejadian, maka saya ragu-ragu/tidak bersetuju dgn sejarah tersebut'.

Tanpa melihat pada evidence yg ada, adakah tepat utk menggunakan kriteria 'ada/tiada di tempat kejadian' dlm memberi justifikasi tentang hadis/sejarah dunia?

addamnor replied at 25-1-2015 08:41 PM
Bangang abadi apa kah?? Tiada apa istimewa yang berlaku pun. Tiada kekaguman cucuk ubat pelali then  ...

cerca kan sahaja bimbo2 keramat ini sis/
bagaikan penyembah berhala sahaja akak lehat mereka2 ini

boyagombak replied at 25-1-2015 05:49 PM
Mukjizat dan karamah adalah kelebihan & kemuliaan
Mukjizat diberikan kpd Nabi2 dan Rasul
Cth muk ...

Tolong buat pembetulan Nabi Yunus la yang  kena telan dengan ikan bukan Nabi Nuh

Decaffeinated replied at 25-1-2015 11:02 PM
motif bagi link pada aku yang mahu disuap...

anyway, thx.

Terlalu banyak hadith kat situ..hehehee

Edited by addamnor at 26-1-2015 12:04 AM
Changa replied at 25-1-2015 07:32 PM
Sebab itu akak lebih selesa dgn koran jah. Akak amat meragui ketulusan hadis. Kalau hadis itu bena ...

Sis kena pandai differenciatekan hadis. Kalau bunyi nya ala2 choi menyalahi fitrah manusia dan hukum alam, kecuali yang terang disebut dlm quran spt israk mikraj itu, pelesu lah tu sis. Walaubagaimanapun hadis tidak boleh ditolak kerna ia mendetailkan koran, cuma jgn bimbo ambil bulat2 spt kebanyakan ummah duk buat selama ini. Dengar je terus pecaya gituh konsepnya walaupun kelaut

Saya pernah come accross dgn satu situasi ketika seorang guru menyampaikan kuliah agama ttg bab tauhid rasa rasa nya dlm sebuah surau ketika umur 15 tahun.. Beliau membaca dari sebuah kitab karangan somebody " sesungguhnya bumi ini mendatar ( digambarkan spt satu hamparan karpet luas yang tiada penghujung) dan matahari beredar mengelilingi bumi " saya kepelikang lah kerna buku sains tingkatan tiga kata bumi itu sphera, oleh sbb graviti keadaan dirasakan spt hamparan luas karpet dan bumi mengelelingi matahari.. Semenjak hari itu juga lah saya semakin hati2 dgn kitab2 karangan somebody.. Bertahun lamanya sampai sekarang saya belum jumpa hadis sahih berkata spt apa yang disampaikan dlm kitab karangan somebody tersebut. Di dalam koran apatah lagi nak sebut perkara2 yang tidak benar sebegitu. Yang saya jumpa ayat2 koran mengatakan dijadikan oleh tuhan siang dan malam saling berganti, bulan bintang serta isi alam beredar dan berputar ikut aturannya di atas kuasa tuhan sbg nikmat utk sekalian makhluk.

Ini salah satu contoh bagaimana sesebuah tulisan kitab / buku2 ajaran agama yang terhasil oleh karangan manusia yang ada unsur2 ditulis berdasarkan hadis pelesu. Saya tidak lah pula cerca si penulis tersebut kerna menyedari beliau jua manusia yang boleh melakukan kesilapan, cuma saya kasihan lah pada orang yang mendengar kemudian percaya then berdebat / mengemukakan pandangan atas alasan penah dgr guru agama membaca dari kitab sekian2 walaupun pelesu.

ajinomotonosuga replied at 25-1-2015 11:01 PM
1 orang tak percaya, ianya adalah statistik
1 juta orang tak percaya, ianya adalah statistik

Berdasarkan seruan aji tadi..yang suruh jadi minda kelas pertama..mcm mana nak jadi macam tu..dalam masa yang sama percaya kisah kisah dongeng macam jin malaikat kiamat syurga neraka dan lain-lain??

ResellerMaxis replied at 25-1-2015 11:40 PM
Berdasarkan seruan aji tadi..yang suruh jadi minda kelas pertama..mcm mana nak jadi macam tu..dala ...

nak jadi minda kelas pertama dengan nilai yg benar kena holistik.
sedangkan you pun tak bagi evidence yg convincing  hence this thread apa lah nak dicakapkan dengan minda kelas pertama ? hehehe

hal TGNA nak ketengah sangat tapi aneh ajaran rasulullah saw , quran itu kalamullah hadith detailkan quran then tak  faham sifat wajib nabi then quoting pulak nabi kahwin aisyah tu pulak yg nak  highlight, nabi atau rasul lagi best - depa dianugerahkan mukjizat.

still talking about minda kelas pertama ?

mempercayai perkara  ghaib is part of rukun iman, u tak perlu nak suruh islam ikut you sebab pemikiran you pun quite doubtful.