CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ResellerMaxis

[Tempatan] Keramah TGNA : Bangun solat walaupun disuntik ubat pengsan Update:Audio rakaman

the fact TGNA boleh bangun solat wpun sakit, kira alhamdulillah

mashimaru83 replied at 25-1-2015 11:29 PM
Sebenarnya, mereka yg kalah pun ada juga tulis sejarah mereka.

Memang ada org tidak bersetuju d ...

Sejarah dunia dikaji dan dibuktikan dengan berbagai cara..kalau kita xpuas hati..kita boleh mengkaji dan membuktikannya..

Tapi hadith..yang bertentangan dengan quran sekalipun kita tetap kena percaya..sebabnya ia dah disahkan sahih oleh muslim, bukhari, syafie, dan ulamak ulamak hadith yang lain..walaupun hadith tersebut jelas membodohkan manusia..contoh hadith yang i maksudkan..

Kalau sakit minum air kencing unta..

Kalau lalat masuk dalam air..tenggelamkan 2 2 belah sayap..sebab sebelah sayap penawar dan sebelah lagi racun..

Tapi i pun pelik juga..kenapa geng geng yang percaya hadith macam u..bila sakit xminum air kencing unta??u xpercaya ke dengan rasulullah saw??

Semoga tetap tabah n sabar
Mudahan2 jadi ikutan semua

addamnor replied at 25-1-2015 11:36 PM
Sis kena pandai differenciatekan hadis. Kalau bunyi nya ala2 choi menyalahi fitrah manusia dan huk ...

hadis isra mikraj macam cerita dongeng "arabian night" yang dicipta oleh orang iran parsi syiah je

tekoyong replied at 26-1-2015 12:04 AM
hadis isra mikraj macam cerita dongeng "arabian night" yang dicipta oleh orang iran parsi syiah je

Cerita israk mikraj itu berlaku kerana tuhan beritahu di dalam quran. Siap tuhan cerca lagi umat yang mengeji akan kesahihan peristiwa tersebut., Cuma olahan cerita itu ini begitu begini yang perlu kita hati2. Ada tulisan yang memanipulasikan cerita tersebut sehingga kedengaran sebegitu sebegini.

addamnor replied at 26-1-2015 12:10 AM
Cerita israk mikraj itu berlaku kerana tuhan beritahu di dalam quran. Siap tuhan cerca lagi umat y ...

ye takde pon aku kata peristiwa tu tk berlaku

cuma macam cerita nabi twar menawar dengan Allah tu macam cerita kartun je

seolah-olah nabi lain menghina nabi muhammad je, macam la nabi dungu sangat tak kenal umat sendiri

dan nabi2 lain macam otai dan pailang sangat, padahal nabi muhammad la ketua segala nabi

Follow Us
tekoyong replied at 25-1-2015 11:23 PM
karomah semua tu karut je bro, sama macam cerita orang jumpa kalkulator ada kalimah bismillah.. ba ...

Iya beliau itu orang biasa shj tiada keramat2 pun. Yang lebihnya beliau tahu lebih details akan hal2 keagamaan islam. Lebihnya tuhan bagi pada beliau dihormati dan disayangi ramai mungkin amalan hariannya lebih elok berbanding rata2 kita semua. Bodoh shj lah yang memuja beliau siap berkeramat pelbagai.. Campur tolak darab bahagi kelebihan kekurangan, sama seperti kita semua shj.

addamnor replied at 26-1-2015 12:22 AM
Iya beliau itu orang biasa shj tiada keramat2 pun. Yang lebihnya beliau tahu lebih details akan ha ...

aku tak reti tepek video

https://www.youtube.com/watch?v=KZGsLPLqdQE

tekoyong replied at 26-1-2015 12:29 AM
aku tak reti tepek video

https://www.youtube.com/watch?v=KZGsLPLqdQE

I dont succumb myself to edited video. Things could be real differnt than what had been recorded, more than that, edited. Stakat video tak jelas pokok pangkal saya tolak mentah2.
Saya pernah jumpa beliau, bercakao dgn beliau dan saya selesa kerana beliau tidak kekwat. Namun tak pula saya bodoh nak agung2 kan sangat. Cuma terdetik d hati, if i could be as nice as him, it would be awsome.

ResellerMaxis replied at 25-1-2015 11:40 PM
Berdasarkan seruan aji tadi..yang suruh jadi minda kelas pertama..mcm mana nak jadi macam tu..dala ...

apa plak dongeng?  ada surah djinn lagik

dah tu azazil tu sapa? sebelum di cipta manusia dah wujud kaum djinn

kalo ada alam tumbuhan, ada ALAM HAIWAN, ada alam serangga, ada alam bakteria or micro organism..apa nak pelik wujud alam djinn, alam malaikat?

qiamat tu hari penghabisan, the end of the world

kalo kete proton ko pun ada hari penghabisan or tamat riwayat dia..apa lagi bumi ini..takkan tadak penghujung

ce ko kasik tau aku 1 pekara yang tiadak penghujung? apa?

minda class pertama ialah minda yang BERFIKIR, selalu buat observation, dan kalo ada kontradiksi or ada kelainan ada perbezaan nya nanti minda itu fikir lagi dan akhirnya buat rumusan

tapi tak maksud rumusan itu fixed sampai bebila sebab tadak apa yang fixed dalam idup ni..kalo ada ce kasik tau aku apa yang tetap dalam hidup ini..apa?

1 pekara or 1 event boleh di terjemah pada banyak huraian or andaian or tanggapan..malah bahasa pun macam tu or istilah bahasa

kalo kat johor gaduh tu makna ajak bertumbuk bertinju ..fight tapi kat kelantan makna cepat..nak gaduh is nak cepat

kalo di utara macam perak cebok tu makna gayung or mangkuk air tu tapi di johor cebok tu makna basuh bontot lepas berak..either one kut aku dah lupa hihihi

mende nya essence nya sama jek tapi banyak panggilan..tadak masalah pada otak ada class pasei otak ini terbuka, open ended, tersedia terima apa jua untuk di saring, otak yang ada discernment, ada penyaringan penapisan dan bukan main tolak semua or telan terus

untuk nak otak cam ni..ATTITUDE kene betui, bersikap sabar, lapang dada or terbuka, kuat membaca dan berfikir dan mengkaji, banyak berjalan bergaul semua oang tak kire apa bek ground, tidak menghukum tidak menglabel tidak tipikal or discriminate..terima apa saja tapi berhak sendiri

kita cuma percaya djinn malaikat itu wujud or ada, macam ada kerengge malah saya percaya ada alien sekali pun..tiap planet tuhan tu ada penduduk sendiri

saya just percaya dan malas nak cek itu ini jauh sekali nak buktikan, sebab???

sebab apa perlu nya? saya manusia dan keperluan saya hanya berkaitan manusia dan kemanusiaan so apa sal saya nak dulik pada jin malaikat seme tu..depa hal depa lah depa tadak apa kuasa or berdaya apa pun ke atas saya tanpa izin pencipta dan saya tak wajar kaco dunia depa gak so lu lu gua gua

takkan kerana sentimen tak suka or lucu pada oang yang berlebihan tentang depa lalu saya wajar percaya depa tak wujud or menidakkan kewujudan depa

itu bermakna saya menolak kebenaran , yang tentu tidak kene pada rasional thinking saya tentang pelbagai alam ciptaan tuhan tuh..

tu lom cite PARALLEL UNIVERSE lagi haaaaaaa..hologram haaaa yang mana seme ni bleh di cite according to islam..tadak masalah pun

addamnor replied at 26-1-2015 12:40 AM
I dont succumb myself to edited video. Things could be real differnt than what had been recorded,  ...

tak perlu gelabah..

edit tak edit, dari video tu sendiri korang nampak nik ajis tak nak pengikutnya terlalu taksub sehingga nak peluk cium dirinya yang hina sama macam manusia lain..

kalau aku pon, tetiba ada orang datang nak peluk cium, aku pon tepis gak.. ingat aku ni kucing ke..

aku tak paham kenapa wujud manusia taksub macam lelaki dalam bidio tu.. salam dan cium tangan cukup la.... nape, dia ingat dapat pahala lebih ke kalo cium?? nik ajis akan ingat dia kat padang masyar nanti ke sebab ada kiss mark atau love bite??

nik ajis tak zuhud mana pon....

banyak erita karut yang aku dengar..

antaranya nik ajis tinggal dalam rumah buruk

ada pulak cerita nik ajis pakai moto honda lampu bulat je pegi ke mana-mana

dan aku pernah dengar cerita pasal nik ajis makan nasi lemak, beli pagi, tapi makan waktu malam, pastu ada lebih sikit untuk makan sarapan esok hari..

member aku ni cakap dia dengar dari member dia yang alami sendiri

aku tanya member dia tu, member dia tak ngaku pon, dia cakap bukan dia yang alami, tapi member dia yang agitau kat dia

nampak tak

bagi orang yang bendul, kaki hangguk akan percaya cerita2 kat atas tanpa usul periksa, lalu menganggap nik ajis tu insan istimewa..

bagi orang berpelajaran, cerdik dan bijak macam aku, kami akan selidik dahulu sama ada benar atau tidak.. sebab tu la orang macam kami tak sanjung so called ulama tersohor tnah melayu ni

ajinomotonosuga replied at 26-1-2015 12:42 AM
apa plak dongeng?  ada surah djinn lagik

dah tu azazil tu sapa? sebelum di cipta manusia dah wu ...

Dgn kata lainnya aji percaya dengan jin malaikat tu sebab xde sebab untuk tidak percaya ye..

i pun sedar kewujudan perkataan malaikat dalam quran..cuma kita refer malaikat jin dan lain lain tu kepada benda yang berbeza..walaupun kita berpegang pada benda yang sama..

I percaya..kalau wujud perkara supernatural/magical dalam alam ini..supernatural/magical yang i maksudkan adalah perkara yang xboleh dijelaskan dengan science. Sudah tentu allah swt tidak menyuruh kita melihat alam dan berfikir..begitu banyak ayat dalam quran yang menyebut tentang fikir n akal..sudah tentu ayat tu jadi sia sia jika ada sesuatu yang kita xboleh pikir..

Maka dengan sebab itu ayat ayat berkenaan malaikat dan bencana yang tuhan timpakan di bumi..i pandang dari sudut paling realistik tanpa elemen supernatural dan magical.

I sokong aji part semua dalam dunia adalah relatif..even science sendiri pun relatif..benda yang terbukti benar hari ini..belum tentu benar 10 tahun akan datang...even apa i percaya hari ni pun belum tentu i percaya esok.hehe

paling best, ada yang cakap "ko ni islam ke?" bila kit tak percaya akan ketawadukkan dan kezuhudan nik ajis..

dia nak kita sanjung, puja dan percaya nik ajis ni ada keramat

paksa kita ikut kepercayaan karut dia

bodoh tu simpan sorang2 jela ye

saya ni orang yang berpendidikan.. zaman dulu boleh la tipu orang sebab orang dulu tak cerdik, takde teknologi, takde pendidikan

baru2 ni korang pon tau kot tentang kalkulator yang ada tulis kalimah Allah kat FB..

aku baca komen2 dari meleis kat dalam tu memang macam orang gila dan taksub

subhanallah kehulu subhanallah kehilir

bila ada orang yang terangkan pasal apa kalkulator tu jadi lagu tu, puak pentaksub ni hencap tukang explain tu kaw2

sampai ada yang tuduh tukang explain tu tak percaya pada kebesaran Allah

dan meragui keislaman si tukang explain

hahahaha

moribb replied at 25-1-2015 11:23 PM
kalau yg keluar dari molot bapuk sial cam Changa berkerak lagi lah aku tak percaya

gambar fonen changa kah itu ?

aku harap Allah sediakan surga khas buat pentaksub macam ni

sian aku tengok, dah macam orang gila

walaupun dah diterangkan sejelas-jelasnya, dorang still nak percaya kejadian tu berlaku kerana keajaiban Allah

dorang nak jugak percaya kalimah bismillah tu tetiba muncul atas kalkulator

tekoyong replied at 26-1-2015 12:44 AM
tak perlu gelabah..

edit tak edit, dari video tu sendiri korang nampak nik ajis tak nak pengiku ...

tok ajis cuma jadi mangsa keadaan je tak ramai yang paham.. esp oang kelantan
kene plak pada yang pandai amik kesempatan sure depa jaja sana sini bawak sana sini tunjuk sana sini untuk raih peluang gunakan tok ajis..sure ada nya k?

cam ni ler ce aku tanya kisah cam aku nak cite ni dan ko cuba jawap k?

ada soang yang baik ati dalam 1 kampung, dah ada 4 anak, soang ostad ajar budak mengaji percuma, selalu senyum peramah rajin lawat oang sakit, kekadang jadi siak tak kisah humble jadi tukang sapu masjid kaa tolong oang kampung, tak penah umpat oang, selalu cite kebaikan oang

pendek kata kat kampung tu  nama ostad aziz sangat2 oang kenal..sebut je kenai tak ustad aziz? boleh kata semua angguk kenal dan cakap baik pasal dia

tak penah buang masa lepaki kedai minum2 dan umpat oang or tgk bola kat warung etc. pendek kata rajin berkebung tanam apa patut kendian hasil kasik kat oang setelah amik bagian untuk keperluan dia aje..perghhhhhhhhh manusia yang sungguh berbudi pekerti akhlak muliaaaaaaa akan ustaz aziz nih

satu hari masa dia lepak2 penat balik berkebun..dia di kunjungi macik melah dan anak jantan nya nama sepol

sepol nak amik spm taun ni so macik melah nak tambah usaha laa kut selain rajinkan diri buat latihan study seme tu , dia pikir molek gak pi tanya tanya setad kalo buleh jampikan AIR PENERANG HATI , bukan apa kut2 sepol gugup..lupaaa sme apa dia study, panik aa bukan piknik ye..paaaaaanik gitu pasei spm wooo sepol bercite2 kalo buleh dia nak pi london blajo lagi so dia nak score bagus2 laa..baguih mulia hajat tu so macik melah pun cite hajat dia kat setad

sekarang, ce tekoyong cite pelbagai bentuk respon setad aziz mengenai air jampi penerang hati..lagu mana nak respon

addamnor replied at 26-1-2015 12:40 AM
I dont succumb myself to edited video. Things could be real differnt than what had been recorded,  ...

video tu mudah je nak paham..pasal oang taksub..kalo buleh nak julang letak tok ajis atas kepala depa..depa berlebih lebihan or melampaui batas

perbuatan depa itu pada aku  haram..bukan salah tok ajis pun malah banyak kali dia jadi mangsa keadaan, di peralatkan sesetengah orang kelantan gak

tok nak balik cepat laa tu kut..bawak hadiah nak eniberseri ngan isteri tersayang..terpaksa layan dan jawap salam manusia lain or rakyat dia gak..

amik yang mudah dah ler..oang tu ada life dan pamili gak..tapi tak ramai manusia nak paham cam ni..ingat oang tu cam tu sure senang sure ada sakti sure ada majik..ni ler mentaliti kaum lemah or pprt..aku sebut fahaman pengemis dan ramai kita tau pengemis pun ada kaki kencing dan kaya sebenonya, hidup dengan pendustaan dan air mata oang lain..so tak beza cam kes ni tok aziz di gunakan oleh sesetengah oang untuk mengemis apa saja hatta maruah manusia..sure ada

insiden ni boleh kait pada kisah nabi di tegur Allah swt pasal nabi ignore or marahkan soang buta yang dok kaco dia tgh sembang dengan ahli pendita kristian, tetamu nabi di masjid nabi

so nak kata tok aziz tak beri muka tokleh gak..dia dah jawap salam tangan orang ramai..tapi oang dok mahu lagi dan lagi dok desak more..tu yang taksub dan haram sebab melampaui batas

ini part orang ramai esp puak ummah pprt or golongan bawahan kene tahu dan kadang kala depa kene di marahhi malah di pukul untuk kasik paham

tapi ko sampai hati ka nak pukul or hukum or marah depa kalo depa nak tunjuk kasih berlebihan melampauan cam tuh?

manusia tunjuk kasih dan sayang kat kita, kita nak balas ngan taik ke? wajar ker? so kene banyakkan sabar je lah dan educate sungguh2 gradually