CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Magika

[Tempatan] Rotan Anak Bakal Jadi Kesalahan Jenayah

cmf_blingblings replied at 25-1-2015 04:25 PM
Mak aku mmg garang nak mamf....... sekarang ni aku tanya mengapa, dia sendiripun tak tahu, mungkin ...

Mak kau tak bagi tahu kau..."mak takmo jadik baik tak garang macam bapak kau kerna tak mahu nyawa diambil awal oleh TUHAN....."

Ada tak?

noor2 replied at 25-1-2015 04:53 PM
Curi duit sapa Tru. ..kihkih

Anak anak kau hari minggu macam nee...pun mak dia ngadap forum kaypoh tanya forummer lain curi duit saper?

hurm..ada bagusny juga..sbb tgk sstengah org ni konon merotan untuk mengajar.tp kebanyakan merotan ikut nafsu.tepek hadis nak ajar anak kena rotan dalam islam..tp sape je sini yg merotan untuk mengajar anak dgn cara yg ditetapkn dlm islam???bnyak ikut nafsu amarahkn??so guna islam tu kdg2 utk cover je.

nanti guna alasan..aku selamba je..xkisah dulu mak pak blasah guna tali pinggang lah.hnger lah.itu lah ini.utk aku sdiri..aku ikut suami aku..lepaskan marah herdik ank pun dia marah..aku percaya cara didikan dia..sbb cara didikan bapak dia xpernah pukul.sume adik bradik bagus.bbanding adik laki2 aku yg asik kena sesah lpstu jd lali..jd makin berani..bg aku bia tkut mak pak sebab hormat..bukan takut mak pak sbb takut kena pukul.

hahaha aku masa kanak kanak selalu kena pukul walaupun pompuan dan anak tunggal!!!!! Rotan/Tongkat semua naik kat badan!!! Bapak aku GURU BESAR!!!! Anak murid dia slalu gak kena rotan sebab tak buat kerje sekolah tapi tak de pulak mak bapak mengamuk bahkan ade yang datang ucapkan terima kasih kerana jadikan anak dia ORANG..ade yang Inspektor Polis, ade yang Usahawan ade yang jadi hakim uztaz , uztazah...bila aku jumpa anak anak murid bapak aku sekarang depa kata...bapa aku TERBAIKKKK!!!

Tanpa rotan dan kemarahan bapak aku belum tentu aku leh berjaya sekarang!!!!!!

Tak semestinya merotan tu tak baik tapi rotan tu biarlah berpada pada lagipun budak budak sekarang ni tak leh di tegur!!!

YAY... ke arah malaysia pondan.. malaySIS ke hulu ke hilir

Ha_Neul replied at 25-1-2015 05:34 PM
YAY... ke arah malaysia pondan.. malaySIS ke hulu ke hilir

Tak kenal sakit bebdk ni...ritu bkn nak bwk rotan ke skolah???

Follow Us
--Org org yg pernah kena rotan ni bila dah besar kurang sikit belas kasihan dia, kurang empathy,kurang sikit kemanusiaan.Korang tak perasaan kekuarangan ni sbb korang rasa korang dah sempurna hanya dengan menjadi orang. korang ingat jadi orang je dah cukup?
--tapi dalam masyarakat kita memerlukan org org yg hati kering macam ni, kalau tak siapa nak jadi tukang sebat penjenayah, ketua polis negara , panglima angkatan tentera dan sebagainya.

munchkin replied at 25-1-2015 03:54 PM
Ada je parents yang tak rotan langsung. Gune reverse psychology, anak ok ja. Ada yang piat telinga s ...

ai pernah nampak anak kpd kenalan mak ai berjujuran air mata ditegur oleh apaknya... umur dlm awal 20-an gituhh. kata mak ai, bapaknya jenis penyayang... tak pernah menengking atau pukul anak. tapi tegas bila bercakap. sekali bapak derang marah, memang kecut perut gak lah. org jarang marah khenn, memang scary... samalah dgn apak ai

truly replied at 25-1-2015 04:18 PM
Setuju jugak sis

Cuma mungkin yang sis bawa contoh Salwati adalah mendera bukan memukul.

Bagi i memukul tubuh badan org lain masuk dlm kategori violence n abuse. Ianya salah tak kira jika dilakukan pd kanak2 or org dewasa. I bwk contoh shalwati tu sbb dia pun claimed mendidik jugak n ramai msians pun anggap begitu dlm kes dia. Mcm tu punya seksa anak pun dianggap mendidik sbb rasa ada kuasalah tu. Bagi i manusia ni klu ada kuasa utk pukul org mula2 mungkin skit lama2 tgn tu dah terbiasa jd sedap n terbiasa n makin menggunakan kuasa tu skit2 naik tgn n pukulan pun tambah teruk sampai blh jd thp serious. Mmg elok kjann buat undang2 tak blh pukul anak. I masih percaya pd pendekatan yg lebih bijak dr pukul.
Psl mak bapak zmn dulu bg i kita blh maafkan dorg mcm cmf kata mengenangkan keadaan n segala tekanan kesusahan hidup yg dorg lalui dgn latar belakang dorg sendiri yg mungkin jugak dibesarkan dgn cara begitu, takde pendedaham lain n tak berpelajaran tinggi n sewaktu dgnnya.

truly replied at 25-1-2015 04:05 PM
Ini pun bodoh jugak. Dia buat macam macam, dia salahkan bapa dia tak didik. Habis dia tak ada otak ...

anak tampar mak

dani-rox replied at 25-1-2015 06:06 PM
ai pernah nampak anak kpd kenalan mak ai berjujuran air mata ditegur oleh apaknya... umur dlm awal ...

Anak buah i pun cam tu jugak. Nenek nenek dia terjerit pekik apa pun tak masuk. Lagi galak dia buat. Tiba kat kita orang, hanya guna teknik pandang dengan tegas, terus berhenti buat.

Apa yg dilihat banyak ke arah ekstrim. Jarang ada pendekatan tengah tengah. Maksudnya bila anak tu nakal sikit dibiar je. Bila nakal betul terus disebat dijerit gitu. Jarang ada yang di awal peringkat terus tegur dengan baik dulu. Banyak dilihat di supermarket camtulah. Anak anak depa berlari ke hulu hilir takde disiplin. Mak pak tengok je buat tak tahu. Pastu siap pijak pijak produk di shelf bawah. Pastu dah sampai ganggu orang, mak bapak terus angkat tangan lepuk lepak anak kat situ.

Masa peringkat awal tak ditegur. Pastu bila anak menangis terjerit pekik. Diberi pulak ipad sebagai consolation. Hmmmm apa nak kata?

Memang ramai yg tak suka dan tak bersetuju. Mungkin mereka ada reason tersendiri. Mungkin mereka rasa dengan teknik lepuk tu dapat didik anak. Terpulanglah. They know their own children. My family dont condone this approach. Thats all.

Anyway Ada family yg jenis tak mahu guna teknik ni. 'Orang' yg cakap nak implement ni pun tak guna teknik ni. 'Dia' didik anak anak dia dengan kasih sayang gentle. Cakap pun gentle. Anak anak 'dia' semua very close to her. Respect her and love her.  Anak 2 dia puns successfulL. Pendek kata the family very loving and gentle towards their own family and friends not to mention orang yg kerja dengan dia pun dia buat cam family sendiri.

ok je, agama Islam pn tak ajar ibubapa didik anak dgn cara yg kasar dn mnyakitkn..

Lepas ni kalau anak nakal kita karen je

yayaji replied at 25-1-2015 02:16 PM
lg satu aku tak paham betul dgn makpak yg suka pukul & rotan anak2 ni? bila anak nak bg tau kenapa d ...

seriously?? patut mak tu yg kena sebat dgn hos tu balik....mentang2 anak sendiri sesuka hati belasah budak tu sampai berbirat....kalau anak tu x dengar kata sila renung diri sendiri kt cermin salah siapa...menyirap pulak aku baca

hadis mana tu fanta?

i klu hadis ni errmmm,nak2 klu yg jenis dtg dr internet..

sumber Al Quran yg terbaik..

fire_place replied at 25-1-2015 09:04 AM
hurm..ada bagusny juga..sbb tgk sstengah org ni konon merotan untuk mengajar.tp kebanyakan merotan i ...

bila kemarahan menguasai diri..

mmg kurang rational jadinya..

tp akta ni berkenaan dgn budak x solat di rotan parents ke?

atau pon akta ni generally melindungi kanak2 dari kena abuse secara melampau?

ramai x faham,dlm fb pon dok tiau dgn statement x puas hati anak x solat kena rotan tp mak pak kena jail..

cmf_blingblings replied at 25-1-2015 08:19 AM
Yg kaki rotan dan mencubit tu mak aku...aku pernah tanya kat mak aku samada aku ni anak dia at ...

klu anak ni selalu dirotan lama2 akan jadi semakin keras hati dan degil..

betul ke?

patut la remaja2 zaman ni nakal2 sbb dimanjakan sgt oleh mak-mak menteri yg cari glamour

pinksarah replied at 25-1-2015 10:08 PM
klu anak ni selalu dirotan lama2 akan jadi semakin keras hati dan degil..

betul ke?

ya..contoh adik laki2 aku sdiri..jd degil n keras hati.lama2 buat salah xkisah.rotan jd mknan.

tambhan..akan jdkn kita menipu sbb takut kena rotan..takut mak pak sbb rotan.bkn sbb hormat