CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kucingjaluroren

Masalah suka cakap banyak

Edited by intriQue at 27-1-2015 11:31 AM

Saya pendiam. So kalau berkawan dgn org yg byk cakap aka terlebih peramah, kira ok lah jugak sbb apa2 hal biar dia yg pot pet pot pet. Saya hanya respon bila perlu.
TETAPI kalau byk sgt ckp sampai mengganggu keje yg saya nak buat, mmg agak annoying   lah. Contoh bila si peramah tu dok syok bercerita dan saya mcm tak berapa nak beri perhatian, dia akan ckp "eh awak, dgr lah apa saya nak ckp ni!"......saya akan jadi "grrrr....apa lagi ni? bosan kot!?" ( dlm hati jer lah)

Dari pemerhatian saya, kdg2 org yg byk ckp ni, dia akan sembang benda yg sama jer berulang2......duhhhhhhhh?
So kpd TT, cubalah kurangkan bercakap. Tingkatkan productivity  kerja anda

dark_chocolate replied at 27-1-2015 11:25 AM
aku pun ada gak kwn humble brag gini..nasib jumpa kekdg je..cite betapa dia org penting kat opis,  ...

kawan aku punya cerita umpama kalu dia tak ada, nescaya company akan porak peranda sehingga membawa kepada penutupan

bellaa replied at 27-1-2015 11:11 AM
sila terangkan dgn jelas apa maksud introvert dan extrovert dalam bahasa melayu?

hmm aku x bermaksud pon nak buat perangai kat sini...cumanya nak dengar honest response dari korang

dark_chocolate replied at 27-1-2015 11:20 AM
sure ke org hepi dgn ko potpet psl diri ko?

atau pun tu perasaan ko je

hmm ok2 aku akan fikirkan point ko yang ni

dark_chocolate replied at 27-1-2015 11:27 AM
aku sndr x suka campur aduk life tenet esp add org opis kat fb..fb aku cuma utk org yg jauh2/class ...

dia sekarang keje lain cawangan then aku perasan dia tak suke dengan aku
one day dia akan kembali ke cawangan aku..busuk2 akan jumpa dia balik
dan dia akan bagi reaksi yang sama...dengan memek muka tak suka aku..dengan suka avoid aku..that's why

gekkou replied at 27-1-2015 11:28 AM
TT if ko rasa ada urgency nk berckp dgn colleagues
cepat2 remind diri ko utk minimumkan percakapan  ...

Aku jadikan habit berbual ni as cara melepaskan tension sebab kerja aku banyak memikir...

Thanks nasihat ko....ada points bagus kat situ

Follow Us
intriQue replied at 27-1-2015 11:28 AM
Saya pendiam. So kalau berkawan dgn org yg byk cakap aka terlebih peramah, kira ok lah jugak sbb apa ...

Ok Intrique...kena kurang cakap..dari pagi lagi x cakap dengan orang sebelah..buat dunno je

prettyuglybabe replied at 27-1-2015 11:33 AM
kawan aku punya cerita umpama kalu dia tak ada, nescaya company akan porak peranda sehingga membaw ...

Sebab tu aku baca orang ada Histioric Psychological Disorder ni dia ala2 drama queen....

kucingjaluroren replied at 26-1-2015 04:02 PM
dia sekarang keje lain cawangan then aku perasan dia tak suke dengan aku
one day dia akan kembali ...

kalau sorg je yg x add fb n buat muka masam kat ko, ignore je..buat apa la sesakkan pikiran dgn bende x penting such as kenapa dia x add, kenapa dia itu ini..lain la dia bf ko

ikut penceritaan ko kat pes page, aku assume ko ckp ramai ignore ko kt opis, kalau sorg je anggap je x serasi bersama

kucingjaluroren replied at 27-1-2015 12:04 PM
Aku jadikan habit berbual ni as cara melepaskan tension sebab kerja aku banyak memikir...

Thank ...

maaf nak cakap awk ni selfish. sebab point awk di sini Aku jadikan habit berbual ni as cara melepaskan tension sebab kerja aku banyak memikir...

yg awk dok ganggu org keje bagai, org lain x stress ke?  

bellaa replied at 27-1-2015 12:28 PM
maaf nak cakap awk ni selfish. sebab point awk di sini Aku jadikan habit berbual ni as cara melepa ...

yo la2 betul la tu

dark_chocolate replied at 27-1-2015 12:23 PM
kalau sorg je yg x add fb n buat muka masam kat ko, ignore je..buat apa la sesakkan pikiran dgn be ...

tak..aku okey je..ramai je okey..cuma sorang dua jer masammm ha bila aku potpet2..
tapi yang lain nya baik dengan diorang

kuchengg...ko suka makan tongkeng ayam keee..org tua kata lah bukan aku yg kata...makan tongkeng ayam mulut tak reti diam....aku ok je kalo jumpa org cam ko ni...wokeyy...lets menjuyahh...

pehbedah replied at 27-1-2015 01:05 PM
kuchengg...ko suka makan tongkeng ayam keee..org tua kata lah bukan aku yg kata...makan tongkeng aya ...

hahhahaha..kalau org peramah macam ko dengan aku kan..tetiba tarik muka n xmo sembang dah nape ek

aku rase ko kne carik kje yg perlukan ko utk byk ckap..mcm cstomer srvice tu ke..dorg tnye satu soalan, ko bole explain pnjang bjela..

so, bile ko dh penat ckp ngn cstomer, xde la ko nk ckp byk sgt ngn kelig ko..ye idok? ke sama je?

oreovanilla replied at 27-1-2015 01:34 PM
aku rase ko kne carik kje yg perlukan ko utk byk ckap..mcm cstomer srvice tu ke..dorg tnye satu soal ...

Aku  lecturer..makanya keje aku sekarang sesuai kot membebel kekdahnya

kucingjaluroren replied at 27-1-2015 05:37 AM
Aku  lecturer..makanya keje aku sekarang sesuai kot membebel kekdahnya

tak pnat ke dh bg lecture, lg nk smbang ngn org laen? penat weyy..

Edited by jaja4 at 27-1-2015 02:47 PM

Hm tahan nye TT bersembang. Aku plk da mcm terpaksa jadi kepochi sebab xnak rase janggal bile keluar lunch ngn colleague.. Rase mcm penat je nk pikir topik ape nk bersembang.. Pada aku nk jadi peramah x salah, tp mesti la kene pada tempatnye.. Contoh kalo tmpt keje, just bbual sikit2 je da memadai..

Mcm forumer kt sini bgtau ko, kite bley agak kalo org tu x suke layan kita bercakap dari gerak badan die, riak muka.. So kalo da jumpa org mcm ni, ko elakkan la bercakap panjang lebar..

kita x bley nk puaskan ati sume org. Bila pendiam sngt, dikata nye anti sosial/sombong. Bila peramah terlebih, smpai wat org annoying plk. So ko kene jadi yg kt tengah2.. hihi.

Lagisatu TT, akan ade jenis orang yg da set kt otak/ati menyampah kt seseorg smpai bila2 pon die akan mcm tu. sume benda yg ko buat akan jadi nmpk x kena..so mmg x bley wat ape2 da ngn org mcm ni..

oreovanilla replied at 27-1-2015 01:52 PM
tak pnat ke dh bg lecture, lg nk smbang ngn org laen? penat weyy..

Ok je..sebab dah nama pon hobi berbual

jaja4 replied at 27-1-2015 02:45 PM
Hm tahan nye TT bersembang. Aku plk da mcm terpaksa jadi kepochi sebab xnak rase janggal bile keluar ...

Disebabkan dia la wujud thread ni
Jelingan n riak muka dia buat aku terfikir n susah hati..