CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9598|Reply: 57

misteri diri

atas permintaan..saya tepekan kisah misteri ni kat bod misteri, harap sama2 kita kongsi pendapat dan pengalaman sebagai rujukan.

@beldandy

Pernah terpikir tak sapa diri kita pada kehidupan lampau..mungkin seorang petani..penglipurlara..bomoh atau sbginya..?

aku pulak merasakan diri aku zaman lampau seorang pengubat traditional why bcos..byk kali aku berhadapan situasi aku tiba2 didatangi ilham untuk melakukan sesuatu dan hasilnya ia berjaya,

pernah dulu anak aku terpijak paku berkarat ketika melihat2 rumah kita dlm pembinaan..dia menangis kesakitan, aku tak semena2 mencari pucuk kayu lalu aku kunyah2 dan aku tepek kt luka anak aku smbil baca selawat..terus hilang sakit budak tu..aku pun tk  tau daun apa yg aku kunyah..buatnya beracun tak ke naiya den

kedua..anak aku kena sakit kulit dari manatah dapat mcm bersisik mengelupas..dah ke klinik byk kali masih jugak sama..lalu aku amik je minyak gamat aku sapu seluruh badan dia dan bacaan al fatihah dan selawat..alhamdulillah baik terus..lillah ini betul2 terjadi..byk lagi kejadian lain aku lalui..salah satu dia masa arwah mak meninggal...aku sapu2 dan usap wajah dengan air lalu wajah arwah terus nampak tenang dan seakan senyum..biarpun sebelum itu seakan tak kena kerana meinggal akibat strok..sehingga ustazah yg memandikan jenazah terpegun melihat wajah arwah mak seakan senyum dan berseri..

kisah diri aku sendiri..pernah satu masa tu aku keje dalam hutan buat projek township..bertahun2 dalam hutan..satu hari kena cikenpok, aku gelabah mana aku nak cari klinik dekat, pagi2 nampak bintik baru nak naik..tiba2 dtg ilham utk mencari kelapa muda 2 biji lantas aku suruh pekerja carikan cepat pagi2..bila dpt cepat2 aku mandikan diri aku dgn air kelapa kat balkoni kuarters sebelum matahari naik..dan minum selebihnya..lepas tu aku tunggula kt luar sehingga matahari naik dan air kelapa tu kering dibadan dibawah sinaran matahari yg baru naik..tk smpi tengahri cikenpok aku terus hilang..hanya timbul 3 bintik seakan bisul kt peha..terus baik..walahualam..tapi syukur alhamdulillah..

semalam..blik keje aku terus kerumah mak metua..jenguk dia katanya tak sihat..sakit gatal2 pulak..macam2 la dia ni dalam hati aku..tapi sebgai anak aku maniskan muka dan bertanya bagaimana dan sebagainya..sudah lama aku lihat laki aku tu ulang2 bawak pegi klinik dan adik ipar juga tak putus asa bawak pegi berubat..semalam je aku interbiu dia detail..gatal kat mana...tapi aku lihat tkde bintik2..masudnya gatal dia dari dalam iaitu mngkin sebab darah dia kotor i mean mil aku tu kurang makan badan kurus mestila darah dia tk ckup zat..dia garu2 tk nampk kesan mengelupas..mcm org kurap plak aku tengok..kesian pun ada..lagi aku tanya..masa bila mak paling gatal? time tengahri dan nak masuk senja..oooo...masa bila dia ok? lepas mandi kejap ok la..bla bla..so..aku pun tk semena2 datang ilham..haaa ilham kata ko..hehehe...mak ada garam kasar? limau nipis nak 2 bijik..pastu masak air..nak buat mandi mak...dan2 tu jugak aku buat suh anak aku tu belikan limau nipis..org kedai tu bagi je..aku kata lagi bagus..aku masakn air campo semua..aku panggil mak duk sini biar orang mandikan..mil aku menurut je..pelan2 aku jirus mil aku..ratakan seluruh tubuh dia smbil bacaan yg aku tau tak putus shingga habis..pastu aku lap kering dan pesan kat dia..bila mak rasa sakit gatal tu bacalah surah nabi ibrahim..insyaallah hilangla sakit dia..haaa...baru mak ingat surah tu..laaa..mak ni..takan bole lupa..surah tu kan baik utk menghilangkan sakit kulit kena panas atau luka..pastu aku suh dia byk2 berzikir..harap2 sembuhla lepas ni.

tadi aku call mil..tanya kt dia mcmana gatal2 ok tak? dia ckp takdela miang semacam dulu.. alhamdulillah elokla..hahaha suka hati dia tadi..ermmm apa pendapat uols dgn apa yg aku cerita ni, patutnya bukak kt bod misteri kan...tapi takpela aku luah kt sini je..tak suka skip la luahan aku ni..cuma aku nak share je pengalaman misteri aku kt sini..

aku percaya..tiap kita ada keistimewaan kelebihan tersendiri..cuma kita tk "nampak" dimana..kerana kelekaan kita melihat2 kelebihan orang lain..jgn biarkan diri anda diselubungi minteri....

cik ros yang di kasihi....
memula yg bel terfikir kan, is kita ni takde masa lampau
sbb kita org islam mmg tak de n x percaya reincarnation
ok tutup bab tu

now..citer ko ni mmg serius best
ros...keluarga ko ni ada keturunan ngubat2 org ke?

errr ada ke kehidupan zaman lampau. macam bertentangan dgn islam je. setiap manusia yang mati, rohnya berada di alam barzah sampai kiamat. mana ada konsep reincarnation macam agama hindu dan buddha. x kan ada roh kita pada kehidupan masa lampau akan lahir balik dalam diri seorang manusia lain. setiap manusia Allah ciptakan roh masing2. x de kaitan masa2 lampau. hati2 dgn kepercayaan dan kenyataan tt.

beldandy replied at 28-1-2015 11:53 AM
cik ros yang di kasihi....
memula yg bel terfikir kan, is kita ni takde masa lampau
sbb kita org i ...

pasal percaya tu bukan la konsep budha tu..is just that "percaya" , tak...bukan seperti sesetengah org percaya bomoh dan sihir itu dh lari akidah bel..ros percaya konsep manusia ni ada group of ketegori..which is kalau zaman dulu bole jadi dukun dan sebagainya.
mcm pokok...haiwan..kita perlukan benih terdahulu dari berzaman dahulu utk lahirkan yg baru..

keturunan ros ermmm..jap nak ingat, tak tau la..

lindarafee replied at 28-1-2015 11:53 AM
errr ada ke kehidupan zaman lampau. macam bertentangan dgn islam je. setiap manusia yang mati, rohny ...

faham linda..bukan kepercayaan..tapi percaya in terms of kuriositi..i tau benda tu salah, tapi selagi kita tak menyekutu dan percaya sihir sbginya..

kalo selalu ingat kat ALLAH ..sakit ape skali pon ..mesti leh sembuh...baca ayat2 suci..pon dh cukup...lps tu yakin dgn amalan kita tu

Follow Us
rospinki replied at 28-1-2015 12:19 PM
pasal percaya tu bukan la konsep budha tu..is just that "percaya" , tak...bukan seperti sesetengah ...

hurmmm...apa yg ros maksudkan tu is kebolehan sesetengah org la kan
alah ros..bukan zaman dulu je, kalau sekarang pun, org yg ada kemampuan mcm ros ni org akan anggap bomoh dukun
mcm contoh MIL ros tu kan...
lepas dia tgk apa yg ros dah buatakn tuk dia tu nnt sure dia ada citer2 dgn sesapa. Then akan ada org yg bermasalah n fikir why not try cuba minta tolong dgn ros

abah bel pun gitu la...
asalnya dia urut diri sendiri n anak2 if ada yg x kena
then ada sekali dia urut kawan dia...dah kawan citer kat kawan lain...mai dtg kawan lain nk urut
sudahnya abah i mengurut dlm small close knit community hehehehe

mungkin juga mmg u ada keturunan ni kut?

surah nabi ibrahim tu ayat yg mana dear... kongsi boleh..... tq...

puanlina replied at 28-1-2015 12:36 PM
surah nabi ibrahim tu ayat yg mana dear... kongsi boleh..... tq...

sori bukan surah..doa nabi ibrahim.

rospinki replied at 28-1-2015 12:40 PM
sori bukan surah..doa nabi ibrahim.

ros..doa ni boleh guna waktu bila eh?

beldandy replied at 28-1-2015 12:36 PM
hurmmm...apa yg ros maksudkan tu is kebolehan sesetengah org la kan
alah ros..bukan zaman dulu je ...

aah la bel..kebolehan ayat yg seswai skli..yg pelikyna siap dgn aktiviti perubatan ngan kelapa limau tu semua..tiba2 je mencelah dlm minda ros..tk ke pelik tu..entahla sapa dlm femili ros jadi dukun ke apa..ros plak lama tk duk kpg..tergt kecik2 dulu pernah jatuh patah riuk time tu umo 6-7 taun..ros ingt ada sedara (pangkat tok sedara kot) dia ubat ros dia conteng2 ayat je kt badan ros..elok kau..haaa..mebi dia kot ros ikut.

nak tau..ros pun reti mengurut..

beldandy replied at 28-1-2015 12:42 PM
ros..doa ni boleh guna waktu bila eh?

doa ni byk guna dia..sepeseli kena air panas..kena api..lecur luka..kalau ko rasa sakit sgt pada kesakitan yg ko hadapi..bacalah ayat ni..insyaallah lege..

ko byangkan..dlm ayat dari surah ni..kisah dia nabi ibrahim dibakar lalu Allah swt tukarkan kayu api menjadi sungai dan ikan..besar mukjizat dia

@damian_lee ini adalah salah satu contoh , SAKA ilmu ,

TT jangan takut ... kalau nak saya terangkan jap2 lagi yek hehehehehe

ariapersanta replied at 28-1-2015 12:53 PM
@damian_lee ini adalah salah satu contoh , SAKA ilmu ,

TT jangan takut ... kalau nak saya terang ...

ooo...ok TQ.

pernah dulu citer kt tred mimpi..pasal saya mimpi didatangi oleh seorag perempuan pakai baju ala2 makyong nak bgi skrol suh saya ckp terima..tapi mcm sy menolak keras dlm mimpi tu.

natural born talent ...

lepas tu ada pula yang minat ...

ermmm apa pendapat uols dgn apa yg aku cerita ni, patutnya bukak kt bod misteri kan...tapi takpela aku luah kt sini je..tak suka skip la luahan aku ni..cuma aku nak share je pengalaman misteri aku kt sini..

ok, misteri diri
kita selam dalam dalam lagi boleh tak?
dr dok pot pet2 dgn org lain kannnnnn

TT, tak boleh baca lah doanya tu, tak keluar plak kat screen saya ni... tak pe saya try goog...

wahhh.. akak mesti kuat instint kan?

pandai mengurut org x?

puanlina replied at 28-1-2015 02:11 PM
TT, tak boleh baca lah doanya tu, tak keluar plak kat screen saya ni... tak pe saya try goog...

baca dlam rumi je..bismilah..

kulna yanaruku ni bardan wasalaaman a'la ibrahim..camtu la bunyiknya

menarik kisah kaka ros ni