CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 24614|Reply: 157

[SBS]Heard it Through the Grapevine - LeeJoon , GoAhSung - Best Drama Paeksang

Edited by meth.90 at 4-5-2015 05:10 AM

"It happened because I loved Bom. I loved her then and I still love her now. I’ll take responsibility for it. I’ll marry her!" - Han In Sang

Genre: Black Comedy
Episode: 32 (tak confirm)

Plot:

Pasal satu keluarga kaya yang hidup aman tiba-tiba jadi huru-hara bila anak lelaki depa In Sang (Lee Joon) buat hal dengan bawak balik girlfriend Seo Bom (Go Ah Sung) yang tengah pregnant. Kecoh lagi bila Seo Bom tiba-tiba rasa sakit nak bersalin. Semua kelam kabut nak pastikan Seo Bom bersalin dengan selamat dekat rumah depa. Dalam waktu yang sama parent In Sang taknak berita tersebut tersebar ke orang luar terutama kawan2 dorang. Jadi kena tengok camna dorang simpan rahsia tu, padahal pekerja2 dalam rumah tu semua nampak apa yang berlaku (boleh ke dorang simpan rahsia). Pastu dapat ke parent In Sang terima Seo Bom.

Black comedy ni macam sesuatu yang isn't supposed to be funny, but you can't help it and laugh anyway. Macam dalam scene episod 1 yang In Sang try nak bunuh diri tapi tak jadi. Drama ni best sebab dorg highlight pasal sex education and teenage pregnancy. Happy watching

Episodes Ratings

ps: Go Ah Sung ni yang berlakon dalam movie 2013 Snowpiercer tu, patutla macam familiar.

Last edited by dauswq on 27-5-2015 04:26 PM

Rate

1

Edited by meth.90 at 4-5-2015 04:57 AM

ade ssape tengok komen la

Aku ada tengok dua2 episod cerita ni.

Jalan cerita menarik setakat ni. Aku suka watak Seo Bom. Something new and such a fresh air untuk watak unmarried pregnant teenager. Aku suka vibe kematangan dalam lakonan Go Ah Sung walaupun ini first time aku tahu kewujudan dia .

Aku suka Lee Joon dalam Mr.Baek. Dalam cerita ni aku suka dia dua kali lipat. Aku tak tahu nak describe tapi aku rasa dia bawa watak 'remaja yang termengandungkan girlfriend' dengan menyakinkan sekali. Aku terbayang-bayang lagi ekspresi terkejut-takut dia depan family Seo Bom. And yes, scene dalam taxi tu akan jadi something memorable pasal drama ni especially part kondom .

Adik In Sang, si Yi Ji tu comel betul. Dia & maid tu antara karektor yang akan bawa sedikit fun untuk drama ni.

Aku akan tengok lagi episod 3 nanti. Itu pun aku harap crew produksi jangan nak jimat bil elektrik sangatlah. Pasang ajelah lampu kat rumah In Sang tu. Ingat dalam gua ke, gelap kelam senantiasa. Tahulah genre drama dark comedy

Comments

sinematografi mmg dibuat scr artistik gtuh nak hidupkan suasana klasik..  Post time 27-2-2015 08:03 PM

lee joon mmg pelakon berbakat. so far, selalu berpuas hati dgn lakonan dia, especially dlm gap dong. nk tgk jugak drama ni tp maybe nk tunggu sampai habis dulu la baru nak download. senang tgk sekali harung, xde la nk meroyan tunggu episodes.

Follow Us
Edited by meth.90 at 27-2-2015 06:26 PM
gerbera.memopad replied at 27-2-2015 04:48 PM
Aku ada tengok dua2 episod cerita ni.

Jalan cerita menarik setakat ni. Aku suka watak Seo Bom. So ...

Seo Bom best, sangat calm. Siap bleh bukak blog lagi time nak deliver tu. Memang kontra betul dengan In Sang. Maybe sebab Seo Bom dah selalu bsusah payah tambah2 lagi bila mengandung underage. And bagi aku sangat sweet masa Seo Bom nak bersalin, In Sang ada dengan dia. Walaupun In Sang ni macam takut2 dengan parents dorg, tapi dia still boleh deliver apa yang dia nak cakap, yang Seo Bom mengandung sebab dorang betul2 in love.

Hope adik pempuan In Sang, Yi Ji bleh get along dengan Seo Bom. Dia pun nampak macam nak ikut jejak abang dia ja, heheh.

Bila fikir2 balik, dorang memang tak boleh pun simpan rahsia tu lama2. Orang gaji dorg dah nampak. Pastu sebab kkawan mak In Sang yang selalu busy body tu. Then sampaikan dua orang pekerja kat pejabat ayah In Sang yang tak tengok depan mata pun bleh agak apa yang berlaku, siap bergosip dalam bahasa jepun lagi sebab taknak bagi orang lain faham.

Lagi, dorang memang buat lighting camtu kot. Bagi nampak suram, padahal kecoh habis citer ni.

Aku tak nampak lagi ada villain character dalam ni. Orang gaji In Sang pun nampak baik, dorang pun suka je dengan Seon Bom and baby.

Rate

1

milanhawkin replied at 27-2-2015 04:54 PM
lee joon mmg pelakon berbakat. so far, selalu berpuas hati dgn lakonan dia, especially dlm gap dong. ...

Lee Joon daripada psychopath terus nampak pathetic je dalam drama ni. Tapi watak dia bagi aku masih likeable. Cuma aku harap untuk character development watak Lee Joon ni bleh jadi strong sket nanti. Kalau still takut2 gagap2 memang padah la. Lagi pulak skang dia dah jadik bapak. Hehe, sori ko tak tengok lagi kan, so dah tengok nanti komen la sini.

wahh, tetiba nak tgok drama ni. thanks TT

Lorra2411 replied at 27-2-2015 05:56 PM
wahh, tetiba nak tgok drama ni. thanks TT

yup aku rekemen citer ni, citer ni nampak macam berat, tapi masih ada humor.

meth.90 replied at 27-2-2015 05:49 PM
Lee Joon daripada psychopath terus nampak pathetic je dalam drama ni. Tapi watak dia bagi aku masi ...

hahaha.. insyaAllah, lps dh tgk nnt aku dtg balik sini kasi komen... hihihi

TT saya update buang titik kt tajuk

buat pengetahuan anda semua, drama ni dari penulis/director yang sama yg buat Secret Love Affair (juga turut tercalon Drama Of The Year 2014)  

so ade sedikit artitistik & sinematografi digubah scr klasik..
tak semua org leh terima drama jenis camni...

anyway, ade pelakon muda yg actingnya agak hebat juga - go ah sung
buat comeback sejak God of Study ...

dauswq replied at 27-2-2015 08:02 PM
TT saya update buang titik kt tajuk

buat pengetahuan anda semua, drama ni dari penulis/director y ...

ok xpe, hehe
dah tgok ke citer ni, komen ar :-)
birthing scene paling best

meth.90 replied at 27-2-2015 08:05 PM
ok xpe, hehe
dah tgok ke citer ni, komen ar :-)
birthing scene paling best

blum lagi...
lusa kot br tgk
tgh sibuk uruskan award, esok kan majlis anugerah akhir?

off topic jap: road tour final leg tak nk cuba lagi? fikir msk2 pilih route yg mana, jgn diikut sgt pilihan bebudak yg dh main tu

dauswq replied at 27-2-2015 08:07 PM
blum lagi...
lusa kot br tgk
tgh sibuk uruskan award, esok kan majlis anugerah akhir?

tak join kot, wifi seloww ni

ok jangan lupa tengok :-)

meth.90 replied at 27-2-2015 08:11 PM
tak join kot, wifi seloww ni

ok jangan lupa tengok :-)

oh rugilah
1 leg jek tinggal
depa ajk main tu

dauswq replied at 27-2-2015 08:22 PM
oh rugilah
1 leg jek tinggal
depa ajk main tu

insyaAllah, tengok dulu camna, hhaha

bila baca review korang, buat aku nak tengok citer ni. full episode ada berapa citer ni?

aciklola replied at 28-2-2015 01:07 PM
bila baca review korang, buat aku nak tengok citer ni. full episode ada berapa citer ni?

Dengar citer dorang plan nak buat 50 episode tapi tak jadi, so skang ni mungkin untuk 32 episode (to be confirmed). Try la dulu tengok, aku pun masa tengok tu takde expect apa2 pun and taktau pun citer pasal apa, pastu terus melekat sampai episod 2. :-)

meth.90 replied at 27-2-2015 06:02 PM
yup aku rekemen citer ni, citer ni nampak macam berat, tapi masih ada humor.

Dah tgok 2 episode, so far best. Tak pernah lagi tgok drama jalan cerita dia mcm ni. Ada kelainan. Comel jah Lee Joon watak mcm innocence tapi dah terlajur. Hahaha