CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jijienur

Mencari semangat selepas berpisah

noor2 replied at 6-3-2015 12:58 PM
salam jijie....kalau dah makian keluar.....jijie jangan berpaling lagi.....pantang i terima makian ...

waalaikumslm... saya pernah dgr sndri mertua burukkan saya depan kawan kawan dia masa kami tinggal bersama dulu. tp saya diam. xambik pusing sangat.. sy lari dr rumah mertua sbb suami xendahkn saya. sy terkontang kanting sendti di rumah org. mertua plk asik cari salah. xada satu yg betul..masa tu xkerja.. tp lepas kerja balik ni.. mmg sekejap sekejap suami mintk duit sbb mak dia nk pnjam. mmg saya bagi. sbb xsmpai hati nak kata xdak duit.. dan xpernah saya harap dia bayar. masa tu saya menantu paling baik.

sejak sy accident bulan puasa lepas sy mmg xbg lagi duit kt mertua. sbb sy pun nk guna. sejak tu balik lagicaci maki pada saya...

jijienur replied at 6-3-2015 04:31 PM
waalaikumslm... saya pernah dgr sndri mertua burukkan saya depan kawan kawan dia masa kami tinggal ...

Mertua orang mana. ..awat jahat sangat mertua jijie....mcm ni jijie patut bersyukur sebab dah bercerai....

Jijie kena tabah...demi anak...

Jijie percaya la...dari pengalaman kaka..orang yang teraniaya hidupnya akan dipermudahkan dan akan berjaya kelak.....dengan syarat kita sentiasa dilandasan yang betul...kalau ada kepincangan diri kita kena cepat perbetulkan...dan jangan sesekali pilih jalan salah yang menyusahksn dan menganiaya hidup dan diri sendiri. ..jijie pahamkan maksud kaka....

aciklola replied at 6-3-2015 02:23 PM
Jijie, biras ni kadang2 boleh percaya kadang2 tak. Jijie selidik dulu sebelum bersedih. Tapi kalau ...

dulu masa kawin dan tinggal dgn mertua.. sy pernah dgr sndri mertua maki biras saya ni.. tp saya xkenal sgt biras sbb kami xpernah berjumpa lagi... (biras tinggal kat pantai timur). pertama kali kami jumpa masa raya selepas sebulan saya bersalin.. xlama pun junpa dia. 2hari. tp apa yg saya nmpakm. dia langsung xsama mcm yg mertua/ipar slalu ckp.. pagi pagi subuh dia dah bgun siapkan mcm2. kalau salah tgur kami dgn berhemah. xberkira.. ringan tulang.. dia wasap pun nk tnya benda lain.. bukan dia nk cerita pasal tu pun sbnarnya...

mula dia tnya ada apa apa masalahke kt rumah mertua sbb baru baru ni dia call bgtau nak balik kg cuti sekolah ni.. tp mertua xmau cakap dgn dia. dia dgr sndri mertua bisik kt anak sedara suruh bgtau dia yg mertua tgh mandi..

adik ipar (suami biras ni) sndri bgtau saya.. saya kena sabar bnyk hadap keluarga dia.. dia sndri pun lari bawak family dia ke pantai timur (kg biras) sbb dah xtahan lagi dgn mak sndri yg suka ckp bukan bukan pasal isteri dia..

Cam mil aku plak x-mil ko ni @jijienur

noor2 replied at 6-3-2015 04:37 PM
Mertua orang mana. ..awat jahat sangat mertua jijie....mcm ni jijie patut bersyukur sebab dah berc ...

kami org utara.. saya ni kawin dgn anak sulung .. beza umur kami jauh .. berbelas tahun... saya menantu termuda.. mulanya saya pun susah nk adopt sbb sy muda ipar biras semua tua dri saya kecuali ipar bongsu mmg belajar lagi.. tp semua masih hormatkan sy sbg kakak. walau umur sy muda sgt 24.tahun ipar umur 35 33 18. biras dua org 35thn.

hanya biras no 2 saja. (lelaki) yg dia puji melambung sbb dia kerja petronas. duit mmg xlokek bg kt mertua.. ipar saya ni kena belasah teruk dgn suami jenis panas baran. mertua xbagi cerai sbb suami kaya..

kdg sy xtahan.. sy ceritak kt ayah mertua. dah suami pun dingin. ayah hanya mmpu cakp sabar. dan faham perasaan sy. dia sndri bnyk makan hati dgn mak.. tp dia diamkan saja. pasal suami pun.. dia sndri xfaham dgn persngai ank dia yg ni..

aciklola replied at 6-3-2015 04:57 PM
Cam mil aku plak x-mil ko ni @jijienur

yaka. cemana @aciklola handle mil?

Follow Us
noor2 replied at 6-3-2015 04:37 PM
Mertua orang mana. ..awat jahat sangat mertua jijie....mcm ni jijie patut bersyukur sebab dah berc ...

sy paham maksud kaka. in shaa Allah.. xkan buat cmtu. serik dah

jijienur replied at 6-3-2015 05:04 PM
sy paham maksud kaka. in shaa Allah.. xkan buat cmtu. serik dah

Maksud kaka bukan tang itu ja....

Contoh kaka bagi..ni dari pengalaman kepincangan kaka....kaka pernah hampir2 menerima lamaran Lelaki2 melayu..tp last2 kaka tolak...ada yang mengajak jumpa mak pak sebab sukakan kita...tp bila pikir panjang kaka tolak...dan sekarang kaka bersyukur tak.terikat dengan mana2 lelaki..

Pernah ada orang nak tabur kekayaan untuk jadi pasangan dia..ni bukan melayu tapi cina dan dia sanggup peluk islam la...sanggup bagi kita duit yang banyak..memang dia pernah bagi(duit dia kaka dah pulang balik sekarang walau dia tolak).tp alhamdulillah kaka tak terima kali kedua ketiga bila pikir bolehka beliau mendalami islam..sedangkan bekas suami.kita islam pun boleh bercerai berai x amanah...kes ni ada dua cina sanggup nak peluk islam sebab sukakan kita...

Pikir2 balik sekarang mmg anak2 pun happy hidup dengan kaka tanpa wujud lelaki lain...alhamdulillah yang penting perasaan anak2

Ni ja kaka nak tambah jangan tersalah pilih jalan hidup...

Ni cerita kaka ni sure ada minah tua mental buat modal menyerang....ignore ayat last ni ok...hehe

noor2 replied at 6-3-2015 05:21 PM
Maksud kaka bukan tang itu ja....

Contoh kaka bagi..ni dari pengalaman kepincangan kaka....kaka ...

kena ignore ka? bru nak tnya sapa pulak tu nk menyerang hihi

kaka range umur brapa .. dah lama berpisah?

jijienur replied at 6-3-2015 05:25 PM
kena ignore ka? bru nak tnya sapa pulak tu nk menyerang hihi

kaka range umur brapa .. dah lama  ...

Range umur kaka tua lagi dari jijie. ..kaka x kan bgtau tepat sebab ada stalker yang mmg salah dalam meneka umur kaka...biar dia memfitnah sampai mati macam sorang porumer dulu sampai bawak masuk kubur hehe..

Kaka dah bercerai sejak 2010....

noor2 replied at 6-3-2015 05:33 PM
Range umur kaka tua lagi dari jijie. ..kaka x kan bgtau tepat sebab ada stalker yang mmg salah dal ...

oh.. saya masih 2series.. oh dah 5tahun.. semoga saya kuat la mcm kaka nk hadap hidup ni nnti.

jijienur replied at 6-3-2015 05:59 PM
oh.. saya masih 2series.. oh dah 5tahun.. semoga saya kuat la mcm kaka nk hadap hidup ni nnti.

insyaallah boleh....jangan pendam masalah sorang2. .cuba cari kawan atau family untuk luahkan.....dan selalula happy depan anak..jangan tunjuk.kesedihan....

jijienur replied at 6-3-2015 05:02 PM
yaka. cemana @aciklola handle mil?

Kita ok jek selagi husband menyebelahi kita. Nasiblah dapat husband yang terbuka "matanya" untuk menilai mana betul mana yang tak. Alhamdulillah...syukur sangat.

Cemana handle? Buat bodoh jek. Sebab bila kita layan...indirectly kita pun level diorg. Yang penting...anak diorg side kita n kita pun dok jauh. Jadi selamatlah sikit

aciklola replied at 6-3-2015 07:39 PM
Kita ok jek selagi husband menyebelahi kita. Nasiblah dapat husband yang terbuka "matanya" untuk m ...

Alhamdulillah la camtu....

ex mmg tahu kadang apa yg mak dia buat salah.. dia sndri mengaku. tpi dia mmg iakan aje apa mak dia buat. sbb xnak melawan. tah le.. xpaham... mertua slalu bising kami kami yg jauh ni lupa kt dia.. xkenang budi.. xbalik jenguk dia. nk balik cane la kalo balik kaki blom jejak tanah lagi dah kena sumpah seranah..

Bertabah dan sabarlah.Allah sayang pada awak.sabar mmg sakit..sabar mmg penat..sabar mmg teruk..tapi disebaliknya Allah nak beri sesuatu pada awak.

Bertabah dan sabarlah.Allah sayang pada awak.sabar mmg sakit..sabar mmg penat..sabar mmg teruk..tapi disebaliknya Allah nak beri sesuatu pada awak.

utama replied at 7-3-2015 11:23 AM
Bertabah dan sabarlah.Allah sayang pada awak.sabar mmg sakit..sabar mmg penat..sabar mmg teruk..tapi ...

tq @utama . betul ko ckp. bersabar mmg penat n sakit. tp sabar tu la kunci kan.

luahkan semua kt sini aje.. xyakin nak luahkan pada org lain..

jijienur replied at 7-3-2015 01:05 PM
tq @utama . betul ko ckp. bersabar mmg penat n sakit. tp sabar tu la kunci kan.

luahkan semua  ...

Sebenarnya saya pun hadap masalah yg sama.mungkin saya pun akan bercerai.tapi masalah saya lagi teruk..

utama replied at 9-3-2015 12:13 AM
Sebenarnya saya pun hadap masalah yg sama.mungkin saya pun akan bercerai.tapi masalah saya lagi te ...

Ya Allah.. yeke.. maaf ye utama...

jijienur replied at 9-3-2015 12:15 AM
Ya Allah.. yeke.. maaf ye utama...

Takde apalah..its ok.