CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 7011|Reply: 29

.

Post time 6-3-2015 09:44 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by zatyen at 11-10-2015 05:53 PM

Assalam..saya budak baru...mohon tunjuk ajar..just nk kongsi pengalaman 7,8 tahun dulu ketika mengikuti kem sekolah dulu untuk kontijen hoki sekolah..kem 2 terletak dikaki gunung jerai..anak jati kedah mesti dah maklum dengan cerita2 mistik gunung jerai...kannnn..hihihiii..

hari pertama biasa2 ja..just letih gila baq hangggg ! Sebab tuan2 kat situ jenis xda hati punya olang...mana tak nya..bekerak abeh anak2 dara ni kena kerah bekawad dari tengahari sampai mlm...wuwuwuwuuuuu~

Masuk hari kedua hari yang sangat aku xsuka..sebab malam 2 ada aktivi berjalan malam...tepat pukul 12 tenghmalam kami dikumpulkan dalam 3 barisan panjang mengiring...dan mengira number sorang2..

"SEPULUHH !!"
Kuat suara aku sebab lepas geram aku tak mau ikut aktiviti 2..aku takutttt ! 2 la no aku..no 10...
"No yang saya panggil sila kedepan..saya nak bagi kod rahsia..penting untuk kamu guna dalam hutan nanti..NO SEPULUH !"

Dengan langkah yang berdebar2 aku kedepan..tiba2 dya bisik...
"Hantuuuu....rayaaaaa....balik tempat kamu bisik kat kawan sebelah2 kod rahsia ni...jangan bising2.."
Tapi kaki ni terkaku...tak mampu nak melangkah lepas tuan 2 bisik perkataan keramat 2....tiba....tiba...

"APA YANG KAMU TERCEGAT LAGI..?! BALIK TEMPAT BISIK KOD RAHSIA 2 KAT KAWAN2 !!!!"
perghhhhh ! Luruh abeh tahikkkkk telinga gue.....sebulan xpayah korek...aku baru nak feeling serem meram...potong stim la tuan 2...huhu...

"Kod ni kamu perlu guna waktu dalam hutan nanti...jangan sekali2 kamu berani jerit nama kawan kamu...kalau kamu tak ikut arahan saya kamu jawap sendiri kalau ada yang menyamar jadi kawan kamu nanti...sebab penah berlaku..kamu sendiri tau gunung jerai ni gunung yang macam mana...FAHAM SEMUA ?!"
"FAHAM TUANN !!!"
"sapa2 yang tak mau ikut bleh duduk di kem...sila angkat tangan sapa2 yg xmau ikut aktiviti ni.."

Aku salah sorang makhluk yang angkat tangan time 2...gila kowt ! Jalan sowg2 tengah2 malam kat kaki gunung jerai !!!!
Tak berani aku !

"tapi tak ada orang yang akan pantau kamu disini...dan selalunya bila aktiviti malam lampu kem semua akan ditutup...tengok pokok besar depan kamu ni...saya nak beritahu pokok ni ada penghuni...kami dh biasa dengan dya..so sapa yang nak tunggu bleh tunggu...sapa yang nak ikut aktiviti jom jalan dalm barisan...."
Pffftttttt ! Memang xda hari la aku nak menunggu kat situ...mau tak mau ikut jugak laa...huhuhuuu...

Sampai 1 kawasan tuan 2 suruh semua duduk...satu2 number dya panggil suruh start jalan sowg2...sampai turn aku...

"No sepuluh bangun..pelok pokok kat depan kamu ni..cari tali sampai dapat..."

"Dah dapat tuan"

"Ok bagus..jalan slow2 ikut tali 2....cuba tengok kawan2 kamu kat bawah...xbunyi suara pown....mati dah kowt"

Puaka siot mulut tuan 2 ! Bedebar hati saat 2 ALLAH ja yang tau...sebelum jalan baca ayat kursi dulu sekali...start langkah kaki kanan...tiba2...

ASTAGHFIRULLAHALAZIM !
baru selangkah aku jalan belah kanan aku ada sorang perempuan...jarak aku dengan dya cuma sedepa...tak sure dya pakai kebaya atau baju kurung...warna puteh...ada selendang atas kepalaa..tangan dya pegang bucu selendang dekat dada...aku pown tengok sepantas lalu macam tu ja...lembut rasa kaki...

Aku kuatkan semangat...cuba melangkah...satu langkah aku, satu langkah dya...dya seolah2 wujud real sebab boleh dengar bunyi ranting2 kayu patah dya pijak...dan syukur sngt dya tak bercakap dengan aku.....haha..naseb la dya tak menghadap aku...dalam kepala aku mengandaikan dya nak teman aku...aku rasa2 laa...sebab aku jalan dya pun jalan , aku berhenti dya pun berhenti..

Sumpah takut gila...jenis aku plak takut tak reti lari tak reti jerit..hadap ja..haha.. disebabkan takut yang tersangat sebab dya asyik ikut aku, aku berenti dan ubah posisi...langkah tali...pegang tali belah kanan jalan muka pandang kiri...pastu dya dah xda...mungkin dya tau aku takut... sampai hujung tempat tali dah habis aku tak tau nak buat apa..aku duduk bersila mengadap pokok 2..tiba2...

"Hoi..kamu buat apa kat situ..mai sini..."

Rupanya tuan 2 yang panggil...aku pown dengan rasa hilang semua lelah lepas dengar suara tuan 2 bangun laju ja pergi kat dya...tapi dya suruh akuw duduk kat depan tok bomo dya baca apa menda tah aku tak pasti...lepas tu dya suruh aku pegi duduk dengan kawan2 yang dh sampai...

Start lepas aku ja baru ada adegan jerit menjerit...gila2 punya jerit plak 2...huhu...ada sorang budak perempuan 2 menjerit tapi ada dua suara....dya jerit...yang belakang 2 haluss ja jerit samaa...kami kat bawah ni dah nak terkencing nak teberak semua ada...real weyhhhhh ! Yang aku pelik 2....dari no 1 sampai no aku no 10 xda bunyi jerit langsung... lepas akuw semua jerit2 even ada yang tuan 2 lepas dua orang sekali jalan..

Dann....benda yang sangat memelikkan aku dan buat kepala hotak aku berpusing 360 darjah bila dh selesai aktiviti...sampai kat kem ja...semua kawan2 serbu aku...tanya napa aku jerit teruk sangat....aku dengan kawan2 yg sebelum aku 2 dah pandang2 sama sendiri.. bila masa plak aku jerit..? Dorang kat atas cakap memang real suara aku yang jerit...
Hahhh ! Sudahhhhhhh !

Dan....satu lagi persoalan...napa aku sorang ja yang kena duduk depan tok bomo 2...? Napa kawan2 yang lain tak..?? Dan napa aku sorang ja yang nampak perempuan baju putih 2...? Mber2 aku jerit sebab kena kacau tangan bulu dengan tuan2 kat situ...hehe..
Bingung nih guee....

agak2 Bunian ka...??

#sampai bila2 xkan lupa pengalaman ni...share la sama pengalaman korang klow ada.....maaf klow bosan membaca...

Nape LA guns short form..sakit pale bc:zz:zz tp mmg serem

miabebe replied at 6-3-2015 11:03 PM
Nape LA guns short form..sakit pale bc:zz:zz tp mmg serem

Serem memang serem... Tapi kena 2-3x baca... Aduiiii shortform oh shortform.

aliff09 replied at 6-3-2015 11:14 PM
Serem memang serem... Tapi kena 2-3x baca... Aduiiii shortform oh shortform.

Haha betul tu sep skit

dik...cerianya sedap...tapiiiiiiiiii......cubalah eja betul2....DIA  bukan dya....

Opss...maafkan saya penunggu guaa...

Follow Us
thankz untuk yang bagi teguran..hehe...kepala berat simpan cerita2 ni..so boleh kan kongsi disini..

Kejadian ni berlaku waktu aku umur 19@20 tahun macam tu la...aku ni jenis suka solat isyak lewat2...sebab solat isyak aku akn solat lama..masa tu la aku nak berzikir , nak berdoa, nak buat semua..malam hari kejadian tu macam biasa aku solat lewat malam...tengah solat tiba2 rasa macam ada orang pegang dua2 bahu aku dan gerak ke kanan sikit..dalam hati aku pikir ada benda yang nak betulkan kiblat aku ni...sebab kiblat di rumah aku senget sikit..masa tu tak takut langsung..yelaa...benda baik nak takut kenapa kan..

habis solat aku berzikir..tapi tiba2 hanger baju yang tergantung banyak2 kat belakang aku jatuh berterabur..seolah2 ada yang tolak bagi jatuh..tapi still aku tak rasa takut pun.. aku pikir maybe cicak kowt evendo macam tak lojik pulak cicak yang jatuhkan....

habis zikir aku tidur..aku ni jenis burung hantu...bila malam segar bugar mata ni...siang mendayu2 katil panggil suruh tidur...huhu..tapi malam 2 aku tak sempat berangan , tak sempat main handphone tak sempat buat apa pun aku dah tertidur..tapi dalam pukul 3 @ 4 pagi macam tu tiba2 akuw terjaga..sebab ada bunyi bising yang tersangat bising di hujung kaki..macam ada orang tengah ketuk plug extension kat hujung kaki aku tu laju2 dan kuat2..well, people nowadays kan tak boleh kalau plug jauh dari katil..nak cas handphone susah..hehe.. so hujung kaki aku memang ada plug extension yang aku tarik naik atas katil, lepas terjaga dari tidur tu cepat2 aku bangun duduk menghadap plug tu..sebab takut plug tu terbakar or meletup or apa2 benda la..tapi bila akuw dah bangun duduk menghadap plug tu, ehh ! Hilang pulak bunyi yang bukan main bising tadi..
Dah seram dah aku time tu..terpaksa la tidur buka lampu..

Esok hari tu aku gerak balik hostel..tapi tak tahu kenapa badan rasa macam lemah sangat...ada masa tu nak jalan xlarat..nak makan tak larat..paling teruk nak bercakap pun rasa macam ya allah...xlaratnyaa...

Seminggu di hostel aku asyik tidur ja..kelas tak pergi..makan pun harap housemate belikan...sampai malam kemuncak tu aku rasa lain macam sangat..rasa tak larat tu melebih2..orang cakap dengan aku pun aku buat tak tahu ja..aku cuma nak pejam mata..nak rehat sepuas puasnya..time tu kawan baik aku dah pelik..cepat2 dia call abang- abang dan akak-akak (kawan luar tempat belajar) suruh datang hostel tengokkan aku..Tapi dorang tak boleh datang time tu..

Owh btw masa tu aku tidur di ruang tamu...rasa panas semacam ja duduk dalam bilik..so heret tilam bantal selimut segala bertapa di ruang tamu.. kawan baik aku tu temankan aku sampai tertidur..tapi pukul 1 pagi aku terjaga..tak ada sesapa pun keliling aku..aku sorang2 waktu tu...takut ALLAH ja yang tau..perlahan2 aku seret badan pegi ke pintu bilik aku sebab nak panggil kawan baik aku tu temankan aku..tapi pintu bilik berkunci.. memang aku nanges tersedu2 la time tu...sampainya hati dorang..saat aku tak larat dan takut gila2 kawan baik aku sanggup tinggal aku sorang2...terus capai handphone call abang A suruh datang hostel..sebab aku memang sangat tak berdaya waktu tu..

Setengah jam lepas tu abang A sampai dengan abang2 kakak2 dan kawan2 aku yang lain..almost 20 orang jugak la masa tu..aku tak tahu macam mana dorang masuk senyap2 ramai2 macam tu tak kantoi dengan guard..hehe.. abang A suruh housemate aku semua keluar dari rumah dan pegi duduk di rumah kawan tingkat atas untuk sementara waktu...sebab housemate aku tengah takut dan ada yang nangis2...

Lepas habis sesi soal jawap abang2 akak2 dengan benda yang duduk di dalam badan aku ni baru aku rasa ok sikit..tak lupa time abang A dengan abang E angkat aku dari tidur sebab nak dudukan aku..bersusah payah abang2 tu angkat aku..berat sangat !

Aku dah kuat sikit lepas abang2 dan akak2 tu cuba ubat aku.. tapi ada masa aku Tetap tak larat nak bercakap..bila aku diam sehari semua orang dah faham aku tengah tak larat..kawan baik aku datang menangis2 mintak maaf sebab tinggalkan aku sorang2 malam tu..rupanya dia cakap masa aku tidur nafas aku bunyi kuat sangat..macam bunyi nafas harimau..dengan tangan aku cakar2 tilam yang aku tidur tu...dia takut terus lari masuk bilik tinggal aku sorang2...huhuhuuu..

Tapikannn..benda yang memelikkan aku...beberapa minggu lepas aku dah ok aku keluar pegi makan dengan housemate..dorang cerita benda yang sampai sekarang buat aku rasa terketar2 bila teringat..

Kan aku cakap ada housemate aku yang nanges malam tu.. aku tanya dia..kenapa dia menangis malam tu...? Dia cakap waktu dorang semua dalam bilik dan aku sorang ja kat ruang tamu dorang asyik dengar bunyi loceng gelang kaki aku..seolah2 aku tengah berjalan keliling ruang tamu..padahal waktu tu aku nak bangun pun tak larat..

Disebabkan takut..dorang semua berselubung dengan selimut..tapi kawan aku yang nangis tu macam ternampak bayang aku tengah bediri kat hujung katil tengah tengok dorang kawan aku tak puas hati sebab betul ka aku ada disitu sebab tak dengar bunyi aku masuk bilik pun..dalam kiraan tiga serentak dorang buka selimut yang tutup muka tu nak pastikan benda tu..sekali memang betul wujud aku berdiri tengah tengok dorang...terus dorang nangis esak2 dan berpeluk2 sebab takut dengan cara aku pandang dorang..ITU BUKAN AKU !!! aku nak bangun pun tak larat masa tu..mcm mna aku nak berdiri hujung katil perhatikan dorang pulak...time aku cuba buka pintu nak panggil kawan baik aku tu pun pintu tu berkunci..dorang cakap malam tu dorang tak kunci pun pintu bilik sebab takut apa2 jadi kat aku...

ASTAGHFIRULLAHALAZIM !
Sumpah Seram wehhhhhhhh !

u ni ada sakit kan? berubat la

trebadoure7 replied at 7-3-2015 08:09 AM
u ni ada sakit kan? berubat la

Dulu memang ada..siap ustaz tu tanya ada tak kawan2 yang tepuk bahu dari belakang..memang ramai la kawan yang tepuk bahu sebab begurau kann...ustaz cakap masa dia tepuk bahu tu dia pindahkan.. wallahualam bisawab.
Tapi alhamdulillah sekarang dah ok...cuma orang cakap lepas kena benda macam ni kita jadi makin sensitif sikit bila melibatkan benda2 tu...memang pun.... kadang tu orang lain yang sakit sy yang rasa melebih2..huhu..

zatyen replied at 7-3-2015 10:07 AM
Dulu memang ada..siap ustaz tu tanya ada tak kawan2 yang tepuk bahu dari belakang..memang ramai la ...

Huwaaaaa..
Menda2 gitu boleh pindahkan
Melalui tepuk2 bahu ??,
Adoiiii..
Kawan2 aku ni dh la jenis suke
Tepuk2 bahu ni...

Risau pulak aku...

Felycya replied at 7-3-2015 04:01 PM
Huwaaaaa..
Menda2 gitu boleh pindahkan
Melalui tepuk2 bahu ??,

2 laa...dh niat dya memang nak pindahkan...so tepuk bahu pun jadi laa... berjaga2 laa...sebab dari situ la saya sekarang kadang2 macam mudah sangat benda macam tu nak masuk dalam badan..dah ada lorong kata orang yang pandai bab makhluk halus ni.

Edited by miabebe at 7-3-2015 05:29 PM

Seram nye...kasihan TT.. lg....

miabebe replied at 7-3-2015 05:14 PM
Seram bye...kasihan TT.. lg....

Huhuhuuu...tengah mengarang.. xbest pun cita.. just nak kongsi.. bagi ringan skit kepala ni..

Best LA TT kalo xbest kami x minta lg lg n lg Dr tt

Amboi main tepuk bahu, sentuh kulit, guna angin, guna gmbr... Senang betul kerja jahat dorg ni ya..

Cerita 3

Beberapa bulan lepas kes aku kat hostel tu aku lalui lagi sekali benda tu..malam tu aku macam biasa lepak dengan kawan2 kat kedai makan kat wangsamaju..abang2, kakak2 and kawan2 aku tu pun ada lepak sekali..tengah sedap2 melantak tomyam yang gila sedap tu tiba2 rasa meremang semacam jaa..tapi aku ignore jaa..malas layan..tapi tiba2 kawan aku panggil..

"Zaty ! Abang eddy panggil.."

Terus aku bangun pegi kat meja dia..waktu tu dia lepak dengan awek dia..

"Zaty..kamu ok tak ni ?benda tu ada kat sini eyh ?"

"Orang ok ja abg eddy..ntah..mana orang tau..kenapaa..?"

"takk...awek abang ni..dia nampak benda tu duduk kat hujung kereta hitam sana..awek abang bleh nampak..telinga abg pun dah panas lain macam ni..kamu ok tak sekarang..?

"Orang ok jaa...abg ngn akak jangan risau k.."

Tipu la kalau aku cakap aku tak berdebar waktu tu.. sangat berdebar ! Tapi wat lex wat pis la kan..pegi balik kat meja sambung melantak tomyam..

tiba2 kawan sebelah aku ni bergurau dia tepuk meja...aku terkejut gila2 waktu tu..padahal bukan la kuat mana pun dia tepuk tu..terus lemah tak tau nak cakap..kengkabut kawan2 angkat aku bangun..abang A dengan abang E papah aku pegi kat kereta sebab kawan2 perempuan semua tak larat nak angkat aku.. berat macam anak badak ! Anak badak pun ringan sikit aku rasa..

Sampai kat kereta abang A dya dudukan aku kat seat depan...nafas aku dah macam nafas lembu nak begaduh..kuat sangat ! panjang pulak tu..bunyi macam nafas tu bukan ikut hidung..tapi ikut mulut..Aku sedar waktu tu..xda la pengsan ke apa ke..tapi badan aku dari hujung rambut sampai hujung kaki kebas... kakak2 pegi kat kereta bawak air limau suruh aku minum..abang E ada baca2 sikit..lepas minum aku muntah2...rasa macam badan aku mati saat tu..nak cakap haaaaaaaa pown xlarat sangat2...

Pastu balik rumah..esok tu aku dah ok..sebab abang E dah tolong halau malam tu...tapi tiba2 dalam tengahari macam tu abang E call aku...

"Izzati kamu kat mana sekarang ?"

"Rumah laa(hostel) ...Kenapaa..?"

"Tolong naik rumah ila (awek abang E) sekarang (rumah dia kat tingkat atas)..ada benda jadi kat dia..dia sakit belakang..dia xmau pegi hospital asyik sebut nak zaty nak zaty..tlg zaty tengokkan ila jap.."

"Ok2" ( terus letak fon)

Tapi aku tak tau bila masa aku tertidur balik..ngantok sangat...
Jaga2 dah pukul 3 petang..tengok fon berpuluh2 misscall abang E..siyes aku xsedar langsung..kengkabut basuh muka tuka baju naik rumah ila..

Sampai kat rumah dia dah ada medic dari hospital KL..dorang dah angkat dia letak atas pengusung dah...nampak ja muka aku terus dia jerit2...nangis2...

"Zatyy...ila nak zaty !! Ila xmau hospital ila nak zaty ! ILA NAK ZATYYYYYYY !

kuat sangat dya gengam tangan aku..nak xnak aku sekali la masuk dalam ambulan sebab dia xnak lepas tangan aku.. saat tu aku dah macam "apa benda ni ???? Napa jadi macam ni ???"

Berejam2 aku tunggu dia kat hospital...last2 abang E call suruh aku balik rumah dulu rest sbb dia bleh jaga ila..dia risau aku xlarat..nak balik hostel aku naik teksi..xterdaya aku nak menapak naik bas yang macam tin sardin tu...

Pastu ila dah ok..aku tak tau macam mana dia ok..sebab lepas tu berhari2 aku xnampak dia..bizi dengan jadual masing2..lepas buat xray kat belakang dia segala bagai dokter cakap ila sehat jaa...sampai saat ni aku xtau kenapa dia jadi macam tu..huhu...

miabebe replied at 7-3-2015 05:29 PM
Best LA TT kalo xbest kami x minta lg lg n lg Dr tt

Done posting..thankz beb...hehe..

CrowneGlory replied at 7-3-2015 06:00 PM
Amboi main tepuk bahu, sentuh kulit, guna angin, guna gmbr... Senang betul kerja jahat dorg ni ya..

Ala...benda deal dengan jin ni bukan susah sangat..dia sendiri lagi suka kita mintak tolong dia..susah ka senang ka dia boleh ja buat.. sebab keja dia memang nak sesatkan manusia..menakutkan kan...xpasal dari orang normal bertukar jadi orang paranormal...huhuuuu

abgsedapmalam replied at 7-3-2015 07:01 PM

Kesian ada...lawak pown ada..
KAHKAHKAH !
#naseb den xjadi macam ni waktu tu..kalau tak malu kat orang woi !!!

12Next
Return to list New