CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: smashingpumpkin

Aku buntu dlm mencari penyelesaian

Kesiannya kat awak..isteri ada affair ngan orang lain ke..takkan dia tetiba minta cerai..apa pun bertabahlah..tuhan sedang menguji..

nomey replied at 20-3-2015 05:13 PM
orang lelaki mmg xberapa kisah kalau join mana2 family pn. sebab laki ni just lepak, cita pasal hobi ...

Kalau sy pun x kisah nk join aktiviti keluarga mertua..xde mslh..cuma xde lah enjoy sgt..bnyk bnda kita fikir..kita brseronok2 kt sini sdgkan keluarga sndiri trnanti2..

Ye semestinya sy masih cuba memahami apa sebenarnya diingini oleh Isteri..ttg isu penceraian tu sy cuma terasa seperti medium persinggahan utk mndapatkan zuriat...

Dah abis pantang ke?
Mertua tt x suka tt ke?

cammie1711 replied at 20-3-2015 05:17 PM
kebabian apa ustaz boleh bercakap mcm tu??... ermmmmso, wife u ni memang terasa diri hot stuff la  ...

Haha..pndai bergurau naa..yg bawah ayat manis belaka..buh ayat pedih2 isap jari laa sy..

...smpai skrg sy igt kata2 ustaz tu..

wife sy ni biasa2 je..cuma kdg tu comel je lah.. Anak bongsu..manjanya lain mcm skit lah..sy pulak anak sulung..

bermuhasabah diri..insyaallah akan buat  lebih kerap lagi..kdg trcari2 dimana lah salahnya semua ni..adakah salah sy sndiri dari awalnya yg trlalu bnyk mengalah..

Ttg family mmg diorang buat pantang2 semua tu..sy ade tanya..cuma sy x pernah persoalkan lagi isu bawa isteri sy jumpa ustaz tanpa pengetahuan sy..apa hukumnya..kalau sy tanya nt boleh bergaduh besar pulak..sy xnk lah..

Sepatutnya diorang boleh fikir sndiri..dh lama hidup brkeluarga..

Ttg buatan orang tu ustaz rahsiakan siapa yg buat bg mengelakkan dendam..mmg selalunya mcm tu..sy ada tnya sndiri pada wife siapa yg dia syak..dia ade cerita dgn sy ttg ex dia..so kalau ingankan kepastian haruskah sy berdepan sndiri dgn suspek trsebut?

Naper aku dapat rasakan yang wife TT ni kahwin dengan TT sebab nakkan anak je..

Dalam pantang 2 bulan tak payah la berulang alik nak ke rumah mak mertua la, nak ke rumah mak sendiri la. Orang berpantang tak elok banyak berjalan sana sini. Baby baru lahir selagi umur belum cukup setahun lebih tak perlu di bawa jalan, di tayang ke sana ke mari. Lagi kerap baby di bawa keluar, lagi ramai orang pegang/peluk/cium/dukung, lagi tinggi risiko dapat apa-apa penyakit. So, biarlah selama berpantang 2-3 bulan duduk diam sahaja di rumah. Mak TT yang teringin nak tengok baby, datanglah rumah besan. Yang ini I setuju kenapa wife & baby TT tak perlu ulang alik ke rumah mak TT.

Bab jumpa2 ustaz ini, hurrmmmm ustaz sekarang pun susah nak dipercayai. Kadang pakai gelaran ustaz tapi perangai tak macam ustaz pun. Pasal buatan orang pun entahlah, atas sebab apa isteri TT dikatakan kena buatan orang? Kemungkinan cuma kena sindrom postnatal depression. Biasalah, lepas bersalin ada sesetengah isteri tiba-tiba ada rasa tak senang pada suami, semua itu ilmu, baca, fahamkan. Bukan mudah buat telahan isteri kurang ajar, isteri ada affair, isteri naik lemak, isteri itu, isteri ini. Fahamkan emosi perempuan lepas bersalin, postnatal depression.

Tak payah komen lebih-lebih nak memburukkan isteri TT. Kita cuma dengar kisah sebelah pihak sahaja, melihat keadaannya pun tidak.

Rate

1

Follow Us
mak_wa95 replied at 23-3-2015 06:04 PM
satu lagi sbb makpak masuk campur..tu masalah terbesar..lagi satu mgkin ego isteri sbb dia xpilih  ...

Fitnah itu macam makanan ya?

smashingpumpkin replied at 24-3-2015 10:48 AM
Haha..pndai bergurau naa..yg bawah ayat manis belaka..buh ayat pedih2 isap jari laa sy..

...smp ...

Tak perlu la u pergi bersemuka ngan suspek. Ntah betul ntah tidak sangkaan ustaz tu. tak betul kang mendatangkan fitnah.
Sebenarnya kan, I xtau nak percaya ke tak menda2 mistik ni. Sebab I pernah juga bwk adik pergi berubat. Ade la dlm 2,3 kali... tgok x berubah gak. Last2 I fedup. So, hari2 I brainwash dia, suruh bersihkan hati, solat mengaji jgn lupa, buat solat taubat sentiasa. Mungkin ada dosa2 yg pernah kita buat dulu yg kita tak tahu. Dan mungkin Allah bagi peringatan dgn cara macam ni. Alhamdulillah nmpk la perubahan adik I tu.

Yang penting, kita sebagai keluarga terdekat kena mainkan peranan. Jgn la sikit2 pergi berubat, jumpa 'ustaz' yg belum tentu kita tahu betul ke tak amalan dorang tu. 'Bersih'kan persekitaran dlm rumah kita dulu then baru iktihiar bawak pergi berubat.

So, sekarang wife u kat mana? Still rumah mertua lagi? I rasa u patut bawak dia balik kerumah kelamin u all la. Bimbing la dia utk buat mcm ape yang I cakap kat atas tu. Banyakkan berkomunikasi ngan dia. Borak je la ape2 ngan dia supaya dapat tarik minat dia utk beri respon.  

''Sapa tak sayang isteri oiiii''... hah ingat tagline u ni ye..

Rate

1

tt, rasanya wife tt tu bukan kena buatan orang tapi lebih kepada memberontak. puncanya adalah tekanan sekeliling yang diterima sejak berkahwin.  tt ada mention yang mak tt agak cerewet dalam urusan hal rumah tangga dan adik beradik tt jenis sangat ambik tau aka control even hal tt tak hadir gathering pun.  aku percaya itulah penyumbang masalahnya.  aku jugak percaya wife tt tau yang mak mertua dia selalu complain pasal dia dan ipar duai yang control rumahtangga dia. dia rasa terkongkong.

bila dia anak naluri ibu tu akan automatic akan set supaya dia larikan anak tu dari masalah-masalah ni. dia tak nak anak dia lalui apa yang dia dh rasa.  sampai 1 tahap dia rasa persekitaran tu tak sesuai untuk anak dia dan nekad mintak cerai.  kita rasa dia over tapi itula dia rasa (tambah dengan bisikan syaitan of course).

kalau bab kena tunggu luar rumah tu memang petua. even ustaz-ustaz pun suruh buat macam tu bila rumah tu ada baby.  takut ada yang mengikut.  kena mandi, basuh tangan tu memangla.  kita ni carry berapa million bacteria, baby pulak very fragile.  kena jangkitan apa apa kan susah. ikut jela.  untuk kebaikan anak tt jugak.

kalau tt nak pertahankan rumahtangga ni tt kena tunjukkan yang tt membela isteri.  contoh kalau mak tt complain tt bela isteri tu.  bagi la alasan-alasan yang logik.  kalau adik beradik sibuk bertanya macam-macam tu please ignore kadang-kadang.  perempuan sangat menyampah kalau orang lain ambik tau hal rumah tangga dia.  paling dia meluat kalau laki sendiri semua benda nak report pada family.  kadang-kadang ada benda yang kita hanya kena share dengan pasangan kita untuk buat dia rasa special dan penting.

Rate

1

tq kaka mod @nuryakmal atas rezeki kredit. really appreciate

mak_wa95 replied at 23-3-2015 08:54 PM
sorang kawan ni(kawan sekerja) cakap,dia dah berusia la... masa tu dia dok dgn mak dia (balu) n be ...

like sangat nasihat mak wa

munchkin replied at 27-3-2015 01:02 PM
like sangat nasihat mak wa

toche toche

welcome mak wa

tq for sharing the nasihat yg sangat baik tu.  

munchkin replied at 27-3-2015 01:09 PM
welcome mak wa

tq for sharing the nasihat yg sangat baik tu.   ...

pengalaman kawan2 kita kutip.kita jadikan panduan,yg baik atau yg buruk..

mcm citer tt ni,byk sgt campurtangan mertua...sampai dia mcm xde hak nak tentukan hala tuju keluarga dia...
isteri pula sampai xtau nak bagi tjwab katsuami,utamakan keluarga lebih pada suami..
pada saya tugas tt la utk mendidik isteri supaya taat kat dia,gunakan hak dia sebagai suami..
suami yang akan menjawab di akhirat nanti,bukan makpak,besar tu dosa isteri yang mengabaikan suami..

tt kena slowtalk dgn mertua,dengan isteri..
mcm citer kawan saya tu la..
dia juga anak bongsu..dia kata nangis mak dia tu kalau ikut xsampi hati mmg xpindah,sampi ungkit2 bab mati..
dia nekad pindah n dia arrange kak sulung dia masuk rumah tu dok dgn mak dia..
citer dia ni mmg terkesan di hati saya...dia setiap hari dia balik jenguk mak dia,bukan bermakna pindah tu putus hubungan...

mak_wa95 replied at 27-3-2015 01:19 PM
pengalaman kawan2 kita kutip.kita jadikan panduan,yg baik atau yg buruk..

mcm citer tt ni,byk s ...

betul tu sangat

Edited by lia98 at 27-3-2015 04:14 PM

Aku rasa isteri TT tengah memberontak bukannya ade orang lain. Mungkin dah lama pendam, terasa hati ngan keluarga TT.
Sbb tu isteri cuma diam kalau TT tanya.Kalau cerita pun macam memburukkan keluarga TT, sanggup ke TT terima?

Masa dalam pantang 3 bulan tu patutnya TT  bawak mak ke rumah mak mertua untuk lawat baby dan isteri. Orang dalam pantang ni cam orang sakit,
sape nak datang tengok dia la kena datang, bukannya pesakit yg kena pergi.

Pastu adik beradik TT dok komplen isteri TT dok diam saja tak bertanya khabar. Nak tanya, ada tak adik beradik TT bertanya kabar isteri TT, at least whatsapp @ sms isteri TT sihat tak danbaby camne? Logiknya takkan la org tgh sakit berpantang yg tanya kabar adikberadik TT.

Pasal mak TT komplen isteri pasal kerja rumah, tu mungkin antara sebab isteri TT taknak balik rumah mertua. Mungkin makTT cerewet...?
Agaknya isteri TT risau dlm pantang kalau gi rumah mertua kena buat kerja rumah plak.

Tapi memang nasib orang perempuan. Kalau balik rumah mertua, expect menantu perempuan kena buat kerja2 rumah.
kalau menantu lelaki balik rumah mertua, sedap je boleh relax tak payah buat kerja.

Ak rsa wife tt ada perkara yg die kecik hati sgt berkenaan hal tt n family tt.sbb tu diam bile tanye...sbb aku dlu pon same je cmtu..bezanye family ak xmasuk cmpor.so tekanan dr sebelah pihak...alhamdulillah somi cube pujuk n amik hati balik...tp kesan nye anak2 aku mmg aku xbg mil cmpur tgn or ada pengaruh ckt pon kt anak2 aku.n aku jarak kn diri dari mnjadi mesra rapat dgn ipar duai coz ak xrsa dorg bg pngaruh yg baik utk ak..n ak x cite hal2 pribadi or hal fmily dgn dorg..somi ak pon cmtu jgk.so skg lbih aman................

arwah mak aku dulu x pernah nk cucuk2 or menghasut kami bencikan suami or keluarga suami...mak sgt hormat dgn anak menantu...sebab tu anak menantu sayangkan mak...masa dok berpantang kat umah mak sikit pun tak pernah mak hasut aku benci suami etc...klu gaduh ngan suami aku yg kena leter ngam mak...bukannya dia nk marahkan suami aku tu...sebab tu lah kami adik beradik hidup aman damai dlm rumahtangga sebab mak x masuk campur urusan kami...aku berazam nak jadi mcm mak...aku nak jadi ibu mertua penyanyang yang disayangi anak menantu...mudah2an Allah makbulkan...aamiin

Edited by nomey at 30-3-2015 03:11 PM
lia98 replied at 27-3-2015 04:11 PM
Aku rasa isteri TT tengah memberontak bukannya ade orang lain. Mungkin dah lama pendam, terasa hati  ...

kannnn. sebab tu laki aku suka balik umah mak mertua aka umah mak aku. sebab bukan kena buat apa pun. dh tu mak aku sporting je. nak bergurau menipu2 pun boleh. mak aku selalu je terkena huhu.
aku ?? tak suka balik umah mertua sebab i hate ipar duai yang mulut cam hamjad. suka bz body hal umah tangga orang. pastu bila hujung minggu, mesti call tanya buat apa. dah ada keluarga sndiri kot, bz body jaga keluarga sendiri dah la. kalau dah kalot sangat nk jaga adik tu, tak payah la bagi kawin. pelik betol manusia mcm ni. mak mertua pulak susah ya amat nak cakap. 10 kali tanya, tak jawab2 lagi. stresssssss mak nak

ni pendapat aku la kan. kalau g umah orang, harus la kita jadi tetamu kan. tolong sikit2 dah laa. bukannya dok sila panggung je kat sofa tu. coz bila orang datang umah aku pun, aku tak bagi orang tolong masak ke buat apa pun. aku sorang je buat semua. rimas ramai2 di dapor. lepas tu mula tanya, barang ni kat mana, barang tu kat mana. serabutt. boleh masak sejam, mau jadi 2jam gitu