CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: @AnAk_iBu@

MASALAH ADIK IPAR YANG...

krieysa replied at 26-3-2015 12:20 PM
huhuhu.. thanks.. terbantut nak baca tau tengok shortform..  Y= yang ke why...
As for the commen ...

hmm teguran harus dtrima...

Wah baiknyer Kak ipar tlg basuh n masak utk adik ipar.....kalau I mg biar je baju die tak berbasuh...biar die buat sndri

Sabar ya tt dgn dugaan yg tt alami..setiap org ada dugaannya..kira tt agak bnasib baik coz suami n mentua tt ok..xde byk songeh.

Bg sy tt seorg kakak ipar yg baik.sbb klu tt tk baik sure adik ipar tt xkn dtg rmh tt.byk juga tt bertolak ansur dgn ipar tt tu.tt doakn dia spya dia jd manusia yg semakin hari semakin baik.Insya Allah lmbt laun dia sndri malu dgn pbuatan dia tu.

Semoga rumahtangga tt kekal bahagia smp ke surga.

Alhamdulillah..sy dah baiki semule dah..tp mane yang ade lg shortfom maaf ye..

tightcherry replied at 27-3-2015 08:41 PM
Wah baiknyer Kak ipar tlg basuh n masak utk adik ipar.....kalau I mg biar je baju die tak berbasuh.. ...

mmg penah dh buat gitu tp dok biar je baju yang die dah siap mesin dalam mesin baju tu sampai naik bau plak..nak tunggu die idai ade la sehari dua lagi baru nk idai..tp bile die kumpul baju die sebakul memang sy x rajin nak basuhkan..sy biar jek dalam bilik tu..pastu sy ckp la kat die baju x basuh lagi tu..same gak kalau baju belum idai sy ckp kat die baju belum idai lagi tu..

bab masak plak ade mase memang sy malas..time2 tu pandai2 la..sy ngn suami kalu malas pon makan megi jek la..tp ade mase sy masih ade hati perut sy masak jgak untuk malam tu.. hihihi..tengah hari kompem masak sbb blk umh makan.kalu sarapan mmg mls sbb sy pikir die akan bgn (x tau pkl bpe tp lewat)makn pastu tido semula..tu yang buat sy sakit ati..

kenarihitam replied at 28-3-2015 08:14 PM
Sabar ya tt dgn dugaan yg tt alami..setiap org ada dugaannya..kira tt agak bnasib baik coz suami n m ...

setakat ni sy cube lagi bersabar..kalu sy dah x boleh sabar tu yang sampai muncung 14 tu..n sy akan diam jek x ckp pape..ngn suami pon sy akan jd diam jek dengan harapan suami akan paham..kalu ikutkan memang nk cite lg detail ngn perangai budak sorang ni tp x tergamak plak..nnt tempias malu tu kt muke sy sendiri kan..tp alhamdulilah lepas cite kt sini lege sikit..bukan ape kalu cite kat kuarge sendiri x seronok sebab dieorg kenal..

Follow Us
saya rasa patutnya from the begining lagi TT dah kena tetapkan peraturan dalam rumah untuk adik ipar tu. untuk mengajar dia jadi manusia. dia dah takde emak kan? so TT kena la tegur mana yg salah. dengan keluarga ni kita boleh telan dia punya bad habit lg. tp cuba bayangkan kalo nanti dia duk rumah sewa dgn kawan, kawin, adab kat rumah mertua lagi. kesian dia nanti kalau dah tua bangka baru nak diperbetulkan.

candycrushsaga replied at 4-6-2015 04:44 PM
saya rasa patutnya from the begining lagi TT dah kena tetapkan peraturan dalam rumah untuk adik ipar ...

ermm..mmg mse mula2 ajak die ddk sekali ade bgth semua tu..terutama bab malas sbb sy x suke org malas..sy suruh x die wat keje umah tp pandai2 urus diri sendri..mcm pinggan mangkuk bsh la pas mkn..kain baju semua tu urusla sendri..blk tido jgn sepah2 smpi bau kepam..mmg semua tu dah bgth..tp apekan daya sy..masuk tinge kanan kuar tinge kiri..rupenye sekadar angin lalu jek..betul la org ckp ble x kenal kte x tau luar dalam org tu..dulu mmg sy rapat 100% ngn adik ipar..tp lps die dah skitkan ati sy..skng ni lalu sebelah pon sy x pandang..sedih tau..kite anggap die mcm adik tp die ambik kesempatan n x hormat...buat sy mcm kuli plak..

@AnAk_iBu@ replied at 5-6-2015 04:58 PM
ermm..mmg mse mula2 ajak die ddk sekali ade bgth semua tu..terutama bab malas sbb sy x suke org ma ...

same la nasib kite..sil lepas spm duduk umah nak kerja.. ok la, bulan pertame ok je..sy memang sedikan mknan kat die.. lepas tu, dah pandai blk tgh mlm, blk tukar2 jantan hantar, bil suami sy tanye, die kate kawan... pastu dapat tempat study dekat umah kitorang, die duduk asrama, kalao keluar dgn bf, pas kul 11 xboleh masuk asrama, dtg umah kitorang, dengan balik pg2, sok pg balik asrama balik (wahh, mcm hotel kan).. suruh husband tegur memang xlah.. sy xkisah die xtolong sy buat kerja rumah/ memasak semua, bagun lambat semua.. cume tolong hormat sy..
mulut die suke main lepas.. sebab sy ni xdapat kerja yg sesuwai dgn pelajaran sy, die pon belajar kan, selalu kate takut xdpt kerja mcm sy ni..huhuhuh.. mase sy pregnant, mil suruh mkn soya bagai la semoga ank sy putih (sy dan anak 1st gelap)..dorang selalu bangga anak dorang aka sil ni putih.. bukan sekali, byk kali..pregnant tgh emo..sy de update kat fb pasal ni tapi xmention name.. juz kate nape lah suruh makan tu ini nak anak putih, terima je lah aku ni gelap, centu ayat sy...

sil sentap gile.. siap perli dengan sepupu die pasal sy meroyan.. cen cakap sy kuang aja dengan mil bagai..sy sedih, tau slh sy, tapi xperlu buat centu jugak..sy unfren sil, lg die marah.. sy sabar lah kan.. sebab pangai die jugak sy jadi ceni.. las2..mungkin aniaye sy, sil kena tgkp basah..yg bes, suami xbg ckp dgn fil or mil... yg sil jap je malu dengan sy, dan bile sy balik kg, die xblk..sy memnag bengang, sy suruh husb btau fil n mil sebab nanti duit denda sape nak bayar?? memang kalo sil dtg umah sy, sy xlayan die, n duk dalam bilik..sebab selame ni mcm bagus.. rupenye, die buat maksiat, menipu mak ayh.. byk lg sy bngang dgn sil, sbb terhegeh2 nak kete walhal tgh study..sy marah sebab sil jenis boros, nanti duit mintak kat fil.. fil xde duit mrungut kat husb, nnt husb tlg..ok, baik, tapiii nanti keperluan kami husb xpat penuhi, las2 sy jugak kena...

mil bangge sil tukar2 bf, sebab bagi die sil cantik..padahal, kena celup da, huhuhuhuh... skrang ni yang buat sy marah, sil ade burukkan sy, pdhal kes pasal meroyan kat fb tu da padam, tp mayb sil xpuas ati pas kes khalwat ni sy lak tau, naik la ego die.. sy ade bace msj kat hp sil lagi sorg (baru drjh 4 je)..mase sil tido umah sy, sil kcik ni tye, sil ok ke dgn sy? nmapk x??? mulut sy xpernah perli, xpernah sound, xpernah maki.. selami ni sy bertahan je bile mil cen ckp pasal kulit, psl kerja sy..sil perli kerja sy..las2 meletup pon dlm fb tnpe mention name sesape...

da la sil mulut longkang, buat umah sy cam hotel.. mil op kos ikut kate sil.. sy nak je bagitau mil yg sil ni kena tgkp khalwat, baru dorg sedar... skrg sy masih bersabar lagi... anak sy mak saye jage, tp sy bayar, tu pon mil perli, katenye nak bukak nursery dkt kawsan umah sy, nnt bule letak ank sy kat nursery die, xyah bayar de, cucu kan... nape nak perli mak sy? dorang memang jnis perli2 dan pkir dorg perfect.. bile kite cakap, dorang banned kite.. yg husb, rasenye lebihkan fmly die sendiri

anilas85 replied at 24-6-2015 11:48 AM
same la nasib kite..sil lepas spm duduk umah nak kerja.. ok la, bulan pertame ok je..sy memang sed ...

Tu la awak...mslh awk lg trk dr sy..dh la pompuan..ptt kne rajin la nolong..mmg la x hrp kan tp pndi2 la bwk diri menumpang org tu..klu sy..lelaki pon jgn jd alasan mls..mmg sy x ske..blh byg x..pas mkn nc blh bsh pinggan tp x kutip pinggan2 kosong bekas y die mkn kt meje tu..geram je rse..
Tp tu la..bru jek semlm suami plak merungut dh x lrt nk tggung adik die..huhuhu..bru tahu..bab duit mmg sy x kn sentuh dan x tye walaupun kadang skit ati..

RE: MASALAH ADIK IPAR YANG...(07/07/15-AKU BINGUNG..NK TANYE PENDAPAT KORANG..

Assalamualaikum..selamat pagi semua..saye nak tanya pendapat masing-masing kt sini..masalah yang lepas Alhamdulillah..dah settle..setakat ni adik ipar dah xde wat sy sakit hati..mungkin suami dah tegur..cume ade beberape perkare yang nak saye timbulkan kat sini..pertame sekali,selepas kes saye mule jauhkan diri saye gn adik ipar saye tu..sy selalu perhatikan..adik ipar saye dah x mule x nak salam ngan saye..tetapi saye sendiri pun kalu boleh nak elak dari bersalam dengan die..huhuhuh...bile die salam ngn suami n kebetulan saye ade kt sebelah..memang setiap kali tulah suami akan marah die sebab x salam ngan saye..ke salah saye ye sebab tak hulurkan tangan??..tp klu suami saye xde memang x lah saye nak salam ngn die..salah satunye saye nak elak sebab bukan muhrim kan..saye pelik suami suh saye jage aurat depan adik die tp boleh plak saye bersentuahan ngan adik die..kompius dah kat situ..mungkin die nak adik die hormat saye sebg kakak ipar kot..wallahualam..

yang kedua n yang paling penting sekali..mintak sangat pendapat kalian bab ni..mgkin ngan pendapat semua boleh membantu saye membuat keputusan..(aduh..lagu raye plak..sedih..nk raye ni masalah datang bertubi-tubi plak..)macam ni..suami akan berpindah jauh ngn saya tak lame lagi..jd anak-anak akan tinggal dengan sy..n adik perempauan saye akan terus tinggal dengan saye sebagai peneman saye..masalahnye kan adik ipar saye tu tak abih belajar lagi..andaikate la suami dah xde nanti..boleh lagi ke adik ipar saye tu still tinggal ngan saye?maksud saye die balik umah saye setiap kali ujung minggu..kalu x boleh macammne ye saye nk cakap kat suami n adik ipar tu..

clearly, yg bermasalah bukan adik ipar, tapi laki hang yg kurang pengetahuan agama..

ada ka patut adik ipar laki suh salam ngan kakak ipar.. sah2 bukan muhrim.

kalau laki hang jadi pindah, terang-terang adik ipar takleh dok skali.. itu pun takan hang ngan laki hang takleh pikir.. adoiii laaa!

liMobA|y replied at 7-7-2015 09:51 AM
clearly, yg bermasalah bukan adik ipar, tapi laki hang yg kurang pengetahuan agama..

ada ka patu ...

hihih...maaf ye..bab salam tu saye pon pening..sbb tu saye x hulur tangan..tp sebab suami dah marah adik die saye pal serbe salah..tp bab yang stu lagi tu masalahnye saye mmg dah tau x elok la dok sekali ngn saye..cume nk ckp kt suami tu macammne..kang die kte kite x bagi adik die dok sekali plak..kang die kte kejam plak..tu yang saye serbe salah nak cakp tu..

pelik ek family begini.... bior lama ipar menumpang ... my MIL dulu dia yg bising bila my BIL menumpang umah abang dia ( adik my Husband  ) lama2... sian kat my biras katanya...

UMMI_MAI replied at 8-7-2015 12:51 PM
pelik ek family begini.... bior lama ipar menumpang ... my MIL dulu dia yg bising bila my BIL menump ...

tu la..klu y memahami macam awak xpe la..tp family die x ckp pape pun..mmg niat nk tolong semetre waktu jek..tp ble dah study dekat die jd bergantung plak kt family sy..seblm ni sebln sekali blk umh n dok kt hostel jek..pastu pas dpt motor tiap2 minggu blk umh..klu blk umh plak dok memerap jek dlm blk..tp klu kuar plak ikut suke blk kol bape..sakit ati plak..serbe x kene..suami tetapkan kne blk umh seblm kol 12..n die smpi ngam2 selalu kol 12..agaknye klu suami kte blk kol 1 pg..ngam2 blk kol 1..

mcm semlm sy dh bincang ngn suami..sy ckp klu die xde nnt x kan adik die nk blk umh gak..tau jwpn die?nk wat mcmmne..x kan x bg dtg umah plak..kejam la gitu..n suh sy plak y kne jge aurat btl2 ble die dtg..sy terkelu lidah..igt nk ckp la klu nk blk jgn la blk tiap2 minggu..sekali sekale blh la..tp x terckp..

y adik ipar plak lgsg xde rase segan..dah tau klu time die blk sy wat muke masam jek..phm2 jek la..ni wat dekkk jek..patut x klu nnt sy sendri y ckp mcm tu kt die.."lepas ni klu nk blk,sekali sekale blh la..sbb abg xde..bkn mcm dulu dah.."ok x gitu?

@AnAk_iBu@ replied at 8-7-2015 02:19 PM
tu la..klu y memahami macam awak xpe la..tp family die x ckp pape pun..mmg niat nk tolong semetre  ...

ko ckp je mcm tuh. aku pun dulu mcm ko gak. adik ipar dapat study dekat umah. tiap2 minggu datang menempel umah aku. dahlah laki aku kena g amik dia kat kolej. alasan dia, sbb nak basuh baju+boring kat kolej sbb takdak tv. padahal kat kg dulu, boleh jek basuh baju pakai tangan.

last2 aku bengang sbb takdak privacy punya pasal..yelahhhhh...aku nih kje. ujung minggu jah lah aku nak rilex2..nak g jalan2 ngan anak2 tanpa org ketiga. aku ngadu kat biras aku..then, biras aku sound dlm group wassap famili...hahaha...sepupu spapat pulak pakat sokong apa yg biras aku bgtau tuh.

skang nih. mmg tak dtg umah aku dahhhhh....fuhhhhhh...lega den. padahal tiap2 minggu dia dtg tuh, aku tarik muka ajeeeea. klu tak reti lagi, aku tak tau lah. laki aku pun tak amik kesahhh...nasib baik.

aku_tetap_aku replied at 8-7-2015 03:11 PM
ko ckp je mcm tuh. aku pun dulu mcm ko gak. adik ipar dapat study dekat umah. tiap2 minggu datang  ...

mcm ade semangat sikit ble dgr cite awak..xde la rase kejam sgt sy ni..hihihi..ipar awak lelaki gak ke..mcm sy die blk pon dok dlm bilik jek..sy x leh tgk org gitu..tido bgn makn pastu tido..jarang die kuar tgk tv..sy sakit ati..klu die kluar plak lg la sakit hati sy..wat umah mcm hotel..kdg2 sy bising gak sbb die kadang2 kuar x kunci blk pintu..jd x selamat..tgr byk kali tp ttp same..alasan lupe..mcmmne sy ckp serbe x kene..die keluar sy skit ati die ade kt umah sy sakit ati..baik la dok kt hostel jek..bkn xde sedia mknn tp x tau la..ape y bes sgt blk umh tu x tau la..klu die blk jumaat..smpi die blk ahad septh pon x ckp ngn die tau..klu org lain dh tau dh tu kte x suke..tp die x phm2..

bab nk mengadu kt biras...ermmm..sy x blh mcm awak..sbb sy x percayekan sape2..walaupon biras tu baik ngn saya..lg plak ari tu 2 org adik ipar sy y lain penah dok sekali ngn die..sy x nk die bandingkan plak diri die..kang die ckp die lg la kne jge 2 org ipar ok jek...haahah..cme bezenye die x keje n sy keje..pastu bab aurat die x kisah n mcm saye, saye jge aurat sy..sebab tu sy x penah cite kt biras sy walaupon dlm hati ni sibuk nk tye mcmmne keadaan die mse adik2 ipar tu dok sekali ngn die....
mcm awak ckp la ujung mggu la nk rehat kt umah santai2 stu family..tp klu kne bertudung n kne standby tudung 24 jam x syok gak..kte plak y penat..

@AnAk_iBu@ replied at 8-7-2015 03:31 PM
mcm ade semangat sikit ble dgr cite awak..xde la rase kejam sgt sy ni..hihihi..ipar awak lelaki ga ...

ipar aku lelaki. adik laki aku yg bongsu.

aku ngan biras2 mmg kamceng. biras2 aku pun penah mengadu pasal ipar2 suka menempel kat umah. biras2 aku tak kje. aku je yg jenis bekerja. sbb tu ipar2 aku suka g umah biras2 aku. sbb ada org nak layan makan minum diorng. jdi aku paham sgt keadaan biras aku tuh. aku yg tak de kat umah 24jam nih pun rasa menyampah, lagi lah biras aku yg tak kje tuh.

walaupun biras aku jenis yg tak pakai tudung dlm rumah, tapi tetap tak selesa. lagi lah aku...yg jenis bertudung. dahlah hari kje bertudung. ujung minggu pun bertudung. boleh migrain aku dibuatnya.

skang nih, semua biras2 aku dah malas nak layan. dah lah anak2 kita pun dibuat mcm musuh. bukannya nak layan baik2... mintak tolong cebokkan berak kencing pun susah wehhhhh.... klu pemalas mcm nih, takyah dtg umah aku pun takpe. buat semak je. yg reti, main tepon...main internet..layan astro..makan minum berak cangkung. pooodahhhhh!!

aku_tetap_aku replied at 8-7-2015 03:43 PM
ipar aku lelaki. adik laki aku yg bongsu.

aku ngan biras2 mmg kamceng. biras2 aku pun penah me ...

tu la..kadang2 saye terpk gak ..kakak ipar aku tu rse x mcm y aku rse..tp baik saye ngn die xde la sebaik awak ngn ipar2 awak..sbb setiap kali pape..ipar saye tu cume call suami sy jek..x pernah walau sekali pun die call @ msg sy sejak sy berkahwin..tp klu setiap kali berjumpe alhmadulillah la..boleh la dok semeje sembang2 n msk sekali..sbb tu sy x percayekan sape2..ntah2 depan baik ngn kite blkg wallahualam

ble sebut anak plak..mmg x leh nk harap..bygkan kan lah bukan sekali tp byk kali..klu sy tgh msk anak dok meraung2 kt dapur..die ade dlm umah lepak dlm bilik..langsung x tolong pegang anak.ari tu penah sy ade wat keje menukul kt pintu..bilik die seblh bilik sy jek..dalam dok bunyi bising tung tang tung tang menukul tu ngn anak lg teriak leh wat bodoh jek wat keras dlm blik..kuar blk mcm xde pape berlaku..mcmmne sy x bertambah benci..klu die ckp ngn anak2 pun ckp mrh2..kot la die tengok sy dok marahkan anak sy..selalu y sulung la kene..tp sebab die wat asalah tu y kene marah..tp die xde pape anak sy elok jek dtg kt die..die plak marah melebih..

Aku pulak sayang sangat kat adik ipar aku. Aku xde adik.. Aku sanggup berhabis untuk dia dari aku belum kahwin dgn abg dia sampai la aku dah ada anak. Tapi sejak dia kahwin, xde dah nak melawat aku ngan abg dia.
Pernah la singgah umah aku semata nak ambil air ngan basuh berak anak dia.
Tetiba husband dia kena keje jauh, nak berumah tangga kat rumah aku. Jawapan aku mmg tidak le...
Ko tanya khabar pun x, pastu nak bgtau sunyi la apa la... So, sorry.. Jahat kan aku..
Pastu dia dtg la tido semalam, tapi dari pagi sampai malam aku yg terkangkang kat dapur masak. Dia tido seharian. Mcm tu aku nak kasik berumah tangga kat rumah aku..