CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ib-instaforex

[Jenayah] Kanak-kanak 5 tahun dirogol ketika beli ais

Maideen. replied at 26-3-2015 10:24 PM
Kita harap ada lah 4 saksi yang layak..........

Kalau takda saksi? Walaupun bukti mani ada kat kain budak tu masih tak boleh buat bukti ke ikut undang2 hudud?

Rasanya takde siapa pun salahkan budak tu.. yg disalahkan penjaga budak yg cuai. Tak usah guna alasan miskin ke, duk kg ke, 'biasa suruh tak apa2' ke... coz kg dulu n kg skg lain... tak boleh samakan. Dulu, masing2 saling kenal. Anak cucu siapa, siap boleh bagi salasilah keluarga. Skg, tak heran if xkenal. Kadang org yg tua2 kita kenal tapi anak cucu dia kita tak kenal... DAn paling penting, perangai org dulu dan skg mmg sgt berbeza.

Tlg la parent/ penjaga... jangan la biar anak2 yg underage ni berjalan tanpa teman. Klu tak jadi apa2, ok la... klu dah jadi kes camni, bukankah menyesal tak sudah? Penjenayah ada kat mana2 & kita tak boleh kawal penjenayah. Tapi kita boleh kawal diri dan anak2 kan....  Yg paling malang, budak tu la coz dia tak tahu apa2 dan org yg sepatutnya lindungi dia, gagal berbuat demikian malah diorg yg mendedahkan budak ni pd bahaya.

Camne bleh biarkan budak 5 thn pegi kedai sorang2, tak bleh hadam aku..
Takkan takda rasa risau langsung kot..

Yg perogol tu, mmg haramjadah sgt perangai tu.. Geram aku:

DARSITA replied at 26-3-2015 03:43 PM
Masalahnya bila dah dirogol hospital tak buat rape test (ambil sample dna etc) - tak ada percubaan u ...

itu lah berlaku kt rakyat marhain kaka  

Amik mudah betul sekrg dgn bdk2 kecik despite dh mcm2 kes rogol dan culik... Teringat kes beli serai kat johor yg kena rogol dgn guard tnb... Jgn la amik mudah sgt ..kesian dorg bukan reti nak pertahankn diri..

Edited by Maideen. at 27-3-2015 03:19 AM
FOTHER-MUCKER replied at 27-3-2015 12:30 AM
Kalau takda saksi? Walaupun bukti mani ada kat kain budak tu masih tak boleh buat bukti ke ikut un ...

Setelah di baca Enekmen Hudud ala PAS versi Kelantan, rogol tak termasuk dalam hudud PAS. Dalam lain perkataan jika tertuduh memasukan zakarnya kedalam faraj budak itu tanpa kerelaan budak itu (yakni rogol), tertuduh mungkin tidak boleh didakwa dibawah hudud PAS versi Kelantan. Tetapi jika tertuduh memasukan zakarnya kedalam dubur mangsa (yakni meliwat), dia boleh didakwa dibawah Enekmen hudud ala PAS versi Kelantan itu.

Bagaimanakah pesalah liwat boleh disabitkan kesalahannya dan dihukum hudud?

Mari kita baca.......

Section 39(3) Enekmen itu memperuntukan:

"39(3) Semua kesalahan di bawah Kanun ini samada kesalahan hudud dan kesalahan qisas, hendaklah dibuktikan dengan keterangan lisan atau iqrar yang dibuat oleh tertuduh atau syahadah saksi."

Observasi : Ini bermakna untuk mensabitkan kesalahan hanya ada dua cara. Samada tertuduh menaku atau saksi memberi syahadah (yakni keterangan). Itu sahaja (atau dalam bahasa inggerisnya "That is all". )

Baiklah, apa kah jenis keterangan itu atau keterangan yang macamanakah yang diperlukan? Untok jawapannya kita perlu membaca Section 42(2) Enekmen hudud ala PAS versi Kelantan itu:

"42(2) Tiap tiap saksi hendaklah dengan terang menyatakan bahawa dia benar benar melihat perbuatan yang didakwakan itu....."

Observasi: Ini bermakna pendakwa tak boleh nak panggil  saksi hanya untuk  berkata "Saya telah memeriksa dubur mangsa dan menemui sperma yang mengandungi DNA lelaki Y, bla bla bla".

Berapa pula jumlah saksi yang musti ada? Untok menjawab persoalan ini kita lihat Section 40(2) pula:

"40(2) Bilangan saksi yang dikehendaki untuk membuktikan kesalahan zina dan liwat hendaklah tidak kurang daripada empat orang saksi dengan mengambil kira kehendak kehendak tazkiyyal -al- shuhud."

Oleh itu jelaslah kalau ada orang kata, "Tak buleh hudud kalu, kita boleh kenakan hukuman takzir dengan mengambil bukti dari video ka, dna ka dsbnya", bahawa orang itu tak tahu apa yang dia katakan!

Follow Us
Edited by raxief at 27-3-2015 06:54 AM
CrowneGlory replied at 27-3-2015 01:21 AM
Amik mudah betul sekrg dgn bdk2 kecik despite dh mcm2 kes rogol dan culik... Teringat kes beli serai ...

kalau x silap, guard tu pun org klate. adoi...

5 tahun gi beli ais, kalau dulu2 bole la. skrg kalau 5 tahun dh suruh gi kedai, maybe mmg org susah, ataupun mak bapak mmg pemalas.

lg satu, org klate mmg majoriti yg aku peratikan org susah. diorg banyak harta dlm bentuk tanah, tp duit kurang. tp kalau org klate yg duduk dlm circle org klate yg kaya mane nak nampak, yg dia ingat, org klate satu negeri tu semua kaya raya mcm dia. terbaru, ada 2-3 org cikgu klate baru posting tempat aku, mmg betul2 dari keluarga miskin sungguh (miskin duit tp tanah kampung banyak katanya). kesian wei. diorg nak dulukan duit deposit sewa umah yg bapak aku uruskan pun mmg bgolok gadai. smpi mintak tangguh. pastu pegi keje tumpang keta org lain dulu, mkn kat kantin pun katanya masuk buku dulu. yg aku heran ada sorg tu, abg dia yg hantar masa awal2 posting aritu ckp keje petronas kat ganu. keje petronas bukan ke gaji besar? atau pun dia kelentong la.. cikgu2 dari klate yg posting sini tahun lepas, tahun sebelum tu, dan tahun2 sebelum sebelum tu pun majoriti org susah.. celah mane yg org kata org klate ni RAMAI kaya? bukan cikgu je, nurse & gov servants dari klate yg posting tempat aku ni pun mcm tu.. cuma alhamdulillah, lepas keje setahun dua, diorg improve la..

benda ni akan berulang setiap tahun, dan di mana2, dlm setiap situasi. masa aku kat u, kwn2 klate mmg majoriti org susah, masa aku masuk keje gov pun sama, masa aku hantar adik2 aku masuk U & institut pun sama situasi, kwn2 adik2 aku yg klate pun semua org2 susah, org2 negeri lain jarang yg aku perhatikan golongan susah (diorg x kaya raya, tp bukan org susah la) ni secara majoriti..

harap gov PAS klate fikirkan sesuatu utk naikkan taraf ekonomi secara menyeluruh.. sebelum implement hudud, ini pun salah satu aspek penting yg dari dulu gov PAS klate gagal (maybe sbb tekanan politik BN, maybe juga sbb polisi gov PAS klate sendiri).. kalau keadaan ekonomi klate x berubah (situasi di mana org klate kena kluar utk jd kaya, kalau stay dlm negeri je, majoriti x kaya & terlampau miskin), nnt bila implement hudud, mmg lg la org bahan & hina hudud tu..

Xguna pya jntan..ksian adik tu..

cauliflower replied at 26-3-2015 11:59 PM
kau dok bandar....kalau siapa membesar kat kampung tak pelik pun umur 5 tahun dh boleh pegi kedai  ...

Ada aku ckp aku xsalahkn perogol?? Perogol mmg tentu2 lah salah.

mandai je ckp dok Bando erk..ada aku ckp aku dok bando ke masa kecik?? Mil aku dok felda pun ckp xpernh ajo ank kecik2 kuar sendiri.sedap2 nak doa anak org kena rogol pehal? mudahan doa tu xbalik pada diri sdiri dah lah ya.biasalah manusia spesis kau ni..sume berlaku nanti akhirny takdir yg disalahkan..

Mentaliti mcm ko ni lah..melambak je walau dok bando.kanak2 jd mangsa akibat Salah diri yg tua.kemiskinan pulak disalahkn..patut lah melambak spesis gini walau dok bando..anak 4 tahun dok main kat taman,beli aiskrim kat kejiranan sbelah..anak eksiden salahkn org.walau rumah kejiranan berpagar...senang mik jln mudah.mudahan ko xlah pikiran dangkal sebegitu.

CrowneGlory replied at 27-3-2015 01:21 AM
Amik mudah betul sekrg dgn bdk2 kecik despite dh mcm2 kes rogol dan culik... Teringat kes beli serai ...

Mmg org skrg amik mudah.mmg lah yg buat kejahatan Salah.skrg melambak..

Kawasan kejiranan aku berpagar,anak org ni 4 tahun  lintas main lintas aku selalu perhatikan je.xtgk kiri kanan.aritu anak dia eksiden..mak dia marah kat org tu..ckp org tu bawak laju kawasan perumahan.bebel2 marah org tu..cakap biasanya anak main sdri luar ok je.satu taman marah mak dia..4 tahun bg kuar main kat tmn sdiri?? Kalau kena culik??kena rogol??

common case kat kelantan..

kesian budak tu, 5 tahun kot nak disuruh pergi beli ais sorang2.. semoga budak tu tak trauma..

perogol tu makcik nak doakan kote dia terkulai layu selama-lamanya....

Changa replied at 26-3-2015 10:34 PM
ini la bahana hukum hudud pas kan sis??

bkn sis...sbb ni la perlu hudud kt kelate..peranga pok2 tolol ni po syaitonnirrojimmm...elok direjam jah sis

aduhhh....selalu akak terfikir.  Dah tentu si perogol salah....tapi ape keadaan sekeliling dia yg mendorong ia merogol budak sekecil 5 tahun ?

knp suruh budak umur mcm tu kuar pegi kedai sorang2?

harap saspek dapat ditangkap dan 'dirogol' beramai2 sampai mati

Edited by r1122 at 27-3-2015 08:42 AM
raxief replied at 27-3-2015 06:49 AM
kalau x silap, guard tu pun org klate. adoi...

5 tahun gi beli ais, kalau dulu2 bole la. skrg  ...

Penduduk negeri yg paling haprak kat malaysia rakyat kelantan lah.sebab dia org miskinlah kerajaan pusat ambil ramai org kelantan berkerja dalam govment.tapi bila time undi dia org tak kenang budi..org miskin ni undi pas..bila dalam kerajaan mereka ni lah paling kuat kutuk polisi kerajaan..

taikor replied at 26-3-2015 11:09 PM
Kena ada 4 lelaki yg akil baligh. Tak boleh wanita. Tak boleh kafir...

kalau takde saksi caner?kira halal laa ekkk...

dah acap kali kita dgr benda mcm ni
budak2 kecik ke kedai sendiri tanpa berteman
kes kat JB then merata tempat lain smp yg ni
mak bapa atau penjaga xde rs seriau ke
may be kat kelantan taraf hidup tu miskin tp jgnlah biarkan anak yg br 5 tahun gie sendiri
dah ler kena lalui semak samun belukar bagai kot
dan utk si perogol hrp ko bakal mendpt ler dgn apa yg ko lakukan

diharap perogol ni jadi pesalah pertama kena hudud nanti

Banyak sangat dengar benda tragis dan pelik berlaku dari pantai timur..pernah baca dalam board agama..ada seseorang kata majoriti penduduk terengganu dan kelantan masuk jahanam..bila dengar byk perkara maksiat dan pelik macam ni..aku percaya