CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Tiada siapa boleh pertikai hukum hudud - Mufti Perak

axl_bach replied at 29-3-2015 03:34 PM
Hahahaa,  abatar aku pun jadi isu????  .... lol

mestile. hudud kehulu hudud kehilir. tapi abatar tak tutup aurat

abangbikerz replied at 29-3-2015 03:44 PM
mestile. hudud kehulu hudud kehilir. tapi abatar tak tutup aurat

Hehehehee.... abatar tu bukan cerminan personaliti aku.... lol

axl_bach replied at 29-3-2015 03:38 PM
Benda yg jelas xperlu penerangan.....basic adalah hukum sebat terhadap penzina yg tu jelas...... y ...

Memang takda sapa persoala benda asas yang disebut
dalam Quran - penzina direjam dengan batu dan pencuri
dipotong tangan. Lebih-lebih lagi bab pencuri, macam geng
peragut. Memang WAJIB dipotong tangan sebab mereka
sudah membunuh ramai orang. Bila ditangkap, takat hukum
penjara 2-3 tahun. bila bebas, meragut balik sampai kaya raya!

Edited by apam at 29-3-2015 04:11 PM

Motip hukum hudud mudud adalah untuk pencegahan (prevention). Beza dgn hukum urben kokosen liberal, yg motipnya untuk menghukum marhain. Mana lagi zalim dan kejam?

axl_bach replied at 29-3-2015 03:53 PM
Hehehehee.... abatar tu bukan cerminan personaliti aku.... lol

klu awek cun hot datang pakai bikini depan ko serah diri dia. ko nak ke tak nak??

set2 kroni kapitalis yahud memang akan tentang hukum hudud mudud sebab kalau jenayah berkurang dgn drastik, segala bisnes2 untong yg berkaitan dgn jenayah dan hukuman ke atas pesalah macam saplai makan minum, baju dan basuh baju inmates, saplai tali gantung, saplai rotan, saplai baju2, kasut jabatan penjara yang semuanya makan berbilllion2 akan habis.

Follow Us
abangbikerz replied at 29-3-2015 04:11 PM
klu awek cun hot datang pakai bikini depan ko serah diri dia. ko nak ke tak nak??

Believe me my fren..... aku penah kena uji situasi sama cam yg ko tanya cuma that woman xpakai bikini but Skintight dress...... pretty sexy lady, among the most gorgeos lady i've ever met..... dia siap usap2 pangkal peha aku masa aku drove her home from our dinner.... aku dpt kawal diri aku dan aku ckp dkt dia elok2 yg aku x praktis seks bebas.......

Takut dosa,  takut tertangkap,  takut dtg aib pada keluarga sumer menerpa masuk otak aku tym tu

apam replied at 29-3-2015 03:42 PM
tu kau bukak/masuk dlm tred hitler la sis,,atau apa2 related dgn yahud. forumer yahud wannabe nusa ...

Tiada kaitan ngan yahudi langsung posting aku tu...ko yg sibuk ckp yahudi kapitalis hilang income bila hudud dilaksanakan ada la...

Lol.

axl_bach replied at 29-3-2015 04:22 PM
Believe me my fren..... aku penah kena uji situasi sama cam yg ko tanya cuma that woman xpakai bik ...

then u are an idiot.

abangbikerz replied at 29-3-2015 05:03 PM
then u are an idiot.

Xper la kawan,  kalo sbb takutkan dosa dan azab Allah dikata bodoh,  ya mmg aku bodoh.....

Nikmat sementara,  dosa x tertanggung nk buat apa......

axl_bach replied at 29-3-2015 05:08 PM
Xper la kawan,  kalo sbb takutkan dosa dan azab Allah dikata bodoh,  ya mmg aku bodoh.....

Nik ...

boleh taubat le bro......

abangbikerz replied at 29-3-2015 05:09 PM
boleh taubat le bro......

Konsep taubat bkn suka2 wat dosa then taubat.... wat dosa balik then taubat...... konsep taubat adalah Andaikata tergelincir melakukan maksiat kena bertaubat dan berjanji dan bertekad utk tidak ulang lg.......

Andaikata ajal menjemput masa tgh berzina camne??  dunia aib kepada family,  akhirat azab x tertanggung der......

X berbaloi pun nk syok x smpi sejam,  nk sengsara x terbayang

becir replied at 29-3-2015 04:27 PM
Tiada kaitan ngan yahudi langsung posting aku tu...ko yg sibuk ckp yahudi kapitalis hilang income  ...

ape kaitan hudud mudud dgn hitler yg kau petik tu sis? setau aku yahudi ade kaitan dgn hitler yg kau petik dalam tred hudud mudud ni.......konabaring

apam replied at 29-3-2015 05:59 PM
ape kaitan hudud mudud dgn hitler yg kau petik tu sis? setau aku yahudi ade kaitan dgn hitler yg k ...

Cuba ko baca balik posting aku tu. Bukan pasal yahudi aku cuba bangkitkan..adoyai ko ni..

hukum hudud mudud ni kalau kantoi buat salah, payah nak kena hukum sbb macam2 syarat, tapi yg peliknya org akan takut buat jenayah. devine interbention kalau bahasa urbennya

abangbikerz replied at 29-3-2015 11:24 AM
Lobai pas tegar ke die tu. Hg kenai ke

Dia sundri yang declare dia lulusan jurusan ulamak dari Mesir............prrrrrrrrrpfffftght

Pastinya jenis yang bgagi anak bini makan dengan cara mengauta orang kampong dalam ceramah ceramah dan majlis majlis ilmu...

M5 replied at 29-3-2015 12:11 AM
suka la lobai mopti bila ummah kemudiankan akal serupa org sewel. senang depa nak jual auta. kalu  ...

Dia kata adalah tanggong jawab dia nak tegur orang. Yer lah Mufti Perak lah katakan yer tak.

Tapi kita tengok Mufti Besar Mesir Muhammad Abduh pulak. Selamba jer dia mengkritik hukum berpoligami yang kununnya juga jelas dan nyata dalam Quran. Sampaikan oleh kerana pendapat dia tentang poligami, Tunisia pon mengharomkannya. (Sila googlelekan "Muhammad Abduh on Polygamy").

Apa bukan tanggung jawab Mufti Besar Mesir untuk tegur orang supaya jangan mengritik hukum Allah yang ada dalam Quran ka? Kenapa Mufti Besar Mesir, tidak macam Mufti Perak, instead of menegur orang, dia pulak yang mengkritik apa yang jelas dalam Quran?

Jelaslah Mufti Besar Mesir bernama Abduh bukanlah seorang lobai yang takut dia tak boleh cari makan lagi sebab ummah dah pandai menggunakan akal....

Wallahualam.