CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: keramwong89

Kisah Angker Kelana Puteri dan Kelana Central

oooo Kelana Putri ni mmg laa agak angker sket....

lady dulu study kat college area taman mayang yg dah pindah lokasi ke cyberjaya tu, tahun 97-2000
(errk tua dah aku! haahahah)

Masa pembinaan kondo kelana putri n putra ni mmg ada gak kes...buruh terjatuh mati n sebagainya. Maybe itulaa membawak kpd keANGKERan kondo ni.

Time kwn2 lady tinggal menyewa kat situ pun umh kami sendiri ada kes sampuk, histeria segala sampai kan terpaksa satu rumah bawa pergi berubat. Lady pun tak balik umh sewa sendiri area ss4 kj sbb takmo ada plak yg mengikut. So sama2 laa kami pi berubat, kesian kawan Lady teruk juga kena kacau. Ada satu mlm tu beberapa entiti masuk keluar badan dia...sat sat perempuan sat sat jantan...Waallahua'lam

Lupa laa dulu kami tinggal blok apa ... B kot yg tengah2 mengadap shoplots. Tingkat 17 mmg laa agak Angker...dgr cerita kes terjatuh tu dari tingkat ni laa. kadang2 nampak gentayangan, sosok tubuh, rasa mcm diperhatikan....gitu laaa cetanya. SEKIAN

ladybee replied at 3-4-2015 01:49 PM
oooo Kelana Putri ni mmg laa agak angker sket....

lady dulu study kat college area taman mayang y ...

huh!!!..patotla..iols blok E..siang2 mcm hapy je tmpt ni..bile mlm menjelma..aduhai angker sgt..mlm smlm ada entiti dok atas luggage..terus iols bersila atas katil selama 5 minit memerhati beliau

keramwong89 replied at 3-4-2015 03:24 PM
huh!!!..patotla..iols blok E..siang2 mcm hapy je tmpt ni..bile mlm menjelma..aduhai angker sgt..ml ...

oooooo jgn laa memerhati dik oiii mcm kiah propa memerhati tu...
baca doa bebanyak ya InsyaAllah tkde apa2...dia nk berkawan je kot huhuhuhu errkkk

Lady pernah gak ms dok tlg kawan yg bertempik2 lps semayang kena kat dlm bilik...dalam hati dok marah laa entiti tu watpe kacau kami smua bukannya kami buat apa pun..pastu Lady tertenung laa mata kawan yg kena tu (dlm hati dok marah2..blahh arr jgn kacau kawan kita!)
tetiba...zupp zapp rasa mcm ada yg nak mai dekat kitte, gilaa seram naik bulu roma smua...sib baik laa Lady larikan mata tgk tmpat lain. Kena kuat semangat.

Sblm kes ni Lady kurang laa nak percaya n slalu pk smua ni tahyul. Apa2 pun kita kena percaya ada makhluk lain selain kita di muka bumi ni. Kita kena kuat je so tht tak kena hal2 yg merosakkan diri kita. Haaaiisshh teringat cerita ni pun buat Lady seram sejuk sikit tapi mmg suka tgk ceta seram laa plak huhuhuh

ladybee replied at 3-4-2015 02:40 PM
oooooo jgn laa memerhati dik oiii mcm kiah propa memerhati tu...
baca doa bebanyak ya InsyaAllah  ...

rasanya 'kalau lintasan hati' diaorang bole dengar? wallahualam

Laki aku dok sini dolu....
Dia study kolej situ juga.   
Ko kolej makan ke..kolej ramai india tu?

Rasanya kolam situ angker gak

Follow Us
citer ko ni mengingatkan situasi yang penah terjadi kat aku kira2 5 tahun lepas, time aku dok umah sewa, umah flat, time tu dah tengah malam, aku cam besa tido dalam bilik, housemate yang lain suka tidor kat ruang tamu. Tiba-tiba pintu masuk dalam umah tu ada orang ketuk, maksudnya ketuk dari luar la.  Ketuk pelan jah tapi mmg dengar jelas, ketuk berterusan pulak.

Housemate yang tidur kat ruang tamu tu terjaga semuanya. Diorang semua terus lari masuk ke dalam bilik aku, pakat semua berhimpit dengan aku yang tengah tidur tu, sampai la aku terjaga (dek kena himpit dengan diorang).

Bila aku terjaga ja mmg aku dengar pintu umah diketuk. Housemate yang lain semua pakat tak berani nk pi chek tengok. Lama2 ketukan pintu tu pon terhenti. Lastly budak2 ni pon tidur berhimpit dengan aku malam tu. Hampeh betol.

dulu2 kat area ni meriah sgt.sbb dulu lim kok wing kat kj, ngan lambakan kolej dan u kat sekitar situ.tempat ni dulu very the international depan kp tu dulu padang bola fas,ptg2 tgk footballer training kat situ,mamak semua meriah.dulu sewa rumah mahal,mana taknya penyewa semua international indon brunei arab negro semua ada.depan kp petang2 ada makcik jual nasik lemak daun pisang best lauk2 dia mcm2 ada...sejak lim kok wing takde area situ mcm mati sket,sampailah pertumbuhan paradigm mall

Aku pernah kena jeritan hantu dekat tmn tasik KJ depan yamaha bagai tu la bersama pakwe aku yakni suami aku skang. Hampeh btol.

Masa tu malam lepas maghrib ke time maghrib tah, kami makan roti gardenia limaploh sen tu sambil pekena teh ais bungkus. Saja la buang masa sat sementara pakwe aku tu nak hantar aku balik umah aku kt SS5 tu masa tu.

Kendian tetiba aku dgr bunyi jeritan yg menakutkan. Apa lg bertempik aku lari tgl pakwe aku masa tu sambil jerit bodooooo... Dgn pakwe2 aku pon berlari tgl moto dia kt situ. Lama sket baru kami lari balik kat moto n start moto n prengggg terus balik umah.

Aku cakap kt pakwe aku tu bunyi apa? Dia kata entah, mcm bunyi jeritan hantu yg seram. Aku ckp bukan kot.Bunyi enjin kereta kot sbb depan tu kan LDP. Tapi dia tetap berkeras cakap bunyi jeritan hantu yg seram lah. Mana ada bunyi enjin mcm tu. Aku pon iyakan lah.

Munnalicious replied at 7-4-2015 02:05 PM
Aku pernah kena jeritan hantu dekat tmn tasik KJ depan yamaha bagai tu la bersama pakwe aku yakni su ...

HAI LA MUNA.....tergelak sakan mama....bley plak lari tinggalkan pakwe, dah tu si pakwe pun lari tinggalkan moto!!!

tp memang tasek tu serammm bila time maghrib.

mamaezah replied at 7-4-2015 02:25 PM
HAI LA MUNA.....tergelak sakan mama....bley plak lari tinggalkan pakwe, dah tu si pakwe pun lari t ...

Kannn mama. Mmg ingat balik nak tergelak. Suami ai siap cakap lg sampai hati kata saya bodooo. Hahahaha. Tapi mmg masa tu panik n terkejut tak pikir apa dah terus kami pecut lari dr tempat tu. Agak dah lama sket baru kami pi kat motor.

Situ mmg kelihatan angker pon. Potong pi lah pokok lagu mana pon tetap terserlah keangkerannya.

dinamokiev replied at 3-4-2015 11:54 AM
Hmmm.. Ada satu cerita pasal Kelana Putri ni... tapi rasanya tak perlu cita disini... Takot kalau ta ...

nak tau jugak..pliss stori mori

Munnalicious replied at 7-4-2015 02:05 PM
Aku pernah kena jeritan hantu dekat tmn tasik KJ depan yamaha bagai tu la bersama pakwe aku yakni su ...

Ko jeritan hantu
Aku kene kejar del gay
Sebab depa ingat aku jantan
Padahal aku baru pas melantak sup utara dgn member aku
Sialan sangat
Hahahahahaha

shernazz replied at 10-4-2015 12:41 AM
Ko jeritan hantu
Aku kene kejar del gay
Sebab depa ingat aku jantan

Situ la ni masih ada lg ke geng2 gay bersepahan? Tp kedai sup utara tu dia dok mai tu pi mana la kan dh tutup.

Edited by shernazz at 10-4-2015 02:07 PM
Munnalicious replied at 10-4-2015 08:32 AM
Situ la ni masih ada lg ke geng2 gay bersepahan? Tp kedai sup utara tu dia dok mai tu pi mana la k ...

Xtau lah
Tu kejadian tahun 2005 gitu...
Owner tu.xtau la...sian juga
Denhar.cite kene sabotaj dek owner koboi tu.. .huhu...
Dolu tu la tmpt lepak..haha

Kelana Jaya ni mmg tmpt hantu kot...hhehhehe kat KPV tu pun berhantu

Naurah_rik replied at 4-4-2015 11:31 AM
rasanya 'kalau lintasan hati' diaorang bole dengar? wallahualam

lintasan hati tu mcm mane yer

shernazz replied at 5-4-2015 07:40 PM
Laki aku dok sini dolu....
Dia study kolej situ juga.   
Ko kolej makan ke..kolej ramai india tu?

kolej makan2 tu..FIM

keramwong89 replied at 14-4-2015 06:22 PM
kolej makan2 tu..FIM

wah...ada promosi.tak..
aku dolu.slalu makan time.depa.buat ape tah dinner n.lunch tu..
time aku rm18 je....

kenal.chef wan?

keramwong89 replied at 14-4-2015 05:21 PM
lintasan hati tu mcm mane yer

contoh laaaa ;

ko pergi 1 tempat ni, tetiba ko nampak sesuatu. mulut ko tak menegur, tapi 'hati ko berkata-kata' ... masa yang sama ko fikir yang bukan-bukan. kadang terikut balik boleh jadi sebab ni jugak.

sebab tu orang kata, kalau tengok orang main kuda kepang. kita mengata dalam hati pun diaorang bole naik minyak. sebab diaorang 'dengar'. walahualam.

semalam tengah solat asar (sorang je kat umah) rakaat terakhir, mangkuk kat dapur aku jatuh bergolek. takdak angin takde ribut tetiba jatuh. bunyi kuat , terkejut jugak. abes je solat, zikir, doa. bangun slow2 dalam hati 'just fikir angin ni, takde apa-apa'.. insyaAllah takde apa-apa. walhal atas bumbung umah tiap malam sakan dok bergolek. apapun kena balik pada hati, takde apa-apa. fikir yg baik-baik, insyaAllah dapat yg baik-baik.

sorry TT, sorry beb terpanjang pulak explanation.