CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fire_place

aku peningggggg..kenapa mak aku ni. Update (makin parah #70)

Sedihnya cerita TT

Aku tak adalah pengalaman macam TT tapi aku harap TT jangan putus asa dengan adik-adik n mak. Kalau dah habis ikthiar pun, jangan putus asa sayang & doa untuk dorang. Takut dorang putus asa dengan diri sendiri & merosakkan diri lagi teruk.

Nak menongkah arus ni banyak cabaran. Nak repair benda tak betul ni bukan senang. Aku harap TT kuatkan mental & emosi.

p.s Insaf sangat aku baca cerita keluarga TT. Aku ni walau dah besar kalau dah maghrib tak balik kerja lagi, pun mak & abang2 aku dah sibuk call tanya. Kadang2 sengaja aku tak call bila kena buat OT sebab nak tahu siapa yg akan call dulu. Attention seeker sangat aku kadang dgn mak & abang2

fire_place replied at 21-4-2015 01:23 PM
Tu aku cakap aku pun kesian..kesian kat mak aku.ngat aku xsyg ke mak aku..walau mcm2 jd..aku sggup ...

Kat situ kita boleh paham kan, kenapa mak jadi camtu....

mana ada mak sengaja nak rosakkan anak, tapi bila mak sendiri menanggung derita yang kita tak paham, jadi lah macam tu kan...

ko orang mana? Sabah ke?

cmf_blingblings replied at 21-4-2015 02:39 PM
ko orang mana? Sabah ke?

Xlah..org johor

gerbera.memopad replied at 21-4-2015 02:05 PM
Sedihnya cerita TT

Aku tak adalah pengalaman macam TT tapi aku harap TT jangan putus asa deng ...

xputus asa pun.benci2 n geram pun..kita yg kena tlg adik beradik..kalau x sape lg..

ridz09 replied at 21-4-2015 02:14 PM
Kat situ kita boleh paham kan, kenapa mak jadi camtu....

mana ada mak sengaja nak rosakkan anak ...

Tulah..aku n akak aku cuba paham apa mak aku nak.apa yg xkena.mana silapny.knp bsikap mcm skrg?? Ke sbb menopause??

masa akak aku duduk lain daerah dia suruh pindah kg aku..xpyh keje pun xpe..hingga paksa akak aku Balik kg.akak aku balik rumah lain citany.akak aku dok obersea kawin ngn org luar..kejap suka balik,kejap mcm xsuka.

Pernah banyak kali lagakn aku ngn akak aku.xsuka akak aku ngn aku rapat.dkt akak aku ckp aku sekian2 ,dkt aku ckp lain.hingga bgaduh..bila aku face 2 face dgn akak aku..benda yg xpernah ada.nyorokkan baju akak aku,akak aku tuduh aku curi..dia diam je kalo nmpk akak aku ngn aku masam muka.alih2 jumpa brg yg hilang bwh katil dia.

serabut aku,xpaham lah.dgn adik laki2, adik perempuan.aku cuma nak paham apa dia nak.aku tanya kang dia nnti mengamuk.aku ringankn diri dia sakit hati pun sebulan 2x balik kg walau jauh.smpai jiran pun tanya rajin ny jauh2 balik kerap.

Follow Us
fire_place replied at 21-4-2015 02:46 PM
xputus asa pun.benci2 n geram pun..kita yg kena tlg adik beradik..kalau x sape lg..

Itulah yg special pasal family ni. Tak kira kita marah ke benci ke atau geram pun tapi once anyone in our family ada problem, kita tak akan sampai hati biarkan dorang terkapai-kapai sendiri. Tapi ada jugak sesetengah orang yg give up terus & menjauhkan diri. Aku taklah judgemental pasal orang yg pilih untuk berpatah arang berkerat rotan ni sebab aku faham setiap orang ada limit masing2 which aku tak ada hak nak kata salah.
Aku suka sifat ketanggungjawaban & kekeluargaan TT yg sangat kuat. Hopefully one day, one very fine day, adik2 & mak TT akan hargai usaha TT tu & terbuka hati untuk ubah keadaan sebab doranglah keyplayernya. Keadaan akan berubah kalau dorang berubah tapi itulah kena ada masterplanner yang akan push & buka jalan untuk dorang which is TT & kakak. Tak senang tapi like I said earlier, don't give up the love on them and most importantly don't let them give up on themselves.

Semoga TT & family baik-baik saja

Aku yang cuma baca kisah yang tt bgtau ni pon terasa sarat dada apatah pulak tt yang mengalami.
Tabahlah tt...
Cuma satu yang aku nampak bila tt cerita pasal bapak tiri. Aku takut adik perempuan tt sebenarnya dah di rosakkan oleh bapak sendiri. Itu puncanya kenapa dia jd liar. Emosi kanak2 yang terlibat dgn pencabulan atau slh laku seksual ni mmg terganggu ada yang mampu handle dan pilih jalan yang betul. Ada yg tak mampu dan rasa diri kotor lalu lama2 jadi terbiasa dgn perkara tersebut. Tapi harap- harap adik perempuan tt taklah 'terkena' spt yg aku sangka...mintak dijauhkan.
Kalau mampu tariklah adik perempuan tu duduk dengan tt, bimbing dia semula...
Dan 1 lg aku rasa mak tt hidup dlm in denial sejak bersuamikan bapak tiri tu.

fire_place replied at 21-4-2015 02:56 PM
Tulah..aku n akak aku cuba paham apa mak aku nak.apa yg xkena.mana silapny.knp bsikap mcm skrg?? K ...

Kesian lak dengar kesah ngko ni fire_place, memang betul2 mendera jiwa...

harap ngko bersabar eh, tu je hakak boleh bagitau...

gerbera.memopad replied at 21-4-2015 03:21 PM
Itulah yg special pasal family ni. Tak kira kita marah ke benci ke atau geram pun tapi once anyone ...

terima kasih..

Cuma kdg2 malu je ngn suami..sbb famili dia xgitu.kalau asik2 mengadap dia bosan gak.hurmmm...

kesian ko TT...... ko dulu kecik2 dh dok asrama ke?

bidacool replied at 21-4-2015 05:55 PM
kesian ko TT...... ko dulu kecik2 dh dok asrama ke?

Tak dok asrama..dok asrama pun tgkatan satu je.

masalah berat ni
tapi mmg ada kawan2 ai macam ni la
mmg sukar pulihkan nak2 mak memanjakan budak
cara lain spt kena ada org yang disegani/dihormati tinggal sementara di rumah itu spt nenek/bapa saudara, jumpa ibu bapa jantan itu bagi amaran, bawa budak itu tinggal dan bersekolah di tempat lain dengan persekitan baik, buat sesuatu supaya budak2 suka duduk rumah, ajak budak2 itu pi shopping bersama jogging sama2 diorg x boleh dah nak keluar selau dgn jantan,

ninja boy replied at 21-4-2015 07:28 PM
masalah berat ni
tapi mmg ada kawan2 ai macam ni la
mmg sukar pulihkan nak2 mak memanjakan budak

Tu lah..masalahny adik aku ni asrama.rasany 3x kot pindah sekolah.

Aritu beria nak pindah,pakai purdah kawan dia.ckp nak masuk sek agama.pakai tudung Pulak lpstu,pakai bju panjang.la ni lain pulak.xkn kot nk pindah sekolah je kot..kwn A jd A.kwn B jd B.pening aku.

Yg mak aku tu,makcik aku org skeliling ada ckp dah.tp xnk terima.kang dikata menyibuk pulak.bila depan pakar adik aku tu dia ckp sy xpernah manjakan.tp perbuatan dia..bukan aku sorg je ckp sedara sume ckp

camna ko boleh jadi baik adik ko pangai pelesit mcm tu... seb baik ada yg bleh pakai lagik... kalau x porak peranda umah....

mmg ada jer mak jenih cam ni... anak isap dadah dalam umah pon bleh terima... xnak repot pulis... nak syg anak pun berpada2 ler... dah kalau nak terjerumus ke lembah hina dok sokong lagik ... dah kenapa... mmg ko menjeruk rasa ... akak sendiri xleh hadam pangai mak yg mcm nie... kang nak dimarah kita lak diherdik ... pandai2 lah ko dik...

tt adik kau dah kena cabul dengan bapak dia ke?   Kalau aku jadi kau, aku siasat betul2 dan lapurkan pada polis.

aurorae replied at 21-4-2015 10:33 PM
tt adik kau dah kena cabul dengan bapak dia ke?   Kalau aku jadi kau, aku siasat betul2 dan lapurkan ...

Ntah lah aku xtahu lah adik aku tu.

sebenarny untuk cakap lapor lah polis..mmg mudah.hurm..mak aku sdiri keje kat balai.dulu masa darjah 6 bapak tiri aku dtg mlm2 pakai tuala,buat lovebite kat aku.dh tu pg2 aku bgtau mak aku pun..ada mak aku percaya??

aku dr kecik hidup tanggung ketakutan kot.sbb tu mkn pun dlm bilik.bygkn ko mkn kat meja,laki2 saja bukak seluar depan ko,pg tandas x tutup pintu.aku sakit demam teruk xleh bgun cuba cabul aku,aku kuatkn diri tendang dia.tido mlm alih2 dtg sbelah aku,tido sebelah aku,mak aku tbatuk terus beralih.smpai tido mlm kat bilik pun simpan gunting

Aku bgtahu silap2 jd bahan gelak kot.bapak aku ni mengaji kat rumah,pg masjid.aku n akak aku pernah suarakn pada mak aku apa dia buat.apa akhirny dpt?? Aku dpt pelempang.mak aku xtegur berhari.tgh mkn alih2 kena lempar pinggan.last mak aku ckp aku goda bapak aku?? sapa yg nk percaya.

Aku cite kat mak aku yg bapak aku masa kecik suruh adik aku pegang dia punya mak aku buat xphm.bukan mak aku je.dlm forum ni pun bnyk jumpa yg senasib..akhirny diamkn.aku takut je nnti xpasal2 kalau mak aku ckp fitnah ke,mak aku marah n xmengaku anak ke.mak aku ckp aku musnahkn hidup dia ke.tu aku dr dlu tahan je.dan sbb nk keluar dr rumah tu lah aku kawin awal.masa blaja aku jarang balik kg aku,balik kg laki aku.

aku kata lapur kat polis, bukan kat mak kau.  Lagipun hidup mak kau memang dah musnah pun sejak dia kawin dengan suami baru dia tu.  Kalau tak, takdelah seperti apa yg kau tengok sekarang ni.  Kalau dia kata kau musnahkan hidup dia, dia sedang in denial, dan dia tau hakikat tu.

Kalau kau sayang mak dan adik-adik kau, bertindaklah.  Berdoa banyak2 semoga Allah bukakan hati mak dan adik2 untuk ikut jalan yang lurus.  

menjad replied at 21-4-2015 10:09 PM
camna ko boleh jadi baik adik ko pangai pelesit mcm tu... seb baik ada yg bleh pakai lagik... kalau  ...

Malangny mak aku pun keje polis kot.saman adik aku banyak kot.semua settle.mana budak tu nk belajar Erti kesilapan.

Aku xlah Baik mana,cuma aku xtahu apa kekuatan Allah bg kat aku.aku bsyukur sgt diberikan akal supaya xjdkn masalah famili utk aku rosakkan diri.kdg2 org ngt aku merepek..tp aku dr kecik pikir kalau aku rosakkan diri aku,kelak aku akan bg anak aku kehidupan buruk mcm aku hadap gak.

akak aku pun gitulah.nakal2 pun xsampai bukan2. N mak aku dulu tegas didik aku ngn akak aku.keluar bando ngn kwn pun jgn harap,pakai baju ketat marah.tu aku cakap aku pelik..skrg berubah 360 darjah.adik perempuan aku sek lg kot.pakai baju seksi,nmpk lurah,keluar balik lewat xkisah pun.kalau dh hbis belaja kerja,tu hal dia lah.mslhny ni masih sek.

aurorae replied at 21-4-2015 11:18 PM
aku kata lapur kat polis, bukan kat mak kau.  Lagipun hidup mak kau memang dah musnah pun sejak dia  ...

alangkah bagus aku ada kekuatan Tu.

Erm Adik aku laki2 saman sampai lebih 10, dia settlekn.adik aku ada kes balai selesai tepi.gf adik aku lapor polis kena pukul n adik aku pecahkan cermin kete dia..kejar dgn tukul besi nk bantai dia.alih2 laporan ditarik.ko rasa kalau aku buat laporankn ada kmungkinan x??

Eee..kenapa lah ditempatkn aku yg nk hadap kesulitan Ni.kdg2 aku rasa dunia ni xadil.aku penat nak hadap dah kot.kalau masa boleh patah balik mmg aku dah tikam bapak tiri aku dlu masa gaduh,dah hampir sgt.gakny tentu xjd mcm skrg