CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fire_place

aku peningggggg..kenapa mak aku ni. Update (makin parah #70)

fire_place replied at 21-4-2015 11:09 PM
Ntah lah aku xtahu lah adik aku tu.

sebenarny untuk cakap lapor lah polis..mmg mudah.hurm..mak  ...

oh my goodnes!!!
terkedu bel bca kisah ko nih!
mmg wujud rupanya mak yg buta kayu macam ni

tt...
ko nk fikir2 apa lagi?
mak ko tu takkan berubah
kalo berubah pun skittt je tp tetap la dia akn biarkn adik ko jd gitu
so now i guess u n ur sister should takes matters in your hand
tak yah harap mak ko akn tolong or buat sst pun...

Kann.kalai lah bunuh tu tak berdosa.senang hidup ni

tt ur mum police? or keje kat balai polis as other than policewoman...
macam boleh lapor terus ke pihak atasan jer kalau kes macam ni.

tapi entahla, iols cuma boleh baca tapi keadaan sebenar tak tau macamana.. moga Allah buka kan jalan untuk masalah tt nih.

orang cakap, melentur buluh biarlah dari rebungnya. baby seperti kain putih. mak bapak kena pandai mencorakkannya.

tapi untuk kes TT, memang tak boleh buat apa dah. memang salah mak TT terlalu ikut cara hidup anak. Sekarang kalau cakap pun, tak da guna dah. Budak baya umo camtu, memang takkan dengar cakap.

Yg nak berubah dorang. TT just uruskan keluarga sendri je. tak payah pening2 fikirkan orang lain.

one day, setiap orang akan berubah. cuma lambat atau cepat. mungkin ada kes yg buatkan dorang berubah.
untuk TT, u just doa je la banyak2 supaya dorang berubah jadi baik.

Edited by jepun_murtad888 at 22-4-2015 03:17 PM

Kalau aku akan lari daripada rumah.

Tak sanggup bersekongkong dengan dosa walau pun mak sendiri.

Yang penting duit bulan bulan sudah.

Aku rasa mak ko tu nak kan duit ko je. Kalau ko ada ke tak de aku rasa mak ko tak kisah.

Macam ni lah, aku rasa baik ko report  je polis. Ye la ambil ganja tu kan salah dari segi undang-undang.
Tak pun ko buat report JAIS masa diorang tengah bersekongkol.

Biar adik ko tu kena tangkap. Baru mak dengan adik ko sedar mana langit mana bumi.

Dalam hal hal macam ni, mak ko takkan dengar cakap engkau. Percaya lah.

Mak aku pun sama macam tu, sungguh pun aku ni dah nak ada PHD tapi mak aku lebih percaya adik beradik lain. Sedih kan?

So, buat report polis. Tangkap budak tu then baru dia insaf. Percaya lah cakap aku dan sememangnya kau buat benda yang betul.

erm...emak normal tak buat perangai mcm tt cerita ni. Kalau saya, saya cuba pegi jumpa kaunselor, cerita masalah ni, mungkin dia ada suggestion yg boleh tt jadikan panduan. Kalau ikut saya, saya agak ibu tt mungkin ada masalah dalaman kot. tekanan ke ape ke sampai ganggu mental dia. sampai sanggup biar korg adik beradik hanyut mcm gitu

Follow Us
fire_place replied at 21-4-2015 05:15 AM
tulah..tp kdg2 nak buat buta..tp mmg panas telinga.

Macam bulan puasa tahun lps,mak aku kejut a ...

I pon ade ADHD, elok saja berkerja.

Susah kita nak terima, tapi memang hakikatnya wujud ANAK KESAYANGAN. I pon pernah jugak kantoikan I lil bro punya perangai haromjadah (Ponteng kelas, x bayar yuran kolej, joli duit yuran buat gi dating) tapi my mom cam ade softspot untuk dia. Disebabkan I penyumbang besar ekonomi keluarga, I warning mak I supaya jangan bagi dia duit belanja sbb dia ade PTPTN. Tapi I slalu nampak mak i buat salam kaup bila dia nak balik asrama. Padahal I student engineering cukup je duit PTPTN tu buat belanja tiap2 bulan.

Sekarang ni I dah malas nak ambik tahu. Bila kakak I citer I dengar je la... Hari tu kantoi kena extend 1 semester, lagi buat cerita kononnya course dia memang tambah satu sem. Dia ingat U tu dia punya ke sesuka hati tambah sem. Rupanya mak I dah tahu & still buat2 tak tahu.

Bertabah la TT. Kengkadang bila kita nak tegur untuk kebaikkan, orang anggap kita ni sengaja cari salah orang.

wujud jugak mak mcm mak TT ni...

aku malas nk komen lelebih. simpati kt TT.

fire_place replied at 21-4-2015 11:19 PM
Malangny mak aku pun keje polis kot.saman adik aku banyak kot.semua settle.mana budak tu nk belaja ...

Call JAIS.

jepun_murtad888 replied at 22-4-2015 03:13 PM
Kalau aku akan lari daripada rumah.

Tak sanggup bersekongkong dengan dosa walau pun mak sendiri.
...

aku agree  mcm tuh .. btw TT dah kawen ..  hhehe
call jais .. for adik perempuan
and call AADK for anak jantan ..  mak TT ni dah buta
sayang anak & sayang laki

Sis just abandon jah family sis dgn adik2 bradik yang hauk itu..mesti at one point mureka sedar hidup tunggang langgang sebegitu xkan kemana.especially bila salah sorang sakit..biasanya tatkala ibu/bapa jatuh sakit, anak2 yang kena pampred ini sampai kiamat xnk take care of your parents..time tu lah ibu akan merayu2 minta sis pulang dan minta maaf segala..ive seen these all the time...for now sis focus dgn kerjaya dan family sis..soon when the time will come,they will crawl for your help.

Stay strong sis.elohim maha mengetahui dlm merancang.

Cilaka leh ko tulis mcm org fail spm

TT kena banyak bersabar dan berdoa....doakan agar adik2 ibu n ayah diberi sinar hidayah untuk menjadi insan yang beriman dan bertakwa. Budak2 hingusan ni mmg jiwa dia memberontak nak buat benda yg bukan2 tegur la macamna sekali pun mmg x kan berjaya sampailah diorg dapat hidayah Allah begitu juga dengan emak bapak kita.....DOA adalah senjata kita kalo dah semua tindakan lain x berjaya.

TT dulu kawan saya pun ade gak mcm tu...dia sangat sosial emak bapak x pernah marah pun anak dara dia digelar bohsia n diusung org kehulu kehilir, 1 kg bercerita tapi emak bapak dia relax jer.... anak x balik umah pun relax, aku yg jiran dia pun pelik gak, semua adik beradik pempuan nyer macam tu cuma ade sorang adik pempuan nyer yg x brapa cun saje yg aku nampak baik n pandai, cuma yg aku perasan family diorg mmg kurang bab agama,

Tapi bila semakin dewasa, apa yg saya nampak mereka berubah dan semua sudah berkeluarga.... Alhamdulillah byk perubahan pada diri mereka yg saya nampak walaupun dulu diaorg sosial. Mungkin doa anak nyer yg baik tu dah dimakbulkan Allah SWT ...wallhualam

BERDOALAH AGAR MEREKA DIBERI HIDAYAH

Komckp je kat mak nanti adik ko heret mak ko sekali ke neraka jahanam baru tau.

Tiada bapakah utk nasehat?

Sgguh berat dugaan sebegini

Beratnye masalah TT...bapak tiri keja polis gak ke?ntah2 adik pmpn JD mcm tu disebabkn bapak dia buat sesuatu Kat dia..

azimodin replied at 22-4-2015 03:41 PM
I pon ade ADHD, elok saja berkerja.

Susah kita nak terima, tapi memang hakikatnya wujud ANAK KE ...

Tulah..sepupu aku pun adhd..tp menjadi..aku dh dpt penjelasan dr doc adik aku Tu..bgtau mak aku..jd gaduh beso.mak aku xkn terima org ckp n nasihatkn.ipar aku pun ada mslh Mak yg gini..penyelesaiany dia ckp buat bodoh je.jgn amik kisah.mmg aku xnk mik kisah.tp jd depan mata..bbulu je mata ni

ipar aku smpai adik dia kena tgkp basah belasan tahun.di kawinkn pun mak dia nyorokkan.n diamkn. Jd mmg btol wujud konsep ank ksygn.cara didikan Aku ngn akak aku beza sgt ngn adik2 aku

famri7 replied at 23-4-2015 07:03 PM
Sis just abandon jah family sis dgn adik2 bradik yang hauk itu..mesti at one point mureka sedar hidu ...

Tulah..aku mmg kdg2 terdetik rungutan jahat.kenapa dugaan kena hadap dr kecik Ni xhenti2.smpai dh putus asa.sbb aku bukan lah kuat nak hadap.ada waktu mmg rasa nak jerit je.

Tp aku syukur  ptama aku x sibuk nk rosakan diri dgn alasan keluarga bmasalah.dan positifkan diri segalany ada hikmah.

abangbikerz replied at 24-4-2015 12:26 PM
Cilaka leh ko tulis mcm org fail spm

mcm fail je pun..hakikatnya x.
Guna Hp beb..sori sbb mencelakakan pandangan mata ko

Thanx sgt kat korang yg banyak memberikan kata2 ni.aku jenis xkn bcerita kat org.sbb dlm forum ni xkenali antara satu sama lain.kawan paling aku percaya akak aku je lah.tp dok jauh.pastu suami aku.

Walau kawan rapat mcmne pun aku mls cerita.hurm..xkisah pun kalau dulu kawan aku panggil perempuan murah mgumpat2 sbb aku selalu balik rumah bf aku.smpai ada kwn laki2 pernah mtk bukan2. So aku mla nk ckp knp xbalik rumah aku.balik rumah ketakutan,hadap gangguan seksual. Sape sanggup.tu aku balik umah bf..tp bukan umah dia pun.umah akak dia atau rumah mak dia kengkadang.

Bila ada org pm dan kongsi cerita diaorg..aku rasa adalah sikit bertuah dlm kehidupan aku ni.