CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Jenayah] Hati-Hati Dengan Penipuan di KL Sentral!#191 KES TERBARU

rasanya tak duduk kl sentral dah mokcik ni..pasni ada la tu melepak kat stesen ktm kecik2 cari makan barang sekeping dua not 50 ringgit..kikiki.
KTM sg buloh xde polis plak semalam..pegawai ktm pon hilang megulor mana tah.

makcik ni belum ketemu orang jahat...kalau bertemu orang jahat abes kena raba kopek kelak

shamsadis replied at 28-1-2016 05:12 PM
makcik ni belum ketemu orang jahat...kalau bertemu orang jahat abes kena raba kopek kelak

bagai bertemu buku dgn ruas....kannnnnnnnnnnnn

missmirmo replied at 23-4-2015 05:17 PM
dulu masa zaman study penah kena kat petaling street.. masa tu ngan member, ada sorg mamat nie datan ...

Mat pit tu kan.....i pun terkena dgn mamat ni dulu

ichigo15 replied at 28-1-2016 04:12 PM
makcik ni muncul balik..kali ni kat KTM Sg Buloh. Aku tengah tunggu ets nak balik batu gajah jam 9.3 ...

nasib bek la kakak ipor ko ade terus sembur eh..kalau x tentu melayang duit ko...aku ngn adik aku kene kt TBS...mase tu aku tunggu adik aku...kiteorang berdua p la tunggu adik aku lg sorang ambik...tetibe ade pak cik sorang nie dtg ckp bleh tlg die x...aku ngn adik aku pon tnye la tlg ape...die ckp duit die abis nk g umah anak die nek LRT ke Kuala Selangor...aku ngn adik aku pon kesian...bg la sorang RM10 hengget...lepas tu pak cik tu blah...aku ngan adik aku bru terpkir...kuala selangor mane ade LRT...bru sedor kene tipu...nasib bek xbyk... pastu terserempak lg ngn pak cik tu duk paw org len lak..xsmpt nk bgtau adik aku lg sorang tu dh dtg ambik...

pernah juga dulu di kl sentral, ada lelaki ni bawa beg besar macam baru datang dari kampung. dia datang kat aku cakap apetah, tapi aku terus blah sebab memang nak cepat. taktau la memang modus operandi yang sama ke tidak. mujur aku tidak layan.

Follow Us
cinta_86 replied at 28-1-2016 08:33 PM
nasib bek la kakak ipor ko ade terus sembur eh..kalau x tentu melayang duit ko...aku ngn adik aku  ...

saya hampir terkena dgn sorang pakcik ni jugak
kat LRT mana ntah tak ingat
masa tu pulak saya sorang2..
tengah duduk tunggu tren tetiba sorang pakcik ni datang
dia tanya la dari mana,datang dengan siapa..blablabla..
pastu tetiba dia cakap lebih kurang camni
'pakcik ni segan nak bagitau...pakcik ni tadi ada appointment kat hospital (mana ntah..tak ingat)..nak balik rumah.nak beli tiket tadi baru perasan duit tercicir...blablabla...(panjang lagi dia membebel tapi tak ingat sangat)
pastu dia mintak la duit nak beli tiket konon nye
saya cakap dengan pakcik tu...duit saya ni pun cukup2 untuk balik je pakcik (kalau kuar jalan saya memang bawa duit cukup2 je utk shopping + tambang,dan x bawak segala mala kad..kalau tak nanti boros! kalau lebih pun dalam rm10 je)

pakcik tu macam paksa2 jugak suruh saya bagi tapi saya buat dunno je..tak lama pastu tren datang,saya naik la tren tu tinggal pakcik tu sorang kat situ

kali ke dua lak kat CM (masa ni pun sorang gak)..tengah tengok2 barang tetiba sorang laki ni datang..memula tanya 'awak sorang je ke' pastu terus dia cakap..'saya nak mintak tolong ni..nak pakai duit sikit' tapi masa dia cakap tu saya tak pandang pun dia..buat2 belek2 barang..
tetiba ada polis bantuan datang..laki tu cecepat blah..polis tu tanya,dia ada buat apa2 tak kat saya..saya bagitau la tak de,dia mintak duit je..polis tu tanya 'awak bagi tak??' 'Tak bagi..' pastu polis tu suruh saya hati2 je la..

OTW nak keluar tu nampak mamat tu tengah try kat orang lain lak

kechikchomel replied at 28-1-2016 09:11 PM
saya hampir terkena dgn sorang pakcik ni jugak
kat LRT mana ntah tak ingat
masa tu pulak saya so ...

kt CM aku slalu kene dulu2...kene pukau tetibe aku bleh bg hp aku kt die...adoi...dh la time tu aku sekolah menengah...pastu g pondok polis deppan CM tue...last2 aku call abg aku suh ambik....

Saya juga hampir terjebak dgn kes penipuan diberi hadiah azimat oleh seorang anak muda (dn kawannya) di sekitar kawasan masjid jamek, kl, satu ketika dulu.  Alhamdulillah, barangkali langkah saya keluar rumah yg sentiasa diawali dgn basmalah dan zikrullah, maka saya terasa selalu dilindungi-Nya.  

Pada hari itu saya ingin ke HSBC, KL untuk urusan perbankan.  Setelah melangkah keluar dri stesen lrt Msjd Jamek, perjalanan saya terhenti setelah dihampiri seorang anak muda, berpura2 tanyakan lokasi tempat.
"Maaf kak, di mana Jln. Othman?"

"Jln. Othman?.  Bukan di sini dek. Jln Othman kat PJ sana.  Adek kena naik bas untuk ke sana, tapi saya pun tak tau basnya nombor berapa.  Barangkali adek boleh tanya2 dgn orang bas" aku menjawab. Masih aku ingat loghat percakapannya tak biasa aku dengar, bukan loghat orang semenanjung.

"Tak pe lah kak.  Terima kasihlah... Kakak begitu baik menolong saya, maka saya ada ini nak bagi akak..." katanya.
Aku hairan, apalah sangat yg aku dah tolong, sekadar menjawab pertanyaan, masakan aku nak diberi hadiah. Musykil, aku tertanya2 sendiri dlm hati sambil memegang hadiah yg kecil, sekecil seruas jari. "Apa ni dek?"

"Ini azimat kak.  Ini pemberian mak sedara saya dari Mekah.  Akan jgn buka ye.." dia berpesan.
Tanpa begitu memperihatinkan, aku campakkan saja hadiah kecil itu ke dlm beg galas dan ingin cepat melangkah pergi.  Tetiba dtng pula seorang anak muda lagi, pura2 juga bertanyakan apa hal.  "Kenapa ni kak?" tanya anak muda yg baru datang.

"Entah, dia ni tadi tanyakan saya lokasi jalan kemudian dia beri saya azimat katanya...".  Sambil tu aku coba mengorek2 beg aku untuk mengambil hadiah yg diberikan untuk ku tunjuk kpd pemuda yg baru hadir itu.

"Aaaa ni dia... katanya azimat.  Saya pun tak tau apa gunanya"  sambil aku tunjukkan benda kecil itu kpdnya.

"Akak, kalau nak tau apa gunanya akak boleh iktu saya dan saya boleh terangkan" kata pemuda yg menghadiahkan azimat trs.

"Sorilah dek, saya tak ada waktu kerana saya nak cepat, ada urusan."  dan aku terus melangkah pergi, mengejar waktu sebelum bank tutup. Azimat trs juga telah kembali kpd tangan yg memberi.  

Sambil melangkah berjalan ke bank baru aku teringat "jangan2 pemuda2 tu tadi memang nak kenakan aku agaknya" aku berkira2 sendiri.  "Baiklah, kalau dlm perjalanan balik nanti, kalau jumpa lagi, aku akan bersemuka dgn mereka"  Begitu aku nekad mau bertindak.
Selesai urusan di bank aku berpatah balek menyusuri jalan semula tadi tetapi pemuda2 trs sudah tiada.  Aku bersyukur tidak terjebak dgn penipuan kerana kalu tidak, pasti aku akan kehilangan wang sebanyak 5K yg ada ku bawa tadi.  Barangkali juga langkahku yg sentiasa ku awali dgn basmallah dan zikrullah menjadi pelindung bagi musibah yg sering mengintai2 untuk menghampiri.

banyak kali kene..tapi x de la kene tipu je..berjaya la elak..cuma nak tergelak..dorang kalo bercakap..muqadimah panjang lebar..padahal ayat last nak duit aje kl mmg banyak org camni tah la..selalu n kerap jumpe kat kl jenis2 pau duit org ni..

MissMamamia75 replied at 22-4-2015 03:35 PM
dari rupa dia xde gaya langsung lecturer MUET..
normallyu lecturer subject English ni sangat up to  ...

Lecturer muet aku dulu badan mcm ahmad bashah pastu rambut flat top mcm askar. Adoi

ichigo15 replied at 28-1-2016 04:47 PM
yup..baru jadi malam tadi..naseb baik la kak ipar datang cepat.kalo tak melayang gak la 2 keping n ...

kak ipar pun 2 kali terkena org yg sama?
nasib baik kali ni dia dah cam

ad_hoc79 replied at 29-1-2016 10:24 AM
kak ipar pun 2 kali terkena org yg sama?
nasib baik kali ni dia dah cam

aah ya orang yang sama..lepas kak ipar terkena dulu,kecoh kat facebook & Oh media. geram2 pon kitorang still tegur makcik tu baik2..tapi muka dia buat lex buat peace plak..bikin hati panas!

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Pelajar kolej tapi pemikiran taraf budak tingkatan 3 jah. pastu nak viralkan segala, walhal diri sendiri cari pasal.

Kkk aku kena dgn pekerja tm..diorg tunjuk kad kerja tm..
Janji nk byr balik..kkk bg dah no akaun.tp x byr pun..

disebabkan mereka² inilah....terkesan kepada mereka yang betul² dalam kebuntuan.....

freebird replied at 28-1-2016 08:40 AM
typical melayu, senang kena tipu......

tok arab bagi saya 2.6 beliyon.......angguk2 lah sampai  ...

kakak rasa makcik tu guna 2 in 1   tipu  plus pukau.....

kalau tipu tak  jalan,  dia pukau pulak.....

1).Kakak pula nak kongsi pengalaman kakak yg  hampir2 di paw oleh seorang jejaka di pejalan kaki antara stesen monorel bukit nanas dan lrt dang wangi....

mamat ni pakai biasa2 jer..bawak beg galas.....dia ckp dia nak balik gombak naik lrt tapi duit takder....

pastu kakak beri jawapan cliche kakak  iaitu  ADA HAKAK KESAH?

mamat tu cuma mampu tersenyum sinis jah

2)Pengalaman kedua, di atas jejantas LRT Dang Wangi.....ada sorang ahso tua minta duit...dia ckp  can you give me two dollar..wah ahso tu speaking lagi.....lalu kakak jawap.....are you related to me?  Ahso tu cuma mampu tersenyum sipu  jua....

3)Pengalaman ketiga.....berlaku di KL sentral....seorang lelaki cina menghampiri kakak....  dia ckp,  aiya kakak, ini hari saya belum makan lagi,  boleh kasi wang mau makan ka?  Lantas saya ckp kat dia......LU WA PUNYA ADIK MEHHH?????

Modngengade replied at 29-1-2016 11:31 AM
kakak rasa makcik tu guna 2 in 1   tipu  plus pukau.....

kalau tipu tak  jalan,  dia pukau pula ...

Kak mod pandai dia pakai tikau ye haha... Salam jumaat jgn mare..

arasham replied at 29-1-2016 03:41 AM
Kak mod pandai dia pakai tikau ye haha... Salam jumaat jgn mare..

yer syg....kaedah TIKAU