CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: berun

Pelakon Drama Ini Mencuba Nasib Dalam Kilauan Emas - Shahrulzaman

LuLu^Lost replied at 22-4-2015 10:06 PM
Betul2.. aku suka juga cite DJ tu. Xsilap title drama tu Senandung Semalam. Suka tgk scene percint ...

Ahaaaaa.. Ochee. Cinta 3 segi dgn sherie merlis kan dalam cite tuh? Hihihi. Siap bet dgn kakak2 iolls sape yg dpt sbb kakak2 iolls suke sherie merlis. Iolls suka kalau Hashim ni dgn ochee. Pastu ending nye Hashim ni dgn sape ea?

solarlunar replied at 23-4-2015 04:42 PM
Akak linda rafar tu aliza rafar. Rozie rashid and sherie merlis pun berlakon jugak.

haa.. betui2.. sherie merlis. ingat2.. kira depa dua org ni berebutkan si shahrul ni kan? ke salah.. haha.. argghhh tak kisah sape berebut sapa. yg penting aku suka watak ochee dgn shahrul ni. sweet je... haha.

sapa org tv kat sini, mintak tolong tayangkan balik please.. aku jemu cerita drama novel zaman millinium ni. bukan tak suka. tp jemu. cemuih. hehe

solarlunar replied at 23-4-2015 04:34 PM
Rose anita . Ogy, farisha irwayu, rashdan baba pelakon drama tu.

yes2 btol3! rose anita!

tq2 sbb tlg ingatkan tajuknye. best kan cite tu. mse tu suka sgt ngn rashdan baba tu ha. mne ek nk tgk blk drama2 spektra tu? dlm utube xde rasenye. klo la ade ditayang blk or anyone ble upload kt online ni.....alangkah bahagianye. huhuu

kertu sgt rase bile sebut spektra, harus bdk2 skrg xtau drama apekah ini huhuhhu

Abg along kamaludin ke dia ni..hawat nmpak cam along lg tua dr dia

Btw time2 muda dulu mmg jambu pun shahrul ni..sebaris faizal hussein n

Rosam nor

Sape bini dia? Aku lg nk tau yg tu

tagas replied at 23-4-2015 08:47 PM
Abg along kamaludin ke dia ni..hawat nmpak cam along lg tua dr dia

Btw time2 muda dulu mmg jambu ...

skrg ni 2-2 nmpk noo kertunya...

Follow Us
LuLu^Lost replied at 23-4-2015 05:05 PM
haa.. betui2.. sherie merlis. ingat2.. kira depa dua org ni berebutkan si shahrul ni kan? ke salah ...

iols second that. kpd orang2 tv yg ada kuasa memutuskan dan mencadangkan prgm2 di tv, plis 3000000x #TayangBalikDramaSpektraTerbitanHVD

bosan betul tgk tv di era ini... kdg nak rehat2 buka tv, tapi hampa tgk. drama kebanyakan yg iols tgk rasa nak baling remote kat tv. balik2 tema yg sama. stres. sedey tau, terpaksa tido awal.

aku pun suka shahrulzaman ni berlako. masa zaman2 agak gawat dulu dia ade keluarkan single dgn sape tah tajuk menangis x berlagu mcm tu lebih kurang.. dekat rfm (now red) selalu pasang

ryumaira replied at 23-4-2015 09:00 PM
Sape bini dia? Aku lg nk tau yg tu

Ni haaa, dilla ahmad nama dia. Pelakon spektra jugak dlu2.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

missDollie replied at 23-4-2015 04:16 PM
ini mat kan..mat yang jual ikan tu kan..

Kejap. Adakah dia ni yg berlakon jd penjual ikan tangkap cintun sama Noraniza Idris jd org gaji didera majikan dlm drama spektra rtm2 tahun 90-an dulu? al-maklum zaman tu sekolah rendah. x brp ingat. ntah2 citer lain, pelakon lain

syabee replied at 22-4-2015 07:01 PM
Aku tak menyangka binik dia pongg pelakon dramaa

Dilla Ahmad...pelakon drama biasa2 je, kurang dikenali.Umur 42 rasanya.

berun replied at 22-4-2015 05:15 PM
masa muda mungkin macam ryzal jaafar

Aku rasa muka dia masa muda 20an ke awal 30an dulu ada mcm muka Amri Yahyah sikit2..

Utk pengetahuan korang semua, sblm slot Spektra dimainkan, slot Keluarga Ria terlebih dahulu dimainakn sblmnya, tahun 1994.Dgn drama bersiri pertamanya ialah 'Hati Waja' lakonan Faizal Hussein dan Rusdi Ramli.

Dan bg aku, ada 4 lg drama slps tu yg mmg best.

1) Sayang Buah Kepayang.  - Lakonan Wan Nor Azlin dan sorang pelakon lelaki yg aku tak tau nama dia.Cerita psl sepasang suami isteri (watak lakonan diorang) yg berpindah ke tempat tinggal baru tp semua jiran2 kat situ bencikan diorang ni.

2) Budak Bijak. - Lakonan Bell Ngasri (masa tu pakai nama betul dia, Ngasrizal Ngasri).Dialah watak utamanya sbg seorang budak yg genius dlm semua perkara, akademik kat sekolah dan di luar sampai dia dpt bantu polis settlekan satu kes penculikan.

3) tajuk tak ingat, - Lakonan Hj Baharudin Omar dan soerang pelakon lelaki remaja/awal 20an.Kisah psl seorang budak yg terencat akal dlm kehidupan seharianya.Dan watak Hj Baharudin tu jiran dia yg sgt sayang dan ambik berat psl lelaki ni.Budak tu suka makan pisang..dan yg menariknya dari drama ni
sampaikan tag 'pisang' tu popular..dgn cara sebutan 'pisang' tu ada style sikit..itu yg org make fun dgn tu.

4) pun tajuk tak ingat/tak tau. - Kisah psl seorag emak yg lari dari setiap rumah anak2 dia yg dia tinggal.Ada je masalah di setiap rumah anak2 yg dia tinggal samada dari anak2 dan cucu2 dia atau dari dia sendiri.Barisan pelakon dia aku cuma igt dan tau namanya ialah Azman Jantan, watak salah sorang anak tu.Yg emak si watak utama tu aku tak tau namanya tp kenal pelakon tu sbb selalu juga berlakon drama tahun 80an-90an dulu.Sejak tahun 2000an hingga skrg ni dah tak nampak dia berlakon lg.Rasanya dah 60 lebih atau awal 70 kot umur mak cik ni.

Body_language replied at 23-4-2015 03:35 PM
Kejap. Adakah dia ni yg berlakon jd penjual ikan tangkap cintun sama Noraniza Idris jd org gaji di ...

#throwback sangat soalan ko ni..yup..tak silap aku drama tu tajuk taman sri selasih kot..aku pun sekolah rendah lagi time tu..abah aku sampai ke hari ni dok panggil mat jual ikan je kat mamat ni..hahaha..memory sangat..

lor dh 49 ...x sangka

Baru akak ingat sapa dia ni..

suara xbest

HOTCILI replied at 22-4-2015 09:07 PM
Ntahla. Iolls xleh hadap sore dia time nyanyi.

1st time tgk dia berlakon masa zaman drama s ...

hahha wey !! aku suka gak !!! belakon ngan ochee ke ape tah.. aku lupa.. hahaha.. gigih tol dok dpn tv bila ad slot spektra!

biozipstar replied at 24-4-2015 09:37 AM
hahha wey !! aku suka gak !!! belakon ngan ochee ke ape tah.. aku lupa.. hahaha.. gigih tol dok dp ...

Syok kan time tu. Mmg feeling habessss..

missDollie replied at 24-4-2015 01:34 AM
#throwback sangat soalan ko ni..yup..tak silap aku drama tu tajuk taman sri selasih kot..aku pun s ...

yezza...tajuknya taman sri selasih....
si noraniza idris tu mmg kaw kaw kene dera...ngan majikan dia lakonan kak mid ..a.k.a hamidah wahab....

penghayatan bagus giler...luka2 penderaan tu mmg macam betul je....

oh kembalikan #dramaspektra