CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Wakai

orang pandang rendah sebab muka nampak tak matang

tunggu la dik bila umur dah 31+ nnt inshaAllah dah makin kurang org panggil awk adik..
hahaha.
akk selalu terkena mcm ni jugak dulu.
sebelum masuk 3series.
mmg kdg2 rasa termalu sendiri sbb rasa mcm npk terlalu x matang.
contohnya satu kejadian masa keje lecturer dulu..
aku lepak luar kelas dgn anak2 murid yg kesemuanya lelaki umur 18 thn sambil menunggu org dlm kelas before kitorg tu keluar .
tgk2 diorg siap buat test guna masa kelas aku.
aku signal2 pd akk lecturer tu utk discuss kt luar.
bgtau dia yg sekarang waktu kelas kami bla2.
tup2 soalan cepumas dia.
mana lecturer awak??
gosh.. serentak bebudak student aku gelak berjemaah.
aku xtau nk sorok muka kt mana.
.
sedih rasa. mesti memula akk lect tu pandang serong sbb aku lepak ngan dak laki.
padahal aku lect mereka. sedekad kot beza umur.
tp alhamdulilah sekarang aku jrg dah dipanggil adik. hahaha.
dress up pun dah semakin matang
tinggal blm kawen je. haha

aku berani bersunat sekali lagi yg nko akan rasa gembira bila umur nko cecah 40 tahun, ada org cakap nko awet muda & nko tau org yg ckp tu ikhlas.

bila umur 30, 40 ++ seronok juga kan kalau orang ingat 5,6 tahun lebih muda..tapi kalau umur 20++, orang ingat budak2 sekolah, lain pula ceritanya

Ni yang dikatakan takde masalah, buat2 ada masalah...

ingatkan nampak tua dari umur, padahal nampak muda, chehhh...tu pun nak susah

ke nak suruh org puji sbb ko ada 'kelebihan' awet muda...

Nanti ada la yg bukak tred, stress sebab terlalu cantik, ramai yang usha, x privacy, rimas dan seangkatan dengannya...

tidaklah begitu @ridz09 ..orang yang kenal me secara peribadi tahu sangat2 yang aku ni jenis tak suka dipuji (dan juga jarang memuji secara lisan)..

kelihatan muda adalah satu anugerah, dipandang rendah pula adalah satu masalah yang boleh menjadi barah

Follow Us
Hana replied at 23-4-2015 02:54 PM
nak muka nampak tua senang ajek
kawen dgn lelaki pemalas serba serbi pastu selang setahun beranak s ...

Saranan yang amat bernas...

aku happy bila orang cakap muka aku muda..
sekarang tgh buat master..tapi ramai ingat aku first year degree..and diorg ckp kalau aku tipu umur aku 19 pon org percaya padahal dh 25..
bersyukur lah weh..kalau ada org pndg rendah pon kisah pulak aku..why bother why bother why bother..

Cam sy pn org sume ingat student lg padahal umo da 30..sume tkejut bila bgtau umo sbenar..tp rs sonok sangat2 sbb nmpkawet muda
Xrs tensen pn sbb diorg still hormat lg wpun perangai pun cam budak2

Tt..
I hv d same prob too. It was fun bila org cakap kita muda, tapi dlm hal2 kerjaya, susah betul nak garner respect from colleagues. They tot they can makan u because u r 'younger', i never give them chance anyway, so sometimes it turned out quite horrible. When I did check-up nak buat haji, misi tu tergamak tanya, "mudanya dapat buat haji, guna orang dalam kea?".
How d u think I feel? :

i know that feel, sis..orang memang suka kan treat orang lain based on luaran orang tu.. e.g: kita layan oku dengan layanan-yang-prihatin-kononnya, walhal oku tersebut mampu buat lebih daripada apa yg kita sangka.

contoh lain, orang bertubuh kecik yang nak pandu hilux contohnya, orang akan cakap "eh, boleh ke kau drive ni?"

suka apa yang @Lula2 cakap. why bother? starting today, me akan cuba praktikkan nasihat2 semua. tukar gaya sedikit (macam pakai lipstick merah), bercakap dengan lebih confident, etc..

nasihat yang suruh kahwin dengan lelaki malas tu,, errr,, tak sanggup woi

hi adik..akk ni pun sama la mcm adik..laki akk da la besar mcm galah..tp sepatutnya adik jangan merungut..adik tukar kepada syukur..sbb akak pun mengelamai situasi yg sama..ada yg ingat akk ni da ada ank sorg ni mcm bdk lepasan spm..tp akk anggap sebagai pujian..dan bersyukur..sbb walaupun da kahwin akk ttp nmpk mcm bdk lepasan spm..bnd2 lain akk ignore je..anggap je diaorg puji..kan..kan..

rileks la dik..akak ni pun dah masuk 3series da..mmg betul cakap forumer atas td..kalau urusan rasmi kerja mmg org x 'pandang' kita..kalau akak gi corporate event n ajak husband temankan, counterparty tu akan layan husband akak dulu instead of akak walaupun akak ni la client sebenar diorang..satu lagi bila akak pindah kt rumah baru n first time berjumpa dgn jiran2 baru, akak ni x di pandangnya pun..kita punya la pandang org tu ready nk bersalam, tp org tu buat2 x nampak jek igt kita ni budak2..bila kita tegur baru dia pandang..terkejut dia igt kita ni anak tuan rumah..tp nk buat mcm mana..bersyukur jek la dgn apa ada..mmg ada hikmahnya juga..

Wakai replied at 22-4-2015 08:57 PM
tak renek sangat..dalam 162..average rakyat kita rasanya tu

kadang-kadang rasa bersyukur jugak ...

i lg renek dr tt ..153 cm je.umo da early 30s. lg laa org ckp mcm2. study lg ke..baru abeh blaja ke..ishh..tp sngt bersyukur atas kurniaanNya.. tiap org ada lebih ada kurang.cuma pakaian tu tt kena sesuaikan dgn umo..kalo pkai tudung bawal jgn plak mcm student2. pakai shawl lg better.

bagi saya pulak, awak patut bersyukur,
kerana orang kata masih muda (awek muda tu)
jikalau org kata dekat awak apa2 ke, biar je..x payah layan.
jgan ambik hati sangat..
yang penting sekali, biarlah muka atau badan kita nampak jauh lagi muda dari usia asal
tapi biarlah fikiran, tingkah laku, percakapan, pandangan mcam org umur 35, matang dan fikiran jauh.
itu yang penting..

untung la dik, banyak orang nak awet muda

tak payah pulak ko make-up diri ko bagi nampak tua.

bukan muka je, pakaian, perilaku kalau nampak tua tu tak best la, lebih baik nampak muda, always sweet17 gitu

hi TT..sama la problem kita... umur 24 tapi macam budak2 sekolah.. for me it's ok and good to look younger than our actual age tapi SANGAT2 rasa tak best bila orang treat kita macam budak kecik.. contoh pegi hospital etc, pergi tanya kaunter mesti kena jeling.. ingat kita budak bawah umur..

bakal hubby iols tua 2 tahun je..tapi orang slalu ingat dia 40-an.. kawan2 dia selalu ejek dia tua.. lagi stress dia tu..

tapi inshaAllah..bila tua nanti mesti kita rasa lebih bersyukur dengan anugerah yang Allah beri ni.. macam mak iols, umur 57 orang ingat baru 40-an.. orang puji sikit lebarla sengih dia tu..

waktu sekolah dulu, aku form 5 budak form 1 yang mengorat aku. cisss. tapi muka tak matang kadang-kadang memang orang pandang sebelah mata je. macam kalau ayah aku ada event dengan kawan-kawan dia, tak de  yang tanya pasal aku sebab diorang ingat sekolah lagi. kakak aku je orang dok sibuk tanya nak buat menantu

should be thankful kalau muka nampak muda.

aku pun org msh anggp mcm 23, 24 thn camtu..sdgkn umo aku dah nk 27 tahun dah...

awet muda gitewww..

Try make up tebal taruk bulu mata palesu gaya che ta..kompem u nmpk tua dr usia...