CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] Dua Murid Kerugian Slps Nasi Lemak Dipesan Rakan2 Dirampas Guru Perempuan

tak leh hadam dah rampas pulang balik nasik basi..sian takde rezeki untuk hari tu..rugi plak tu..jadi cikgu pun tak reti nak budi bicara ke apa..announce je la kat perhimpunan takle niaga barang makanan..explain la kenapa..bukan semua orang tau pun sebabnya..kalau buat gak tepon je la parents  suruh datang amek nasi..kurang2 sempat la letak kat warung mna2 sebelom basi..hauk sungguh perangai cikgu sekolah ni..

Sudah dikasi amaran ke? Seeloknya, cakaplah kat murid tu jika kawan pesan, kasi kat kawan tu sebelum masuk kawasan sekolah.. tunggulah kat mana-mana..

Cikgu kan tugasnya mendidik..bukan mematikan semangat murid tu

Kata nak lahirkan bakal usahawan..

kt sekolah aku pn dulu ada gak camni.. sampai cikgu kena kasik warning jgn meniaga terang-terangan.. ni suma sebab komplen dari mak cik2 kantin la ni takut kacau periuk nasik depa.. elehhh padahal orang kantin pun masak tak sedap pun.. mahal saja tapi kuih kecik la, ayam kecik la, dengan keracunan lagi..baik beli nasik lemak kt luar je baru puas makan.. pernah beli roti tengok2 dah berulat uwekkk

chazey replied at 24-4-2015 01:48 PM
Makanan dari penjaja luar memang tidak boleh dijual kepada pelajar sekolah yang berada di sekolah se ...

kalau budak tu tak jual ... ??/
tapi mak pak buat nak sedekah kat kawan2 macam ne ? kena rampas jugak ke untuk elak kes keracunan makanan tu ?

kat sekolah ramai je kot budak2 bawak bekal , kongsi dgn kawan, tukar2 lagi nak rasa org lain punya bekal

does it make sense to have n enforce  that rule atas sebab nak kawal keracunan makanan
macam la bila keracunan tu murid2 dapat pampasan ribu2 or mak pak saman ribu2 kat sekolah
paling habis pun bawak pi hospital kerajaan je pas tu kasik MC

ketegasan yg menggunakan sel otak di kepala lutut. Benda kecik mcm ni pun nak kena ajar ke gurubesar yg otaknya kecik? kalau ye pun melanggar undang2 sekolah *walaupun cikgu2 termasuk gurubesar2 pun meniaga jugak katenyerrr...* berhemah la sikit, bagi la warning sperti sebegini "anak2 lain kali tak boleh order nasi lemak dari luar tau...sebab salah disisi undang2 sekolah, nanti keracunan makanan semua orang susah"...haaa...susah ker..susah ker?? bodoh piang betullahh...suka sakitkan hati aku petang2 nih...

eleh kalo cikgu meniaga x pe lak yer

Follow Us
apa la budak ni jual nasi lemak....

kasi gumuk member2 lu aje.

yg tak pernah p sekolah wat apa sibuk.....

jual la gasing piring ka....guli marmar ka....kad power rangers ka...

lagi untung.

boleh main sama sama time rehat.

Nk elak keracunan konon...yg slalu dgr bdk2  keracunan sbb mkn mknn kantin tu mmg byk kali dah.....kalau mknn dr luar murah n sdp konpem la beli dr luar kn...

benda dah viral kan, nanti ada la GB / cikgu / wakil sekolah tu jawab..

Bagilah warning dulu.
Nasi yg dah terbawa tu bg je lah makan.
Membazir je mcm tu.
Lainlah kalo dh banyak kali x dgr kata bukan mcm tu tindakan dia. Call parent bdk tu. Bdk2 mana dia paham sgt. Nak dgr kata. Call or panggil parent dia. Bgtaw hak sbenar.

Lg 1. Buat pe nak takot hal keracunan makanan. Sekolah bukan mcm restoran mahai x leh bawak makanan lain masok skolah. Sbb bdk2 sekolah leh bwk makanan bekal... boleh beli kt kantin.. so should be no problemm lerr.. keracunan leh jd dr bekal mak bdk sediakan or dari kantin sekolah

drama dunia kelas ke3.bagi warning dah la..............

Cikgu taknak budak2 sekolah jadi buruh kanak2. Korang harus tau, duit tu, memula jual pagi sebelum kelas start. Kemudian order makin banyak, sampai waktu rehat meniaga. Last2 buka booth illegal kat meja sendiri bagai2 makanan budak2 tu jual nanti.

Agaknya nasi lemak cikgu ppuan n pengetua yg bekal nasi lemak kt kantin selama ni tergugat kot, sebab tu gigih rampas merampas nasi saingan mereka.

smpai hati. dlu time skolah aku ni peniaga nasi lemak tau. paru goreng pn aku jual kt skolah. ckgu pn ada yg beli kt aku. mmg untung la sbb rmai yg order smpai aku terpaksa limit kan order dripada 20 to 15/10 je. kdg2 baju aku terkena smbal jgak. tp fkir sbb nk tlg mak kan, so aku tak ksah.

mmg sedih la klau ckgu buat mcm ni. dorg  fkir ke mybe bdak2 tu susah. nk tlg mak.

zaman skolah dulu membe siap jual rokok batang lg

beli sekotak dunhill besar tu, pastu jual sebatang2.. harga markup baek punye

Apa masalah meniaga kecik2? Adik aku niaga kuih raua.. cikgu siap pesan lagik. Hahahaha

zaman dulu2 ai aman2 aja jual2 dalam bas sekolah ambil order itu ini
nasik lemak penang mmg sedap x macam disini

Menjawab la Pgtua n cikgu tu.. Kemain ye naya org.. Konon keracunan mknanan bagai.. Pdhal maknanan kt kantin sek lg hazab dgn lalat yg byk tak pantau plak ko ek.. ITU kire budak bawak bekal la...