CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mai-shi

Feeling down. Tolong motivate sy.

Edited by cmf_jeangrey at 28-4-2015 04:23 AM
mai-shi replied at 27-4-2015 06:26 PM
entah lah mungkin sebab tiap kali orang tanya sekarang buat apa, saya jawab belajar jahit orang bu ...

sedara u tu rasa superior sebab dia byk duit dan hidup dah established....mmg la sombong sebab rasa menang bila bandingkan hidup dorang dgn budak2 muda macam u.....
next time dik bila nk menjawab soalan2 kepoci tegar ni kena kekwat sikit

contoh soalan : kau tak sambung belajar lagi ke maishi?
cadangan jwpn : oh itu memang dalam plan, semestinya....tapi saya kena habiskan dulu kursus jahit ni sambil2 mengajar.... tak menang tangan...maklumlah cost of living makin melampau, kita tak boleh nk bergantung pada degree master je...kena ada kemahiran....mana la tahu bila unemployed sok, skil2 macam ni yg paling berguna.... (jawab dgn megah dan senyum)

and dont bother about what those ppl nak fikir
dulu akak selalu buat
senyap je masing2 pastu bole pulak jawab kt akak...ha ah betul juga kata kau tu
kalau mana yg taknak bertegur tu lg bagus
rasa lebih aman hidup akak..

mai-shi replied at 27-4-2015 12:06 AM
Dulu sy pernah meniaga tudung waktu bosan2 tunggu pakcik tu dikedai sbb pakcik tu selalu sgt tak a ...

Dik... skrg ni semua nak degree etc..tp sbnarnya memiliki skill lagi bagus.... bersusah susah dulu belajar mencari skil menjahit... income menjahit i rasa berkali ganda dari pegawai kerajaan kalau kena gayanya... and some more lebih halal dari pegawai yg selalu buang masa ttp kerja tak seberapa... cuma janganlah overcharge orang sampai sepasang baju beratus ratus yer... ramai yg jeles dgn orang yg mampu kerja di rumah  tanpa perlu nak bertraffic jem etc...

ps... kalau i boleh memutar masa..i surely akan belajar menjahit dan bekerja di rumah saja....

Anggaplah kena tipu dgn pacit tu sbg satu pengalaman hidup, bertabahlah...

hakak respect adik sbb rajin, pegi keje naik beskal...respect2

kalau lah ada adik lelaki nak jugak dikenenkan dgn ngko..hehe

teruskan hidup, x perlu nak down sangat, hidup ni memang camni, ada down ada up...atas rezeki masing2

nak nasihat pun x reti sangat...

kerja jer kat tadika tu...pedulikan mulut org....mulut tempayan bole ditutup, mulut org tak bole...dah penat berckp nanti, diam lah diorg...

mcm ada forumer suggest jugak...since u minat menjahit, buat lah bisnes online...hold dulu nak sambung degree tu, bila kewangan dah stabil baru sambung...bukannyer ada age limit pun kalu nak amik degree nie...some people umur 40an baru ada degree...

adorabelle1985 replied at 28-4-2015 02:13 AM
Meh sini aku nak motivate awak ni..dgr cite akak ni baik baik..

Dulu lepas diploma, akak menggang ...

sukanya dgr pengalaman awak pagi2 ni. terus rasa motivasi sgt.

kalau dah down, sila la jengah kaki ke rumah2 anak yatim or rumah org tua....
banyak yg hang dpt belajaq kat tpt mcm tu...

Follow Us
Nasib Ahmad Maslan lagi malang daripada ko dek ... semua org tahu dia bodoh, tapi dia tak tahu dia bodoh ...

hi tt, jgn la rasa macam tu
u should be happy sebab u dpt buat kerja yg u suka,
and dekat dengan femly. best ape..?
xpayah peduli bila org kata pasal gaji kecik ke hape..?
as long u rasa cukup and u ada hasil titik peluh u sendiri utk dibanggakan..

mcm i, at first i pun rasa down mcm u,
org compare, ckp itu ini..
sbab i pun belajar cos lain, keje cos lain.
but, apa yg buat i stay still sebab i rasa ni rezeki
and im happy doing it. so, xpayah peduli org kata apa..
anggap je la org tu jeles dgn u.

so, keep on doing ur work.
tu pun kira pengalaman, and u kumpul la duit blaja if u ada terniat nk sambung
then, focus la sambung belajar dalam bidang yg u suka..
as u kata sekarang u mengaja tadika, if u interested nk mengajar sekolah harian
try la pegi pejabat pendidikan daerah, tanya ada kekosongan guru ganti ke..?
but, u can stick with that keje u sekaran, i rasa ok je..

so, stay strong, be happy..

kudajantan77 replied at 28-4-2015 11:00 AM
Nasib Ahmad Maslan lagi malang daripada ko dek ... semua org tahu dia bodoh, tapi dia tak tahu dia b ...

adeh takleh nak berenti gelak.. adeh...

As Salam...

tak perlu la rasa down sbb org sekeliling...

pernah dgr tak citer lipas didalam sebuah restoran...???

dalam sebuah restoran yg sibuk...tiba ada seekor lipas terbang dan hinggap pada seorg pelanggan wanita yg sedang makan....maka kelam kabut la..wanita tersebut menjerit2 dan melompat2 sbb takut lipas tuh...

pas tu lipas tu terbang pulak kat pelanggan yg lain....sama la jugak....situasinya....

hingga la...lipas tu hinggap kat seorg pelayan restoran tuh...

dengan tenang...pelayan tu biarkan je lipas tuh dibadan dia...dan dgn perlahan2...pergi ke pintu keluar...dan pas tu....err..paham2 la..nasib lipas tuh...

so jgn biarkan elemen luar mempengaruhi tindak tanduk kita....biar kita yg mengawal sendiri apa yg kita fikir dan apa yg kita akan buat...

apa kata TT belajar jahit langsir....upah dia jauh lebih mahal dari jahit baju ni...so mmg amat berbaloi kalau jd expert business jahit langsir...

pernah dengar tak..kelas langsir mujahid..?? ada iklan kat radio ikim...ptg dlm pukul 6 lebih..tp ari lupa lak..

kelas tu mengajar jahit langsir...tp mcm pelik aku tgk...belajar cuma 1/2 hari...tanpa mesin jahit...dan kos dia rm800...dan yg mengajar tu ustazah...

mana tau TT ditakdirkan jd tokei kedai langsir..sbb tu minta nak sambung belajar semua tak dpt...

apa2 pun..jgn la down..jgn kisah apa cakap org...rezeki Allah amat luas....baca dan fahami la ..ayat seribu dinar...

teruskan jadi guru tadika tu sambil belajar macamana handle budak2. pahtu kt situ nko belajar cara nk handle bisnes tu. bila dh rasa confident, buka tadika nko sendiri siap ada day care budak2 transit, sediakan transport ambil budak dari sekolah ke day care nko. $$$$$$.

apa kata sambil2 mengajar tu, awak belajar menjahit via youtube, blog pulak..mana tahu kan rezeki, satu hari nanti dapat jadi cikgu menjahit, ajar orang menjahit pulak

cara paling mudah.. bercinta atau menikah.. iklankan diri d page cari jodoh.. cari laki yang bertanggungjawab la.. dari ang dok pikir adek beradek.. segulung ijazah dan sebagainya.. jadi bini orang lg mengancam dan menyelerakan laki ang..

mungkin ko rasa better lepas dengar citer aku. aku one of best student dalam kos aku. tapi susah dapat kerja. yg sama kos aku result biasa2 senang je dapat kerja. keje gaji besar pulak tu. mana silap aku pun tak tahu. time interview konfident cam bese je. macam2 keje aku apply, macam2 interview aku pergi. last2 dapat gak keje yg gaji agak kecil untuk budak2 degree cam aku.

tapi aku syukur, disebabkan keje aku yg gaji kecik la aku dapat peluang ke arah nak bukak bisnes sendiri. bukak bisnes mmg impian aku. aku bayangkan, kalau aku keje company besar2 mungkin aku akan sibuk dengan kerja 100% xde masa nak belajar peluang bisnes.

sekian. nasihat aku, ko just positive dan tunggu je.

adorabelle1985 replied at 28-4-2015 02:13 AM
Meh sini aku nak motivate awak ni..dgr cite akak ni baik baik..

Dulu lepas diploma, akak menggang ...

Sy nak usaha yang terbaik.. Harap satu hari nanti dapat jadi mcm akak. InsyaAllah..

ridz09 replied at 28-4-2015 09:01 AM
Anggaplah kena tipu dgn pacit tu sbg satu pengalaman hidup, bertabahlah...

hakak respect adik sbb ...

Saya tak ada kawan lelaki, Bf apatah lagi.. Kalaulah sy ada bf skrg mesti sy lagi tension tengok kawan2 dah start busy kumpul duit nak kahwin..  Family sy pesan apa2 hal beli rumah dulu.. Baru fikir kahwin.. Betul ke?

wan_fizah replied at 28-4-2015 10:22 AM
sukanya dgr pengalaman awak pagi2 ni. terus rasa motivasi sgt.

Kan? sy dikelilingi dan selalu baca orang yg mmg genius dari kecik, tak pernah rasa susah.. Jadi sy rasa kurang motivasi tu sbb tak nampak pada diri sy.. Yela dia pandai dah nak susah apa nya.. Bila baca kisah org lain yang pernah jatuh pastu naik dgn jayanya rasa sejuk hati.. InsyaAllah semoga Allah permudahkan urusab kita jugak..

Innrukia replied at 28-4-2015 10:42 AM
kalau dah down, sila la jengah kaki ke rumah2 anak yatim or rumah org tua....
banyak yg hang dpt be ...

Anak murid sy ada yg baru jadi yatim.. Ayah dia baru meninggal.. waktu mula2 dia datang lepas ayah dia meninggal tu dia jumpa sy dia kata "teacher, ayah sy meninggal" sambil senyum.. Sy tgk dia tak tau nak react mcm mana..

Dia anak sulung, budak lelaki.  Kdg2 kalau dia gaduh dgn kwn2 dia mesti dia akan cakap "ayah kita dah meninggal" tp dia tak menangis muka je sedih.. Dia tak mahir baca iqra' sebab dia kerap tak dtg sekolah.. sejak tu hari2 sy suruh dia baca iqra' byk2 Sampai dua tiga pages.. Sy harap sebelum dia naik darjah 1 tahun depan dia dah tak merangkak nak baca iqra..

hanie_z replied at 28-4-2015 12:38 PM
hi tt, jgn la rasa macam tu
u should be happy sebab u dpt buat kerja yg u suka,
and dekat dengan f ...

Ya sy ada terfikir mcm mana nak jadi guru ganti tu.. Ooo kena pergi ppd ye.. Nak apply tapi tak reti.. Kot lah dpt apply guru komputer ke.. Next time nak try.. Terima kasih

kudajantan77 replied at 28-4-2015 11:00 AM
Nasib Ahmad Maslan lagi malang daripada ko dek ... semua org tahu dia bodoh, tapi dia tak tahu dia b ...

Ahmad Maslan tu pandai.. Kenapa nak cakap dia tak pandai... cuma kita je kurang ilmu tak dapat nak interpret kata-kata pujangga dia..