CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

THREAD LUAHAN (V-7) - |STRICT REMINDER| No QUOTE/REPLY (PLS REFER 1179# PG 48)

Close [Copy link]
arini anak dara aku gi sek..aku je mc..kepala mmg sakit.tegang je leher dan bahu.stress kot..ms jemput dia td..nampak penuh tgn dia dgn hadiah.."mama..ni semua hadiah utk mama.ank murid mama kasi..aihh. letih bwk"
yes..i did miss the fun today tp x pe la..lgpun mmg aku x de mood.anak aku pun citer Y ada td..pandang2 je anak aku selfie dgn sorang kwn lelaki dia.bdk laki tu mmg minat gila dgn anak aku.muka Y masam je..jeles ke apa.
lantak la dia...

arini aku mc. biasa kalau MC, misti aku buat urusan sana sini.tapi, harini tak berani sebab mc sakit perut.
dah anak2 aku pun cirit birit. sgt bahaya ooo pergi sana sini wp aku ada terpikir nak urut arini.
dok la umah, sambil aku buat keje - tgk task online, balas email.

aku tak masak utk breakfast & lunch. aku gi makan kul 10am++. lauk tgh hari dah start keluar.
anak sulung aku makan sket aje. anak no.2 lagi la..tak dok diam.
anak no.2 aku suka betul aku ada kat umah. dia tidur lamaaaaaa waktu siang.

aku msg kat laki, arini balik awal, nanti makan luar. tok laki balas ok.
tapi, aku tak caya. dia tu kalau keluar ofis misti lambat.
so, aku pun masakla. lauk simple aje.
ikan cencaru bakar + sup sayur (campur isi ayam) + telur dadar + sambal belacan.
belacan tu aku beli kat langkawi aritu. baru sedap sambal aku (angkat baku jap ). berwarna merah. kalau tak, aku heran apesal sambal aku warna hitam? masa bakar tak hangus pun. pastu rasa pahit2.
byk kali aku tanya tok laki aku,sambal aku ok ke tak? dah sama taraf dgn MIL ke tak?

aku ada simpan separuh sambal kat peti ais. besok nak bawakla. sama ada aku beli nasi goreng atau nasi putih + ayam goreng, makan dgn sambal buatan sendiri.

Mc ke saje2 nak cuti? Ehhh...yg mc arini jgn trasa plk...aku tuju kat org tu...tiba2 lak arini mc...mcm2 alasan laa migrain laa..sakit urat laa..dah kat sana takdo keje...tido je lee tuu...i is jelezzz.

sedih la dengan budak budak RISO..ramai yang tak sambung contract. ED please do something! we have a lot of potential with these people. kerana dek sorang tu , you cant do anything?!doesnt it occur in your mind sampai satu dept 12 people tak disambung contract??

seriously, what is this? genocide??

Sebaknya laa...banyaknya kes aniaya baby.
Kenapalaaaahhh....
Ya Allah....

Itukan baby....tergolek-tergolek je....

Helpless

bila ada org wassap gambar baby kena kerat 15 tu...aku rasa disturbed sgt..
Ya Allah, kenapa la buat mcm tu??
apa salah baby tu??
bukak FB lak psal mak yg dera anak...lambung n golek anak mcm buat kek tu..
aduuuuhhh...bertambah lagi aku rasa disturbed...
apa kena ngan dunia skrg ni??
napa ramai sgt org "sakit" eh???

walaupon tak de kene mengena dgn aku, tapi aku boleh rasa sedih marah tak de mood semua lah...
terbayang2 gambar budak yg kena kerat n dera tu kt pelupuk mata ni...
cant imagine, mcm mana sakitnya diorg rasa...nangis mcm mana la agaknya...
baby menangis lapar pon kita dah kesian..ini kan pula menangis sakit..
Ya Allah...tak nak tulis lg dah..kang tulis aku jugak yg rasa stress...huhuhu...

Follow Us
aku langsung x leh tengok ... sedeyyyy ...

Kejam yang amat ... tiada perkataan yang boleh diucap untuk mengutuk perbuatan durjana tu ...

xsanggup nak tengok video baby kena uli cam kek tu
sungguh xde prasaan
aku yg xberapa mesra gan budak pon reti kesian

hadoiiiii
kenapa arini aku asyik nampak perkataan baby je??
aku tak pregnant la...

Bila aku masuk gomen office sekarang ni baru terperasan officer ke staff pompuan semuanya bertudung dan cantik-cantik mulus belaka tapi hok jante Nasib baiklah pandai buat kija

malas benarlah

mlm nih nak mkn sedap2

sabtu lps aku dh ambik keta ex dr workshop setelah brbulan2 kt sana..sib baik kos dia cuma rm1500..yg lucunya,aku dh brthn x bwk manual..owner bengkel lak sama naik susah ati.dh la aritu mmr2 jem gila plus ujan..aku tawakkal je..bebrapa kali gak mati enjin
x biasa main clutch..lega smpai rumah.skang misi aku nk jual.dpt setel utang bank pun dh lega..x yah top up.for now aku cuma mampu brdoa bank x tarik je keta tu..dh 5 bln tunggak..ex barbie aku terus senyap sunyi..dh mampus kot

How to heal a broken heart.. rasa kekecewaan kemarahan. Sukarnya memaafkan.

Pada siapa tempat untuk mengadu segala kedukaan dihati. Compare ngan rasa sedih hati lebih rasa marah yg tak tertanggung.

kdg2 aku ok...kdg2 aku x ok..bila dtg x ok tu..aku rs cm.....ntah la...sedih tu mmg sedih la..aku x tau sejauh mana kesedihan dia.sbb dr kata kwn dia..perangai dia pelik sejak dia undur diri dr kami ni..aku tanya kwn dia,nmpak dia happy ke apa..kawn kelas dia kata,bkn happy tp perangai dia menjadi2..kaki merayau..ponteng kelas,lompat pagar,ngacau budak2 lain..aku pun perasan,lps dia eksiden aritu dia jd lain..mcm hyper pelik..kacau org sana sini.padahal sebelum tu,dia pendiam  dn agak pemalu..
ntah la...kalau nk ikut ati yg yg rasional,aku akan kata lantak la..dh dia pilih jln tu..tp kalau ikut hati keibuan,aku sedih sbb dia mcm x dh x de kawalan..

Bosan..tadi mengendap suami kat bawah dalam gelap...hmmm masih lagi dengan hobi lama...mencari awek seksi dan chat sex..aku rasa...sejak kawin sampai 10 tahun ni ..asik benda yang sama...dan aku pernah bergaduh atas sebab yang sama.....gaduh yang teruk..everytime aku ada anak, itu lah keje dia...rupanya tangisan dia nyesal ke hapa kelaut...aku malas nak confront lagi....sebenarnya aku kecewa.....sedih pun iyer..tapi aku takmo mengamuk seperti dulu...Tuhan ada bersamaku..hubungan kami tak berapa Ok..mungkin adil bagi dia untuk melepaskan gian nya dengan cara itu...aku pon sunyi juga..tak de sapa kat umah ni untuk aku teman borak..cumanya aku sibuk dengan anak anak, tesis, paper dan masalah keluarga aku di kampung..takde maknanya aku nak cari kepuasan dengan cara giler atau carik teman chat ke hapa....aku dah nekad mungkin hidup aku takkan bahagia cuma untuk membahagiakan anak anak, mak bapak dan adik beradikku...aku mahu tolong mereka semua..biarlah aku kekurangan kasih sayang..kdg kdg aku sedih juga.....

takperlah..biarlah laki aku dengan labu-labunya..janganlah bersedih wahai hati...bila mati, bukan suami yang kubawa .....
Ya Allah..cekalkan hatiku.....kuat kuat semangat....hiburkanlah hatiku Ya Allah...

aku berserah...

Thread ini jadi diari luahan hatiku pulak..mungkin salah satu cara.....

Sabar..jangan nangis...buat bodoh...

selagi kau bersama suami...biarlah Tuhan yang nilai......aku tiada daya Ya Allah.

Sebenarnya aku sedih ..huwaaaaaaaaaaaaaa...siapalah aku untuk mengawal perilaku manusia.....huwaaaaaaa.....

Bukan nak jadi pesimis, tapi mencari lelaki/suami yang tak main gila di zaman langit terbuka ni, rasanya dah jadi perkara hampir mustahil.
Happened to almost every woman in my family and many friends

Kuatlah Siti....dan semua wanita-wanita kesayanganku.
Semoga suatu hari nanti kaki kita berjalan atas jalan bahagia.

p/s : marahlah aku TT, aku menjawab dalam gelap. Aku rela. Aku tak tahan nak menjawab kes gini

setakat chat x de apa..yg jd serius bila dh bwk ke katil...fikir psl keselamatan diri dulu..nk kena Aids(nauzubillah) br nk cerai?too late....
jgn amalkan prinsip "asal brlaki"..
aku citer dr pengalaman aku..the first few mths cerai mmg tough sbb dh kawen 11 thn..dgn anak trluka semua..tp pastu ok je..in fact lebih bahagia sbb x yah semak kepala dh fikir dia chat dgn sape..tidor dgn sape..

Rasa nak marah masih meluap luap. Ikutkan hati habis semua benda aku nak pecahkan. N rasa nak tikam dia mlm mlm bila tengok dia tido. Memandang muka dia pun aku dah tak sudi. Cuma itu dlm hati. Secra luaran aku nampak sgt tenang. Boleh mkn bersama,melayan anak bersama. Cuma aku tak berckp n pandang ke arah dia. Demi anak2,tabahkan hati.