CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

THREAD LUAHAN (V-7) - |STRICT REMINDER| No QUOTE/REPLY (PLS REFER 1179# PG 48)

Close [Copy link]
baru bukak porum pepagi buta utk mencapup dalam kegembiraan tapi baca luahan hati org membuatkan aku sedih pula

sabarlah wahai sahabat2... walau aku tidak kenal kalian.... aku doakan bertemu kebahagian juga akhirnya
dlm kehidupan mesti ada dugaannya

semoga laki aku berterusan begini akhlaknya sehingga kami meninggalkan alam fana sbb aku tak kuat nak  hadapi dugaan mcm org lain

jumaat ni nak jumpa Dr (ehhh ni pun nak cerita ke? musti tok laki bising)
moga2 bole le proceed treatment
kali ni yang paling aku takut ialah ketidakberjayaan sbb nak melabur duit yang banyak ni

~habislah kene hencap dgn tok laki dok cerita pasal nih

Anak demam panas malam tadi ... bagi makan ubat, tepek cold fever n bawak dia baring .. dok ulang2 jaram kepala dia ...

Kesian anak mama ... dok mengadu kat papa dia "papa, akit" ... tetiba, nak ngan berdokong dengan papa je pulak ... selalu, kalau nangis nak ngan aku je ...

Kol 1.30 malam tadi, Nampak kurang sikit panas dia .. so, pagi ni aku decide masuk office dulu ... sat lagi kol 10 nak kuar bawak dia p klinik ...

Hopefully, panas dia kebah sepenuhnya .. & active balik as usual ...

bos buat perangai..da few times MC, the next day el ..

thanks so much .. thanks

semua tu aku pernah rasa..sampai satu masa tiba2 ia hilang, hati jadi beku fokus ku hanya satu tanggungjawab yang perlu
hingga tiba waktu aku harus berlalu...meninggalkan alam fana yang sendu..huhuhuhu

rilek la..toksah pikir2 sangat..mintak kat Allah bila2 je.."Ya Allah berikanlah aku bahagia apa adanya..jangan jadikan aku insan yang lemah jangan jadikan hidup penuh kesedihan..jadikanlah aku seorang yang kuat dan sabar dalam hidup ini" amin yr.

orang tua gatal,miangg..umo dah dkt 60,perangai terukk tak sedar diri betul..nk je aku maki kaw2..tapi karang peel aku sma je mcm dia..dok sibuk jaga hal pribadi aku..yg biasa tk pe..yg luar biasa..apa hal ko sibukk nk tau..berkopiah,janggut..macam alim..betullah..jgn pandang org dari luaran..bagus dah unfriend....tenang hati..

rasa kebas sekebas kebasnya...
bila baca kisah2 sedih
aku dah tak mampu nak rasa apa2 lagi
sedih? marah? geram?
hati aku kebasss...
bukan takat kebas...
nak cakap apa pun tak tau...

Jumaat malam nnt akan gerak ke Redang
tp hati aku masih xde rasa excitement tu...
sampai nk bawa camera pun malas...

Follow Us
tabahlah korang....
apa pun jalan yg korang pilih, bel doakan allah bagi yg terbaik untuk korang
amin.

sungguh terperanjat cikgu kelas my doter wat another grup kelas
siap mention hanya maklumat kelas dan sekolah sahaja

nampaknya ada makpak yg kureng selesa aktiviti borak2 kat grup asal
now semua orang diam dah sejak ada grup baru ni
sbelom tu ada mcm2 info and mostly borak la
ai okay je...kira ada 2haluan makpak kat kelas my doter hahaha
cz i dah 2kali join lepak2 gan 2 kumpulan yg berbeza
nampak beza antara dorang ni
lantak la ...janji my doter score je hahaha

dah jumpa dah ustaz yg pandai mengajar fardhu ain, mengaji etc, muda pulak tu..kalau dia balik dr Mesir mestilah pandai cakap omputih kan? kena deal dgn dia 3 kali seminggu class. Kadangkala Allah tu nak bg kita jalan yg mudah tapi keta selalu buta. Ya Allah, ampunkanlah aku yg lemah dan hina ni

dua ari lps anak aku cntct balik kwn dia yg dia rapat dua thn lps.senaag citer,ms dia drjh 6,dia senyap2 'brkapel' dgn bdk form 3..ms aku dpt tau mmg aku ngamuk.bdk tu duduk sebelah kg.lps kena marah dgn aku,bdk tu terus senyap tp anak aku selalu nampak dia kt area kuarters ni..kdg2 main bola kt sini.bdk tu dh form 5 thn ni..semlm aku bc ws dorang.rupanya bdk lelaki tu x pernah lupa anak aku.setiap perkara psl anak aku dia tau sbb dia stalk wc anak aku.even pic anak aku dia save.what??hurmm..tp anak aku anggap dia kwn je skarang..dia kata kalau dh 2 thn pun  H masih x leh lupa padahal brkwn dlm 6 bln je..apa lagi Y yg dh setahun lebh brkwn..aku angkat bahu je tanda x tau..
kakak dn adik aku ada gak tegur psl aku ni sporting sgt biar anak aku brkapel bagai ms sek.aku x de la sporting mana..aku anggap mrk sbg brkwn..aku pun dh set limit smpai mana..nk kuar hang out boleh tp ramai2..dgn Y dulu je aku kecualikan .tu pun aku selalu ada.
bg aku biar anak aku kenal peel lelaki skarang spy dia x jd mcm aku..zaman sek aku langsung x brkwn dgn lelaki..bila masuk U ramai lelaki approach dn byk kali gak aku trtipu sbb aku akui aku naive ms kt U..so aku x nak anak aku jd mcm aku but still aku kawal dia..

Dok lompat2 sana sini buat kerja...teringat pulak kisah Zulaikha dalam sejarah Nabi Yusuf A.S.
Kisah Zulaikha dan wanita-wanita yang dijemput ke istana dan diberi sebilah pisau dan buah lalu diseru Nabi Yusuf keluar.

Kita ini, siapa pun kita, sangat lemah dan sangat terdedah kepada apa pun.
Kepada Allah kita berlindung.

mc dua arini..badan rs lemah..arini dh la posa.esok budak exam..br buat revision 15 min aku dh mengah sbb kena naikkan suara lawan bunyi bising kt luar.x sahur td..minum air kosong je.
jiwa lemah pun ye jugak...dh lbh dua minggu..payahnya nk move on..like i said..time ok..ok la.time x ok..mcm ni la..byk sgt memori dgn dia kt sek ni...haihhhh...kuat..kau mesti kuat!

Start main kutu dengan bebudak office hari ni .. aku main 2 nama ...

Pejam mata je ..main jugak, kalau tidak, duit asyik habis merambu yang bukan2 ... Dah saving, tapi patutnya boleh saving lebih lagi, cuma sebelum2 ni asyik tewas dgn nafsu .. ni kali try cara main kutu pulak ...

Hopefully istiqamah ...

adoi saket kepala
sindrom bila datang bulan la ni
dari pagi tadi berat je pale
tadi dah makan panadol pastu dh xtahan sangat gi baring kat surau
sbelom baring doa dulu mintak malaikat kejutkan lepas 15min je hahaha
tetedo siap mimpi bagai...terjaga tgk ada org, org tu siap solat pon
dia kata aku tedo lena xprasan dia bukak pintu bagai
tgk brp lama aku tedo tu...hanya 20min fuh okay la xterbabas
now kurang dah saket pale...syukur

harini last puasa ganti..mudah-mudahan dapat bertahan la sampi maghrib nanti..keriok-keriok perot bunyi ngan baby aktif tendang2 lagi..lagi 28 hari menjelang ramadhan..Ya Allah tak sabarnye..

persiapan raya kali ni biasa2 je..lebih kepada beli untuk anak2 jela..aih tetiba nak makan tat telor plak..nak wat memang tak retila..minggu ni ingat nk pi car boot sale kat tesco tu..meriah katanya..bolehla cuci mata padahal tak gaji lagi tu kihkih..

petang ni nak masak apela..pening2..tinggal isi2 ayam je tu..kat umah ni kalo isi2 ni memang tak jalan..kalo beli kfc mesti mintak peha ngan kepak..lain2 takmo haha..tu pon kalo dapat kadang org kfc tu malas nak layan..

aih esok nenek takde..kena hangkut bawak opis le..kalo hari sabtu ok lg ni hari biasa..waduh pening2..bos memang bagi tp aku nak handle tula yg probnye..takkan nak cuti aje..rekod da busuk ni..

hari ni kepala sakit mcm nak pecah...
tak daya dah nak menahan...

last year time preggy happy jer datang n balik keje ngan habi..
naik keta terus tido, sedar2 dah sampai office n sedar2 dah sampai rumah...
tak yah susah2 fikir nak mencilok bagai...

this year, terpaksa drive sendiri...
routine dah berubah..
awal2 pagi subuh sepieee dah kena keluar rumah, sbbnya petang kang nak balik awal amik anak...
baru nak masuk 8weeks..dah tak larat dah..
mcm mana nak tanggung sampai 40 weeks ni???

Ouuuchhhhh....jari terpotong...!
Tu la dia aku ni, laju sangat potong tu...potong ni...jari pun mata aku kata capsicum

Bos besaq request spaghetti bolognaise. So membolognaise la kita malam ni ye. Tapi tak complete sebab parmesan cheese tadek. Malas aih nak keluar semata-mata nak cari cheese...

Adoiii...please la semangat skit nk packing baju bel oiiiii...

aritu duk cari google n snorkeling gear dak kecik tu...nasib baik muat youuu!!! Pink pun pink ler...ai suka. Dah jumpa letsk tepi. Takat tu je i kemas2 tuk pi redang nnt.

yg gigihnya buat stock cookies anak2 yg kena tinggai...ye tuk bapak budak jugak.

Best nyee...leh santai2 tepi pantai. Lupakan segala masalah buat sementara. Buang segala duka lara dlm laut. Blik kl ceria jerr... Ehh...aku pndai2 nasihat kat org, aku sndri pn ting tong jgk. Muahahaaa...

Sapa2 org sarawak bole terang kan tak kat aku apa hari gawai tuhh...?
Apa istimewa sgt ke hari gawai tuh...smpai tiap2 thun si alien balik kg

Huwaaaaaaahhhhh..asal kul 9 jerk ngantuk. asal ngantuk jerk kul 9!