CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

THREAD LUAHAN (V-7) - |STRICT REMINDER| No QUOTE/REPLY (PLS REFER 1179# PG 48)

Close [Copy link]
tengah tunggu pizza masak ... lapaq3 ...

Tadi masa check up, nurse da bebel sebab berat naik 1.5 kg ... terlebey sudaaaa ... So, konon2 aku skip la lunch sebab dah makan bihun kol 10 am tadi ... ni lapaq lak, seb baik ade stok makanan kat pantry opis ni ..

awatnya aku try poloh kali no ic tak lepaih..?????
tulun woi....tulun .....

Seeloknya rumah atau thread ni ditukar aja tajuk jd rumah rintihan sembangan acik-acik FD, sesuai sgt. Tak perlu letak rules bagai kalau masing-masing syok bertanya khabar dlm terang mahupun gelap. Tutup aja rumah sembang yg ada tu. Kan meriah gitu? apa kata mod Kemal

Minta maaf tetapi izinkan saya untuk tidak bersetuju. Thread luahan dan thread sembangan harus berlainan.

Well..implicitly dah reply jugakkkkk...

Maybe bule dikurangkan skit ke'harness'an terid ini dengan meletakkan kausa 'no explicit reply@quoting' mcm terid borak biasa tu. Means yg direct reply takleh..tp yg implicit mcm tuan tanah buat tu dibenarkan selow2...

Ape kate momod...?

teringinnya nk ambik cuti tanpa gaji sebulan dua tp sape nk tanggung??sape nk ganti cg kt sek??kesian gak..
slps seminggu ..dia tetiba unblock aku..aku biarkan je..
semlm dia mesej psl sesuatu.dia mtk aku bgtau anak aku spy unblock ws dia..aku suruh anak aku..tp dia x nk.sakit ati katanya..tp mlm td aku ngah tido..dorang mesej apa ntah smpai anak aku block dia blk..haihh..mmg la budak2 brgaduh kt anggap remeh tp aku x suka la..aku x suka tgk dorang brgaduh mcm anjing kucing cmni..aku yg rimas.yg trkesan,aku skali..aku just x nak dorang brgaduh..kalau x nak baik cm dulu pun,at least jgn brmusuh....

Follow Us
br je aku ckp..dia dh block balik..lahai..x matang betul!

Akhirnya siap juga ..........

kehkehkeh...........esok hantar utk disemak dan disahkan,
GK ni giler kuasa,dia nak kumpul n hantar cetak,,lantak dia, ada aku kesah,,

Ye...intipati thread lain2...jln citer pun lain.
org pun x direct reply...kira ok la.
x yah la strict mcm lyn pengedar dadah plak..

saya sokong

Edited by Hana at 7-5-2015 10:15 AM

semalam anak aku no.2 tu (3thn ++) luka berdarah kat bahagian dagu.
aku rasa frust sgt sebab,
1. Balik keje-singgah sana sini- kejar masa lagi-pastu berlaku mishap mcm ni. frust sgt. dahh kena gi klinik.
2. Ada Abang, tapi, abang tak boleh tengok kan adik dia. jaga dia ke. pukul orang yang tolak adik dia ke.
tapi tu la. budak 6thn. or, patut 6thn dah boleh tgk2 kan adik?
3. Ada cikgu 3 org (ini tadika ambik sekali dgn day care) tapi, sorang pun tak boleh tengok2 kan time budak2 bergaduh over2 ke apa ke.
4. Ada laki, call laki suh balik tapi, dia tak boleh balik. frust sgt. mcm serupa ibu tunggal ajek rasa.

aku rasa frust & fedup atas masalah yang aku kena pikir & tanggung sorang2.

aku nak tukar day care tapi, kena cari van pulak. satu  hal. tak reti la nak mencari. mcm mana ya?

nak tukar tadika + day care, aku rasa 1) masalah duit - again, banyak kena keluarkan. dah 2 orang misti la rm2k++ lagi.  registration bla bla bla. kitaorg bukannya orang kaya pun.
2) masalah silibus. lain tadika, lain silibus. dah pertengahan tahun dah ni.

tak tahu la patut kena tukar kan ke tak.

masalah domestic hal anak, mmg MAK kena tanggung sorang2 eh? baru aku tahu dlm KONSEP UMAHTANGGA.
laki aku  nie mcm typical malay guy lah. tu la. sapa suh kawen dgn orang melayu kan? sapa suh kawen kan? padan muka aku.

frust betul arini. nak buat keje pun takde mood.
ini kali ke-2 anak no.2 tu luka berdarah. aritu luka berdarah kat lutut. semlm kat dagu pulak.

aku kena ambik cuti la. minggu depan kot. cuti tempoh berpikir.

selalunya mcm tu la kan Hana...bab anak anak ni....wife yg kena handle..dah la masa pregnant pun hang tanggung la sendiri kan....hahaha...kot kot la ada teman tempat mengadu domba bole berkongsi perasaan...tp tak juga...lelaki sekrg ni just nk jadi atm machine je ke yer...tadak fungsi sebagai ayah sebetui betuinya..
karang kita cakap...muncung tu bole sangkut penyangkut baju...

haaaa itu tak bolehhh
direct reply!!

rasa mcm nk amik cuti gak...org dkt penang ni syok syok cuti..haku juga yg bekerja...terus mood keja pun tadak...adei....

tp klu aku p cuti..sapa plak nak jaga anak aku yg dua org tu...yg manja manja dgn aku tu...huhuhu...kesian depa...

rasa penat sangat la uruskan umah...hahaha..dgn gst lagi...sebelum gst dah selalu berkira kira sebelum berbelanja...ni dh gst lagi la...pening kepala mak...oooi anak anak...

Aku dah amek cuti setat dari esok lajak ke selasa depan.
Kes balas dendam sebab last week masa sume orang bergumbira bercoti-cotian, aku plak tergolek indah atas katil. demam punya pasal.

And..kenduri pun memang aku tak pergi. for the first time ever selama kawen, tulah kali pertama aku tak ikut tok batin pi kenduri memana. Sampaikan anak aku balik rumah ngadu letih mulut dia nak menjawab bila orang tanya "omak eh mano..? mano omak eh..? tak ikut ko?" Orang tu puuun..dah nampak mak budak tu takde..maknanya tak datang skali la tuu..lagi mau tanye ka??

But wait a minute.......

Apsal aku rasa macam ada kenduri jek lagi sabtu ni??
Tapi tak ingat umah sape.
Pls laaa jangan rumah sedara mana-mana.
Kalu sedara mara ni payah skit nak skip2.
Tak pegi kalu, spoloh tahun pun belum tentu akan abeh orang bercakap!

tapi zaman mod sasha dulu kau tak reply ke quote asalkan ada unsur gebang dlm gelap atau semak dah kira langgar akta. mmg sah-sah kena potong kredit bagai. nasib le Kemal ni lemah gemalai

anyway, hujan tetap turun, rasa malas nak masuk office, nak golek-golek dlm selimut dgn kucing-kucing jah..tapi kerja tetap kerja...masuk jugalah walaupun tgh nganga baca forum cari

aku baca kat CI tari pasal janda anak 4 tu mati kena bunuh dlm kereta, yg peliknya ramai yg persoalkan kenapa janda anak 4 gigih nak menikah dgn ustaz tu sampai desak-desak pastu ustaz cakap sbb tak tahan kena desak tikam janda tu. Salah janda tu juga, hello, wanita yg berstatus janda tu kalau dia nak kahwin dgn org bujang ke duda ke suka hati dialah. Kalau dia kahwin laki org ramai pulak yg yg maki hamun perampas, pencaras, pencuri macam bini muda Andy Flop Poppy tu. Masalahnya dia DIBUNUH... kena tikam 6 kali! setakat laki kita yg marah tu jentikpun tak pernah ini kena tikam 6 kali...nak menangkan ustaz tu juga... aku sungguh tak faham. Hina sungguh wanita yg berstatus janda ni. Aku takut org yg menghina janda ni esok lusa menjanda juga dan mencaras laki org juga. Masa tu kita rasa apa yg kita pernah kata. Dunia ni ibarat roda, segalanya berkemungkinan.

Ada org letak kat FB pasal publisiti yg banyak kpd anak-anak pasangan mangsa accident dgn Myvi yg berlumba tu sedangkan di luar sana lebih ramai anak-anak yg terbiartanpa ibu bapa, tanpa sedara mara mahupun tempat tinggal. Sampai menteri dan artispun berpusu-pusu berselfie bagai, dah le sempena pilihanraya kecil Rompin dan Permatang pauh so boleh le tunjuk prihatin lebih. Mengapa adik-beradik perempuan yatim piatu tu sgt mendapat tempat di hati
orang berbanding beribu kanak-kanak di Malaysia yg jauh lebih daif dari mereka?

seedy nye ... menitik air mata tgk...

terbayang mcm mana kalau anak2 aku di tempat tu ... Ya Allah, peliharalah nasib kanak2 malang ni semua ya Allah ... pihak2 yang berwajib sepatutnya kerapkan pemantauan ... ambil la kanak2 malang yang terbiar ni, letak di tempat penjagaan yang sepatutnya ... Kerajaan patut lebih perihatan atas masalah mcm ni ..

Kalau di biarkan, masalah sosial akan lebih teruk nanti ...

aku dengar kat jalan TAR ada jual tudung instant 3 lai RM50 ke hape
pastu baca mana ntah, kat bangi gateway pun ada jual tudung memurah

aku nak menerai tudung instantlah. yang memurah ajer
sesapa ada fb jual tudung memurah mai pm aku