CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

THREAD LUAHAN (V-7) - |STRICT REMINDER| No QUOTE/REPLY (PLS REFER 1179# PG 48)

Close [Copy link]
Letih betul laa tangan menaip mulut pun sama naik berbunyik.
Sampai aku nak fokus pun tak boleh.
Asyikla dok dengar dia ngomel itu bebel ini pot pet pot pet pot pet.

Weh aku tengah tolong buat keje kamoo ni wehhhhhh.
Aku mogok kang..hapa pun tak bule.

Salotep mana salotep
Aku nak tepek kat mulot tok batin nih!

Bila baca pasal beli hati ni aku pun dah seriau arini
hapsal tetiba tok laki nak mengurut aku? Bukan aku yg basoh periuk belanga, mop lantai bagai?
nk kawin lebih ye?
ehhhh hangin lak aku
memalam kang lps abis menelek porum aku nk bincang hal poligami dgn dia
penat arrr 2-3 hari asek ulang cerita pasal pedopil mara tuh, seb vaik arini ada penambahan tajuk perbincangan... hal tabung  haji

aku doakan laki bel hatinya berpaling dan setia pada bel
tolonglah hargai isteri

noone understands me..
nampaknya pd Allah je tmpat aku mengadu dn brcerita

aku ni mungkin bongok kot
at last mengalah gak gan mertua
smlm anak yg 1st dok nangis2 ngamok nak gi umah nenek
mcm2 alasan konon sunyi adik2 xde...pirahh , taim ada asek gadoh je
aku gan adik anta kan cz anak tu nak aku yg anta dia
so my bro drive my car, dekat2 nak sampai aku wat2 turun gi rumah tukang jahit
so anak tu xtau la yg aku ngelak gi umah nenek dia
my bro anta dia pastu amik anak yg kecik bw balik, konon tukar hahaha
petang ni aku nak amik semua balik
aku xnak kasik mereka dok sana lama2 kalo boley 1mlm je cukup

smalam dlm keta puas aku bebel kat anak 1st
napa asal dgr nama nenek je trus ngamok2 nak gi jumpe
aku ckp skarang baby xpaham lg...insyaAllah dah besar nnt baby paham
aku suh dia pikir...sapa yg anta jeput dia gi skolah? bagi duit blanja? bwk jalan2?
nenek ke? apa nenek wat untuk baby skarang?
andai kau tahu wahai anak...apa nenek ko dah buat kat mak ni...ko pasti nangis tanak jumpe dorang lagi

aku rs esok mesti aku sedih dn menangis..esok hari Ibu..thn lps dia wish aku
but not this year i know

malam tadi tertengok channel alhijrah..rupa-rupanya ade citer bez setiap hari jumaat..tajuk tak ingat tp pasal poligamila..sambil tengok sambil mulot aku pon sumpah seranah..laki aku sengih aje
macam haram talak 3 ko bagi..ha tak pepasal gila talak dibuatnya..tp tula jodoh dorang panjang..

eh balik ni nak kena p rewang plak..malas betolla..mak suruh tunjuk muka je..tak dapat ku bayangkn join mak2 kopek bawang bagai kihkih..lepak umah kak ipar aku jela..biar laki aku je rewang..

Follow Us
butang unfollow sudah di tekan. No more stalking. Sangat unhealthy untuk emosi.

thanks sbb penah datang dlm hidup aku. Really appreciate those moments togeher.. Wallah

We head different life. Our circle are different, but sumhow kehidupan kita ade titik pertemuan yg Allah aturkan utk kita bertemu dan saling mengenali.

I wish u have a good life.

Eventho there's no word from you on how sorry u are, but I will forgive u for everything  and move on.

seronok la anak aku brjln dgn member dan mak member dia arini..aku je melangut sorang2 kt rumah kebosanan.mlm nanti br dorang balik..
haihh..td  nampak pic anak aku dgn member dn mak dia..reminds me of the old days where we used to be like that..happy together with him..now we lost him...ms tu me,my doter and him.
skarang dlm pic tu..my doter,her friend and his mom..cm trbalik..
that boy same age as my doter.mmg baik dr last year.anak tunggal gak,always call me Mama(tp seribu org skalipun panggil aku Mama,takkan sama dgn satu yg hilang).arini mak dia nk bwk dia brjln so ajak anak aku skali..merata dorang brjln.

HOme sweet home. Seharian atas jalan merayau pi kenduri sana sini. Nempuh jem lagi.aiseh..paling tak suka tau jem2 nih!

Kan betul aku kata, minggu ni memang ada kenduri lagi. Pulak tu mak sedara lak yang kenduri, mau tak mau wajib pegi! Sementelah ni auntie yang paling rapat,memang lagi laaa tak bole nak excuse kan diri. Tapi yang letih skit sebab nak menapak ke rumah dia kat kl,tu yang buat aku lemah skit. Kl dan jem kan berpisah tiada. Lagi2 mrr2 tu..alalalaa..bila waktu ntah yang lengangnya. Penuh jerk dengan keta manjang. Tapi anak aku kalau nama pegi umah ibu, sori laa depa tak nak pegi. Memang nak pegi saje. Ni pun si kakak tak nak balik,nak overnight kat sana. Anak aku memang rapat giler dengan tok sedara dia yang ni,sampaikan panggilan pun dibantainya panggey 'ibu'. Padehal pangkat nenek sedara,patutnya kene panggey 'wan'. Tapi nakmonye deme..kekal jugak 'ibu ibu ibu'. yang auntie aku ni pun sama, nampak jerk anak2 aku datang terus terpa "alaa anak ibu dah sampai dahhh ye.." terus peluk2 cium bagai. Walhal tu cucu sedara jah pun.pelik jugak aku camne depa tu bule jadik seakrab itu. Biaq pi lah..asal memasing bahgiaaaaa.

Masa kenduri tadi pun ramaila yang datang. Makan pun sodap Bila dah balik semua, dengarla auntie ni sembang reramai..dok cerita yang dok ujung sini dato' a datin z. Yang ujung sana plak tan sri Q puan sri D. WOhhhhhh org2 berpangkat ke tu tadi semua2 tu? ermmm sorilah ye..aku memang tak kenal pun sesape. Yelah bukan Kenduri umah aku pun yang aku nak beria nak tahu sape2.
Tapi memang nampak hambel2 jah set2 tu. Takdela nampak macam dalam drama2 melayu yang selalu kita dimomokkan gaya datuk datin ni gini gini stail depa. Or maybe kawan2 auntie aku tu memang jenih bangsa down on earth kot. Alaa auntie and ankel aku tu pun sekali imbas memang orang takkan perasan lah yang depa tu pun dato datin! Jenih yang stail biasa2 jah..rileks jer pakai sendel klepek klepek klepek bunyi time jalan . Nak perasan pun kalau tengok depa drive kereta, dengan plet skali. Maybe dengan jenih keta dan no tu baru orang bule kata ni keta somebody. Tapi kalu tengok ke tuan keta maybe orang akan kata..."dreba tan sri ke ni..?" hahha..jahat aku ngutuk pak mak sedara sendiri..zuhud hokeiii dato datin sorang ni.   Ni esok ni depala yang anta anak aku balik. Kemain makcik kecik sorang tu..sonok la tu dapat tido umah ibu.balik umah pun ibu anta. Taknak anak ibu yang lain yang anta..nak ibu gak yang anta.ngengada sangat. Dan aku yakin balik umah bukan dengan tangan kosong. Musti ada jerk hadiah dia kendeng esok ni. Mujorla datang umah ibu sesekala jah. Buatnya duduk lama dengan ibu,memang ada can nak spoilt brat anak dara aku tuh!

alhamdulillah..bapa mertua dh selamat dibedah..
mudah2han semuanya bertambah elok...bila terjadi macam ni..baru nampak kasih syg anak2..kalau dari dulu dorang amik keputusan buat kat spital swasta,dah lama selesai kot..huhu..tk pelah..yang penting dah ok semuanya...

Pepagi subuh sepeie dah dapat call dari si kakak, just to wishing me happy mother's day.

Sweet jerk budak2 jaman sekarang. Jaman aku dulu tak penah kot aku wish mother's day ka father's day ka.
Bukan tak nak wish,tapi tak tahu pun kewujudan ari2 cenggini.
Plus aku kecik2 dulu tak rapat mana dengan mama aku..mama aku cengei hokei..
Asyikla aku ni kene marah dengan dia.untuk apa kesalahan pun aku tak tahu. yang aku ingat pantang silap skit kene marah. maybe keadaan keluarga masa tu dengan anak2 yang masih kecik dengan masalah keluarga yang  buat mama aku jadi begitu. tapi kita budak, manala nak faham sangat masalah2 orang tua ni. Yang kita tau, bila kene marah tu tanda mak pak tak sayang kita.

Dan aku yakin, kecengeian aku sekarang banyak mewarisi dari mak aku. haisehh..tak nak laa anak aku rasa apa yang aku rasa time kecik2 dulu. cian anak aku. kene belaja control amarah aku ni.

setiap ari aku rs jiwa aku lemah..x tau la mcm mana nk buat lg.aku cuba lawan..cuba utk x nak fikir langsung..tp mesti akan ada beberapa minit dlm satu jam tu aku TER ingat...susah la..i need to move on tp susah sgtt
cmne dia dgn mudah lupakan?

Amin...amin...amin...
tq guys for ur support...
bel pun tgh pujuk ati...

semenjak dua menjak ni aku asyik duk tringat semer hubungan baik antara aku & famili. masa kami susah, masa kami senang, kami sama2 harung, kami sama2 sapot masing2. tringat jugak time arwah ayah masih ada, kami kumpul ramai2, borak2, usik2 (kakak aku yg sorang ni mmg latah habis, jd dia mangsa kami). slalu arwah ayah marah2 sbb x suka kami duk usik dia, x baik...itu katanya. rindu sgt2 masa tu
tp skarang kakak yg tu dh kawen & kuarga sana mcm x mo bg dia balik jumpa kami langsung. x mo bg kami dekat2 sgt. mebi sbb kami rapat antara satu sama lain. & aku tau diorg yg racun fikiran dia sbb kami x suka somi dia. perangai x semenggah, mana org suka. tapi aku rindu nk borak ngan dia & sbb mulut org tu, aku mcm musuh bg dia. dia x suka aku, dia x pernah tegur aku dah...sedihnye
aku nk sgt kitorang rapat balik. sama2 gelak ketawa, sama2 harung susah senang mcm dulu. sedih..sedih sgt!

dgr ost Pilot Cafe pun aku leh menangis..
"dan disini saja..berakhirnya sebuah kisah...."

Allahurabbi..x tau la bila perasaan ni akn reda

Selamat hari ibu...  

http://eforum2.cari.com.my/forum ... d=874400&page=1

BERNAMA

KASIH IBU...Warga emas berusia 101 tahun Meliah Md Diah (kanan) mencium anaknya Abd Rahman Saud, 63, yang juga orang kelainan upaya (OKU) ketika ditemui Bernama di Kampung Bukit Nambua hari ini. Ibu tunggal yang kehilangan suaminya lebih 20 tahun lalu bertekat untuk menjaga anaknya yang tidak boleh bercakap, berjalan dan bergerak secara normal sejak lahir itu hingga ke akhir hayatnya.

https://www.facebook.com/bernama ... 90907540555/?type=1

Dan di sini saja berakhir sebuah kisah....
sapa nyanyiiii

search utube Ost Pilot Cafe..'untuk cinta'
hafiz dan adira..mmg gandingan mantap sokmo..
x brani nk dgr selalu sbb last dgr meraung smpai bengkak mata..

penyakit zaman aku muda2 dulu dtg balik..anemia.. .patutla rasa semacam..loya nk pitam je kadang.

A terrible weekend ...

Sabtu, pegi umah pakcik aku ... anak lelaki dia nak bertunang ... anak aku dok mengelak2 (atas kosi kat meja makan) dengan anak pompuan pakcik aku tu .. sekali tgh dia dok mengelak2 org tu nak amek dia .. dia terjatuh, kepala kene bendul dinding (bendul tu dalam 1/2 inci tebal gitu la) ... aku memula x perasan apa2, aku pon dok angkat la anak aku sambil pujuk2 ... dia nangis meraung2 .. rupanya penuh tangan aku berdarah .. kepala dia luka ..

Ya Allah, seriau giler aku ..cuak betul ... terus tekap dengan tisu, n terus aku n adik pi bawak poliklinik depan umah .. Doc kata x dalam, & just minor dressing & balut ...

Tapi, aku serious x puas hati dengan keje doc tu ... mcm budak sekolah je ... tampal kepala anak aku tp serupa mcm x tampal ... haih, aku yg bukan doc ni pon tau betapa teruknye tampalan dia .. cukur rambut pon ikut dan aje ... melekat2 lagi dgn rambut lain .. dah la nak cabut pelekat tu meraung lagi anak aku ...  

That's it .. memang aku banned la Barakah ni .. dah 2x kali aku terkena sebenarnya .. doc sgt lousy .. esp, gynae dia .. Tp, sebab da panic.. tu yg aku bawak jugak ..