CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

THREAD LUAHAN (V-7) - |STRICT REMINDER| No QUOTE/REPLY (PLS REFER 1179# PG 48)

Close [Copy link]
Bila tengok eleana Eleas wife Fahrin amat, cantik, kerja hebat, personaliti menarik tapi baru bertemu jodoh sekarang. Kadang2 terfikir wanita sehebat ini takkan takde org yg nak?

begitu jugak fikiran aku pasal dia, kenapa till now masih sendiri? Sedangkan diri dan kehidupan kelihatan sempurna. Dia boleh pilih org yg lagi mampu utk provide kehidupan yg baik kat KL ni, tapi dia pilih lelaki refugee tu. Kuasa cinta, sedangkan aku sendiri masa bersama dgn lelaki itu pun selalu doubt myself sbb aku dah biasa senang.

Owh after did some reading, refugee cannot marry local..human law apelah sangat kan.

Aku sangat terkesan dgn lagu Untuk Cinta

aku byk cerita tapi lately malas nak peduli segalanya. bosan hidup ni ujung2 aku rasa malas nak amik pot apa2.

Today aku coti lagi. tapi esok masuk keje dah.
Dah dok sorang2 kat rumah, ape lagi..sesi memanjakan diri golek2 atas katil sampai terlena laa kejenya...

Bangun2..perut lapar.
Turun bawah..tengok lauk dah siap masak dek adik ipar aku.
Tapi tekak tak terasa nak makan nasik pun. Terus selongkar lemari makanan..jumpa megi asam laksa. Perghh...terus  kecur. Ketuk2 bawang putih, cili padi..bawang besar hiris..tumis2..buh air buh ayam buh telur buh sayur skit..siap! Dengan tenang aku melantak megi sengsorang. Kalu ada insan2 kerdil tu memang tak dapek laaa aku nak srupp sruppp kuah menikmati meggie ni.

Kepala serabut dengan banyak mende sebenarnya.
Tapi biaaa aaaah..malas aku nak fikir sekarang. Buat loya tekak jerk mmikirkan masalah ni.
Kadang2 rasa nak lari jauh2 dari manusia2 yang ada. just tinggal aku dengan tok batin, anak2 jerk.oh..kalau bule nak angkut mak abah dan mak ayah sekali. depa takde masalah apa..malah aku seronok depa ada.

Best kan kalu kita bule idup dalam suasana aman damai dengan orang2 yg kita sayang, tanpa ada apa2 masalah yang menyemakkan jiwa. Takde gangguan hal2 keje..takde desakan2 dari orang sekeliling yang annoying..just kita kita kita saja.

Ermmm tunggu masuk syurga dulu laa semua tu. Kat syurga semua bahagia. Takde derita sengsara apa dah. Cuma nak masuk syurga..dengan amalan yang ntah hapa2..mampoo kah??

Allah dah beri macam2 pada kita. nikmat dah beri..peringatan pun dah beri.
Haish laa manusia..kenapalaaaaaaa liat sangat diri nak berubah??
Jangan sampai tuhan benci tengok muka kita..nauzubillahhh..!

aku stresss...

nyampah kira GST bongek, nyampah ngn colleague kipas-bontot-bos. bila ko nk blah ah.. dh la tikam org dr blakang pastu play victim.. aku benci ko, muka ko pun aku taknak tgk.

aku stresss...

selepas 2 minggu..aku dh dpt move on....sket.
sekali skala teringat gak..tp aku cpt2 padamkan segalanya..sedih tu mmg la sedih..tipu kalau aku kata x sedih.nk lupakan memori setahun x semudah itu..

Layan balik temptation of wife.
Ntah kenapa tak jemu betul tgk cite ni...

Keazaman kekuatan seorang wanita.

Follow Us
luah kt kwn baik sendiri..dia pun wat dekk jek..paneh gak ati den..time msalah dia,tau lak dia taip pnjang2...ceta mcm2..time aku,ko wat tk tau jek..jarang sgt dia nk dengar..kurang2 legakan hati sorg kwn baik sndiri apa salahnye..kita kwn bukan setahun,dua..sejak form 1 kita kawan..kdg2 mmg kecik hati tapi apa boleh buat dah cara dia mcm tu..

so..aku luah kt sini jelah huhu....

aku kdg2 kecik hati sikit..tapi apapun aku tetap buat2 biasa...aku tengok sayang sgt mak aku kt cucu yg dia jaga tu..agak manja budak tu jadinya..biasalah nenek kalo syg cucu..lebih2 kan..kebetulan cucu tak ramai lagi..budak tu dia jaga dari baby..mana tak sayang sangat2..sakit skit je kemain risau...yelah cucu kesayangan..

Sampai abah mertua aku keluar hospital,mak abah aku tak dapat lawat besannya..sebab katanye cucunya tu sakit..aikk bdk tu kan ada mak bapaknye..hari cuti biarlah dorang yang jaga..hari2 biasa memang neneknya yang jaga kan...takkn lah sejam dua tak boleh tinggalkan budak tu..haii ntahlah..trkilan kadang..prhatian yang diberikan pada cucu kesyangan tu agak keterlaluan.nak tengok,nanti ada adik2,adakah adik2 nya akan disyangi sperti abangnye tu..huhu..jahat pikirkan aku..

Haaa..panjang sikit kali ni luahan den ekeke

Aku jarang2 makan nasi. Smiggu 2-3x je sentuh nasi n lauk2, tp berat tang tu gak statik je... Xdo pn tanda2 nak turun berat. Haiyyaaa...bilo nak kurus nihh...

Aku pun nak curhat kat sini juga la..
1st time kot nak curhat.....eh! ye ke 1st time..ah lantak la

Tadi sampai je rumah, mak aku hulur kad jemputan kawin..anak sipolan sipolan lorong tut2 nak kawin
aku belek2 kad tu..eh !eh! aku perasan nama si pengantin nya..
lol(ni muka aku bila tenguk kat jemputan tu)..
aku cakap la kat mak ' budak ni bukan baru abis sekolah ke..dah nak kawin'..lagipun baru baru je aku rasa family derang buat mejlis kawin utk kakak dia tahun lepas tak silap..
mak aku cuma jawab ''ermmm..dah jodoh'..
heolll!! jadah nya dah jodoh, baru umur 19thun tu..trend akhir zaman agaknya bbnu kawin muda.
sipolan laki bini ni anak mmg berderet..tak silap aku 3 lelaki yg lain semua perempuan... 10 ke 11 org anak derang.
aku ckp la kat mak ' ala ..ni mesti mak pak dah malas nak pikul tanggungjawab, so baik kawin kan je..sbb ada lgi berderet anak2 kecik yg nak ditanggung..'
mak aku lak jawab ' bagus la tu..ada juga org nak..dari awak tu yg tak ada sapa nak...!!
berdesing telinga aku dengar mak aku ckp gitu...sampaiii hati mak
aku balas la ' bukan tak ada org nak..cuma aku je yg tak kuasa nak berbf bagai..aku suka dan selesa dgn kehidupan skrg..aku ckp la kat mak aku..
skrg ni yg senang siapa..mak juga kan...every month duit gaji aku , mak pegang..atm card aku pun mak pegang..nak gi mana2 , nak gi shopping brg dapur..mak tak kuar sesen duit pun..
mak nak apa...semua dpt tanpa perlu berkeluh kesah..
buat nya esok2 aku kawin..dpt laki hamsap, tak bertelur , goyang kaki haprak..silap2 dpt laki jenis pukul bantai...siapa yg susah...mak juga kan..
tu anak org yg nak kawin tu..esok2 kalau dia bahagia..alhamdulillah la..buat nya tak bahagia, setahun dua kawin dah bercerai..yg susah makpak dia juga..nak kena tanggung cucu lagi (kalau bercucu la kan)
Diam je mak aku..

Aku sebetulnya bukan apa...kdg2 aku stress bila mak aku dok banding2kan anak sipolan sipolan
aku pun bukan nya dah 30+ ke apa..aku masih dlm umur 20+ lagi..
dan aku pernah ada bf juga..
cumanya..
Kalau la mak aku tahu, betapa sayang , cinta nya aku pada dia..aku nak membahagikan dia hingga akhir hayat aku..aku nak jaga dia n babah..aku rasa bila aku berumahtangga..perkawinan akan jadi satu pemisah/penghalang utk aku membahagikan derang..(ni buatnya la..kalau aku dpt laki hamsap kan)..
aku mmg suka fikir yg buruk2 dulu.. ex bf aku mmg hamsap pun

sekian ..
curhat di senja kala..

Ai dah habis layan The 100 season 2...
jom layan The Strain pulak...

Bgn pg td senyum dlm gelap...konon nk serap aura positive...tapi entah kenapa rasa mcm sst la. Rasa x best...mcm ada sst yg x kena but i don't  know what. So sampai office pun mcm lemau je..xde mood

best kah idop aku...?
ada suami...
ada 2 org anak yg sihat dan comel...
ada kerjaya mantap hebat dan relaks serta selamat...
opis belakang umah jah...3 minit drive jer... minyak tak luak..tol tader..parking free..balik opis jam 5..5.03 dah sampai umah...

syukur lah kan dgn apa yg ada......

harini besday my baby no1
ermmm taktau nakluah apa
jauh dr dlm hati ni...mcm kecewa n sedey gan nasib anak ni
mlm tadik sebab geram sgt aku blasah dia gan rotan
suka sgt cari pasal gan adik2, dah bagi warning byk kali
mungkin betol kot susah jaga anak yg xde bapak ni
nakal dorang ni lain macam
sampai my parents dah xtau nak cakap apa kat dia

bengang punya pasal, xtau nak wat celebration ke tak
oh anak, mak sayang kamu sangat tapi mak letih la nak layan prangai kamu tu

posa tengah bulan depan jer kan...?
cepatnya masa berlalu...
aku ni ingat2 lupa...dah ganti lum..? rasa mcm dah ganti hujung thn lepas...

aku neh..angan2 tinggi nak buat biskut raya dgn anak pompuan aku tuu...
tiap thn dia bising nak masak biskut raya seniri...
bilakah angan2 bakal jadi nyata...????? malasnya mak...

aku nih kannnn dah msk frasa 40...
Badan lutut pinggang pun dah rasa sakit2...bisa dek ekon yg tak menahan...

hmmm....
ageing dah aku ni kan...???
Semlm pi beli brg basah kat mydin pun dah sakit kaki...tapi demi anak aku gagahkan jugak..
anak sulung aku nak mak ikut skali pi beli brg..slalu dia pi dgn ayah dan bibik jer...
bibik aku muda jelita tau...umo 20thn..janda berhias tadek anak... org Patani..asek SELFIE fon jah...
Ari tuh dia amik anak aku punya SD card ipad..boh kat fon dia..jenoh aku cari ...tanya dia..tak jumpa katanya..

Skali esoknya elok jer dia kata jumpa kat lantai...
bila aku bukak..penuh gambar selfie duck face bibik aku...

Ehh...aku nak story apa sebenarnya ni...?
aku nak tulis yg badan aku da sakit2...tak berapa nak kuat lg...kaki aku pun dah tak kuat sgt utk berjln..
harap tuhan bagi aku kesihatan yg baik utk besarkan anak2....

Menjadi seorg OKU aku MESTI 1000x ganda lebih kuat dari manusia normal...
aku mesti......1) Kuat MENTAL...2) kuat MENTAL...3) kuat MENTAL..4) kuat Emosi..5) last skali baru la fizikal..

aku mmg manusia yg lemah...lemah fizikal...now ni pun aku dah stay on wheelchair...
tapi please la..dont take for granted on me...sedari kecik aku perlu FIGHT utk sebuah kehidupan dan hak..
Letih wooo nak pertahankan hak...diri...emosi tatkala zaman kanak2 dolu...
kena buli jgn cakap la...
untuk itu menjadikan aku seorg yg TEGAS......???

Utk org2 yg di luar sana...jgn amik byk sgt kesempatan atas aku...man-man sikit ehh...
apa pun aku still antara manusia yg bertuah sbb walopon OKU...aku;
bole drive keta..
ada kerjaya bagus dan selamat..
punya reta dunia...
ada jodoh...2x plak tu
ada anak-anak...harta yg plg tak ternilai...

Syukran jazilan...aku bole nikmati tiap menit kehidupan ini dgn tenang dan senang...

aku banyak belajar ttg kehidupan org lain dari thread ni, dari Cari dan aku hanya mampu berdoa semoga kehidupan sekarang maintain sehingga ke jannah dan kalau boleh bertambah baik. Sesungguhnya aku bersyukur. Aku nak call kakak aku kejap, pagi-pagi buta dah sms katanya nak buat check up sbb dah seminggu demam tak kebah lagi.

Teringat pada kawan zaman sekolah, Raihan Suleiman Palastine yg meninggal akibat serangan jantung secara tiba-tiba dua hari lepas. Sedang sihat, sedang bergerak aktif tapi percatuan Allah milik mutlak, tiada siapa yg dapat menahan walau sesaat. Dunia hanya sementara, berbuat baik sesama manusia, perbaiki hubungan sesama insan barulah hubungan dgn Allah mendapat keberkatan.

Sekian, aku nak balik tidur kejap sbb semalam aku tidur lewat terlebih rajin buat kerepek pisang. Semuanya gara-gara mak aku, pantang tengok pisang tua kat pokok ada aja idea nak buat business, yg penatnya aku. Tak apalah dia dah lama susah, mmg masa utk manjakan diri dan jd bos kecil kat dlm rumah aku, rumah org lain dia tak berani....

hanya utk bacaan semata-mata, bukan provokasi kpd sesiapapun

sedehnya aku baca story anak2 yg terbuang dek mak ayah sendiri yg mencari bahagia masing2..
Terlalu selfish pada pandangan aku.....

plan nak gi langkawi this weekend..
cadangnya nak stay kt adya hotel...
sekali bila cakap kt my mum nak pegi langkawi...dia ponn nak ikut...
dah heret sekali mama abah n adik..
dari elok2 nak holiday 3 beranak je..terus jadi 6 beranak..
hubby la excited sbb dia tau bila mak aku pegi..mak aku la yg akan sibuk nak jaga cucu..
dia boleh rehat...
siap plan nak g massage ngan adik aku bagai..

aku pon excited la jg sbb at least ada la geng nak gi shopping kt idaman suri..hehehe...
soo kitorg booking family suite...nampak gambar kt expedia mcm ok..
hopefully okay la bilik tu nnti...

naik kt klia2...sejam je akan sampai langkawi...tazabar sgt!!!!

itula..kesian kt anak2. tuhan je tay isihati diorg  tengok makpak diorg pilih haluan masing2 akhirnya. terpaksa telan je racun tu demi anak2.