CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

THREAD LUAHAN (V-7) - |STRICT REMINDER| No QUOTE/REPLY (PLS REFER 1179# PG 48)

Close [Copy link]
kadang2 aku tak paham org yg sanggup buang anak darah daging sendiri demi org lain
mak...bapak...sama je
mak sanggup biarkan anak janji berlaki..dpt plak jantan yg nak mak je anak buang. dgn jantan gitu pun ko nak? nampak sgt x ikhlas
bapak pun sama sanggup buang anak demi bini yg sgt selfish. kalau bini sampai hati suh laki buang anak kandung sendiri means hati dia cukup keras untuk buang laki tu di saat laki tu ssh jatuh tersembam.

kesian anak mangsa cerai ni..
org lain pun bercerai juga...

arghhhhh....stress plak rasa

ada terbaca, org kata :
*klu rasa berdenyut kat dahi, maknanya perlu tidur & rehat
*klu berdenyut kt atas kepala (ubun-ubun), maknanya perut memberi isyarat perlu diisi
*klu berdenyut kt belakang kepala, maknanya stress
abis klu berdenyut kt sebelah tepi kiri kanan, apa maknanye? dr pg td lg mcm ni
tubuh pun rasa mcm dh x bleh nk tampung penat tp x leh brenti wat keje
klu brenti, jawabnye x siap & makin bertimbun keje aku.
haish...bila nk abis event ni???

harini patutnya org tu kata kat aku dua hari lepas nak "setel" hal kitorg..tapi macam2 dah dia cakap kat anak2 pasal aku..macam la anak aku tak tau peel dia selama ni..diorg suka sebenarnya kalau setel je habis masalah kitorg ni, anak2 pun dah faham,  kata anak aku yang sulong, kalau sikit2 merajuk mcm pondan baik tak payah jadi ketua..dok sorg2 layan diri je la..sikit sikit nak merajuk. hmmm...aku cakap itu yg ko nampak..selama ni camtu la mak kena hadap, aishhh menyampah la aku kat dia...komflik jugak sebab banyak perkara lain akan terlibat sama. tapi takde pulak dia follo up ngan aku kata dia nak bawak setel..aku malas nak bising2..cuma haritu aku cakap aku dah bosan ngan semua ni..aku bosan tengok muka dia bosan ngan rumah ni macam penjara aku rasa..lama2 aku bole mati kejung buat benda yang sama. tensen mak ooiii

ish mcm mana aku nk survive nih...baru tgh bulan...
huh! GST oh GST..setakat ni aku dh bayar dkt rm30 dh utk gst saja ni...ni baru sampai tgh bulan...waaaaaaaa!!!
kesian dkt laki aku tu...part time sana sini nk mencukupkan rezeki...muka pun dh pucat kesi..

nak beli kek apa la untuk anak ku ini

semoga kamu jadi anak yg solehah, berjaya dan bahagia didunia dan diakhirat
selamat ulangtahun dan semoga dalam lindungan Allah selalu
mak sayang kamu, nak

citer psl anak mangsa perceraian..teringat dia
all those times..aku syg dan kesian dia krn diri dan latar idup dia,aku layan mcm anak sendiri.x sangka akhirnya dia sendiri ambik keputusan mengundur diri dr kami hanya krn sedikit sengketa..aku tau dia x bahagia pun..dr raut wajah dia yg trkini(aku tgk dlm wc dia),nampak mata yg dalam,lebam dan lesu..mcm mata byk menangis..x tau la nape dia nangis sedangkan dia sendiri bgtau aku....dia yg pilih utk undur diri..
ntah la...

Follow Us
stressnya aku rasa hari ini.
rasa bukan hari jumaat pun tapi, kenapa JEM teruk gilak?
aku keluar ofis dekat2 pukul 6pm. tu la padan muka.
aku congak2 patut 1jam aje la. tapi, ini sudah melampau. pukul 820pm baru sampai tol exit ke area perumahan aku. 825pm baru sampai taska. masak le OT bulan ini tinggi.
bencinya aku drive lama2. penat kaki aku. break, minyak, break, minyak.

kalau aku masih andartua, aku rasa, balik umah terus zoom ajek-tido. NO hal lah jem lama2 ni.
tapi, disebabkan aku ada anak2, singgah kedai makan dulu-kasi anak kenyang (tak kuasa aku nak masak tau)
balik umah, buat keje2 yang patut pulak.
susah kalau kawen pastu PJJ. nak harapkan tok laki tak boleh.
gitu gini, mata dah keras daa...nak tido pun tak boleh. tapi, tau badan penat.
patut ke tak aku tambah anak? aku ada 2 -3thn ajek seblum tiba umur-tettt...too old ma...
stress jugak nak piker soalan patut mencuba gegirl ke tak nie?

Erkkkk...??? 8.25pm baru sampai taska anak..???
aku 8.25pm siap2 nak kuar pi mydin lg...
umah dkt jer dgn mydin...10min drive...bole la...tempat soping rakyet marhein...

since minyak aku tak luak pi kerja...tu la cara aku meluakkan minyak myvi aku...
kalo tak tak surut2...

semalam mmg sgt suram
harap hari ini segar dan ceria...
kakak kata kena refocus
focus pada apa yg aku ada...
insya allah cuba lah...korek2 buku nak tulis2 ni

mlm td mcm biasa jadik cikgu cikgi lagi
ajor math...padahal aku x expert math. tp takat ajar kira2 budak darjah 1 n 3 tu boleh la
jenuh la wehhh sbb anak2 aku mewarisi gen slow in math dari aku...why not take the father hah kids?
gen suka membaca tu bagus amik dr mommy...sgt2 bagus
oleh kerana silibus sekolah skang makin advance maka mommy terpaksa belajar semula...huhuhu
thn depan dah sampai masa abg pi kelas tuisyen...adik tak yah lagi, mommy bleh ajar

er....abangnya dah remind nk pi join latihan volleyball sabtu ni
sabtu ni boleh la bang...tp ahad sorry ye, mommy nak pi ride ngan daddy...mintak mahap sesgt

Haaaiilaaaa....dlu bole je booking tiket senri...utk org dia syg pn bole buat, la ni pe hal wat sndri x leh plk..?
Tarik napasss....aku pk positip je lah...nak bgi aku rasa dihargai...nak aku jgk buat..akulah penyelamat bila keadaan terdesak. Huumm...

recently boss nak tambah job scope aku
aku ni agak main2 kan...boley tu mmg boley tapi pasni mmg xde masa nak ngulor dah
kalo comfirm aku bertambah2 keja, boss aku nak tambah job scope ni cz dia nak gaji aku bertambah
cz katanya dia kesian aku ada anak2 ermmmmm yo la tp xla mengharap naik banyak2
cz tau kampeni ni taik idong masin
yg stressnya PA big boss ni nak cepat2 je hand over keja assistant dia dulu
cilakak...pastu gigih takot2kan aku
konon dorang pon xsanggup nak buat all task tu
eeeee giler, boss ko tu wat gitu sebab nampak ko tu x capable dah

tengok je la aku mampu wat ke tak semua ni
InsyaAllah aku boley!

Dunia makin tenat dan sakit....
takut dan takut teramat bila aku baca kisah silam kanak2 mangsa pedo kat CI nun...

atok..bapak seniri..laki seniri..pak sedara..sepupu sepapat..jiran tetangga..semuanya tidak terkecuali..
menggigil badan bila baca...

susah kan nk lupakan org yg kt sayang
sekuat mana pun kt cuba..setiap ari memujuk ati spy lupa..lupa..lupa...tp x mudah..
bila brsendiri mesti teringat..

ckp pasal gst ni kan..toksah ktala betapa merensetnya wallet kempis tapi kalau dikira2 cara kita berbelanja byk memberi impak mendalam ecewah...ayat
impak yg aku masudkan adela, kat mana dimana kita berbelanja, dan kegunaan apakah belanja tersebut, say kita beli sabun rega 15.00 kt kedai A tapi kedai B jual 13.00 kt situ je dah telan 2.00..belum masuk bab barang2 lain untuk stok basah dan kering dan bagaimana cara kita msak juga ifek dalam belanjawan kita.

ni masuk bab kesihatan, katala anak2 aku ramai dan besar tu cukup sihat maka kos ubat sakit segala jugak kurang..cumatinggal kena bagi makan cukup ajela jadi diorg cergas otak dan cergas tubuh badan, makanya genetik yang baik jugak menyumbang faktor2 kesihatan dan otak yg cergas..tapi harus konsider genetik malas org tu pun ada kesan jugak.malas tak tau nk ckpla..sedih..haritu anak kena cikenpok dua hari je dah ok..tu psal ikut genetik aku yg cuma 2 hari jugak kena cikenpok walopun cuma berubat air kelapa kt ulu banat dulu2 itu jam..otak tk cerdas pun jadi maslaah jugak, takde kos aku nk antar gi tusen bagai..semua diorg gitu, hadapje la skola biasa no tusen no nothing..syukur jugak, aku tetap datang tiap tahun amik hadiah kecermerlangan anak2..nak mengajar diorg? ooo tidak..aku tak reti mengajar2 ni..aku bagi prasarana dan ruang yg ckup bgi anak2 aku belajar dan pikir sendiri..ckupla segala keperitan dan kepayahan aku berikan takde aku nak ajar lagi..tpi adela kadang diorg tanya soklan..jawapan aku bukan jenis A to A..tapi lebih komprehesif dgn penjelasan dan asbab2 tertentu..so dirog harus pikir sendiri jawapan bgi persoalan yg lain berdasarkan penerangan yg tereperinci aku dah bgi..tu pasal diorg malas nak tanya aku mcm2..mcm porfessor aku explain..hahaha

oleh pasal aku banyak berperang degan imosi aku lately..byk kaedah aku gunakan utk melawan ketidakseimbagangan fikiran yg celaru..salah satunya aku pergi spa..berurut ngan macik indo..makan2 ngan anak sana sini, cuma aku jenis kurang la tunjuk kt sapa2 aku jenis orang makan kt luar jugak tu pon pasal aku dah jemu makan masakan yg aku msak sendiri..ada duit sikit haritu aku terjah kedai minang..makaii mahal nak mampuss..makan takat lauk cipuit2 pastu aku buh daging dendgeng gitu2 je dah 25 lebih..baru bawak 2 org kecik tu..2 ke tiga eh..lupalak aku..maklumla, anak bederet kadang aku angkut sikit2 nak save bajet..makan kat simpang 4 tu lepas aku pikap anak2 lepakla ngan diorg pekena sop ekor ngan nasik..pastu aku tapow la kt yg kat umah, gitu2 je dah kat paplo inget..aku rasa makan sempoi2 kt kedai makan biasa ni lagi tak berbaloi..alang2 aku bawak makan kt pizahut..macam biasa aku mesti oder tropikal salad my feveret..lain2 aku oder la set, haritu punya set sampai aku kompius..makan 5 org la + si kecik, set 2 pizza dalam tu mcm2 lagi side dishes..aku pulak tmbahla add on yg 50% less..tu dia penuh meja bak hang..ngan pasta dia..ngan nasik dia..ngan spageti dia..piza regular 2 bijik..sop roti lagi..tak mampu nk habis..bole bawak blik esok lagi makan buat bekfest. tau rega dia berapa je baru 78inget. pah aku ckp kat anak..tokey pizahut ni baik betul la..diorg tau kita payah nk spend lebih2..tapi diorg dalam diam2 bagi rega extra dalam set and less more to dalam oder diorg..so kita tk perasan actually dpt more extra.

aku belanja2 lagi..singgahla kt farmasi bawha ni..tu dia aku beli kino colagen..sekali telan je smlm aku rasa kulit aku terus berubah..serious..macam budak kedai tu kata..akak jenis kurang amik ubat2 ni kalau makan terus nampk hasil dia..pastu aku snap la picture kt how old.net tu nak tau dia kata umo aku 19 tahun..hahaha..gilo ke apo? tapi seriusly aku first time try amik benda tu..aku ckp kt budak tu kalau cantik pun bukan bole jadi ratu cantik menang hadiah ke apa..ala kak..akak jugak yg rasa muda bukan kita..eleh pandai la dia mengampu..so aku sambar la sekotak utuk sebulan kat 150 melayang..tu blum aku add on vitamin c bagai nak bgi anak2 aku yg muka tk berseri je aku nampak..moga dah makan vit c tu nanti cerah la skit muka tu..maklumla diorg tu dah remaja2 dah pandai nak rasa cantik gebu cam mak dia..hehehe..tapi anak2 aku tu mcm aku jugak, lambat nau nak sedar, umo 17-18 otak mcm 12 tahun.masih beccekau rebut remote tengok citer katun nga adik2 dia...

itu je sekitar kehidupan yg tak seberapa..aku masih rasa blank and blur ngan halatuju hidup aku..so dull and plain. rasa seperti kehilangan sesuatu..aku tau..tapi apa kan daya..kehilangan itu lumrah hidup. ahhhh tah apa yg aku merapu panjang2 ni oiiii..

semalam bel masak lauk ikan goreng, sotong goreng tepung and sayur bendi. dan ada left over telur ikan sambal cili padi. wahhhhh....selalu abang yg sebut nak lagi bila nasi habis tapi kali ni adik cakap...nak lagi nasi mommy. takde ikan pun takpe...nak sotong tepung je. aku ketawa sambil cakap ikan ada lagi dik.

abangnya snap gambar makanan b4 bel suap derang n send kat daddy...
yerrrr anak2 ai dah pandai message2 dgn daddy hahahahaha
yg kecit tu siap send icon2 bagai...segala icon love, broken love, rabbit, monkey dia send kat daddy dia...hahahaa

oleh kerana semlm lupa nk turunkan ikan bawal tu...maka ingat masak telur masak kicap je lah pastu kobis goreng n sambal ikan bilis. simple je lah lauk ari bekerja ni. (padahal weekend pun kadang simple jugak sbb mak pak pi merendek nek motor) esok lah masak bawal sweet sour n goreng king king eehhhh kangkung kesukaan anak dara tu.

err....nak citer pasal makan je eh?
betapa xde life nyer aku kan? duk citer pasai lauk...
org citer kita pun nak citer jugak

sebenaq nye kan...
bel tgh daki gunung...
gunung tu sgt tinggi...kat atas gunung tu ada magic...
tapi dalam perjalanan bel sgt mencabar...dh few time bel tergolek jatuh
duduk berhenti kejap...kadang2 nangis sbb sakit jatuh
tapi yg bestnya...permandangan sepanjang jalan ni byk yg cantik2
semalam bel jatuh lagi...berdarah lutut...nangis jugak sbb sakit sgt2
tapi pagi tadi dah bersihkan lutut n letak ubat then bandage...
sambung semula pendakian....i need that magic on top!!!

apa yg aku merapu nih?

naper bukak porum tetiba nnt ader iklan? nyampah btui....

setiap kali wall kat desktop ni tukar gambar aku akan teruja, when? when? indah sungguh alam ini

Edited by cmf_blingblings at 14-5-2015 03:40 PM

aku bukan doctor atau seorg yg arif ttg psychology taoi aku rasa gambar-gambar landscape adalah satu cara utk merawat masalah hati atau jiwa disamping membela binatang peliharaan.

ai bela hamster kaka...(anak punya tp mommy yg jaga)
dah beranak pinak
time beranak je ai org paling kelam kabut sekali
ye lah...nak kena bersihkan cage kosong tuk letak bapak dia
pastu letak mommy baru dgn babies kat terlindung n x boleh di jenguk2 nnt stress kan
seronok tgk babies kecit2 tergolek2 baru nk tumbuh bulu...
hari2 pun iols juga yg cek air n makanan dia...if kurang iols akan bg arahan kat tuan hamster masing2
skang ni jantan dah mati sumenya...dah tinggal geng2 betina je
tu pun anak2 je tinggal...mak yg memula beli dulu dah mati sbb tua

sakit nye hati ni.... kaki pon sakit, perot pon senak ..

eiiii ... geram je aku memandangkan budak2 tu ... kalau ikut hati nak je aku sound, tp kang sentap pulak ...

Nak berjalan tau, bila jadi apa2 kita gak dipanggilnye .. time senang bukan main eksen .. call pon x nak pick up ... bila susah, pandai pulak call aku ... Aku pon bodoh, selalu kene tipu ... pakkal la adik sendiri .. haihhhhh