CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

THREAD LUAHAN (V-7) - |STRICT REMINDER| No QUOTE/REPLY (PLS REFER 1179# PG 48)

Close [Copy link]
sedihnya xde org rindu kt aku kt sini......

Masa beranak anak last tu...umo aku dh 35thn. Rasa tua nya aku msa tu...la ni lagi laa tua bangka.
Msa tau aku preg, mmg down sgt2...entah nape ada prasaan gitu..smpaikn aku pegi jumpa doc luah prasaan rasa mcm takmo branak. Tiap kali aku gi cheking perot pn slalu sorang2 je...time branak pn laki xmo msuk labour room. Sian aku...

Kenapa kita ditakdirkan bertemu? Seriusky kalau ulang balik masa..aku mmg tak nak jumpa kau. Kau yg timbulkan perasaan syg ni, kau main2kan aku. Aku ingat aku ok tapi upanya tak. Ni la hasilnya bila stalk.

Dia tetiba block aku kt ig.. Sampai terpikir benci sgt kau pada aku ye? I thot we could stay fren. Tertanya2 aku, sape yg buat salah ni sbnrnya.

Kau buat aku mcm ni, somehow someday somewhere kau akan rasa balik. its karma

Move on

Be classy

Kau sekadar nighmare

Aku benci tgk henpon aku. Too much memories. Baju2 yg kluar dating semua aku tak nak tgk lagi. Aku mmg plan nk tukar fon. Henpon aku skrg penghuni tetap drawer ofis.

Kalau aku carik arab, baikla arab yg kaya

Aku ni suka gila makan kacang kuda rebus..tapi tiap kali aku cuba buat., rasanya tak sesedap yg org jual..kenapa eh..
Tadi kat hospital yg aku pergi..ada jual kacang kuda rebus...sedappp sgttttt..rasa lemak manis masin dia perfect..menyesal beli semangkuk
Lum sempat sampai umah dah abis aku melantak dlm keta ..
Mcm nak pergi beli lagi la esok..tau dek mak aku., mesti dia membebel
Gi jejauh semata2 nak beli kacang kuda rebus

Follow Us
Mengantuk giler ...

Semalam balik umah, anak aku da start tido dlm kete (+/- dalam 7.30pm) ... sampai umah aku terus angkat letak dalam bilik .. bukak ekon, bukan main sedap dia tido sejuk2 tu ... petang x nap pon maka ku kata, leka main...

Aku pon dapat la berkemas dapo, solat n mengaji dgn aman .. hehehhe ... elok lepas dinner ngan papa dia, tup2 kol 9 lebih, celik segar bugar mata dak kecik tu .. yelah, fully recharged katanya ...

Hah, sudah ... kita ni dah tersengguk2 mengantuk2 ... jam dah pukul 12am, xde tanda2 nak tidor pon dak ni .. aihhhhh ... susu dah 2 botol minum, ngempeng da 2-3x ... leh lak bangun main beskal .. adoiyaiiiiii ...

Kol 1.00am, aku pon apa lagi ... membebel2 la dgn papa dia .. aku dah x tahan mengantuk hhahaha ... awak main la dgn budak ni ye ... (papa dia keje petang, aku keje pagi...aku la kene tido dulu kan...)

Sekali kol 1.30am, aku tengok dua2 tu tegak melayan miniscule ... ishhh geram betul ... aku pon angkat je dak kecik tu... dah2 .. jom tido, x leh jadi ni .. kang biasa tido lambat nanti ... merengek2 la dia ...

Aku bawak baring, tutup semua lampu & pintu bilik, biar gelap gelita ... hah, tido pon .. jenuh jugak laaa ...

Adoii, aku yang sangap hari ni .. mata x leh nak bukak dah niiii ... ngantokkkkkk

hei...JCP 4565!
aku tau ko dah lambat...aku pun lambat okeh!
tapi aku pandai beratur nak keluar simpang
kau apehal nak potong kiri x reti berator xde adap atas jalanraya?
aku tak nampak ok kete dtg dr belah kiri tu mangkuk!!!
ko buang je kopiah yg ko pakai tu...perangai ko tu menghina pakaian ko tau!
pastu ko nak hangin2 dgn aku kat highway sbb aku overtake ko kat lane kanan???
aku peduli hapa...itu mmg lane aku sbb aku nk masuk smart tag lane...
ko nak beratur amik tiket kan? pegi lane kiri tu!!!! tadi sebokkkkk sgt potong kiri
bikin hangin je aku pagi2 nan molia ni

ok2...tekan button mood baik...tettttt
arini ada BOD meeting so ramai le yg turun sini
yg aku nak gelak is dia bleh ingat aku bujang dan dia lg tua dari aku....haiyohhhhh
ai dah dekat pat ploh dah weiiiii
tapi xpe...maseeeyyyy sbb bikin ai senyum arini

aku pun x paham..nape mesti block blcck ni..
semua ws,wc,insta dia blok..fb tu mmg dh lama dia unfriend..sedih ah...x mampu aku hadam.benci sgt ke..
semlm aku mesej dia kt fb bgtau yg aku x suka nk brmusuh atau benci mmbenci.apa lg thn dpn aku turun sesi pagi.cmne aku nk keje kalau org benci aku..dia kata dia x benci pun.dh lama dia buang perasaan tu..pastu aku x bls...haihhh..sedih weh

tengah drive tadi aku terpikir
ermmm macam nak idop sendiri ditemani anak2 je sampai mati
bukan sebab menunggu si dia tapi entah laa
xtau nak explain cemana...tp begitulah kata hatiku

Ada beli hadiah hari guru semalam..ingat nyer hari ni..beli 3 hadiah untuk guru pompuan, satu guru lelaki....ingat cikgu kafa budak budak pompuan..laki rupanya..2 org ustaz...habeslah hadiah tu sumer pink..ada cermin plak tu..hadiah letak pin tudung ke dengan cermin skali.....
Ya Allah..lindungilah anak anak aku dari kemarahan ustaz..sebenarnya aku ikhlas....kesian budak budak ni...

dahlah si abang penah kena pnggil dengan mr bean oleh ustaz dia...ustaz tu pon ala ala lembut...minggu lepas dia debuk leher anak aku sbb bersiap kolar tak lipat...tegur tegur dahlah...atau jerit suh betulkan...tekejut anak aku, nanges....
aku tak suka betul kalau anak aku balik citer nanges..nak pukul sbb malas, kacau kawan ok...tapi sbb kolar tak lipat boleh je tegur..masa tu nak siap ke sek kebangsaan ..transit di kafa ..geram jugak dgn ustaz yang satu ni.....masa darjah satu takde pulak cam tu...

hari tu nangis sbb kawan ejek dia mr bean..rupa nya ustaz yang tegur dulu, kawan kwan ikut...

ahh tak suka....ada rezeki lebih aku nak hantar sekolah ABIM ke..malaslah kafa umah teres ni...macam asal masuk je ustaz dia...

Ya Allah ..aku nak yang terbaik untuk anak anakku..kurangkanlah nakal derang....mudahkanlah pembelajaran derang..

Rindu dengan emak..mak sakit...demam je...panjangkanlah umur mak ku..dengan sapa lagi aku nak ngadu kalau mak takder...cemaner kalau aku gaduh lagi ngan suami aku ni...aku makin tak ske dia.....nak tengok pon malas....emak ooh emak....

Mode sentap dengan laki.

Dia yang salah cakap, or aku yang terlebih sensitip?

Ahh gasak.

Arini aku nak balik malam. Agak2 orang dh tido baru aku sampai. Takut tak takut, suku kira.

Esok pun jangan harap aku nak ikut dia pi kenduri. Kalu orang tanya, pandai2la kau nak idup.

semalam aku pun nyaris tk tereksiden ngan 4wd pickup tu...aku gohead dia masih nak masuk tengah..aku ni dari lampu ijau dia kat depan parking tepi jalan terus menonong masuk tengah..aku plak yg kena bagi laluan..tapi idakler aku bagi dia lepas aku buat jelingan maut smbil mengetap bibir..heheh..bro dlm pikap tu mau tkujat melihat kegarangan muka aku..terus angkat tangan tanda maaf dipinta gitu...grrr..suka hati dia je nak makan jalan..ko igt ko besar aku takut

satni bos kt sebelah..aku buat2 busy, tapi aku tanya, bos ada keje yg lagi mencabar tk dari keje ni? bosanla buat keje mcmni..tkde thrill, hehehe, i tengah organise keje bykni, sikit hari lagi ko jagala, semua masa rehat kau selama ni kena bayar balik..eh!!aku pulak kena bayar balik, igt aku nak keje rilek ..dh takde keje aku buatla takde keje..apsal pulak kena ganti balik..karang overloaded tk terbuat sapa yg susah? aku jugak..sengih je dia bila aku jawab blik camtu. .in inglis broken la conversation aku kat dia..janji dia fhm

pasal anak2 ni kan..kalau jadi kat aku, ustad tu mau kena sound ngan aku..sebab apa dia berani buat gitu kat anak kita..kena ada sempadan/limitation tindakan org lain terhadap anak2 kita..jgn bagi ruang sikit pun, dalam hidup kita ni, manusia keliling sentiasa mencari ruang dan peluang nk amik kesempatan..tak kirala cara dia..sebelum apa2 terjadi pastikan borderline tersebut tidak melebihi limit yg dibenarkan. mcm pernah aku buat dulu..kawan sekolah anak..jiran aku jugak..selama ni aku no hal kat diorg sebab aku anggap jiran adalah sebagai keluarga dan anak2 dia mcm anak2 aku jugak..tapi masa berlalu mengajar kita mengenali mereka dgn lebih dalam..kawan anak aku tu simply call dgn bahasa takde..aku bab etika ni paling penting..etika makan etika bercakap dgn org tua..etika pergaulan..penting tu..kalau anak diajar semata salam tangan org tiap kali jumpa mcm hari raya..tapi bahasa takde..akar umbi budak tu kena ajar tkde gunanya, tu pasal budak2 mulut mcm buntot ayam perangai mcm takde sivik, so aku dah tengok camtu..aku terus msj mak budak tu aka jiran/kawan aku jugak..sila jgn bagi anak awak tu kawan ngan anak syaa...saya tak mau dia ganggu anak saya. dia tau sendiri la..dia igt diorg suka2 nak kuasa kt orang mintak tolong itu ini ngan aku..no way man..kau rasa kau bagus pegi cari kawan kau lain..aku taknak campo. full stop. same goes to anyone..aku letak limitation dlm setiap tindakan. aku baik..apa ko nak aku bagi..ckup masa aku takan bagi can lagi..ko matila kering kat situ.

mcm bagus je sembang kan..tapi itu cara aku. nak hidup ni kena balance..inside out kena clear. hidup bukan utk memuaskan hati org lain..paling penting ujung2 kita sendiri kena justify apa yg terbaik demi diri dan yg tersayang.

Edited by NazilaSK at 15-5-2015 03:25 PM

Aku kalau hari Jumaat suka tengok TV3. Jam 1.30pm kan tayang filem 80an kan. Suka tengok filem lama2 dan pesen2 baju lama. Tapi yang tak menahan filem 80an ni skrip dia....gila straight forward. Berair mata aku ketawa.

Tapi cantiknya pesen2 baju Suhaina Yahya dalam filem Cikgu Sayang ni...
p/s : dah tak mampu weh aku hadap iklan mountain dew neon ni. Jap2 muncul. Jap2 muncul. Cariii...do something! Annoyingnya laa...

semalam & arini puasa..aduh tinggal lagi 2 hari..ku rase cam 20 hari..azab nau..
pukul 4 aku bangun da..pagi tadi goreng sotong kunyit..nasibla kalo ade tersengak bau cili..
petang ni g pasar jela..tak kuasa nak masak..penat..
puasa sorg ni senang..lauk taruk atas nasi je..tak senonoh kan haha nak cepat..

kalo da tiap2 minggu g pasar lauk same je..sampai tak taw nak makan ape..sedap pon takla sangat mahal je lebih..teringin nak makan kebab kambing sekali da lalu teros pening bau kuat sangat..tak tawla bau kambing ke bau ape hihih..teringin nakk makan durian..aih sabo2..nak tawaf pasar ni macam tak daya je..kang laki yg beli sume tak kena kihkih..

abis da citer hati perempuan..mula2 dulu tak follow da tengah2 baru rase bez..aku tak bajet pon yuhanis tu pregnant lg..mungkin darah tu kuar sebab luka operation tak baik lagi..betol tekaan lakiku..minggu depan citer lain..aku memang jarang follow..sibuk nak masak..kan bez kalo ade maid..ni pas makan lipat kain..main ngan anak..kesian dia kadang2 mak pak da penat..nak tak nak je layan..aku da cakap ngan laki aku umo 35 nak pencen..tp tula tengok kewangan gak hihi..bajet nak anak 2org je..cukopla tu kan..

Rasa nak je ikut skali...tp apakan daya...hanya mampu menahan rasa...
Weken yg membosankan lagi....

nak move on bukan senang

mmg kenangan tu ada.. nak lupa pun susah.

Admit semua tu mmg saat2 indah Allah bagi kita rasa. Tak salah nak hargai dan nak kenang sekali sekala but dont get too carried away. Ni peringatan utk diri sendiri. Insyallah kita akan terbiasa dgn ketidakhadiran dia nanti.

Mmg pedih babe tapi kena kuat. But it part n parcel in our life. Setiap solat aku mintak Allah bantu lupakan dia, jauhkan circle aku dgn circle dia.

Semua yang berkaitan dengan dia dan rasa perasaan itu aku kumpulkan dalam satu 'kotak'. Aku nak ikat kemas2 'kotak' tu dan letak di sudut tepi ruang dalam diri aku. Biar berhabuk terperuk dekat situ.  Aku hargai moment indah itu. Ia satu chapter dalam hidup aku. AKu akan buang terus.. or aku biarkan dlm stor hati aku, will decide later..

Aku baby step dlm moving on ni..

Gambar2 aku simpan dlm satu email, handfon aku guna yg baru, baju2 kluar dating,semua yg boleh mengingatkan aku pada dia aku asingkan. Skrg ni aku makesure aku bz, tak keseorangan dan lingering dgn family. Setiap mlm aku wish aku dpt tidur lena till morning dan tak terjaga tengah malam.

Dkt ofis ade cctv, hari ni sengaja aku search tarikh aku jumpa dia. Dpt tgk kelibat dia dlm cctv tu.. hmm salah ke aku rewind tgk cctv tu?

Puasa gak ..hihih..sahur teguk air banyak banyak...nak buka apa?...apa apa je lah..nasik lemak pon ok....

menanti anak anak balik....moga moga derang jawab peksa dgn elok hr ni...
mlm kena stay up...keje keje sebelum rehat....

Ya Allah bantulah hamba mu ini...

setahun dari sekarang..insyallah aku stalk kau lagi