CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

THREAD LUAHAN (V-7) - |STRICT REMINDER| No QUOTE/REPLY (PLS REFER 1179# PG 48)

Close [Copy link]
Baru lepas tengok ceramah Dr Asri kat youtube. Title Di mana Dia dalam jiwa ini.
Ya Rahman...luluhnya lah rasa hati....
Suka sangat style Dr Asri berceramah. Relax, to the point, tiap kata ada ilmu, tak melarat2, tak menerakakan, sangat 'dalam', sangat 'sejuk', sangat memujuk.
Tiap kali dengar ceramah dia, hati rasa macam di tarik-tarik.
Selain Dr. Asri, aku suka Prof Muhaya dan Dr. Harlina Halizah.

Ni tiga orang, tengok muka & baca tulisan pun dah boleh buat orang tenang. Belum lagi dengar & amalkan apa saranan mereka.

Kita perlu lebih pendakwah yang profesional, yang stabil emosinya, diyakini akar ilmunya, terlihat dan boleh terasa tenangnya, dan mampu 'meluluhkan' jiwa macam Dr. Asri, Prof Muhaya & Dr. Harlina.

Tak ramai yang berdakwah mampu meluluhkan dan membawa orang untuk berfikir. Yang tiga ni, kat mata aku,  rare species dalam dunia dakwah.

Semoga Allah bagi ketiganya kesihatan yang baik untuk terus mensyurgakan manusia di dunia.

i feel u HH....its sooo difficult to move on especially bila sayang tu masih ada..aku bkn x de experience cerai tp oleh krn cerai tu atas kehendak aku so aku x berduka lama..cpt je aku move on..tp yg satu ni...Allahurabbi..td trnampak dia..x sanggup pandang wajah dia...
pastu aku gatal gi stalk wc dia..nampak dia post pic dia dn kwn dia..dan dan tu aku teringat segala kenangan kt sana..kat sini..segala ttg dia..kemesraan kami dulu.dulu tgk pic dia mesti senyum..skarang terasa pedih dlm hati.skarang kami mcm musuh..terus aku naik surau solat asar brsama linangan air mata..
sungguh aku x kuat..hari2 aku mtk Allah buang rs syg ni..buang segala ingatan psl dia..sbb syg aku ikhlas..aku susah nk lupa dia..

dh brape minggu aku down..collegues aku x de sorang yg notice..anak2 murid pun..anak aku pun..sbb aku cover baik dpn dorang..tp kt sek aku mmg diam..buat keje aku je..aku x suka borak.dorang semua dh kecoh praktis koir ari guru..aku wat bodoh je.dorang kecoh2 tunjuk baju memasing sbb tema ari guru Bollywood(cm apa je),aku pandang pun x..gajah menyusur pun dh siap brhias utk red carpet isnin nanti..budak2 praktis persembahan dan kompang.meriah semlm tp sikit pun aku x trhibur..
kompang..?ye kompang.thn lps ari guru dia main kompang utk kami..dia stay smpai ptg tgk aku dn cg lain buat persembahan..thn ni??dia main kompang gak tp aku x nak join..x sanggup.sumpah x sanggup tgk dia

mamamia..selamat hari guru.....Guru banyak sumbangannya..Insya Allah..banyak pahala dah dikumpul....
Ex mamamia satu sekolah?....sekadar pertanyaan.

Ai xtahu apa sbnrnya masalah mama..thats why nk bui kata semangat apa pun tak tau..mcm bel ai tau skit2..

APa kata mama buka thread sndiri..luah prabeh dlm tu..me kompem dan yakin ramai yg akn menyumbang kata2 penguat jiwa..kat sini space is limited..kang menreply lelebih merempan plak tukang bukak thread...

Ni pun dah indirectly dah menjawab dlm kegelapan...

Tak dapat membayangkan MM mengajar dalam keadaan down. Memang kental la.
Aku yang tak down ngajar anak pun kadang hangin sampai ubun2.
Patut la Tuhan tak bagi aku jadi cekgu

TT jangan marah aku reply. Ni pestime tau. Pasni tak buat dah

Follow Us
happy teachers day MM!!!

kawan2...MM sedih sbb anak angkat yg dia sayangggg sangat decide to walk away
budak tu mangsa cerai...bapak tiri takmo jaga dia dgn alasan bapak kandung punya tanggungjawab (waddepakkk ko nak mak tp anak ko buang) so terpaksa tumpang kasih dgn abang2 n kakak2. abang plak xde perasaan. so this boy rapat dgn anak mm...and later dgn MM sendiri

MM dah buat mcm2 tolong this boy rasa mcm ada keluarga sendiri...MM dah siap jumpa mak budak tu tuk clarify byk pekara...dia ada citer dlm ni. sampai satu tahap kira mcm botyh family dah agree anggap this boy anak angkat MM...tp start that boy gaduh dgn anak MM (kalau tak salah bel) derang makin menjauh...n that boy decide nak walk away...xmo ada hubungan apa2 lagi....MM sayang sgt budak tu...sbb tu dia sedihhhh sgt

MM...bel pun byk kali baca kesedihan tu
bel tak reti nak cakap apa sbb bel x faham sgt kemelut antara korang yg buat he decide to walk away
tapi tak pe la MM...benda ni jd tentu ada sst allah nk bgtau MM...tentu ada hikmah kenapa pekara ni jadi...
jgn fikir2 sgt MM...kalau dia happy macam tu...let him be

tks yg wish selamat hari guru tu

tks bel...betul semua yg bel citer tu.meleleh airmata baca esei bel .tks jugaj krn alert..mmg x luah secara direct tp kalau org ngikuti sebelum ni akan faham..its not about my ex tp psl org yg kt syg mcm anak sendiri..tetiba sekelip mata hilang..
no..x yah la bukak thread.just nk luah sini je.
that boy pun x de bahagia mana i think wpun mulut dia kata bahagia...risik2 dr kwn dia,dia cr 'kwn' lain utk lupakan my daughter lps my daughter bg mesej benci dia gila2  which is dia anggap susah nk lupa sbb dh setahun lbh brkwn.my daughter pun mmg benci dia sungguh2..so x mampu buat apa dh;(
my fren gelak je bila i citer.dia kata" hal budak2 la..x yah la kt yg cmpur..they are all kids lagi la..too young to think about their future"..ye la..i know..tp skarang ni i citer ls my feeling.even dorang dh benci mmbenci..kenapa dgn aku pun dia jauhkan diri?ari ni ari guru..tunggu gak dia wish cm last year...tp x de..sedih sgt..dh mcm musuh.

I wonder what makes ur dotter hate him so much so sudden...sure got a thing they arguing about kannn???

Whatsapp group @#$%$#@
Kalau masuk rumah aku di situ, lama dah aku telan dan ban.
Oh anak bangsaku!  Itulah punca maksiat, punca kerosakan rumahtangga.   
Mod2 yg bertanggungjwb, bertindaklah segera.  Itu amanah kalian.  Jgnlah jd agen syaitan.

Naaaaahhhhhh....tu kaaaan?
Bila sendiri terpancing, letak kat mana semua tips, semua petua, semua saranan?
Atau semua tips, petua dan saranan tu hanya terpakai untuk orang?

Gitchuuuuu...

Okbai. Nak tau tu je sebenarnya

I am bad. OF COURSE.
But two wrong don't make a right, sayangku.

Di bahagian sini, setakat mampu jangkauan pengetahuan ini :
Dari mula sampai akhir, tak pernah dengan niat menghukum, menuduh, memfitnah, menyalahkan.
Sampai setakat ini, boleh disahkan, tiada benci.

Maaf dari hujung rambut hingga hujung kaki.
Semoga ini yang terakhir.
Assalamualaikum

p/s : Inshaa Allah, saya ingat hari mati saya

-Dan disini saja berakhirnya sebuah kisah....
-Tidakku mampu mmbenci mu.biarpun cuba ku lepaskan..
Anak aku happy je..ramai kwn2 support dia.yg aku ni haaa..kwn pun x de.
Grp wassap cg ptg meriah gila duk citer psl pegi soping bj bollywood utk smbutan hari guru esok..ada yg nk mekap sakan etc..gila teruja semua.aku??nah...dh plan esok MC..sorry;(

Jom patinnnnnnnnnn

Jom toseeyyyyyy.....

Dan spring cleaning dapo lepas tu.
Halaaahhhh...malasnyaaaa.....

betul ke kalau kt asyik ingat seseorg..asyik rindu seseorg..dia pun sama?
atau aku je perasan?

Malas nye nk kuar jalan2..duk umah pn bosan gak..haaiiiiyyaaaa...apa mau bikin ini ptg..?

bosan jugak

Tak bosan. Alhamdulillah.
Tapi letih nak mati.
Nak bibik pleaseeeee.......

keje umah tak abis2..keluar masuk ke depan ke belakang..masuk  blik sana masuk blik sini semua kena setel..duyaiiii nak bibik jugakkk

TT, TT tak marah kan kite reply dalam kegelapan?
Sejenis luahan perasaan jugak ni TT...

lariiiikkkkkkk......