CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 25039|Reply: 77

Al-Kisah : Pejabat

Edited by uncle_syib at 8-5-2015 05:11 PM

Assalamualaikum WBT....

Hi geng...uncle syib kembali belajar menaip...setelah beberape bulan tinggal,mcm kekok lak hai...hahaha...

kali ni aku nak share pasal beberape kejadian yang berlaku di opis aku sepanjang aku berkerja dengan company yang aku berkhidmat sekarang.
April 2015,kire tahun ke 7 aku berkhidmat dengan company sekarang ni sebagai IT Operator...wowww....pejam celik dah 7 tahun!!                                

***abaikan***

bangunan 12 tingkat,tapi takde la nampak horror sangat...department aku tingkat 9....yang bestnye aku kat situ,dlm bangunan tu selain dari security,hanye team aku je (3orang) yang ade shift. 3 orang untuk 3 shift...so,kalau dah 3 orang untuk 3 shift,sah2 la shift yang ke 3 tu sorang ye dak??  

so,aku dah sedia nak share ngan korang sume harini....tapi aku share lebih kurang je lah ye…yang agak rare la pade aku…nak share untuk  semua 7 tahun punye citer,7 tahun pun belum tentu siap aku menaip…
macam biase,jangan risau...belum ade sejarah lagi uncle syib buat cerita tergantung dalam mane-mane benang...so,sediakan popcorn and coke...pastikan anda bace waktu malam,dalam bilik sorang2....tutup lampu...(acah2 seram...keh3)

errrr…mintak maaf dulu awal2…jika ada kesilapan kata dan kurang jelas dengan penceritaan uncle syib..apepun harap korang enjoy la…momod,klu rase tak sesuai,buat la ape yang patut…saye terime dengan hati yang terbuka…maafkan hamba in advance,hamba akan lakukan lebih baik dimasa akan datang…InsyaALLAH…

dan kepade yang belum tau,benang2 uncle syib bkn totally uncle syib tak taip kat sini…uncle syib akan taip semua kat word dulu,dah complete,baru paste katsini…tu sebab kalau awal2 post akan jadi tunggang langgang…uncle syib akan alter blk lepas tu…bagi korang senang bace...dun wuri k…

Jom chill….

Bismillahirahmanirahim....

kisah 1

aku nak imbas balik pd tahun 2008 mase aku memule masuk dulu...selame sebulan aku dilatih dan diletakkan bersama 2 orang senior...kire,dalam sebulan tu,aku tak keje sorang2 la..mase hari pertama masuk malam, mcm2 soalan aku tanye si senior tu...ye lah,hati risau sebab bulan depannye kena hadap sorang2...dua2 senior yang train aku cakap tak pernah belaku ape2 kejadian selama diorang keje kat situ...sbb tiap2 jam security akan lalu...ye,mmg since aku start training malam,tiap jam pak guard akan lalu....tapi.....cume bulan tu je....  sebab ade 2 staff kan....curiga staff ade 'projek'....songlap barang2 opis ke kan...
memang bulan tu aku kerja malam dalam keadaan aman damai....

pejam celik,sebulan berlalu...hari pertame,still ok...cuak2 tu ade la sikit…masuk pukul 8 malam,habis shift pukul 5.30 pagi...walaupun security lalu 2 jam skali...tu pun start kul 12 malam...

Malam ke 2 ‘diorg’ start belanje...haaaaaaa…

mase tu dalam pukul 11.30...aku igt waktu sbb mase tu job aku yang ketiga tengah jalan...ntah tak igt makan ape malam tu,perut aku buat hal...adoii...

aku pun belari2 anak ke jamban...sbb jamban yang boleh tahan jauh...

tibalah aku di jamban….pintu utama masuk jamban tu,ade censor lampu…bile bukak,the whole lampu jamban tu akan on dlm mase 15 minit….ye…mmg 15 minit…aku dah kire mase bulan pertama dulu…ehehehe…

aku pun masuk...pilih bilik paling depan…incase nak lari tak la jauh sangat…so,aku pun masuk…bukak seluar segale,duduk,lepaskan nuclear pertame,pappp~ lampu padam…5 minit pun tak sampai aku kat dalam tu…
ahhh sudah…bende kat bawah dah lepas,aku terus jem la kat dalam tu…mambang blh main lampu plak…takpe,aku layan ape yg paling dihajatkan…aku anggap censor lampu tu rosak (sedapkan hati – padahal cuak gak)

perang selesai dlm beberape minit(masih dalam gelap)…dah siap basuh2,aku capai seluar,tgh sarung sebelah kaki,lampu nyala…itu jam,bulu roma aku dah start diri…dah start rase lain…tetibe aku bayangkan kalau aku bukak pintu,ade yang tunggu ajak main ba-ba-chak depan pintu,mau tak cirit terus aku kat situ??

ok,aku teruskan memakai seluar,dan membuka pintu dengan penuh tawakal…Alhamdulillah,xde yang nak ajak gurau time tu…bukak pintu utama pun,takde yang menunggu…alhamdulillah…selangkahnye aku keluar dari pintu utama tu,bulu tengkuk diri sediri dirinye…perghhh…”ape pulak ni” kate aku...dengan penuh tawakal sekali lagi aku bejalan steady menuju ke department aku…sepanjang jalan tu tegak segale bulu2…aku jalan tunduk je…sesekali mate jelling ke depan,pastu tunduk balik…takde nak toleh kiri kanan…depan pun acah2 berani je nak jeling…
bile dah rase makin tegak,aku pun mulekan larian...tibe kat department aku,ade 2 security tunggu aku utk sign sheet yang diorng bawak bagi mengesahkan sape yang keje malam…fuhh lega (sikit)…bulu2 turun balik pelan2...bile dah takde rase ape2,yg tadi tu aku anggap perasaan aku je…keh3..(sedapkan hati lagi). Terus clear sampai balik…takde yang kacau dah.

ini kisah pertama…aku anggap salam perkenalan…so,tak seram sangat...so,korang sabar ye

Kisah 2

Beberape minggu dari kejadian atas,aku kembali kerja malam.Biase aku akan mule rase sunyi,lepas pukul 12.00 sampai pukul 3 pagi..sebab tak banyak kerja sangat. Meantime,aku akan main game ke,tengok movie ke… dalam pukul 12 lebih tu,security ronda tempat aku…amek name,sign report sheet diorang macam biase...tetibe salah sorang dari guard tu sound aku…”abang buat ape kat lobby sorang2 tadi?” belum sempat aku jawap,guard lagi sorang menyampuk.. “kiteorang kalau ronda kat situ pun,tgk lebih kurang je…memang tak berani lame2 kat situ…hahaha..” mcmtu la lbh kurang statement security tu…
Dalam hati aku,ape kejadah aku nak buat kat lobi tu sorang2? Xde keje aku dari tingkat 9 nak turun bawah lepak2 saje2…isap rokok pun kat floor aku je
”bile bang?” tanye aku…”dalam pukul 11 lebih tadi...time kite orang ronda kat parking area...nampak abang keluar dari lift,terus duduk kat sofa kat lobitu” mak aiii….susunan cerite pak guard terbaik toqq…tak memasal aku turun ke lobi untuk lepak sesaje…

Aku dah mule meremang...security ni boleh ajak aku gurau bukan2…aku ngan nada yang agak tinggi2 manje pun tegur “ai bang,nak gurau time kat luar tuterang lerr…adehh….korang ronda kang,aku tinggal sorang2 kat sini…Pukul 11 tuuu…kalau aku tinggal system ni,sape nak jage? Aku nak ke jamban pun payah, apelagi nak ke lobi…”

Mula la,yang die tengok die,yang die tengok die…muke nampak cuak memasing…lantak la korang nak main mata ke ape,asal jangan nak mengubah mood aku…selesai mereka ronda area aku,aku dah mule rase sunyi…aku pun pasang lagu kat pc kuat2 macam takde agame…tapi aku rase macam tak pasang…dalam kepale dah mule terbayang citer pak guard tadi…jilake punye pak guard gurau macam israel…boleh pulak tinggalkan cerite bukan2…adehhh…

balik pagi tu,aku singgah tumpang solat… Biase kalau selesai keje dalam dekat2 pukul 6, aku akan stay dulu tunggu masuk waktu subuh dan tumpang solat kat surau sebelah pondok guard tu...jadi,aku sampai umah terus tido…so,selesai solat pagi tu,lalu kat pondok guard,sorang pak guard panggil aku...
“bang,memang abang takde ke lobi ke malam tadi?” ahh….sudah…ape lagi abang2 guard ni nak…adoii…”iye bang,kalau dalam pukul 11 memang tak dan aku nak merayap…sebab job aku tengah jalan…tak boleh tinggal…aku free dalam pukul 12 sampai pukul 3…time tu je aku bebas…pukul 3 aku dah start ade keje balik sampai pukul 5-6 pagi” tibe2 datang ketua yang incas guard malam dari arah surau…”ape bising2 ni?”
“abang IT ni yang kite cerite tadi cif…pasal lobi tu..”
“ooo…ok,pasal lobi tu…alah,biase la kat lobi tu…” kate cif security yang dahhampir 15 tahun berkhidmat dekat situ…beliau pun start la bukak kitab mulukh beliau…

***Pengalaman Cif Security***

Ni aku cerite lebih kurang lah ye…walaupun kisah ni aku terime 7 tahun lepas,but still fresh…kisah beliau,beliau pernah terrr~bermalam kat atas sofa kat lobi tu. Kisah ni mase beliau hanye security biase…belum berpangkat….Satu malam tu beliau lakukan rondaan sorang diri…rakan setugas yang sepatutnye melakukan rondaan bersama dengan beliau,dah balik awal sbb ade emergency malam tu…
Menurut cif tu, security yang bertugas pada waktu malam biasenye 6 orang…3 pagar depan,3 pagar belakang…waktu melakukan rondaan,4 orang akan tinggal di pagar (depan-belakang), hanya 2 je yang dikerahkan untuk melakukan rondaan dalam bangunan…
masing2 memang dah diberi tugas…sape buat itu,sape buat ni dalam minggu tu,semua dah ditetapkan…tiap post kat pagar memang tak boleh sorang yang jaga…so,terpaksa la beliau ronda sorang2 malam tu…bayangkan bangunan doblas tingkat nak layan sorang2…fuhhhh~

nak jadikan cerite,malam tu lepas ronda tiap tingkat,tiba la destinasi terakhir rondaan beliau…iaitu lobi….tinjau sekitar lobi yang terang ala2 lampu ayam…sebab hanye blackout lamp  je yang menyala…tengah tinjau2,beliau ternampak satu kelibat terbaring kat atas sofa kat lobi tu…setelah diamati,kelibat tersebut orang yang seuniform dengan beliau…beliau beranikan diri mendekati kelibat tu…rupenye,rakan setugas yang sepatutnye jaga pagar belakang…beliau pun tanye kawan tu kenape kat situ…katenye sakit kepale…angin kat luar bwak embun…takut demam…terus cif ni lekat kat situ…borak plus ngular…sebab dah selesai meronda kan...borak punye borak,beliau terlelap kat situ…sedar2,langit kat luar dah biru…tanda matehari dah nak naik…tengok,kawan kat depan die dah takde…mule la datang rase marah sebab kawan tu tak kejutkan…sebab cume sempat satu trip rondaan je malam tu…mautak rase nak jadi hijau…berlari beliau ke post guard pagar depan nak cari kawan tu…tengok,empat2 guard ade kat situ,dengan cif yang incas mase tu...dan yang paling best,siap ade sorang polis…ahhh,sudah…teruk betul salah die…sebab kerana tertidur semasa bertugas sampai boss report polis bagai…

beberapa langkah sebelum sampai ke post tersebut,2 rakan berlari mendapatkan die...dan tanye kemana die pergi…salah sorangnye,kawan yang borak dengan beliau kat lobi malam tu…”aku dengan kau kan borak kat lobi malam tadi…asal kau tak kejut aku?!!” tegas beliau…”aik…bile mase saye borak dengan abang kat lobi?Saye kat post je tak kemane…pukul 2 abang tak balik2 kat pos,kite try call HP abang, walky talky,semua tak dapat…Kitorang pun gilir2 la gi cari abang dari pukul 2 tadi sampai pukul 5… setiap department kami masuk,sampai la ke lobi tak jumpe…nak kate abang keluar,semua pagar dah rantai…last2 terpakse panggil cif bagitau yang abang tak dapat dikesan sejak pukul 2…kami dengan cif cari lagiskali pun masih tak jumpe,terpakse mintak bantuan polis…”
tepinga2…terkedu dengar statement kawan tu…terduduk kejap…kebingungan…jadi,dengan siape beliau berborak malam tu? Beliau tidur kat mane sampai semua orang cari beliau tak jumpe? Sampai harini belum ade jawapan…cume terdapat 3 kesan tompokan lebam antara pusat ke dada beliau…lepas kejadian tu,pihak polis nasihatkan cif tu direhatkan 3 hari...menurut abang polis yang dah terima kes2 mcmni beberape kali,berdasarkan pengalaman abang polis tu,bagi mengelakkan trauma yang boleh menjadi punca cif tu kehilangan kerja…yela,sebab trauma…kalau gua pun mau benti kerja gak…takut kene lagi…tapiiiii….sampai harini cif tu masih bertugas kat opis aku…baru lepas borak dengan aku lepas sembahyang jumaat td kat café opis...keh3…kini beliau dah berpangkat…takde dah kerja ronda2…office hour je skang…berkat kecekalan beliau kan...

itu la kisah cif yang kebetulan aku jumpe tadi dan cube gali balik kisah ni dari beliau sendiri…itu lah pengalaman paling rare pada diri beliau…

Kisah 3

Mase ni aku dah berape bulan berkhidmat…aku kerja siang time ni…public holiday…pun kerja sorang gak…kerja macam aku memang tak kenal cuti…Cuma akan diberi kelonggaran pada hari2 besar untuk umat islam khususnye…raye,raye haji,awal muharram,maulid nabi antarenye…

Ok,blk pada usul…aku masuk pagi,pukul 8.30…kejadian kali ni mule dalam pagi tu jugak…lebih kurang dalam pukul 10 lebih ke 11…aku tengah key-in data2 dalam system,kerlingan mata aku terlihat salah satu bidai tingkap dari sebelah kiri aku sekali hayunan kuat macam ade angin kuat dari luar….tapi satu bidai tu je...bidai sebelah2 tak pulak…pada mulenye aku anggap tingkap pada bidai tu terbukak…yang sebelah2nye tutup…sebab bidai tu je melayang…selang berape minit,melayang lagi sekali…actually,aku tak mengadap pun tingkap tu…cume nampak dari ekor mate aku je…kali ke 2 ni,aku biar lagi…sah angin dari luar tingkap tu…kali ke 3 aku terus rase tak sedap…aku start pasang lagu kat pc…dalam hati aku,”hamjadah betul menatang ni..siang2 pun ko nak semak gak”…elok aku tegur,tibe2 bidai tu hayun bertubi2...padahal aku tegur dalam hati je tu...bukan cakap kuat...aku mule tak senang....aku pun pergi la ke tingkap tu konon nak tutup kalau terbukak….sekali,tingkap tu memang tutup!!! Takde satu tingkap pun yang terbukak!! Perghhh…main gile! ’die’ dah mule main gile!! pammm! Satu pintu kat bilik belakang terhempas…hadoiii… boleh pulak die ajak main siang2 bute…keje aku melambak lagi ni…nak taknak,aku kene beranikan diri gak…kalau tak,mau tak siap keje aku…aku bukak semua tingkap,semua bidai aku tarik (bukak)…terang gile opis aku…cahaya matahari sume masuk…aku dah tak kesah pasal aircond rase ke tak…janji keje aku siap...balik kat pc,tukar lagu…satu album SOAD aku bedal…bagi ‘die’ syok layan…
takat tu je la gangguan pada haritu…sampai la budak petang masuk…die tanye kenape aku bukak semua tingkap? aku cakap tadi aircond mati...abang2 maintenance datang service aircond…tu sebab aku bukak…keh3…
kalau aku cerite ape sebab sebetulnye,mampus die taknak keje...aku jugak yang kene sambung…memang tak ar...

Rate

1

Edited by uncle_syib at 8-5-2015 04:53 PM

Kisah 4

Mase ni tak ingat dah bape lame aku keje…dah makan tahun gak la…malamtu aku tak pasti pukul berape,yang pastinye,dah lepas pukul 12 lah...sebab aku agak free time tu…tengah prepare data untuk aku masukkan dalam system pukul 3 nanti…tengah syok2 menaip,tibe2 aku dengar halus je suare radio…aku mute MediaPlayer kat pc aku sebab nak pastikan dari mane datang bunyik radio tu…aku bangun, pusing tiap meja dalam department aku…sampai la kat area meja yang tak jauh dari belakang workstation aku,makin kuat,mungkin sebab dah dekat…bile dah dekat dengan bunyi tu,nampak lah satu laci paling atas colleague aku terbukak...objek memule aku Nampak kat laci tu,mp3…sah volume paling maximum…sampai suare dari earphone mp3 tu pun blh sampai kat tempat aku…kalau letak kat telinge mau bersepai gegendang tu…
aku amek mp3 tu,belek2 cari button off…kesian gak…takut battery die abis…mungkin budak tu lupe nak off sebelum die balik semalam…aku off,letak blk,tutup blk laci tu,aku balik tampat aku…sambung balik keje aku sampai lah shift habis,tenang je…pasal mp3 tadi tu pun aku dah lupe dah...
Tiba jam 5 lebih,keje aku semua dah siap...dah check balik semua sistem,cun...semua sistem ok...aku pun shutdown pc,nak keluar dari department,aku tengah matikan semua switch lampu untuk keluar,mp3 tadi bebunyi lagi dan aku terpandang,laci colleague aku yang aku dah tutup tadi,terkeluar balik  
mak aiii…tu jam aku tak tau la nak kate ape...sambung balik tutup semua lampu,tutup glassdoor,aku turun lift sampai lobi,terus menuju ke kereta…bulu roma aku tercacak sejak tutup lampu tadi,sampai keluar pagar opis…boleh tahan gak gurau camtu…fuhhh..

So, ini la beberape kisah yang dapat aku share setakat ni…ikutkan banyak lagi pengalaman rare aku kat opis tu…pasal bangla, kat surau, tokong cina, clone,pantry,dan macam2 lah…aku kene ingat balik kejadian tu semua betul2 supaye aku dapat cerite dengan baik kat sini….
InsyaALLAH,kalau umur aku panjang,aku akan sambung balik dengan siri lain…doakan lah kesihatan aku ye…heeeeee….

Ok,aku nak sambung kerja…jap lagi ade meeting…keje pun banyak lagi ni….kite jumpa di al-kisah : pejabat(Siri II) yang akan datang….InsyaALLAH…
sekian…

Salam Sahabat

Iklan

Pade yang terlepas,jom layan thread aku yang lepas2

1-      Kisah Aku & Amy
http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=714510

2-     Kawan aku Bunian??
http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=715270

3-    Kisah pembantu rumah
http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=717079

4-    Kisah di jalan Felda
http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=731204

5-    Kucing punye pasal
http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=733066

6-    Badi Abang Aku
http://mforum.cari.com.my/forum. ... &page=1#pid55655306

7-   Rumah sewa
http://mforum.cari.com.my/forum. ... 296&fromuid=1917570

Rate

1

seramnya cite uncle..

kisah 2 tu.. karin tu.

karin??

eee....hat mp3 tuh....buleh plok die bukak balik.....

Follow Us

hmm.. mcm mana nak citer, ek.

ni member ustaz aku kata, karin tu macam.. 'kembar' kita..

yg org nampak tu ialah si karin kembar kita tu.

ntah.. susah nak eksplen.

sgbuloh replied at 8-5-2015 05:29 PM
hmm.. mcm mana nak citer, ek.

ni member ustaz aku kata, karin tu macam.. 'kembar' kita..

Oooo...qarin....tau2...yep...semua org dilahirkan dengan qarin....

aku pun masuk...pilih bilik paling depan…incase nak lari tak la jauh sangat…so,aku pun masuk…bukak seluar segale,duduk,lepaskan nuclear pertame,pappp~ lampu padam…5 minit pun tak sampai aku kat dalam tu…

ingatkan papppp tu soundtrack nuclear dilepaskan.. rupanya bunyi lampu terpadam yeee

prettyuglybabe replied at 8-5-2015 05:34 PM
ingatkan papppp tu soundtrack nuclear dilepaskan.. rupanya bunyi lampu terpadam yeee

suspen mesti kene ade....

SOAD tu lgu mende?

mak aii.. seram gile baca..

edoraixora replied at 8-5-2015 10:30 PM
SOAD tu lgu mende?

system of a down. lagu setan menjerit.  kikiki.

Mencabar juga kerja pak guard ni kan?

malukokram replied at 8-5-2015 11:13 PM
system of a down. lagu setan menjerit.  kikiki.

Ooo...x penah tau lagu tu
Jap gi nk gi cari la lgu tu
Nk dengar

pergh...lama tak dengar lagu SOAD. zaman2 awal remaja duk layan jugak lagu tu

boleh tahan seram jugak cite uncle. keje sorang2 pulak tu. kira hati kering jugaklah ni sampai boleh tahan 7 tahun dah

edoraixora replied at 8-5-2015 11:45 PM
Ooo...x penah tau lagu tu
Jap gi nk gi cari la lgu tu
Nk dengar

hahhaha...Fyi --->System Of A Down <--- name kumpulan..bukan tajuk lagu....
sy rekemen,awak cari lagu 'chop suey' dulu..tgk vidclip kat youtube dulu...kalau chop suey blh layan,kire awak blh terime la SOAD...heeeeee~
(ape aku mengarut ni?)  

imransulaiman replied at 8-5-2015 11:45 PM
Mencabar juga kerja pak guard ni kan?

kann....sy yg cume 1 floor je dah macam2...lagikan cif tu layan 1 bangunan sorang2...

uncle_syib replied at 9-5-2015 09:32 AM
hahhaha...Fyi --->System Of A Down

Mmg x penah tau ade grup ni
mklum le bdak skema..haha
Dh dgr lgu yg wake up2 tu mlm tdi
Ade la part yg bleh layan
Mcam nk buat ringtone plak rase
Ni set2 mcam underground tu ke

edited ~ ropenye lagu chop suay la yg aku dgr wake up2 tu Last edited by edoraixora on 11-5-2015 04:45 PM

system of a down - roulette best layan.....(menyebok jek..haha)