CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 5063|Reply: 19

masalah adik ipar lelaki dan adik perempuan tinggal sebumbung..

Post time 16-5-2015 10:07 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
assalamualaikum..hai kawan2..aku dalam delima sekarang ni..sepertimana post aku yang sebelum ni..aku ade masalah ipar aku dok sekali..skali lagi aku diduga..adik perempuan aku plak ditempatkan di kwsn sme dengan aku..jadinya memang kompem2 akan duduk ngn aku..aku bersyukur sgt2..ade gak kawan aku dalam umah ni..

Aku mmg x de masalah dengan adik aku..sebab aku kenal adik aku ni..masalah aku sekarangni..ipar aku kan tengah studi..dok gak ngan aku walaupon die dok asrama..andai kate la dah abih study..n die nak dok sekali lagi ngan family aku ni ape pendapat korang..kalu aku 100% memamg x nak dah..patut x aku bagitau suami aku yang aku x nak dah adik die dok sekali...

bgtaw jela.terus terang.sure dia phm.

hahahaha.nasihat dri budk menth.lol.

Kirenye x kejam la kan klu aku ckp trs terang..aku cme tkt kan guriskan perasan die jek..

karang nanti your husband kata kalau your sis can stay with us kenapa adik i tak leh. i pun kena adik i jugak. ha cam mana tu?

Tu la y bermain difikiran aku ni..klu bukan sbb adik aku pun..aku mmg x nk dh die stay sekali..sejak suami aku ni dh stat suruh aku jg aurat..mmg penat..yela..klu die ade mmg dr pg smpi petang aku kne pakai tdg..penat sgt..mmg x selese..aku x nk la jdkan adik aku sbg alasan..nnt x adil plak..

Alhamdulillah..semlm ade bincang ngn suami pasal adik ipar tu..aku ckp slow2 la..tkt kene marah..tp x byk la dpt bincang sgt sbb trs dia bg kate putus..

y buat aku rase lege wat mse ni..semlm aku tye suami aku..mcm ni ..klu A (adik aku)dok ngn kite, lps blaja nnt xkan la B(adik ipar) pon dok sekali ngn kite..pastu suami aku ckp pas abih blaja nnt die kte die ejas adik die keje kt tempat lain @ kt luar..Alhamdulillah..lege rse..aku dah mcm2 standby dlm otak nk pkir alasan..

Follow Us
Macamnie la...swoh la adek KO ngan adik ipar ko tu cari umah sewa@bilik sewa...aman idop korang 1 family...ini bukan kejam ea...demi kebahagiaan umah tangga korang gak...selesa ke dok ngan strangers utk sekian lama...walhal adik badik sendirik...tapi ko kene pikir diri sendiri gak...keluarga ko...suruh mereka berdikari...bayar umah sewa, bil, api, air, sendirik....sampai bila nak numpang umah ko...

Inilah comment selfish dari aku....terima kasih....

Aku cakap camni sebab aku adek...camni arrr y aku wat kat diri aku dolu...cz abang n akak aku da kawen...xkose plak aku nak numpang umah die kang nak kene jage anak die lah, kemas umah die lah, basuh kain die lah, itulah inilah...ehhhhh clause aku...baek aku duk bujang...aman, selesa,..urus diri sendirik jer

kalo ko taknak adik ipar dok umah..maka jgn kugak la ajak adik ko stay umah itu..
fair n square...bleh?

sis...klu adik sis duk dgn sis sekali camner na plak batas aurat dia dgn abg ipar..
dia pakai tudung selalu ka kat rumah..
jika tidak tak rasa ader share ka?

jika dia menutup aurat sepanjang masa selesa ka suami sis kat rumah..
bagi jah sebagai isteri rsa kesian kat suami..nk lepas laku kat rumah pun payah sbb ipar ada sekali..

trime kasih di atas pandangan semua..mgkn betul ape y korang pk kan..keselesaan suami plak..xpe la..nnt sy bincang ngn suami semule..mmg betul blie ade seseorg dlm umah kite,mmg xde rse selese..

mcmmne sy rse ble adik die dlm umah mcm tu la gak suami sy rse..betul x..seblm ni dah penah dah ckp kt suami y lepas ni x nk dah sape2 dok sekali ngn kiteorg..walaupon adik sy @ adik die..ini sejak adik die dok sekali la sy wat keptsn mcm tu..sbb nye sy x thn..pasal aurat sy blh tolak ansur lg walaupun tak selese..tp bab kemalasan melampau lampau sy x tahn..pinggan sekeping pon mls nk basuh..cawan sebijik pon x basuh tu y die gune sendri tau..sedangkan dlm singki mmg sy dh bersihkan semua..

ckp pasal bilik plak..Ya Allah..x sanggup.die blk ujung mggu @ semlman jek..msk2 jek bilik die bau hapak..kain baju bersepah..tmpt tido bersepah..baju kotor plak main campak jek dlm blk mesin basuh..sy plak y tukang kutip..itu sebab sy dh x nk die dok sekali ngn sy sekeluarge pas ni..soal membantu tiada dlm kamus idup die..

pasal adik sy plak..suami sy sendri y ckp jgn sesekali nk sewa rumah lain..dok jek ngn kiteorg..itu kehendak suami sy sendri..berbeze ngn adik die sbb die lelaki..suami sy mmg nk suh die berdikari..sbb tu die ajak dok ngn kiteorg supaye blaja kuar dr kg..pastu dh boleh keje tetap nnt die sendri akan suh adik die keje kt luar..

semlm pon sy ade wat pilihan kt suami..klu nk diorg tinggal sekali..kne salah seorg jek..sy x lrt nk jge semue..sbb mkn minum semue atas kepale sy..mcm adik sy..sy x seblh kan die..tp mmg rajin menolong..kain baju die..die urus sendri..siap wat keje umah..dah siap semua die lepak dlm blik..x kuar2 dah..bg sy dah tiada mslh ketidak selesaan suami kt situ..bab duit belanje mmg adik sy ade bg..x byk tp ade jugak..kt situ die ade timbang rase..lbh kurang mcm ni la kau tolong aku..aku tolong kau..mcm tu la ibaratnye..

berbanding pula ngn adik suami..die penah keje sementre smbg belaja tetapi langsung x hulur singgit due malah minta lg dengan suami..sy x mintak die wat keje umah..cme pandai2 la urus diri sendri..kain baju bilik..jgn la smpi hapak mcm tu sekali..tetapi..jgn la plak nnt ade y bezekan adik sy perempuan adik suami lelaki..sbb adik sy y lelaki pon penah dok sekali ngn sy n x mendtgkan mslh pon pd kami sekeluarge..seperti mne adik sy y perempuan buat..mcm tu la die buat seblm ni..

@AnAk_iBu@ replied at 22-5-2015 09:07 AM
trime kasih di atas pandangan semua..mgkn betul ape y korang pk kan..keselesaan suami plak..xpe la.. ...

sama dgn laki jah...
dia kata klu adik pompuan tu nk cari kerja duk jer la sekali..
siap nk usahakan cari kereta second murah2 utk mudahkan g kerja..

jah bgtau siap2...adik sendiri nk mai lepak hujung minggu bleh la...
or lepak2 bebila..tp kita cari bilik sewa dekat2 dengan rumah..
senang dia..aper2 hal kita ada..
klu duk sekali biasa org  pompuan ni tak selesa...
even jah sendiri pun..

jika suami anak ibu ok bagus la tu..
tader hal dah

tiputipujah replied at 25-5-2015 10:13 AM
sama dgn laki jah...
dia kata klu adik pompuan tu nk cari kerja duk jer la sekali..
siap nk usah ...

itu la jah..sy pon sian gak kt adik sy tu..mgkin die x selese nnt die pindah la kluor..bru2 ni pon ade tanye suami lg pasal keselesean die..die kte xde mslh pon pd die..lgpon die selalu kuor..ade gak peneman sy kt umah..xde la die risau tgglkan kami anak beranak..

cmenye semlm ade perselisihan paham sikit ant sy dan suami..kami sekeluarge ade ikut stu program pej suami..adik sy plak mmg x ikut sbb die ade keje luar..jdnye mmg x ikut la program tu..tapi..otw nk pi..adik ipar call suami kte nk blk tido kt umah..ok la suami kte..tup-tup blk jek umah aku tgk...masyaAllah..nk jerit rase..kami stu family dah la penat..tgk umah mcm tongkang pecah..kain baju atas lantai sume..x pasal2 suami aku kne marah ngn aku..smpi aku terlepas ckp ni dah smpi tahap kemalasan melampau..mmg kuar abih la ape y aku pendam selame ni..siap aku ckp klu kami sekeluarge xde..jgn gatal2 nk blk umh..klu blk wat aku penat wat aku skit ati..suami aku ckp jgn marah die..bkn die y buat..tp nnt die akan ckp ngn adik die..sian plak aku kt laki aku..x pasal2 sbb adik die, die kne mrh ngn aku..

@AnAk_iBu@ replied at 25-5-2015 11:50 AM
itu la jah..sy pon sian gak kt adik sy tu..mgkin die x selese nnt die pindah la kluor..bru2 ni pon ...

elakkan dari tinggi suara kat suami...
sori klu menyibuk ya...
perkara paling jah elak dari gaduh berbahas mulut dgn suami...
sbb jah ketegori ego or tak reti nk minta maaf balik...
sama dgn cik abg...huhu...
kalu bengang anak ibu ambik plastik sampah yg besar tu..
pastu masukkan semua barang yg menyemak tu dalam plastik sampah..
anak2 jah selalu kena...tak kemas barang cari dalam plastik sampah...
hahhaa..ambik korang..pandai sepah pandai kemas balik..
tader kerja nk susun balik barang kecuali klu mood cantik..

tiputipujah replied at 25-5-2015 04:09 PM
elakkan dari tinggi suara kat suami...
sori klu menyibuk ya...
perkara paling jah elak dari gadu ...

Alhamdulillah..trime kasih jah atas nasihat tu..aku gaduh ngn suami ari tu x de la smpi tinggi suare..sbb klu tinggi suare aku plak y kne..hihihi..cme klu x jd mcm tu aku xde peluang nk luah prasaan aku..ble aku ckp mse tgh sembang suami wat lbh kurang..

tt...seeloknya adik tt pun tak payah stay dengan tt..masalah muhrim pulak dengan suami tt.

nasihat akak, tak kira lah somi awak tu benarkan adik pempuan awak dok
dgn korang, akak tetap rasa lebih wajar if she can live on her own kat luar
akak bukan nak kata somi gatal, akak pun ada somi, akak ada adik pempuan
tapi tahap keselesaan tu bukan nye takat nak jaga aurat tubuh badan
tapi aurat fikiran juga kena jaga
dlm rumah kelamin ni, selain dari somi isteri anak2 sendiri, tak payah la kita
nak dok tambah siblings anak sedara sangat
setan sentiasa ada nak menghasut manusia dik

ada satu family ni akak kenal masa akak remaja
si isteri sangat cantik, putih keja doktor
kawin dgn bofren yg juga hensem keja doktor juga
dorang ni bagus, mendalami agama sampai somi isteri dah berpakaian ala2 ustat ustazah
dpt anak yg sangat comel
dr F (isteri) ada adik pempuan
dia ambik adik dia dari kampung skolah kat area yg dia keja tu
sbb dia nak adik dia belajar skolah agama
somi dia dr I pun setuju
adik dr F ni dok asrama, wiken balik baru rumah kakak
ko bayangkan, satu hari masa adik dr F kat rumah dorang
(adik dr F balik rumah bawak kekawan skolah)
dorang tgh lepak2 depan tv sampai tertido
sekali dah lewat malam, dr I balik rumah dari hospital
ada sorang kwn adik dr F nampak budak tu bangun tido pi masuk dlm bilik dr I
buat hapa taktau, alih2 sejam lepas tu keluar muka penat tapi sengih2
dia tak perasan yg member dia tak tido dok perati
kelakuan sumbang apakah itu
skang semua org dah besar
anak dr F yg comel tu pun dah besar dan nak abis degree dah
adik dr F tu pun dah kawin anak 3 pun
tapi takde sapa pun boleh bagitau misteri adik dr F pi masuk bilik abg iparnye

nasihat akak, asingkan saudara kita yg bukan mahram dgn somi kita
bersamaan somi kita asingkan saudara bukan mahram dgn kita
setan sentiasa ada utk menyesatkan manusia

cik_tonggek replied at 3-9-2015 10:45 AM
nasihat akak, tak kira lah somi awak tu benarkan adik pempuan awak dok
dgn korang, akak tetap rasa ...

terima kasih kak diatas nasihat aka..sy hargai....alhamdulillah..segala nye berjalan dengan lancar..suami dah x dok sekali..die dpt keje kat daerah lain dah..seminggu sekali die balik tgk anak n sy..wat sementre ni suami dok kt umah family sy n akan berpindah dekat ngn tempat keje die dlm mase terdekat..ini disebabkan ade keje y perlu di selesaikan smpi raya haji nnt..n insyaallah lpas tu die akan menyewe di rumah lain..

berkenaan dengan adik perempuan sy..die still lg dok ngn sy..sebg peneman sy di rumah..manakala adik ipar 2 mingge sekali die dtg umah..dah alang2 sy ke sini..baik lah sy bukakan 1 cerita yang terjadi pada minggu lepas..ini berkenaan dengn adik ipar sy..sy mmg bercadang nk blk ke kg bersama dengn adik sy..suami plak ade bgth adik ipar nk ke rumah..x kisah la kan sbb kite pon nk blk ke kg pg sabtu tu..ptg tu die blk umah..xlme pastu trs kuar..x makn pon..padahal dah ade makann sy belikan sbb sy x msk mlm tu..siap pesan lg kt die..

tp sbb suami xde..die mule buat perangai.suami dah tetapkan syarat blk umah seblm kol 12 kne blk umah.mmg mse suami ade die ikut..ni kali kedua die buat perangai.mse pertame kali die buat perangai die x blk tido umah n x ckp pape pun..pintu umah x berkunci sbb igt die nk blk..bahaye ke x korang rase..kali ni plak lps die kuar blk nk dekat kol 1..mcmmne sy tau??hahaha..sbb sy terjage..sy intai kt luar motor xde.trs sy msg suami n kebetulan die pon x tido lg mse tu..tup2..x lme pastu adik ipar blk..bengang jek rase..suami ckp die y suruh blk..

ok..seblm blk pg tu sy dah pesan esok ahad sy blk umah semule sbb pg isnin tu walaupun cuti sy ade keje sikit..tp x ckp la blk pg ke ptg ke mlm..ble blk umah mlm tu darah dah naik smpi atas kepale..mate ni nk marah klu boleh kuar bijik mate dah..seblm blk sy ngn adik dah kemas umah n dpr..blk2 singki penuh ngn periuk kuali pinggan mangkuk smua..n mengejutkan sekali terbentang toto depan tv x berkemas..nahhh..kantoi die bwk blk kwn tido umah..mendidih dah ni..kebetulan suami ade blk sekali mlm tu..die tgk la perangai adik die..y sy nk marah sekali sbb die bwk blk kwn x mntk izin pon dr sy @ suami..n x tau pon laki ke pompuan kwn die tu..sy sendri nk bwk msuk sape2 pon bgth suami..y die selamber jek..ntah2 selame ni kerap die bwk kawan tp x kantoi..Ya Allah marahnye tuhan je y tau..mlm tux leh tido sbb dok mikir pasal tu..nk marah kat suami x patut..jd sy tunggu je die blk..x blk lg walaupun dah kol 12.30..sy tunggu smpi kol 1..klu time2 tu die blk mmg bersembur kne..tau ape y sy buat?sy kunci pintu dari dalam..mmg x leh msk lah kan..geram punye pasal..xdengar ckp..degil..

pg2 tgk die tido kt luar..padan muke..selame ni sy diam..ape2 sy ckp ngn suami..dah skng ni biar sy plak y tego.pg2 tu sy membebel..x ckup tgh ari tu pon sy bebel lg..dah x kire die nk pggil sy kakak ipar y trk ke hantu ke lantak..janji ati puas..alhamdulillah mmg puas ati..siap pesan lps ni jgn bwk org msk umah.pastu klu lewat blk tido luar..sy buat mcm tu bersebab..sy dah la tinggal berdua jek kt umah tu..pompuan plak..jd pape payah..org ikut blk smpi ke umah ke ape ke..kte x tau..pastu mmg sy x nk die buat kunci spare..klu x lg sedap la die kuar msk blk umah sesuka ati..

mmg skit ati sbb die dah buat perangai mcm tu..menjawab plak..adoii..panjang berjela aku menulis..

Edited by cik_tonggek at 3-9-2015 09:55 AM
@AnAk_iBu@ replied at 3-9-2015 08:08 AM
terima kasih kak diatas nasihat aka..sy hargai....alhamdulillah..segala nye berjalan dengan lanc ...

ish kenapa lah sampai pintu tak bekunci
ko yg nak dtg rumah kelamin abg ko, ko lah kena ikut time dorang
akak ni lepas kawin, dok luar negara
anak kecik, kuarga semua jauh
somi keja offshore, bahaya ke tak, akak hadapkan juga dgn anak yg masih baby
pelan2 belajar urus keselamatan diri masa somi takde
ikutkan bahaya, lagi lah bahaya sbb kat negara org
takde sesapa yg boleh kita mintak tolong
tapi hadap je lah dik, belajar berdikari and aware dgn keadaan sekitar
alhamdulillah benda tu dah jadi habit sampai sekarang
and anak2 akak di ajar mcmtu juga

berbelas tahun dok negara org skang ni, baru setahun++ weols balik msia
akak and somi sama2 ramai adik2, yg dah beranak pinak, yg bujang semua ada
dorang kalo nak dtg, samada setakat nak borak, or dtg nak makan or dtg nak ngengada
cuci baju ke apa saja lah tujuan dorang nak dtg, tertibnye kena lah tahu
datang time ada tuan rumah, hatta kalo tgh malam pun nak dtg (sbb nak layan bola),
akak selamba je cakap, akak tido around 11, so please come before 11
and if you plan to leave my house when i am resting in my room,
dont come at all sbb menyusahkan tuan rumah, nak kena bangun kunci pintu segala
and i make it a huge point to everyone yg dtg rumah akak including mak sendiri and mak mertua
my kitchen is MY KITCHEN, so please do not mess them with your cooking activities without me at home
sesapa yg dtg rumah akak, mmg takkan sentuh dapo akak kalo akak takde kat rumah

cerewet ke tak, itu akak punya pasal, my house my rule
bagi somi akak pulak, dia kata (or akak paksa dia kata hihi)
your the queen of my castle, i cannot say no to your requirements

maybe rumahtangga awak masih muda
dan awak and somi sama2 rasa bertanggungjawab kat adik2 sendiri
let me correct you, dorang mmg darah daging kita,
kita sayang dorang semua and we want the best for them
rasa tanggungjawab and pikul amanah tu lain dik
awak dan somi diamanahkan Allah menjaga keselamatan dan kerukunan rumahtangga awak
keselamatan adik2 yg masih bujang pulak adalah amanah ibu bapa anda berdua
pandai2 lah menjarakkan antara kedua ini

cik_tonggek replied at 3-9-2015 01:54 PM
ish kenapa lah sampai pintu tak bekunci
ko yg nak dtg rumah kelamin abg ko, ko lah kena ikut time ...

betul la tu kak..sy mmg teringin nk buat mcm tu..maslahnye sy terikat ngn suami..x mo kte sy kedekut @ berlagak..sbb penah sekali tu sy try wat gitu..tau suami ckp ape..biarlah..jgn la gitu..skng ni suami dah x dok skali..jd sy la y handle umah tu..pagar luar grill pintu sume sy dah kunci stat kol 6.30..blk keje mmg x kuar dah..klu adik ipar blk n die kuar mlm terpkse kunci grill jek n pintu x kunci sbb kunci selit kt belakang pintu..tu sbb sy kate bahye..sy x blh bg die bwk kunci sbb sy mmg x percaye kt die dah..kang pkl bape plak die blk..jd sy dah buat keptsn lps kejadian mggu lepas, sy nk ckp kt die kuar seblm kol 11..lps tu mmg kunci pintu,..dgn alasan suami xde..pastu sy awal2 dah x izin die bwk msk umh org lain walaupun sy ade..

seblm ni penah dah tye suami mcmmne adik ipar klu die xde..suami kte setkt cuti 2 3 ari blh la tp klu cuti lme die akan suruh adik die blk kg..suami kt x kan nk halau blk kg sbb jauh..terdiam sy..cme suami pesan sy kne jge aurat jek la..n jge diri..jd terpakse jek la trime keadaan tu..pastu sy dah pesan kt suami xpe klu mcm tu tp klu ade adik sy sorang kt umah jgn blk umh mggu tu..pstu klu nk blk tu reti2 nk maklum dlu..ni x terjah jek..tau2 ade depan pintu..kerap kali mcm tu..nsb baik la mse tu suami ade..

ye kak..mmg rumahtangga sy msh muda..bru msk 4 thn kak..sy sulung..n adik ipar sy bongsu..tu y suami jge sgt adik die..dlu mse die kecik x terse sgt tp die dh besar ni x sesuai la kan..pastu plak nsb baik la sy ajak adik sy tinggal sekali..klu x..terpakse berdua jek ngn adik ipar..x ke naya tu..