CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rose_2011

Family In Laws anti kan aku (Ending)

green~tea replied at 12-10-2015 12:51 PM
astaghfirullah... diorang ni macam takde iman ek... tea menangis baca your posting ni... dahsyat s ...

Harlowwww...tehijau.......istilah sakit jiwa hang tuh, tone down kan banyak, boleh tak?????.....sensitip tau nick monster kita....

KetupatNona replied at 31-10-2015 02:41 AM
Harlowwww...tehijau.......istilah sakit jiwa hang tuh, tone down kan banyak, boleh tak?????.....se ...

Amboi manak.. Hang nak soh tea tone down? Naper? Dah maken insap plak manak neh..

green~tea replied at 31-10-2015 12:59 PM
Amboi manak.. Hang nak soh tea tone down? Naper? Dah maken insap plak manak neh..

weiiiiiiii...insap tuh has all along been my middle name ler...orang kita jer nak berinsaf setelah rasa diri dah buat dosa...dalam keadaan biasa Memang liat nak  angkat/ memohon  kat DIA kan????

green~tea replied at 30-10-2015 03:46 PM
sama sebijik ayat dengan MIL & SIL tea... mmg diorang hambur ayat tu kat muka tea & husband...

...

stress nye ye.. nak handap pangai mak mentua.. hadap plk pangai sil.... elok kunci je bilik tiap kali dia dtg..

wannabhappy replied at 2-11-2015 10:25 AM
stress nye ye.. nak handap pangai mak mentua.. hadap plk pangai sil.... elok kunci je bilik tiap k ...

Apa NABI sebut pasal layan tamu nih????

aku hadapi benda mcm ni dh 11 tahun..mula2 mmg aku rasa sedih sgt2..
my FIL ada angin kuskus..kejap baik kejap x..kejap ckp baik..kejap tengking2..kdg layan elok kdg tarik muka masam..mmg terasa gak tp lama2 aku buat bodoh jer la..
my MIL pun sama..dpn ckp baik blkg kutuk2..yg suka tambah api my SIL..
dpn parents aku diorg manis tp dibelakang mcm2 diorg ckp..
aku pun dh malas nak layan diorg..selama ni bkn diorg yg bg aku mkn..aku yg bnyk tlg suami aku iaitu anak lelaki diorg..kalau xde aku suami aku xde apa2...tp diorg bkn sedar tu semua..
diorg jenis bg duit sayang..akan ingat sampai mati..kalau jenis yg x bg duit tp mampu tolong sumbang tenaga diorg tak nampak...diorg hanya nmpk duit..bertabah la TT...semua yg TT citer ada kena mengena dgn aku...semua story TT hampir sama dgn kisah aku..

Follow Us
pinkypetal replied at 22-5-2015 07:23 PM
I setuju dengan most of your points. Esp part social media tu. Dont ever ever ever add or approve  ...

my SIL unfren aku kt fb sbb laki aku sound dia psl 1 status dia buruk2kan family sndr..
laki aku yg marah2 dia tp dia unfren aku..dia nak unfren abg dia sndr dia takut..
tp eloklah jugak..pasni dh xde org nak stalk fb aku..dia sndr yg stalk dia sndr yg sakit hati

hilang mengantuk baca kisah tt ni..nak suruh sabar, mmg susah nak buat kan tapi itu jer lah jalan nya..tak rugi jd org yg sbabar ni..sbb apa..Allah janji, Allah sentiasa bersama2 dgn org sabar dlm surah Al Baqarah ada citer..ayat 150++ saya terlupa..tapi boleh cuba dengan tahajjud, dhuha, mengaji dan bertadabur Al Quran ..InsyaAllah..setiap ketenangan itu akan Allah hadiahkan..tt sematkan dlm hati tiadalah satu pun dlm dunia ni yg bukan hak Allah..termasuk hati FIL..baiki hubungan kita dgnNya betul2..insyaAllah ni jaminan yg Allah bagi pasti akan dibantu Allah swt..ini bukan janji manusia yg boleh bermuka2 tp janji Allah swt yg maha berkuasa atas setiap sesuatu
saya mungkin tak pernah mengadap masalah dgn FIL..tapi di saat saya dlm kes penceraian dan hampir hilang arah tuju...saya kembali pada Allah swt, wlaupun dunia di rasakan menentang saya ketika itu, tp Allah sgt hebat dikutipnya saya di saat saya terjelopok menyembah bumi...dgn memberi hidayah di saat saya membuka surah Al Mulk..saya doakan tt tabah dan berbahagialah tt menjadi org yg terpilih diuji Allah swt dgn ujian sebegini kerana Allah sedang memberi perhatian kepada tt..bukan semua yg diuji perasan dia sedang diuji malah ada yg gagal dan menjadi org yg lebih lalai..

Rate

1

budakkuatmakan replied at 3-11-2015 02:16 PM
hilang mengantuk baca kisah tt ni..nak suruh sabar, mmg susah nak buat kan tapi itu jer lah jalan ny ...

Wahai budakmakantakbacabismilah.....

Nih Manak nak tanya...hang baca bermacam macam ayat dari kitab nih....akhirnya hang bercerai jugak kah???

Klu family in laws dah benci,x pe la jauhkan lah diri you..

Tp jgn halang suami visit atau berbakti sebagai anak terhadap kedua ibu bapa dia..

I faham apa you rasa..

Selagi suami x sided on mana2 pihak,dia neutral you should be fine..

Asalkan jgn ada yg cuba menangguk di air yg keruh,ambil kesempatan di atas kebaikan suami you..

Ini you kena jaga..

You dgn husband x de bertengkar kerana pil kan?if no means ok lagi..

Rate

1

TOMYAMNONA replied at 4-11-2015 02:23 PM
Wahai budakmakantakbacabismilah.....

Nih Manak nak tanya...hang baca bermacam macam ayat dari k ...

kalau talak kat tangan perempuan , InsyaAllah saya tak kan ceraikan..tapi dah termaktub talak di tangan lelaki..maka nya kena lah redha..dah itu yg ex mahukan..so..as hamba Allah..percaya jodoh,ajal dan maut itu adalah ketentuanNya..selama mana kita berusaha dan berikhitar selebihnya serahlah pada Nya yg kuasa..

Kesiannya dgn TT... masuk thread ni bagi orang orang yg dapat in laws baik tu bersyukur dgn Allah.... ujian serupa ni hanya mampu ditempuh oleh manusia terpilih saja

TOMYAMNONA replied at 2-11-2015 02:30 PM
Apa NABI sebut pasal layan tamu nih????

eh hihihihi ye encik manak.. encik manak betul...

wife manak pernah kantoi meluah perasaan dalam forum ke? meroyan semacam je manak.. hihi

green~tea replied at 5-11-2015 09:16 AM
wife manak pernah kantoi meluah perasaan dalam forum ke? meroyan semacam je manak.. hihi

Manak lihat soklan hang nih dari sudut yang tersirat tau...yang hang nak berpeleseran ngan Manak Tapi nak make sure line clear...tuh yang olah an ayat tuh memang hang sebenarnya nak tahu samada Manak nih dah berbini atau belum ka,kan,kaN????

TOMYAMNONA replied at 5-11-2015 12:19 PM
Manak lihat soklan hang nih dari sudut yang tersirat tau...yang hang nak berpeleseran ngan Manak T ...

Tak kuasa nak berpeleseran ngn org saiko.. Hahahaha

green~tea replied at 5-11-2015 01:54 PM
Tak kuasa nak berpeleseran ngn org saiko.. Hahahaha

meaning to say...kalau yang pada pandangan matakero hang tak saiko...hang berpeleseran lah kan????

Manak report kat laki hang....bini gatal ngernyam.....

ipes2 replied at 19-10-2015 04:24 PM
Assalamualaikum,

So, dari citer awak, memang inlaws tu tak suka kat awak (if u cerita not from on ...

sori lambat response. kita cuba reply kwn2 nye post secepat mungkin, nanti free lagi kita sambung lagi.

Waalaikumsalam Ipes2.
To be honest, memang i pun ada flaws. Diorang pakar d dapur & perihal keibuan kewanitaan semua pakar, berbeza i banyak i tak reti, memang banyak i kurang serba serbi. But to compare dgn malam kejadian i dimaki depan anak2 dia & cucu2 dia, i rasa tak sepadan kot. Dah macam i mencuri duit harta benda dia, or i pukul anak or cucu dia. Kalau i buat macam tu memang i terima makian tengking & hina dina secara terbuka.

MiL selalu story menantu adik beradik dia dapat jenis kaki pukul laki, kaki pukul bini, sekat duit laki, siap ada yg halau mentua keluar dari rumah. Tapi tup2 i pulak yg kena halau diorang.

Iyup memang ada luka & kesan yg mendalam kisah ni kat i. Still trying to get over it.
Kalau dengan orang luar maybe i senang je walk away n never look back. Remove completely from my life. Tapi bila dah diorang ni sedarah sedaging my husband, mesti ada gak kaco2 tu. Tak leh tengok i senyap, tetibe ada je nak cucuk2.

I pun memang terpikir macam Ipes cakap tu, kalau i ada anak, mesti diorang sedih mak diorang dilakukan macam ni, or maybe diorang pun tak respect i coz senang je kena pijak2. Or worst,anak2 i pun kena tempias, di layan buruk.

mommymonster82 replied at 20-10-2015 04:29 AM
Allahuakhbar..dari awal baca me mmg nak cadangkan u tak yah la nak jugak2 buat dorg suka u..stop try ...

Assalamualaikum Mommy

Itu la mommy, awal-awal dulu me & my husband teringin nak bahagiakan 2 2 pihak. Ye lah sapa tanak nak duduk bahagia, nanti susah senang nak cari siapa lagi.
Tapi bila dah jadi macam ni, memang i laju je buat bisnes sendiri, berdikari sendiri. At least i dont have to susahkan diorang nanti.

Memang sekarang i cuba merawat luka & mencari kebahagian, to be honest Mommy, bila duduk sorang2, tengah driving sorang2 ke kepala tu khayal balik g masa tu. Otomatik mood terganggu n kadang2 sedih2 kadang2 membara panas.
Maybe diorang akan cakap i ni terlalu lemah, baru kena cabaran begitu dah down tungging tebalik bagai, dah give up. But for me, takkan i dilayan bak khadam baru i nak angkat kaki kan.. That's my limit. Enough is enough.

munchkin replied at 28-10-2015 03:49 AM
rose,

i rasa u dah terlalu sakit hati sebab banyak you memberi tapi dibalas racun.

Assalamulaikum munchkin. lama tak nampak <3
You are right dear.
I memang sakit hati bila dapat racun tu. Tapi ada certain part i kecewa dgn diri i sendiri, why i allow myself to allow them to treat me like that.

Ya Allah muchkin, memang i nangis bila baca part u mention about my parent penat2 bela i sampai besar panjang tu   T.T