CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 7435|Reply: 114

[Tempatan] Beri Anak Susu Pekat Angkara Desakan Hidup

Edited by GhostWalking at 25-5-2015 02:48 AM

Pengarah Jabatan Pengurusan Perumahan dan Pembangunan Komuniti DBKL, Wan Mohammad Ghazali Nor (tiga, kiri) menyerahkan surat tawaran menyewa PPR kepada Abdul Halim.                                                                     
                                                                            Norsidah dan anak bongsunya berusia dua tahun ketika ditemui dalam lawatan dan serahan surat tawaran sewa PPR oleh DBKL.                                                                     
                         [url=]
[/url]                 

"KAMI hanya mampu beri anak minum susu pekat." Itu pilihan yang terpaksa dibuat sepasang suami isteri terhadap anak bongsu mereka berusia dua tahun.

Akibat desakan hidup yang dilalui, pasangan yang menyewa rumah Projek Perumahan Rakyat (PPR) Batu Muda, Kuala Lumpur ini, tidak mampu menyediakan susu berkhasiat buat anak mereka itu.

Sebelum ini Sinar Harian pernah melaporkan, pasangan suami isteri, Abdul Halim Abdul Khalil, 38, dan Norsidah Abu, 34, terpaksa memulakan hidup dengan membina sebuah rumah papan bawah kawasan pencawang berhampiran Taman Metropolitan Batu, di sini, setelah keluar dari rumah sewa mereka.

Kata Norsidah, dia dan suami tidak mampu memperuntukkan perbelanjaan untuk membeli susu formula.

“Susu bukannya murah. Kami tak mampu kerana banyak perbelanjaan lain yang diperlu didahulukan,” katanya.

Bagi Abdul Halim, mereka suami isteri rela berlapar untuk memastikan kesemua enam anak mereka dapat menjamah makanan setiap hari, walaupun hanya sekadar hidangan ubi kayu rebus ataupun bubur nasi.

[url=]http://www.sinarharian.com.my/edisi/selangor-kl/beri-anak-susu-pekat-angkara-desakan-hidup-1.393926
[/url]

itu rumah yang disewa ke (Projek Perumahan Rakyat (PPR) Batu Muda), mcm rumah setinggan je

aaaa sedihhhh! ada lagi yg susah camnie kt KL.. menjawabla ko pemimpin2 tempatan n negara sekalian bsok kat akhirat..

Bapak 38 emak 34 .. Anak anak dah 6 orang. Lepas tu komplin kata tak mampu. Typikal.

Tak ada planning lansong!

6 anak...alahaiiiii

kenapa tak kerja? hurmmm... apa pun, ini bahagian mereka. semoga kita yg berlebihan ni dapat bantu sedikit sebanyak

Follow Us
Aku syak bukan susu pun, tapi krimer pekat manis. Bak minum air gula sahajalah

Setiap anak yang lahir itu ada rezeki mereka, itu yang asyik beranak tak fikir yang diri sendiri nak makan pun tak berapa mampu. Selfish sesungguh parents macam ini.

FOTHER-MUCKER replied at 25-5-2015 10:27 AM
Bapak 38 emak 34 .. Anak anak dah 6 orang. Lepas tu komplin kata tak mampu. Typikal.

Tak ada pla ...

Orang kata anak tu membawa rezeki

umur muda lagi..
dah tau tak mampu, masih lagi nak beranak banyak..
alahai

nononcrux replied at 25-5-2015 02:23 AM
itu rumah yang disewa ke (Projek Perumahan Rakyat (PPR) Batu Muda), mcm rumah setinggan je

baru nak dapat rumah ppr

baru 34 kot tapi kenapa macam kurang usaha.

kadang aku tak paham salah ke tak salah beranak ramai ni sedangkan hidup melarat. orang kata kalau tak mampu hidup kenapa beranak ramai. tapi dalam masa yang sama kata anak itu rezeki. yang mana nak ikut sebenarnya tah.

bg susu ibu lah kak,
walo ibu tak cukup mkn dan kurang nutrisi tp susu yg kuar tu tetap berkhasiat dan terbaik utk ank.
jgn riso susu tak cukup ke apa insya Allah cukup, bukankah setiap ank tu dah ditetapkan rezeki masing2.
tp kalo ank dah umur 2 tahun ke atas ni bg mkn solid food jelah takyahlah bergantung ngn susu lg.baik mkn nasi kosong dr minum susu krimer pekat manis tu.

cerita tak habis
aku nk tahu laki bini keje apa nk tanggung anak
dah tahu tak mampu gegeh nk beranak ramai
lepas tu mntak bantuan sna sini
dengan muka tak malu padahal muda lagi
nnti laki bg alasan sakit, x de kenderaan nk g keje
bini terpaksa jaga anak kat rumah

damn! parent boleh tak jngan tahu nk buat anak saja
tapi pk la kebajikan anak2

this yg me selalu argue ngn my fren,
family planning tu penting sebab ni la..

dah macam umah bangla aka rohingyas.......... membiak cam tikus  

huhu...aku anak dua orang, ramai yg kata suruh beranak lagi sebab sementara masih muda,
HUbby aku kata, mula2 beranak memang la geng ofis bagi hamper duit bagai, lepas tu tiap2 bulan bukan depa nak support susu dgn pampers pun...
Dengan ekonomi skrg nie, cukup la anak 2 walaupun aku teringin nk ank pompuan...

Dulu mak aku pernah ckp, family yg susah mesti ramai ank sbb mlm2 takde aktiviti lain..
Aku mase tuh kecik lg, tak phm mende die ckp, so aku pon tya balik, aktiviti ape?
Mak aku ckp errmm, contohnye tgk tv..dieorg takde duit nk beli tv(sbb zaman dulu kan kene ade lesen kan kalo ade tv)
Aku tak phm sgt mase tu...
Skang bile aku dh besor baru aku terfikir kata2 mak aku tu..
Hahahahahaha

Setelah bergaul sedikit sebanyak ngan orang yg buat kerja amal nih, aku pun dapat sikit sebanyak info tentang kenapa mereka yg nampak segar bugar laki bini anak ramai hidup melarat walaupun namapk fizikal sihat tubuh badan. Walaupun bukan semua sama. Ini kisahnya di kl nih lah. Kat kampung maybe lain sikitlah lah. Kebanyakannya terlibat ngan dadah. Ice-ice baby/estasy nih makin parah dah sekarang. Itulah puncanya...jadi kerja pun asyik tak lekat n duit banyak habis ke situ.

Namapak sihat jer tapi orang yg banyak bergaul tahulah macamana. Dulu dadahnya lalok...but now we will never know....

Kita kat sini duk kata umur muda nampak sihat kenapa tak kerja bla bla bla bla...parah dah Malaysia sekarang

BebeQ replied at 25-5-2015 10:44 AM
baru 34 kot tapi kenapa macam kurang usaha.

kadang aku tak paham salah ke tak salah beranak ramai ...

Org yg suka beranak pinak mcm tikus ni walapun hidup kais pagi makan pagi ialah org yg rendah pendidikan. Low IQ. Ko tgk org2 yg berpendidikan, bukan berperangai pprt, depa tau family planning. Anak mmg rezeki, tp klu dah hidup miskin tegar, diri sendiri pun tak lepas, ko nak bg anak mkn apa? Aku sungguh tak faham dgn manusia yg tak abis2 dgn anak2 tu rezeki. Mmglah anak tu rezeki, tp klu hidup tak berbuat apa2 selain membiak mcm tikus beranak tiap tiap tahun, duit pun tak jatuh dr langit dgn sendirinnya.