CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 9522|Reply: 110

[Tempatan] Diberi Amaran Kerana Tutup Aurat?

Nadirah atau Nadey Khairudin, diberikan amaran oleh majikannya, YSP Southeast Asia Holding Berhad (syarikat milik Cina), hanya kerana berpakaian menutup aurat.

Nadirah memuat naik status itu di laman Facebooknya yang berang dengan tindakan majikannya itu.

Sebagai tindak balas, Nadirah meminta sebuah laman Facebook popular, menyiarkan ketidakpuasan hatinya terhadap tindakan syarikat terbabit yang dilihat berat sebelah.

"Company saya beri warning kerana saya cuba tutup aurat saya. Isunya, tuck in baju dalam seluar. Tetapi sebangsa mereka yang pakai skirt pendek atas lutut pula tidak diberikan sebarang amaran. Walhal dalam buku panduan syarikat telah pun memberikan etika pemakaian yang sesuai.

"Saya merasa tak puas hati kerana negara kita mengamalkan dasar demokrasi yang mana perlu hormat bangsa dan agama. Salah ke saya berasa malu sebab tuck in baju dan ramai menegur saya seksi?

"Aib itu Allah saja yang tahu. Belum lagi saya pakai niqab pergi kerja. Lagi besar isunya mungkin," katanya.

Nadirah meminta laman berkenaan menyiarkan kisahnya dan mungkin rakan-rakan yang lain juga pernah mengalami nasib yang sama.

"Baru mereka tahu banyak company di Malaysia tidak hormat hak kebebasan beragama," katanya lagi yang juga turut menyamakan kesnya dengan isu gadis tidak dibenarkan bertudung di KLCC tahun lalu.

Bukan itu saja, Nadirah juga turut mendedahkan dia diberikan amaran agar tidak mencuci kaki di dalam toilet.

"Dia (majikan) beri amaran untuk tidak mencuci kaki dalam toilet. Pelik, apa fungsi toilet pada YSP? Lagipun air yang menitis pada lantai, saya lap sehingga kering. Tambahan, ramai lagi kakitangan Melayu ambil wuduk di toilet tetapi tidak pernah menjadi isu.

"Mungkin dengan satu kesalahan, mereka (majikan) akan terus mencari kesalahan yang seterusnya yang tidak munasabah.

"Saya tahu saya bukan anak orang politik atau berpengaruh tetapi saya harap sangat-sangat wakil dari kawan-kawan yang senasib dengan saya tidak ditindas di negara sendiri.

"Jika saya diberhentikan kerja sebab viralkan isu pakaian muslimah ini, tak apa. Saya percaya rezeki pada Allah, bukan pada syarikat itu," katanya.

Kesian nya..

Smpi mcm tu sekali...

Menjadi2 pula sekarang ni ye..

mentaliti ummah cina...racist kehulur kehilir....

Go go Nadey!

mane mane ummah meleis yg kata kalo  cina yg perintah akan makmur tu tak hadap dgan ketuanan melayu... nak je iols calling2... la ni yg meleis perintah pn deyols dh berani... kalo btul2 deyols yg mnguasai, apa yg hgpa boleh buat?

--cina bukit camni, cina liberal rilek jahh--tapi kalau ko perform keje bagus, depa tak berani jentik wa cakap lu walaupun pakai telekung gi keje

Follow Us
tak semua cina gitu.. cina2 kat opis aku baik2 je..

mesmerize replied at 28-5-2015 04:47 PM

sepatutnya mentaliti mcm ni mana boleh ada dikalangan non muslim...dah tau benda tu tuntutan agama...kena la tahu....dah beratus tahun keturunan dok kat malaysia.....tak reti2 nak hormat agama orang...

kang kalo bangsa ni kena ngan orang islam dituduh taliban, ISIS dan racist  pulak

tak boleh dinafikan cina ni susah sikit nak terima bangsa lain. tambah-tambah kalau depa tu bos.

mmg la baik tapi cuba ko riki2 tangga gaji diaorg dgn tangga gaji ko confirm x sama

aku dulu kerja company cina....mmg baik sediakan tmpt solat segala tapi still even ada org melayu yang lebih berkelayakan gaji bangsa depa ttp lebih tinggi.
tapi ye la kalau company melayu or company india ke mungkin sama je lebihkan bangsa sendiri. sikit sebanyak mesti ada

lambat ghostwalking ambil artikel kitorang hari ni?

baik ada makna...

wa dgn geng sepet ni....satu habuk pun wa tarak percaya...

idadzira replied at 28-5-2015 05:00 PM
mmg la baik tapi cuba ko riki2 tangga gaji diaorg dgn tangga gaji ko confirm x sama

aku dulu ke ...

mungkin cina tu performance kerja dia lagi bagus dari melayu tu kot?
skrg ni kalau kerja swasta dah tak pakai dah kelayakan berapa tahun pengalaman kerja, ijazah sampai phd pelbagai tapi performance based.
kalau ada phd dari harvard n pengalaman kerja 20 tahun pun tapi performance kerja nan hado, kuat mc, slacker bagai, memang mimpi la boss cina nak bagi bonus n increment tinggi

Diandra replied at 28-5-2015 09:02 AM
lambat ghostwalking ambil artikel kitorang hari ni?

Bz noks pocong pun ada time bz tau

lavabuah replied at 28-5-2015 05:03 PM
baik ada makna...

wa dgn geng sepet ni....satu habuk pun wa tarak percaya...

aku malas nak buruk sangka, aku kalau orang baik ngan aku, aku balas baik juga

mesmerize replied at 28-5-2015 05:09 PM
aku malas nak buruk sangka, aku kalau orang baik ngan aku, aku balas baik juga

wa pun cam tu gak....

contoh....geng sutun...tarak buat baik ngan wa...wa maki terus sekor sekor.

apa la masalahnya dgn cina ni... rimas sgt ke tgk melayu/islam ni pakai tudung... tudung je pon... bkn telekung...

Nah link nak masuk web co tu ..

http://www.yspsah.com/Contactus/contact.asp

cina taiwan punya syarikat

lavabuah replied at 28-5-2015 05:12 PM
wa pun cam tu gak....

contoh....geng sutun...tarak buat baik ngan wa...wa maki terus sekor  ...

aku tahu ko camtu..  korang ni bila la nak berbaik2.. takkan nak gaduh sampai kiamat