CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: malukokram

Surat Terbuka buat Puan Ziela Jalil.

baru terbaca rosyam noor dan fauziah nawi kena hentam dengan ustad tu kan ..
sape ada lin kasi tepek..

Klu dah baik sangat tukar tutup atau tukar cenel lar ni nak bagi alasan lagi nak tgk apa, maca kat malaysia cuma ada satu cenel. Stupid sgh yg menulis ini, konon budget alim.

pilihan di tangan sendiri.. tv sendirik kt rumah sendirikk..klau x suka x payah melopong tengok... dlm bnyk2 channel tv buka je la yag lain

ummah melayu islam ni satu jer isunya : depa suka suruh org follow sistem nilai depa.
instead of diri sendiri aturkan, depa nak org len berubah utk depa...

hang rasa tv tu tayang benda lagha @ maksiat, hang pi tulis surat kat si polan2 suh jgn produce citer gini2..
simple solution hang choose channel len or tutup tv.
hang rasa org berimej islamik tak elok produce gini2, hang pi suruh dia buat gitu gini. simple solution hang didik diri & family hang dgn nilai2 baik tu, depa pun ada family depa utk tegur.

dan bab lambakan cinta kawen paksa novel segala ni, ummah malaysia ni minat bermusim sblum ni bollywood, lps tu jepun, korea, citer hantu...sampai masa nnt hilangla genre ni, mungkin mai plak citer2 klasik ala hang tuah....

ubah diri sendiri drpd pulun nk ubah org...

penulis surat ni bangang nak mampos.

kbai.

elmen replied at 26-6-2015 07:52 AM
biarlah die nk tegur, at least habis dah tjawab die nak menegur sama kite.. si ziela jalil nak bikin ...

Bkn tak boleh tegur
Tapi masalahnya dia pon tak betul jgk
Time maghrib dok bukak tv
Tgk pulak drama... lepas tu nk tarbiah org
Dia pon 2x5... Klau nk sgt bukak tv
Time mkn tgk la siaran yg berilmiah sikit
secara tak langsung mengajar anak2
Minat dgn citer2 berpengetahuan

Follow Us
Aku tengok drama ni sebab masa bukak posa housemate gigih tengok. Sebelum ni tak tengok pun. Sepanjang aku tengok, ada je benda aku komen. Hakikatnya, cerita ni memang sampah. Plot ke laut. Yang lagi aku pelik, boleh pulak orang layan drama taraf sampah ni. Nasib baik la housemate aku tu redho jah dgr aku komen, kalau tak , mau kena hempuk aku ni. Sebelum terlupa, yang layan drama ni, jawab dengan jujur, korang tak geli ke tengok suap-suap, gesel-gesel, peluk-peluk. Aku memang nak termontah tengok, gelimatsssss...

tp mmg betul pn scene2 tu kadang melampau.. takyah ckpla pasal pg13 or 18sx rating.. nie ckp sebagai Muslim. Cth scene yg Fathia tido berjalan pastu cm nk trjatuh n husband dia sambut tu.. like, eh malunya tengok.. and scene2 lain yg sentuh2 belai2 tu.. memang tak patutla.. I know Hjh ZJ knows better than that! She'll be answerable tuk apa yg dia arahkan n tayangkan kt akhirat nanti

banyak cekadak lah kau kak...
tukar je la cenel yang belajar2 tu...sesuai la dengan anak remaja kau tu
sendiri gigih nak tgk drama bodo pastu meroyan

biarlah dia highlight...
itu pendapat dia

mungkin ada yang betul apa dia cakap

Edited by cats at 26-6-2015 10:06 AM

Apabila Rosyam Noor 'dibelasah' Ustaz zawawi...

Antara Halal dan Haram tak akan pernah bercampur Umpama air dan minyak ! Minggu lepas, ..kebetulan takde kt channel tv1, ustaz zawawi jadi ahli panel...termasuk fauziah nawi & nazrey raihan...tajuknya Hiburan...Jalan ke....? spt biasa, di hoskan oleh rosyam nor Memang bagus diskusi tu..ustaz zawawi citer, hiburan sememangnya halal malah akan menjadi wajib kpd sesorg jika dia tidak boleh hidup tanpa hiburan...contohnya , si mamat ni mesti dengar lagu untuk menceriakan hidup dia, kalau tak dengar lagu, dia tak bleh nak survive...tambahan pulak, memang dah naluri manusia, perlukan hiburan. Jadi Islam tak melarang untuk kita berhibur Tapi, hiburan tu mestilah tidak bertentangan dgn syariah..contohnya, tiada pergaulan bebas..tidak melalaikan.. Soalan rosyam nor kpd fauziah nawawi nyata menjerat mereka berdua...rosyam tanye, bagaimana pulak kalau rosyam jadi anak, fauziah jadi ibu..sudah tentu ade pelukan @ bersentuhan, semata-mata nak hidupkan lakonan tu.. fauziah pulak jawab, memang nak tak nak..kenalah ade sentuhan sbg seorg ibu & anak...beliau hanya melakonkan shj tapi niat beliau baik...nak tunjukkan kpd umum tentang pentingnya kasih sayang seorg ibu kpd anaknya... Then, ustaz zawawi balas balik...niat tidak menghalalkan cara...walau sebaik mane niat kita itu, tapi caranya bertentangan dgn syariah, maka akan jadi haram ler...walaupun sekadar lakonan..tapi kedua-dua pelakon tersebut bukanlah muhram, yakni halal berkahwin... maka mereka sememangnya tidak boleh sedemikian. Byk cara lagi yg boleh dilakonkan untuk menunjukkan kasih sayang antara ibu & anak... di Iran, filem mengisahkan kasih sayang keluarga tidak menunjukkan sebarang sentuhan antara pelakon berlainan jantina, tapi mampu menjadi filem yg berjaya & merangkul anugerah. kedua, ustaz zawawi cakap, berlakon @ menyanyi diwajibkan menutup aurat...jika mendedahkan aurat, maka akan jadi haram lah hiburan tu... ketiga, rezeki yg diperolehi hasil hiburan yang tidak mengikut syariah adalah haram...maka melentinglah sekajap si fauziah nawi tu...dia kata, hasil rezekinya selama ini telah disalurkan untuk menyara keluarga dia, tanggung kos belajar adik dia di oversea, buat kebajikan dsb.... Ustaz zawawi balas, yg dipersoalkan adalah sumber rezeki tu melalui cara ape, bukannya dia belanjakan kearah mane...jika rezeki itu hasil lakonan yg ade sentuhan laki & pompuan yg bukan muhram, buka aurat dsbnya...maka akan jadi haram ler... kemudian, fauziah nawi melenting lagi, ini bermakna dia dah tak boleh berlakon lagi lah...sebab dah jadi haram..mcm mane dia nak sara keluarga dia sedangkan punca pendapatan dia adalah hasil daripada hiburan...lagipun dia hanya menggunakan bakat yg dikurniakan oleh Allah utk berlakon...bukan semua org ade bakat utk berlakon... maka jawab ustaz zawawi...beliau masih boleh berlakon...spt mane ustaz zawawi sebut sbl ni, ade hiburan yg halal..maka carilah hiburan yg halal tu... Sebut ustaz zawawi lagi...kita perlukan perubahan minda dikalangan semua penggiat seni...baik dari pihak penerbit, penulis lirik, penulis skrip, pelakon, penyanyi, penganjur dsb...mestilah mencari jalan bagaimana untuk menghasilkan hiburan yang halal & diberkati oleh-Nya...memang ade caranya...kenalah berusaha.. Itulah serba sedikit rumusan drp forum tersebut...ape2 hal pun, aku ucapkan tahniah buat ustaz zawawi & nazrey raihan kerana mempertahankan haram tetap haram...halal tetap halal... Maka ape lagi wahai artis-artis malaysia? Sudah terang lagi bersuluh...carilah hiburan yg halal...tinggallah hiburan yg haram...kerana rezeki yg diperoleh itu sudah pasti akan disoal tentang halal haramnya... Bukan ke malaysiaskrg ni diisytihar negara islam hadhari? jadi carilah jalan bagaimana nak jadi artis islam hadhari..bukannya had-hari...hanya islam masa bulan puase shj...bulan yg lain..???? Mencari yang halal itu fardhu...... jangan berputus asa dengan rahmat Allah kerana rahmat tuhan itu terlalu luas...Allah berfirman .."berdoalah .nescaya Aku akan makbulkan".. ... PS ---> info tambahan dr kawan aku yg tgk program tu, Ustad Zawawi ada kata "Waktu saya blaja kt Mesir dulu, tuan guru saya ada sebut .. duit orang yg berlakon tu, TAK SAH dia buat utk mengerjakan Haji .. " Maka terdiamlah si Rosyam & Fauziah .. wallahua'alam ..

c&p

aku x tgk cite tuh...kbai

aku tgk drama tv alhijrah je...time kol 7 tu aku bkk tv2 berita tamil...xpaham pon xpe janji ade gambar

aku pelikla... ZIela ni kemain bertudung litup. tapi drama dia mak aiii...
sama jugak mcm cerita Aku Terima Nikahnye dulu tu. Director sendiri bertudung... tapi mengarah filem berpeluk melekat bagai.

erkk

Bru smlm aku terbaca kt fb komen ustaz zawawi mase kena interview dgn rosyam nor. Katanye pelakon bkn muhrim yg bersentuhan,hasil yg dpt tu haram.haram utk tunaikan haji gak....kira cmtu lah ayat dia pnjg lebar. Susah gak jd pelakon yek!!!

green_coffee replied at 26-6-2015 05:10 AM
Iols pun...ingt dulu time skolah gigih nk tgk spekra kol 7...dtg bapak iols selamba je ttp tv suh  ...

huhu..kan..mcm tak kena plak..maghrib kan pendek masanya..time tu plak drama best2..tapi bagus juga kalo tak maybe iols jadi peminat tegar ayda jebat n jul ripin..segala mala tok nenek slot akasia iols tak tau kalo ade org nak sembang dgn iols..

aku tak tgk drama ni sbb aku dah baca novelnya dulu kala...
- mmg xsuka tgk drama/filem adaptasi-

Tah pape..drama melayu serba tak kena.drama korean romantik peluk2 cium laga mulut boleh plak fefeling macik ni.

aku mmg x penah layan citer2 sampaiii...
1st kekonon layan adam dan hawa...pastu ariana rose kemenda...
dah mcm unsur sex...rogol2...soo..kbai

macik2 tudung paritdah maxi likra jer yg sangap sgt nonton drama2 low class mcm ni. bwk lak anak2 nonton sekali sambil feeling2 jadi heroin.