CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mary_jane

[Tempatan] Rambut Bukan Aurat: Sisters In Islam Dibidas

Takutnya baca komen kat sini---tahu tak satu hari nanti kamu akan berhenti menaip selama-lamanya?
Selalu mandi sendiri, tapi hari tu orang tolong mandikan?
Menaiplah hari ni dengan mindset yang begitu---
---

apam replied at 29-6-2015 12:47 AM
Pasal zaman skrg aji, agama dah didowngradekan sekadar bentuk zahir aja, substance tadak. Tu pasal ...

kita bukan nak kata ulama salah ke hape apam..ulama dulu tu seme hebat2..hal cam ni lam da depa putuskan..ni soal khilaf

macam solat tu..tiang agama tu, rukun islam lagik..ibadat khusus lagi..tapi ko nak baca qunut ko baca lah..kalo oang tak mo baca haa nak kata apa?

yang aku paham ramai otak takmo berfikir..contoh, kalo depa dakwa pakaian islam dah set macam tu pasai pa satu masa dulu tok nenek depa pakai tak macam depa pakai hari ini? kenapa lain?

mende remeh jek..mende dah di putuskan, mende dah di khilafkan

kalo oang kata bertudung itu wajibbbbb..ko paham camna? ko paham pakai serkup kepala tu kaaaa ko paham memelihara diri or maruah diri or malu diri tu wajib?

make sense lah memelihara kehormatan itu wajib..memelihara nyawa pun wajib..bukan takat pelihara nyawa, misal makan elok2..makan sikit2 ..makan slo2

malah memelihara MALU pun wajib..asalnya seme tu fitrah, oang asli pun ada malu tapi pasai pa tetek depa terbuai buai? dah tu tadak kes rogol pun..tadak sapa budak muda suka nak skodeng

pasai pa oang so called islamik demokrat la..islamik moden laa islam progresif laa islam moderate laa.pasai pa umat ni ramai suke skodeng? pasai pa?

pasai tadak malu laa..tak tahu malu..tapi pakai macam nabi depa dakwa, nak ikut sunnah , ostad depa ajaq nabi tu sifat malu nya macam mana? malu nabi tu kalah malu gadis pingitan haaa..very2 the malus tapi tadak plak dia pi sana sini ini hukum itu hukum.. kembali la ke ajaran islam sebenarrr..adaaa?

quran dok cite pasal tundukkan pandangan..pendek je tapi ko leh tulis berbuku2 hal ni..kalo ko ada OTAK dan orang berfikir lah

kalo asik carik hukum hukum itu hukum ini hukum kendian dakwa ulama dulu dah berhukum cam tu..cam ni..apa manhaj ko..bla bla bla..amendenyaaa

ko pakai lah apa ko nak pakai..ko tanggung ler kalo ada peraturan tempatan, ko tu ada sifat malu, otomatik rasa malu kalo pakai pakaian tak di terima oang tempatan

takat tak pakai tudung..itu dah jadi kebiasaan orang moden..satu masa dulu even eropah tu pi beach pakai gown besor tu haaa..kalo nak mandi sure sorok2 ..pakai kemban..oang dulu kalo mandi pompuan berkemban..peh tu kembong kain tu jadi pelampong..aku tau laa aku kecik2 ikut macik aku mandi sungai

sebenonya apam OTAK ORANG ISLAM sudah rosak..tu aku sebut sudah gila..bila otak tu sejak kecik sudah DI LUCAHKAN maka dalam pembesaran budak tu fokus nya jadi macam hari ini..kalo sejak kecik budak tu bersih, tak tau apa pun anatomy wanita ..kalo dia nak tau, macik mak akak dia kata tunggu ko kawin, nanti ko tau ! jangan mengada nak korek tau itu ini bab cam tu ..kalo budak tu akur..sure selamat, bila curiousity itu ler WAJIB DI PANTAU ibu bapa

kalo tak buat apa2 bab cam aku sebut tu..jadi macam hari ini lah.. tak hormat pompuan, asik melucah, ceramah agama pun cite lucah pas tu ketawa seronok, raja lawak pun lucah, artis seme lucah, belaja agama pun jadi satu kelucahan

soalan nya DI MANA MALU? apa dah jadi NILAI MALU? camna di katakan malu sebagian dari iman tapi orang islam macam tadak iman di mesia tuh

yang simbolik islam bukan main gahhhhh..islam itu islam ini rancangan islam lagu ereb makanan ereb baju ereb..seme bau2 islam ..cam bau belacan

tapi isi nya? hasil nya? kenapa heran gejala social makin merebak? kenapa heran rasuah dan maksiat makin banyak? kenapa nak heran bala tuhan makin bertimpa2? sedangkan ko tgk keliling bukan main islamik !

soalan, kenapa orang islam mesia tidak mo jadi manusia berfikir? esp oang agama cam tok maza, setad2 gelemer selebriti seme tu, ngos isma laa itu ini laa, jabatan islam toksah cite skit nya banyak..seme tu dah ada, quran dah sempurna, nabi dah abis sampaikan apa tuhan suruh, segalanya depan mata

soalan, kenapa umat islam masihi macam anjing kurap walo di tanah sendiri?

ajinomotonosuga replied at 29-6-2015 12:40 PM
kita bukan nak kata ulama salah ke hape apam..ulama dulu tu seme hebat2..hal cam ni lam da dep ...

pokpekpokpek..aji tau tak nafsu lelaki kpd pompuan..tu fitrah..nak mindset mcm org xde totey susah la..mindset sida2 gitu

ajinomotonosuga replied at 29-6-2015 12:40 PM
kita bukan nak kata ulama salah ke hape apam..ulama dulu tu seme hebat2..hal cam ni lam da dep ...

Untuk menjawab so'lan aji tu,,kalau aku kata ajaran islam yg sebenarnya telah dimisleadingkan oleh golongan yahudi boleh?,..................nanti ade org kata balik2 nak salahkan yahudi, yahudi jeles dgn meles katanya.....

Decaffeinated replied at 29-6-2015 08:46 AM
Bila kita bercerita tentang how to conduct our daily lives, yes, Islam is logical.

sebab tak ik ...

sapa kata islam tak lojik tak leh pakai lojik..dia itu ORANG GILA.. samada oang islam kaa oang bukan islam kaa..tetap orang gila

oang gila ialah otak sudah rosak..tak berfungsi kewarasan or faculty thinking dia

aku penah soal sini..ADA TAK MANA MANA MANUSIA DI LAHIRKAN GILA? pi pikir dan jawap sendiri

islam ialah agama Allah swt, panduan untuk hamba2NYA, agama yang lojik pragmatik, tak statik, liberal, social, saintifik malah paling besh islam ialah rahmatullah, agama yang di rahmatiNYA dan di redhaiNYA

soalan korang kene tanya diri masing2..WHAT IS ISLAM? tapi ko kene paham lah..oang melayu tak suka pk..tak suka sakit jiwa nak pk berat2

kalo berhibur, ada konsert, ada raja lawak, ada mek ti, ada akak rozita depa suka laa..kalo ada lawan bola, depa sonok laaa..kalo ajak depa berfikir..

aaaaa letih laa..posa laa..ngantok laa..susah laa..alaaaa bio oang lain pikir..kita ikut jek

kalo dah cam tu nak ikut jek..toksah lah jeles oang lain kaya, oang lain berkuasa, oang lain kuat ada segala termoden, toksah lah cemburu

yang sial nya oang islam tu nanti cemburu tapi bila di beri tahu kepentingan ILMU untuk sama kuat sama pandai sama kaya i.e COMPETITIVE..depa masuk karung depa balik..takmo laaaaa..leceh susah laaa..kita amik brim aje laaa..peanut pun peanut laa..sorga nanti seme besh2..lai penting sorga, bior la dunia ni

kalo apa aku kata salah pasal mentaliti melayu..sila sapa sapa rajin betul kan tuh

cak! replied at 29-6-2015 12:47 PM
pokpekpokpek..aji tau tak nafsu lelaki kpd pompuan..tu fitrah..nak mindset mcm org xde totey susah ...

kalo cam tu mindset NABI MUHAMMAD S.A.W tu mindset ORANG TAKDAK TOTEY laa..kan? tak btui ka?

Follow Us
apam replied at 29-6-2015 12:50 PM
Untuk menjawab so'lan aji tu,,kalau aku kata ajaran islam yg sebenarnya telah dimisleadingkan oleh ...

kalo yahudi takdok, kalo nasrani takdok, kalo majusi takdok malah kalo iblis syaitan dari golongan djinn pun takdak malah kaum djinn pun tadak..

aku YAKIN umat islam boleh seleweng gak ler apam

tuhan pun dah kata dalam quran, bukan susah pun nak cipta seluruh umat manusia itu islam dan beriman dan dari 1 bangsa..susah ka? so pasai pa tuhan cipta manusia PELBAGAI BANGSA? pasai pa ada di tetapkan kufurrrr sampai mati cam pakcik nabi haa...abu lahab abu jahal abu talib dan ada pakcik nabi yang mati beriman macam saidina hamzah r.a. ?

ada isteri nabi derhaka..cam isteri nabi lut a.s

ada anak2 nabi derhaka..cam anak2 nabi noh a.s

so apa point aku?  aku tgk masalah ke DALAM..tapi 99 orang akan tgk masalah ke luar..so aku bukan belong to puak cam tu apam

sisters in islam ramai andartu

Edited by cak! at 29-6-2015 01:17 PM
ajinomotonosuga replied at 29-6-2015 12:52 PM
kalo cam tu mindset NABI MUHAMMAD S.A.W tu mindset ORANG TAKDAK TOTEY laa..kan? tak btui ka?
...

nabi pon kawen aji..sbb apa..fitrah

pokoknya wanita kena jaga kehormatan..tutup betul2 xde la laki nak p selak..baru timbul rasa hormat lelaki kat wanita yg baik2 ni..

cak! replied at 29-6-2015 01:15 PM
nabi pon kawen aji..sbb apa..fitrah

dah tu rabiatul adawiyah tak kawin..tak mo ikut nabi..bukan anti sunnah ka? camna imam nawawi mati bujang.. bukan kawin tu fitrah ka?

nak jadi oang..kene pikio cak..ko tu dah jadi bapak budak..lagi le kene pikio

ko bebel pasal susah jaga diri jaga mata tapi apa tuhan ko suruh dalam quran? apa nabi ko buat kalo nampak pompuan tak bertudung?

kata suh ikut quran dan sunnah so apa nabi buat? ada dia pi hukum or pi cakap kat pompuan tu..kembali laa pada islam sebenar, pakai laa tudung..wajibbb..ada??

quran ajar apa? suruh tundukkan pandangan, contoh nabi ternampak anak menantu dia tgh sisir rambut dari celah pintu terbukak skit masa pi umah zaid, nabi buat apa? dia doa jauhi temptation syaitan..nabi yang maksommmmmm pun paling muka dan berdoa semoga di jauhi godaan syaitan

pasai pa tak bebel suh pakai tudung? nabi dah tunjuk..quran dah cite tapi kita manusia takmo ikuttttttttt cak..kita yang memandai itu ini islam macam nabi buat

tu aku kata agama tu buat oang islam jadi gila.. lain di suruh lain di buat..lepeh tu tak puas ati di bunuh nya sapa yang sanggah..ada nabi ajaq macam tu?

kita tak ikut quran dan sunnah seperti yang di tuntut sebenar2 nya cakkkk..kita ikut hawa nafsu sendiri kendian dakwa ini lah islam sebenar..kita tipu diri sendiri

rajin2 la membaca mengkaji dan berfikir..esp untuk masa depan anak ko tu.. dunia makin tua doh

Laki2 meleis x pyh suruh kaum hawa tutup aurat la...tutup mata korang je....otak pikiaq seks je

amukgemuk replied at 29-6-2015 12:11 PM
Takutnya baca komen kat sini---tahu tak satu hari nanti kamu akan berhenti menaip selama-lamanya?
S ...

semua unmmah manusia pun akan mati, takkira la mereka suci murni maksom macam sis atau pun jahat mama ISIS ke apa.
so tak perlu nak shahdu menggelupor pasal kematian sebab ianya perkara yg pasti di lalui oleh setiap insan.
apa sis ingat kalau maksom boleh immortal ke??
nabi2 boleh mati sis. so tak payah nak berangan hidup nak immortal lah

ajinomotonosuga replied at 29-6-2015 01:28 PM
dah tu rabiatul adawiyah tak kawin..tak mo ikut nabi..bukan anti sunnah ka? camna imam nawawi mati ...

ye nabi suruh tundukkan pandangan..tapi pada masa yg sama baginda juga tegur pemakaian wanita tersebut dgn mmberi isyarat hanya muka n telapak tgn jah yg boleh tunjuk ..ada paham

ajinomotonosuga replied at 29-6-2015 01:28 PM
dah tu rabiatul adawiyah tak kawin..tak mo ikut nabi..bukan anti sunnah ka? camna imam nawawi mati ...

gila seks nya rasul ini??
nampak anak menantu sisir rambut pun boleh stim??
tak cukup kah dgn bini2 yg ada??

bluehedgehog replied at 29-6-2015 01:29 PM
Laki2 meleis x pyh suruh kaum hawa tutup aurat la...tutup mata korang je....otak pikiaq seks je

abis ternampak nenen terjojol, bontot terbelah nak pikiaq apa sis..

tolonglah..cover2 la

Jgn la ko pandang2...
Ko pandang la tpt lain....klau dia tu mak ko...ko tegur la

atira replied at 29-6-2015 08:33 AM
aku sebgai ummah wanita malaya rimas sungguh dgn isu2 ni.. hadap sgt la dgn isu remeh temeh wanita n ...

tudung la tiang ugama melayu sunni ini sis.
tak shalat tak apa janji pakai tudung jah.

cak! replied at 29-6-2015 10:38 AM
negara arab xpanas ke dekk..xkepam ke dekk

aku cakap 'panas & melekit'.

ini ciri2 peculiar to equatorial climate.

even malam2 pun boleh berpeluh berjeruk. Ko tengok game bola dorang macam mandi peluh.

Even negara empat musim pun bukan takde heat wave 2-3 hari setahun tapi tidak sticky berkuap macam in the tropics. It's like one big big sauna.

Iolls bukan nak kutuk..tp bole aku katakan org2 SIS ni bukannya rambut cantik pon nak tunjuk kat org.rambut ketaq,split ends... Maybe x reti ikat tudunh.mohon rajin2 g utube bukak video tutorial tudung

Ah_Kwan replied at 29-6-2015 11:47 AM
keh keh keh

kalau mungkus habis..wa ingat wa boleh turn on..

Hantu bungkus pompuanPontianak pompuan

Langsuir pompuan
Hantu kopex pompuan
Hantu apa yang laki