CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CikSiti07

~ Aku yang Give up ~

You are living in the past
Balik balik mengenang kisah lalu
Meratap sendu sedih xkan be awak ke mana

Think positive...act positive
Sumer yg positif akan dtg pd kamu, jangan buruk sangka dgn orang..x baik.

Salam nk tny sket...dr care ko cite mcm duit gaji ko x cukup bebenor..leh aku tau bape gaji ko?

ninja boy replied at 4-7-2015 10:21 AM
belajar sampai mana spm ka sijil ka dip degree
nak kejar apa, kejar pangkat dan gaji yang banyak su ...

saya setuju dengan pendapat ninja boy. Hujung minggu, bangun awal, pergi jogging, riadah, jumpa orang, buat aktiviti. Hidup bukan sekadar kerja dan gaji. Hidup lebih dari itu. Ya, gaji mungkin sikit, tapi kebahagian tu bukan sahaja wang ringgit, rezeki bukan wang semata, kelapangan masa, kesihatan. Cari hobi baru, belajar masak, baking, untung untung boleh buat bisnes kecil kecilan.

Cuba cari interest atau kelebihan diri. Contoh, minat make up, cuba masuk kelas make up untuk enhance skill, nanti boleh jadi mak andam atau juru make up. Atau minat penulisan, cuba asah, mana tau boleh jadi penulis novel, buku motivasi, contoh macam Fatin Liyana jadi penulis Dianogsis, Mat Lutfi, AmranFans, etc. Explore bakat diri. Mesti ada kelebihan TT.

Jangan give up dengan hidup, kalau tak cukup wang, boleh belajar melalui youtube (cara makeup, baking), pinterest (baking, jahitan), deviantart (melukis). Cari interest tau, mungkin suka baca novel, start dengan tulis karangan pendek - post di status, kalau menarik mesti kawan kawan share, boleh gather follower. Etc.

Possibilities are endless sebab kemudahan di hujung jari. Semoga maju jaya TT.

Edited by jongjonginai at 5-7-2015 10:28 AM

Tt,

Aku dulu mcm ko la gaji mmg x cukup, but then i started to buat online business, tanpa modal.

Aku jual handbag imitation, pergi supplier, amek gambar, post kat ig & fb.

Nak ikutkan masa, aku mmg selalu xde masa. Balik almost everyday malam, weekend balik hometown, but i try to curi2 masa tu.

And alhamdulillah at one time untung dari jual handbag tanpa modal tu pernah mencecsh rm1000++ sebulan, lepas utk aku balik hometown tiap2 mgu.

InshaaAllah tuhan tunjuk kan jalan. And jgn lupa solat dhuha & sedekah, even rm1. Besar sgt ganjaran ko akan dapat nanti in short term dah nampak. Ini pengalaman aku sendiri. Dan minta parents ko doakan ko murah rezeki. The power of parents' duaa tu takde halangan nak sampai ke langit.

aku dh agak dah.. setelah lama menyepi cik siti akn muncul dgn thread 2x5. kita pulun nasihat lepas tu dia diam jek. kang tetiba dia mncul dgn luahan perasaan balik.

udah2 ler tu.. gaji aku pon tahap kerani cabok. keje admin ni mmg range gaji xlarik jauh. kalau dok tkr keje alamatnya lagi la xnaik2 gaji silap2 bila desperate kita terima jek gaji yg lagi rendah dri pekerjaan before.

ko keje le kat 1 tempat loyal skit sampai bos syg. sampai tahap tu dia akan jge ko sbb ko nyawa dia. kalau ko melompat keje utk gaji yg beza 2 3 kupang rentikan la...

lazim replied at 5-7-2015 05:51 AM
aku dh agak dah.. setelah lama menyepi cik siti akn muncul dgn thread 2x5. kita pulun nasihat lepas  ...

Wah lazim aku stuju sgt. Mula2 aku msuk keje gji aku sket gile. Dlm rm1100 kot? Tp aku keje je la rajin2 ms awl2 msuk 2 sbb aku single kn. Blik mlm pn xpe.

Rasa sush jgk mula2 tu sbb gji mmg sket. Cmpny cina lg, aku mana biasa dgn cina. Kwn2 opis sume ingt aku akn blah dr stu sbb gji aku sgt sket unt degre holder. Tp mcm biasa aku mmg rajin wktu tu. Xtau la mana dtg smgat rajin tu. Then after 3month gji naik rm200. A year pastu naik lg almost rm400. And increment tu brterusan stiap taun, skrg dh keje almost 5taun. Yg ms naik gj rm400 tu, bos tny aku: cukup x i naik gaji u bnyk ni?. Atau nk tmbh lg? . Aku nk nangs kot dlm hati sbb aku mmg dpt rasa diorg syg aku. Lg aku dpt pakai internet YES free 4gb kt umah sewa. Staf lain x dpt. Kalo aku lompat2 keje x dpt kot cm2

Follow Us
Naatasha replied at 5-7-2015 02:29 PM
Wah lazim aku stuju sgt. Mula2 aku msuk keje gji aku sket gile. Dlm rm1100 kot? Tp aku keje je la  ...

haaa betul.. macam ni la yg aku alami. walopon kompeni aku tgh xbrapa kuat financial. tapi nmpk bos aku sedaya upaya nk jaga aku. aku stat ratus2 je.. aku pon ade degree. tp aku stay situ diam2. sbb kelebihan kerja situ dkt gila dgn rmh. aku blh simpan duit gaji sebagai saving. gaji kecik tp 95% blh simpan

kompeni cina mmg mcm ni agaknya. drg akan sayang kalau kita x byk ragam dan setia.tatkala org lain xnaik gaji, aku naik.. ada masa gaji aku naik lebih dri yg dh kerja berbelas thn. walopon gaji skrg xlah tggi mana sgt tp aku suka dgn situasi di mana kalau aku xde bos aku akan pitam

sbb tu aku nk nasihat kat cik siti. xpayah lompat2 keje, miskin masa awal2 keje tu bertabahlah..keje admin mmg gaji xbesar mana.. sebab mnde tu budak spm pon blh buat. tp buat keje sampai bos akan merayu mintak kita jgn berhnti.. bila dh sampai thp ni,,insyallah bos xbrpa berkira dh nak naik gaji  kita

Edited by Naatasha at 5-7-2015 11:03 PM
lazim replied at 5-7-2015 09:20 PM
haaa betul.. macam ni la yg aku alami. walopon kompeni aku tgh xbrapa kuat financial. tapi nmpk bo ...

Mcm sama jgk sbb umah aku blakang ofis..jln kaki je g kje..dgn keja kat situ dpt lah aku beli kereta..tp aku x beli keta besor2 pn, just keta baru yg leh bawak aku ke mana2..

Ada juga aku dpt tau ada taun tu x sume dpt naik gaji, tp aku dpt naik..cina2 situ pun sblum aku ada keta, aku nk p bank kua duit jalan kaki pun diorg x bg..sanggup diorg drive aku..

Fmly aku ade jgk suh aku cari kje lain, tp aku pkir leh ke dpt opis best cmni lg..mgkin nt gaji aku bnyk gile tp aku stress sntiasa...x best kot cmtu. Cmpny skrg ada jgk masa stress nya, tp ok lg aku still leh handle..Alhamdulillah....hope murah rezeki kita semua...aminnn

Lupa nak bgtau, ini bukan riak ye sbg dorongan saja unt TT. Ada satu meeting ni aku x attend, dlm meeting tu boss aku pesan kat 2org staff kat situ yg dah kje almost 18tahun, supaya jadi rajin mcm aku...rhsia keje aku senang je..aku blaja fahami bos..so aku fhm apa bos aku nak, apa dia suka..aku tau bnda apa yg dia nk urgent....itu je

Naatasha replied at 5-7-2015 10:57 PM
Mcm sama jgk sbb umah aku blakang ofis..jln kaki je g kje..dgn keja kat situ dpt lah aku beli ke ...

bgus ko ni. aku pmlas jgk,, tapi kalau mnde urgent mmg aku siap2kan sampai x makan lunch. bos aku sampai bgi 200 kat aku gara2 siapkan mnde tu

aku nk tt paham. xsemua org berpeluang keje besar gaji besar.mgkin kelemahan kita sndri xmmpu nk compete utk dptkan keje best2. tapi kat mana pon kita keje, kita blh cb jadi yg paling best

Deactive kn semua media sosial kecuali cari lol:,jgn baca novel cinta dan stat baca buku motivasi..klau xde duit nk bli buku motivasi..baca online

lazim replied at 5-7-2015 09:20 PM
haaa betul.. macam ni la yg aku alami. walopon kompeni aku tgh xbrapa kuat financial. tapi nmpk bo ...

lazim..add fb aku...

alaaaaa.. aku nye fb nan hado xpnh guna pon, bt baca berita je

lazim replied at 6-7-2015 11:23 AM
alaaaaa.. aku nye fb nan hado xpnh guna pon, bt baca berita je

teringin benor nak kenal dengan engko ni..

Naatasha replied at 4-7-2015 11:02 PM
Salam nk tny sket...dr care ko cite mcm duit gaji ko x cukup bebenor..leh aku tau bape gaji ko?

...

gaji aku 1650..toalk epf socso..ada kot dalm 15++

CikSiti07 replied at 6-7-2015 11:28 AM
teringin benor nak kenal dengan engko ni..

jom la ko join sini.. leh sembang dgn aku. kat sini ko merungut ape pon kami layan.. luahan perasaan dialu alukan

http://mforum.cari.com.my/forum. ... age%3D1&page=61

CikSiti07 replied at 6-7-2015 11:31 AM

pttnya ckp la..

ko sggup x, cermat macam dhoif selama 5 thn? pada aku tu je jalan nk bgkit dr masalah kewangan kalau gaji kecik. tolong la bt. klu xnk bt sia2 ko g kje

aku dh bt dh.. aku xpnh beli baju ry.. ape pon aku xbeli.. duit yg dh smpan mati hdo balik pon aku x kan keluarkan.

CikSiti07 replied at 6-7-2015 11:31 AM

cuba tulis perbelanjaan ko ngn komitmen ko?

miniteratai replied at 6-7-2015 11:42 AM
cuba tulis perbelanjaan ko ngn komitmen ko?

Gaji dalam 1.5k
Expenses wajib : kereta myvi 513
                                  Loaneasy RHB Syaithonirajjim 115
                                 PTPTIPU 145
                                 Sewa bilik rumah makcik aku 100
                                  Mak and ayah aku 200
                                 Balance tu lah duit makan, duit minyak, duitservice kete….

lazim replied at 6-7-2015 11:34 AM
jom la ko join sini.. leh sembang dgn aku. kat sini ko merungut ape pon kami layan.. luahan perasa ...

ingin mengenali secara personal..

CikSiti07 replied at 6-7-2015 12:00 PM
ingin mengenali secara personal..

aku geram btl cik siti ni. lain aku srh buat lain plk yg dia nk.. ko ni nak bkk brpa deret lagi thread masalah sama. mcm xde amek inisiatif pon. sudah2 la melara. rmi org lagi ssh. kalau dlu gigih sgt ko nk jual nasik lemak demi bf. skang apesal ko xpkir cmtu untuk tmbahkan pendapatan

p/s:add fb xkn bt ko kenal aku la.. aku xpnh ddedahkan diri di media sosial. ko masuk je rmh lazim tu.. yg tu blh knl aku