CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CikSiti07

~ Aku yang Give up ~

duit makan tu 100 sebulan dh lam.. makan nasik dgn kentang je hri2,, berapa kali nk pesan

lazim replied at 6-7-2015 12:08 PM
aku geram btl cik siti ni. lain aku srh buat lain plk yg dia nk.. ko ni nak bkk brpa deret la ...

aku nak mengenali kau dengan lebih dekat..kemon!

CikSiti07 replied at 6-7-2015 12:31 PM
aku nak mengenali kau dengan lebih dekat..kemon!

lempang ko kang
masuk la rmh lazim tu.. xde la ko dok melara jek

lazim replied at 6-7-2015 12:51 PM
lempang ko kang
masuk la rmh lazim tu.. xde la ko dok melara jek

susah sangat ke nak faham..aku nakkenal dengan engko je...personally...pm cepat!

CikSiti07 replied at 6-7-2015 01:00 PM
susah sangat ke nak faham..aku nakkenal dengan engko je...personally...pm cepat!

xnak

xmo la aku add kawan seporum.. bt pecah rasie je

mod marah tt cpt mod.. dia off topik.. motip nak kenalan dgn lazim plk

Follow Us
Edited by Hana at 6-7-2015 02:00 PM
CikSiti07 replied at 6-7-2015 11:59 AM
Gaji dalam 1.5k Expenses wajib : kereta myvi 513                                  Loaneasy RHB Sya ...

personally, aku rasa, rm500++ utk kereta aje tak berbaloi dgn gaji ko yang takat rm1.5k tu.
downgrade kete tanak? secondhand dgn bulanan rm200-rm300

kalau keje professional mcm engineer ke arkitek ke doktor  ke, penting le jugka kete mahal utk IMEJ diri.
bulanan kete haruslah disesuaikan dgn gaji bersih.

15 tahun yang dulu, gaji aku lagi tinggi dari ko. rm2k++ (dgn harga minyak masih murah, gst takde) aku, kete kancil aje.
takde pun beli kete sedan spt wira aeroback ke (kete ini femes utk orang keje executive-zaman dulu dulu2 ) lupa dah kete yang femes dulu2 - brand nasional lah. kalau brand import sendiri boleh tahu la kan..takyah sebut lagi.
tapi tu la. aku takde nak drive jauh2 utk balik kampung. wa takde kampung jauh2.

tapi, kalau aku ada kampung jauh, aku balik naik flight ajek. hahaha. wa tak suka naik bas express.

Dah tiga thread cik siti ni aku baca. Conclusionnya ko mmg suka ada drama dlm  hidup ko kan? Jenis suka berdukalara, layan blues, sedih gitu? Tak betul ke? Tak betul, bagusla.

Tgk cara ko list kan expenses ko pun dah nampak attitude ko. Ptptipu? Rhb syaiton la...apsal, ko kene acu pistol ka masa nak buat pinjaman tu semua? Ala2 dunia ni sentiasa tak adil, ko selalu ditindas etc..

Aku tiada nasihat nak bagi dah..

becir replied at 6-7-2015 02:51 PM
Dah tiga thread cik siti ni aku baca. Conclusionnya ko mmg suka ada drama dlm  hidup ko kan? Jenis s ...

xyah bgi. dh berkajang aku nasihat marah bebel.. dia buat tengin je,, saje nk perhatian kita

lazim replied at 7-7-2015 12:45 AM
xyah bgi. dh berkajang aku nasihat marah bebel.. dia buat tengin je,, saje nk perhatian kita
...

Lazimnya kalo org wat tengin dgn nasihat yg berkajang, itu bermakna dia nak perhatian Lazim la tu..g la add fb dia...haha joking ya siti & lazim

TT keje ofis hour kan..kalo tgok kan jumlah gaji dan expenses nampak agak berat tu...balik ofis tu ape kata p kje part time cashier kat kedai 24 hours ke.. Kate la msuk kje ofis kul 9.00-6.00, amik la part time kje kul 7-10 ke..kalo 1 jam rm6, kali 3 jam dapat la sehari rm18.. Kalo keje 20 hari, sebulan dpt la rm360

Btw aku xtau la rate sbnar kje part time per hour bape, itu aku bg idea je..susah2 sket xpe lah, lum ade suami ngn ank kan...time single ni kje je lah.. Hujung mngu leh rest atau sesekali amek cuti jumpa parent

lazim replied at 6-7-2015 12:08 PM
aku geram btl cik siti ni. lain aku srh buat lain plk yg dia nk.. ko ni nak bkk brpa deret la ...

Hahaha..sabar sabar..kn tt ckp dia luah perasaan je..so fhm2 je la..org luah perasaan ni bkn nk solution sgt..agaknya tt kna ada bf balik baru la semangat kje part time..siap ingt lg tu psl nasi lmk..kekeke

tiramisuu replied at 7-7-2015 05:51 AM
Hahaha..sabar sabar..kn tt ckp dia luah perasaan je..so fhm2 je la..org luah perasaan ni bkn nk so ...

mestila aku igt bagaimana seorang gf snggup bersusah payah pikir nk bntu bf dia. tp ler ni nk bntu dri sndri pon xndak. 1600 gaji bkn teruk sgt.cuma perlu pngorbanan je utk hidup secara dhoif sampai la dh ada saving skit. kalau mengeluh je xblh, forumer leh bagi nasihat je xleh bgai duit segera

Naatasha replied at 7-7-2015 02:33 AM
TT keje ofis hour kan..kalo tgok kan jumlah gaji dan expenses nampak agak berat tu...balik ofis tu a ...

ade 2 jalan :

1. buat part time
2. belanja scra dhoif (sbb mmg xmau/ xde peluang buat part time)

tapi 2 2 tu tt bt x tahu je bila org suggest

tiramisuu replied at 7-7-2015 05:51 AM
Hahaha..sabar sabar..kn tt ckp dia luah perasaan je..so fhm2 je la..org luah perasaan ni bkn nk so ...

pantang betol aku kalau pompuan xleh hdup tanpa laki ni. sedangkan laki tu dh aman damai dgn khidupan baru

aku jgk la paling berkobar2 tiap kali tt bukak thread

lazim replied at 7-7-2015 07:57 AM
pantang betol aku kalau pompuan xleh hdup tanpa laki ni. sedangkan laki tu dh aman damai dgn khidu ...

ko laki ke ppuan?

kalau laki, boleh la push tt keje part time

lazim replied at 7-7-2015 07:57 AM
pantang betol aku kalau pompuan xleh hdup tanpa laki ni. sedangkan laki tu dh aman damai dgn khidu ...

Yang aku nak meniaga nasik lemak dulu bukan sebab nak bantu ex bf aku a.k.a beruk tu...aku nak tambah duit aku sendiri juga...btw, siapa cakap aku tak boleh hidup tanpa lelaki..selama ni pun aku hidup tanpa lelaki juga...kereta breakdown..aku sendiri ke hulu ke hilir...dulu daripada takut nak bawak kereta sampai harapkan beruk tu..sekarang aku adalah driver family...mana nak pergi cakap..aku bawak...
Btw, ex-bf aku  baru email aku dalam bulan puasa ni..merayu mintak maaf dan rasa bersalah sampai ke hari ni..aku balas dengan makian bertubi-tubi..

Permasalahannya sekarang bukan pasal ex bf aku yang sudah mereput tu..aku cuma serabut dengan masalah kewangan..engko senang cakap aku memandang sepi setiap suggestion yang engko bagi..engko tahu ke aku tetiap malam isi kerja kosong..cari peluang buat part time..cikgu tuisyen ke apa ke...engko tak tahu kan..yang engko tahu aku meratap menangis hiba mengenang nasib...

bak fb engko..aku nak kenal engko supaya engko lebih mengenali aku ni jenis perempuan yang macam mana...yang engko nampak dekat forum ni aku meratap menangis hiba sebab ini bod masalah peribadi...ini sisi aku yang lain..banyak sisi aku yang lain yang engko dan forumers lain tak tahu..

kalau engko kenal aku di alam realiti, engko tak sangka pun aku ciksiti yang sendu-senduan ini..itu aje yang aku boleh kabo kan..

puas hati?

Naatasha replied at 7-7-2015 02:33 AM
TT keje ofis hour kan..kalo tgok kan jumlah gaji dan expenses nampak agak berat tu...balik ofis tu a ...

Aah..opis hour..start pukul 8.30 sampai 5.30...expense tu banyak sebab dulu aku eje dekat kl..gaji banyak sikit..kereta tu pun aku beli masa gaji banyak..bila kerja dekat tempat sekarang..gaji rendah sikit..tapi expenses tu tetap kena bayar..aku sebenarnya tak saba nak tunggu lagi 4 tahun..masa tu..aku bebas hutang..sikit je lagi..tengah bertabah...

CikSiti07 replied at 7-7-2015 09:22 AM
Aah..opis hour..start pukul 8.30 sampai 5.30...expense tu banyak sebab dulu aku eje dekat kl..gaji ...

Apply je la kerja kat KL balik
Duit utk parents kurang kan sikit dari RM200 to RM100
Supaya the other RM100 ko bleh save up utk rainy days
Seriously iols heran camana a degree holder 7thn kerja tp gaji msh below RM2K

Lama oooo nak tunggu 4thn lagi habis utang keta tu