CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 12459|Reply: 78

Topic Closed

Edited by CariCari621 at 1-8-2016 03:18 PM

edit

Dia ada bela hantu sabun, tu sebab kena mmbasuh je sepanjang ari.

Cabut hos yg nk salur air masuk dlm mesin basuh...jgn ketatkan, tgk reaksi dia

leekamlee replied at 2-8-2015 03:44 AM
Cabut hos yg nk salur air masuk dlm mesin basuh...jgn ketatkan, tgk reaksi dia

kalau buat mcm tu, dia still boleh sambungkan hos tu sendiri kan?

CariCari621 replied at 2-8-2015 11:54 AM
kalau buat mcm tu, dia still boleh sambungkan hos tu sendiri kan?

hahhahaha..sorokkan hos tu. ckp dh rosak, nk kena tukar baru...tgk samada dia nk beli hos baru ke x

Elok jugak..buat2 rosakkan mesin basuh pastu korang pakat2 salah kan dia..suruh dia repair pastu pulaukan dia.

memang annoying orang macam ni. cakap pun x jalan, sindir pun x paham. last2 kena jugak laser depan2.

Follow Us
Tak perlulah rosakkan washing machine tu..
apa kata , biar cik T tu bayar lebih elektrik since dia yang banyak guna mesin basuh tu kan?
saya pernah ada pengalaman macam ni..so, kami suruh orang tu bayar lebih. Sebab asyik dia je yang guna. Lama2 dia jarang guna sebab setiap bulan kena bayar lebih

cadangan satu lagi, letak mesin basuh dalam bilik korang yang ada bilik air. So, bilik tu makesure dikunci bila keluar. Bila nak guna mesin basuh, ada waktu tertentu saja. So, dari situ boleh control kekerapan penggunaan mesin basuh tu..

kalau boleh apply..silakan..
kalau rasa tak sesuai..abaikan je cadangan saya ni..

Cadangan yg nk rosakkan mesin basuh tu cm merugikan korang je. Buat je lah jadual, kalu payah sgt

kepada tt,

nk cter sikit. kakak sy sewa rumah sepupu so dia cri penyewa. dan penyewa bongok ni sebijik pangai macam ni. rumah teres setingkat jugak. kalau mesin pakaian mmg akan bising dan semua org terganggu tidur.. sama mcm tt n housemate lain.

kakak iols bengang sgt. pemilik mesin basuh tu pun fade up. dh bg hint, dh cakap depan2 tp jenis tak reti bahasa.

kalau org baca, mesti gelak baca masalah tt setekat mesin basuh but trust me, sy paham sgt masalah tt sb my parent sendiri dh x tau nk wat ape (parent kadang2 pegi rumah kakak dan tidur di sana setiapkali weekend) dan penyelesaiannya..

si makhluk tak reti bahasa tu yang kua rumah. sb macam2 perkara dah buat tp TAK JALANNNNNN...

Xsangka ada gak mnusia cmtu.. Bnyk pulak masa die kn asyk nk mmbasuh je. Slalu student akn kumpul bju tuk sminggu terus..

housemate nko ni mesti pembersih atau pengeli tahap gaban. apa kata nkorang kotorkan mesin basuh tu lepas nkorang guna.

Buat-buat rosak mesin basuh tu. Then panggil orang untuk betulkan. Pastu buat mesyuarat rumah n owner boleh cakap mesin  basuh tu rosak sbb overuse. So solutionnya kenalah limit use untuk each org kepada 2-3x seminggu supaya problem yg sama x berulang... hihihi

bukak kepala socket plug, tanggal semua ke3 wayar biru, hijau, & coklat, pastu tutup penutup soket tu, bila dia on mesin basuh xjalan.

dpd jahanam kan mesin basuh korang jgk yg rugi, silap2 housemate tu buat bodo xnak baiki.

Let go aje washing machine tu
Nak cuci pakaian masing2 pergi coin laundry aje

Edited by oni313 at 2-8-2015 11:52 PM

erk...basuh baju ikut kategori stokin, u/wear, kain batik, itu agak melampau

kalau hakak la kan, hakak split 2 kategori je, basuh baju yg bercampur2, baju seluar yg berkaler2 ni, dan jugak baju atau fabrik kain putih, which is kain baju fabrik yg putih atau warna cerah, mmg hakak tak campur sekali ngan baju2 kaler lain, sal risau kot2 turun warna plak nanti..... satu lagi, seluar jeans, coz kat mesin basuh mmg ada function khas utk seluar jeans... ni pun hakak tak campur sembarangan, coz jeans hakak mmg hakak jaga betul2....

housemate ko tu agak melampau gak, bnyak air guna tu, camni la, ko jumpa direct face to face, benda ni kalau letak notis khas kat mesin tu, takkan membantu sangat, dalm isu ni ko kena 'jentik' tegur skit housemate ko tu supaya sedar, apa yg dia buat tu, is totally unaceptable..
ada cadangan suruh sorokkan hos mesin basuh, atau inform dia yg mesin basuh tu rosak, cara ni short term je, nak selesaikan masalah, kena fikir long term
kalau uolls pakat nak rosakkan mesin basuh tu, then paksa diri bramai2 basuh kat dobi, ayyooo karawalei, tu jugak menyusahkan uolls semua nak ulang alik gi dobi hatta seminggu sekali je, which is totally disturbing kalau buat camtu....

nak pikir dia kecik hati atau tidak kalau chuolls tegur sheolls, hellllloooooo.... uolls semua dah duduk lama kat rumah tu, so uolls berhak tegur dia..

mana yg salah diperbetulkan, mana yg silap, ditegur...

X pernah merasa ada washing machine kot..so dia rasa mcm seronok sgt tgk mesin tu basuh baju pusing2

Kalau aku, aku sorok batang paip air tu...siapa nak cuci boleh amik ikut schedule yg ditetapkan saja dr owner mesin tu..selain dr masa tu owner akan amik balik & simpan...

Edited by merrissa at 3-8-2015 09:10 AM

hehehehe.....aku pon selalu wat camni....

TETAPI!!!!

aku puyer rumah sewa..... bil dah include sekali dalam sewa rumah
jadi suke hati aku la nak basuh sehelai dua helai je....(tapi xde ler aku basuh hehari camtu..kekadang jer)
lagi satu sesuka hati aku je basuh baju pepagi buta...

SEBAAAAB

housemate aku pon bising pepagi buta sembang dengan hp sampai bilik aku dengar!
sepanjang dia bersembang aku tak leh tido!!!!
jadi aku assume dia juga pasti amat 'selesa' dengan bunyi mesin basuh tuh...rasaiiiinnn
tapi ni sekarang dah tukaq housemate baru
aku kene buang tebiat la mencuci baju sesuka hati tidak mengikut masa terutamanya waktu pagi hehehehehe

JADIIII

sebab aku berbuat bising sesuka hati adalah kerana housemate aku pon bising

TAPIIII

taktahu la apa sebab kawan ko tuh asik membasuh je keje nya

MUNGKINNNN

dia takpernah ader mesin basuh kot..seperti pendapat forumer2 yang lain....kalo ader pon semi auto je...kesiann...
p/s selalunya kalo takmo housemate gune barang kite..letak ler dalam bilik...tapi macam mana nak sorok mesin basuh dalam bilik...
jadi ikotla suggestion forumer lain.......sorok jela paip tuh...kan sonang

Sekian terima kasih

suruh dia byr bil air dan bil letrik lbh dr org lain, sebab habitnya ni..
xyah la sampai  nk rosakkan mesin basuh tu, nnti korg semua yg rugi..

sbnrnya kelakar gakla masalah ni..tp masalah tetap masalah walaupon kecik.. aku cadangkan elok wat mesyuarat umah aka sound dia ni ramai2.. tunjuk kanla bil air korg yg meningkat naik semenjak dia asik guna mesin basuh tu..
klau dia degil jugak suh je dia byr bil air tu sorg2.. hehe

dulu maid aku pon cenggini, asik basuh baju walaupon 3 helai baju, air plak penuh (sbb dia x reti nak tekan2 kat mesin tu nak setkan air ngan jenis spin).. mmg bil air mencanak perginya..

Gedik nya basuh stokin 5 pasang pon taruk mesin. Tulang tangan dah patah ke apa tak reti nak memberus.