CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9447|Reply: 57

[Tempatan] "Assalamualaikum…Pakcik Cari Siapa?", Kisah ini dpt lebih 4,767 share

Assalamualaikum…Pakcik Cari Siapa?
Aug 4, 2015

Isu pelajar terlibat dalam gejala ponteng sekolah bukanlah isu baru. Jika dibincangkan punca-punca serta sebab-sebab mengapa gejala ponteng sekolah berlaku memang tiada kesudahannya.

Apetah lagi jika kita membincangkan siapa yang bersalah dalam hal ini. Salah mak ayah? Salah guru-guru? Salah sukatan pelajaran? Salah Pak Menteri?

Namun kisah yang dikongsikan di bawah diharap sedikit sebanyak membuka mata remaja-remaja kita yang masih di bangku sekolah agar mengasihani mak ayah mereka yang bersusah payah memastikan pelajaran mereka tidak terabai.

Sedih.

Perkongsian dari saudara Pojie Nanat

Ni kali kedua.. ak jumpe pakcik ni.. dtg skolah.. cari ank die.. 1st time dtg.. pakcik ni nk blikan baju sukan utk ank die.. tp dtg skola ank xde kat skolah..

“Pg td die keluar pegi skola cikgu.. pakai bj skola.. bwk beg skola.. minta duit nk bli bj sukan.. sy dtg nk blikan.. cari die xde.. cikgu dia kt da lame die x dtg skola.. sy takot die kne buang.. mane sy nak cari die ni ye…”

mmg xleh j…wb.. sbb sah2 ank die x masok skola..
Arini.. pakcik ni dtg lg.. dok jengok kat tepi bilik ak ngadap ke padang..

“Assalamualaikum cik.. pakcik cr sape?..”“Sy cr ank sy cikgu.. nk tgk die dtg skola x.. td sy pergi kelas die.. kwn2 nye ckp bdk2 kelas die kat padang..”

Ak panggil bdk.. suh carik ank pakcik ni..

“Cikgu.. bdk2 kelas die ckp ****** da 2 ari x dtg skola…”Pakcik ni tgk ak.. muke die cm kompius..

“Cikgu…. ank sy pergi skolah cikgu.. sy hantar td pg… die pkai bj skolah.. bwk beg skola.. sy bg duit blanje cikgu…”

Die trus jln.. tekebil2 pakcik ni..muke tahan sedih… ak tau die kecewe gile ngn ank die..Hmmm… hai la ank… kalo yg dtg ni berbaju kot.. berkasut kilat.. keluar dr perot bmw, ak x kesah.. tp… ape dose bapak ko smpai ko nipu org tua ni… smpai bile ko nk tgk bapak ko begini nasib nye.. x tringin ke nk hepikan die.. die x mtk ko blikan die banglo mewah tepi highway exit kajang tu.. die mtk ko g skola je.. tu pon susah ke?..

--mynewshub.cc

betapa bodohnya anak melayu.

sedar lah sikit. vangang.

calling for polis thread @axl_bach

kesiannya kat pakcik nih..

citer lama ni...

pak si namirul ni...

kesian pakcik ni..

sampai sekarang anak dia kencing dia kata dah jadi loyer...dia cayajer..

kesiannya kat pakcik nih..

Follow Us
teruknya bahasa cikgu yg menulis

sedih. kesian. budak2 sekolah anak sayapun ramai mcm ni. ada sekali dulu sorang makcik mintak tolong husband saya carikan anak dia yg ponteng sekolah. dia x tahu nak cari kat mana. husband saya kesian sbb makcik ni dtg naik basikal. cari2 jumpa dia kat padang stadium. bawak mak dia jumpa dia. dia boleh tengking mak dia kate kenapa mak dia sibuk nak cari dia. husband saya cekak kolar baju dia marah dia sbb cakap mcm tu dgn mak. husband saya kate kalau kau ni anak aku, dah lama aku tumbuk muka kau. kesian makcik tu. anak dia tu sekolah agama tapi perangai macam tu. mintak dijauhkana nak2 dan keluarga saya dari perkara2 macam tu.

kasibiman replied at 4-8-2015 03:34 PM
betapa bodohnya anak melayu.

sedar lah sikit. vangang.

khen?

dulu2 budak2 berazam nak ubah hidup dgn belajar pandai2, nak bantu keluarga..

skrg budak2 lahir dalam keluarga miskin, berlagak pulak mcm orang kaya...last2 jadi budak bohsia dgn penjenayah sebab nak duit

aku teringat temubual dalam lite and easy pasal rosey apatah yang berlakon jadi bini phua chu kang... makpak dia drug addict, hidup miskin..sampai jiran2 dia predicted yang rosey nie akan jadi samada pelacur atau drug addict mcm mak pak dia...

tapi semangat org cina nie lain sikit jer, oleh sebab malu dilabelkan anak penagih dadah, dia berazam nak ubah hidup dia...skrg tgkla rosey tu..ceo kompeni sendiri lagi...

Changa replied at 4-8-2015 03:34 PM
calling for polis thread @axl_bach

Tred nih bleh laa nak kasi muka sbb isu yg dihilitekan tu pasal anak ponteng skolah....tp admin site MYNEWSDUMBSHIT mmg celka lehnat, main amik citer org dlm FB sesuka ati......

Ak.. ak.. ak.. ak.. ak..
U tercicir mane cikgu ???.

lindarafee replied at 4-8-2015 03:40 PM
sedih. kesian. budak2 sekolah anak sayapun ramai mcm ni. ada sekali dulu sorang makcik mintak tolong ...

cerita pakcik ni mengigtkan saya pd adik lelaki saya yg 2nd last
ayah hantar smp depan pintu sekolah tp sygnya dia keluar blk lps tgk kereta ayah hilang dr pandangan
cg disiplin call saya tiap kali adik x ditemui dlm kelas
saya mmg hangin dgr dan senyap2 saya balik kg dan saya sendiri tangkap adik saya tgh lepak dgn kwn2 dia yg dah x sekolah
mmg teruk adik saya tu saya kerjakan, klu arwah suami x stop saya mahu patah riuk dia saya kerjakan
now dia berterima kasih dgn kegarangan saya sbb dia kata klu saya buat diam sure dia jd geng2 hisap ganja
sbb tu bila baca citer ni hati saya tersgt sayu dan sebak

lindarafee replied at 4-8-2015 03:40 PM
sedih. kesian. budak2 sekolah anak sayapun ramai mcm ni. ada sekali dulu sorang makcik mintak tolong ...

zaman sy sekolah dulu...nak melawan cikgu pun x berani, la ni siap pegang baju cikgu sebab tegur ja pun...gila la budak2 lani....

kalo sy ada d situ sy bagi penampau melayu kat mulut dia....

leylapple replied at 4-8-2015 03:43 PM
khen?

dulu2 budak2 berazam nak ubah hidup dgn belajar pandai2, nak bantu keluarga..

aku penah ada event kita panggil rosie ni.

dia cerita all the things she do, jual wine bagai, how llife was difficult for her masa dia membesar.

mmg kerugian sgt bila tgk budak yg takde masalah spt kemiskinan melampau, pertelingkahan keluarga, penderaan tp buat pangai bodoh sombong terikut2 peer pressure benda bodoh mcm monteng.

lavabudi replied at 4-8-2015 03:36 PM
citer lama ni...

pak si namirul ni...

kat mana nak tau kisah pakcik ni?

sedih... sian pakcik

MsCinderella replied at 4-8-2015 04:26 PM
kat mana nak tau kisah pakcik ni?

anak dia  si @namirulmukminin  tu sendiri bagitau..

budak melayu macam tu la....masa ni taknak belajar..nak merempit nak memantat....nak berselfie....bila dah besar cuma mampu pakai myvi 50k hutang 9 tahun mula nak menyalahkan cina .....tu la melayu

budak2 skg tahu seronok.. bila dh besar kije kuli je, mula melalak hidup susah, .. habis ko blajar pun malas, ponteng skolah bagai, ingat ko boleh jadik CEO ke??

Felycya replied at 4-8-2015 03:44 PM
Ak.. ak.. ak.. ak.. ak..
U tercicir mane cikgu ???.

nasib dia tak guna aq...