CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5883|Reply: 25

Padan muka aku : Siang2 mengadu psl entiti, tgh tido mlm,mimpi kena cekik

saja nak story pasal pengalaman aku mlm tadi... (sementara masih fresh, baik aku sharing kat sini).
Petang semalam, aku ada sembang2 lah pasal masalah aku berkaitan entity yg dok menebeng sama stay dgn aku kat kondo sewaan ni. memang aku stay sorang.. sebab aku kena bertugas di utara tanahair ni selama 2 thn. Pas tu, balik semula ke ibukota. Member aku tu stay kat KL.. so, aku mengadu masalah ni through whatApps je.... itu pun berwhatApp kat luar kawasan kondo...

sebelah malam, kat umah, as usual.. dgn rutin harian, membasuh, masak & tgk tv... lepas settle semua, dlm kul 10.30 tu.. masa utk beradu..
dalam pada dok beradu... aku tak tahu lah dah kul berapa... tapi rasa nya dah lama gak lah aku tido tu... aku dpt mimpi... mimpi tu mula2 biasa je...

aku mimpi, aku bertiga (dgn collegue - sorang pompuan, sorang lelaki), pegi satu tempat. kitaorang ke tempat tu sampai dah lewat malam. pas tu, masa nak balik, kami bertiga masuk keter.  member yg pompuan, driver. aku dok sebelah. dan yg lelaki dok belakang driver. sebelum driver hidupkan enjin, aku toleh ke belakang, pandang ke member lelaki.. sekali ntah macam mana, aku terrrnampak, ada lembaga hitam berdiri di luar kereta. dia berdiri sebelah member yg lelaki tu. features dia, ibarat wanita bertudung hitam... Nampak lah shape bertudung warna hitam, tapi tunduk je..

mata aku pulak masa tu.. memang hanya tertumpu kat makhluk tu je... member2 aku tu pulak.. takde apa2 reaksi. dua2 kaku. then, secara otomatik, mulut & lidah aku ni terus nak baca ayat kursi. what happen was, tiba2 aku rasa leher aku kena cekik, seperti menghalang aku baca ayat kursi. (yang peliknya, realitinya aku mmg rasa leher aku mcm kena tekan hingga tak boleh bersuara). dlm mimpi tu, mmg aku meronta supaya "tangan invisible" yg cekik aku tu lepaskan aku... tapi mmg dia tak lepaskan... entah mcmmana, aku dpt kekuatan utk mengucap 2 kalimah syahadah... aku mengucap berulang2 kali... tapi lembaga tu masih lg ada kat situ.... lepas dah mengucap, aku sebut "Allah"... berulang kali jugak... mcm zikir.... tak lama kemudian... aku terjaga. bila dah terjaga, barulah leher yg tercekik ni rasa "dilepas" kan... dan dalam hati masih lagi berzikir Allah... Allah... Allah...

Lega aku, bila sedar, itu hanyalah mimpi... tapi aku tetap tak bukak mata... takuttt.... masa tu, masih terbayang jelas rupa lembaga hitam menyerupai wanita bertudung hitam (tanpa wajah). Dan lebih lega bila leher aku "dilepaskan"... lepas beberapa minit, baru lah boleh lelap semula... & dlm hati, masih tetap zikir....

Rate

1

Scary nyerrr..

Ada cuci kaki/doa dulu ke sblum tidur tt?

sebelum tido, just zikir je... sbb tgh uzur.... kalo tak uzur, biasa nya akan baca 3 qul & ayat kursi...

edisi cash ke ni?

jgn amik serius pasal mimpi,,jgn pupuk rasa takut tu...bila tersedar tu buat mcm meludah ke sebelah kiri...n anggap jer xde pape, mimpi jer pon...bila terlampau pk pasal seram, sukalah setan2 nih....

Rate

1

mimpi yg buruk dari syaitan kan...apa kata sambung cita tentang yg duk mnebeng kat tt tu plak..

Follow Us

entah ler... gaknye kot

akusteeq replied at 5-8-2015 10:26 PM
jgn amik serius pasal mimpi,,jgn pupuk rasa takut tu...bila tersedar tu buat mcm meludah ke sebelah  ...

sebelum ni pun mmg tak ambik serius sbb almost setiap malam dapat mimpi pelik2... kebanyakan mimpi asik berada kat tempat kotor (tandas di bangunan usang), hospital usang... , pi shopping complex yg car park dia scary...  
kdg2 stress bila setiap hari asik mimpi mcm tu... itu belum masuk mimpi main kucing dan layan baby... tentu korang tahu kan apa maksud/petanda mimpi tu... Takut ni sebenarnya tak boleh layan sgt... kalau aku tak uzur, mmg aku terus bangun dan buat solat malam je... tu je cara nak lumpuhkan setan iblis laknatullah ni... tapi disebabkan uzur dan tidur dlm gelap gelita... tu yg tiba2 terlintas pulak rasa takut....

Same la.ade satu hari tu asek la mulut ni nak mnyumpah  jenglot  .amek kau kene cekik.

isteri_ayil replied at 6-8-2015 11:01 AM
sebelum ni pun mmg tak ambik serius sbb almost setiap malam dapat mimpi pelik2... kebanyakan mimpi ...
Mimpi ko tue.. mesti suasana dia mcm movie Silent Hill... apapun.. jgn fikir sangat... errr.. tgok pada tajuk, ko kata sebab ko ngadu.. errr.. sebab ko ngadu kat bod MPS ker?

robertoallen replied at 6-8-2015 01:11 AM
mimpi yg buruk dari syaitan kan...apa kata sambung cita tentang yg duk mnebeng kat tt tu plak..

citer tentang entiti tu... dulu penah nyelit2 gak lah.. story kat org lain punya thread kat cari ni... tapi takpe lah... memandangkan thread sendiri, so, saya repeat lah kisah entiti yg pernah tumpang sekaki masa saya selfie kat umah sewa thn lepas...

kejadian ni berlaku tahun lepas.  masa tu, saya ada beli sejenis pati bunga dari sorang members kat cari.com ni jugak.... kalau tak silap, nama pati bunga tu, Aura 7 purnama... Niat saya masa tu, mmg nak buang kalau ada saki baki sihir yg org hantar dan jugak saka... Bila dah dapat pati tu, saya pun mandi, ikut aturan yg tertulis dlm brochure ... Masa mandi tu, selain baca alfatihah, ayat kursi dan 3 qul, saya niatkan lah supaya Allah Taala, bersihkan dalaman saya dari sihir (sbb dulu pernah kena), dan saka... (dlm keturunan ada saka)..

what happen was, lepas dah settle mandi manda, kira2 lepas magrib

opss..to be continue... bos panggei masuk meeting pulak.....

aisehhhh...tgh melopong baca citer...ko sambung pulakkkkkkk...haishhh

BabeYSHa replied at 6-8-2015 11:39 AM
Mimpi ko tue.. mesti suasana dia mcm movie Silent Hill... apapun.. jgn fikir sangat... errr.. tgok  ...

pasal mimpi tu, memang setiap hari... mimpi yg sama je situasinya... pelik jugak.. walaupun sebelum tido, dah baca mcm2..., walaupun di bulan ramadhan sekalipun... mimpi2 mcm tu tetap jugak dtg... kdg2 rasa stress dan naik menyampah dibuatnya...
tentang mengadu tu, aku mengadu kat member aku yg keje kat KL.. dah lama tak bertanya khabar... tu yg kami berwhatApp.. tetiba terkeluar lah citer pasal entiti... ingatkan abis kat situ... tup2.. sebelah malamnya, terus dpt mimpi... nampak jelas entiti dan bila nak halau (dgn membaca ayat kursi), ada "sesuatu" yg lebih pantas mencekik leher aku supaya lidah tak boleh lafaz setiap baris ayat kursi tu....

Berbalik pada kisah tergantung td... Mlm tu tergerak hati nak selfie... Sbb aku install applikasi youcam makeup.. So, kononnya nak touch up muka yg serebeh ni nanti lps snap gambar.
Aku pun berdirilah ber backgroundkan langsir yg menutupi sliding door... Senyum.... Senyum..... Kcinggggg... Gambar telah di snap... Dan terus save dlm gallery.
Lepas dah save. Aku bukak lah apps YouCam Makeup... Kononnya mau kasi make up muka yg serebeh ni... Lps dah bukak apps tu, dia suruh pilih gambar. Aku pun cari balik gambar kat gallery. Dah dapat gambar yg aku snap tu, aku terus tab dan gambar tu pun masuk lah dlm apps utk di make up. Bila gambar tu masuk ke apps tu, apps tu scan gambar aku tu.
Lepas dah scan.... Aku terkejut badak... Bila tiba2 keluar sebaris ayat yg tulis " more than one face was detected. Tap to select a face to start perfecting it"
Pas tu, muka aku ditanda dgn kotak, dan ada satu lagi kotak kecik sebelah kanan atas kepala aku....

seram dah ni...
pastu TT, apa kat kotak 1 lagi tu

Dia bengangla ko ngumpat dia...

ayyo mana tt ni..hilang dah.baru feeling nak baca

tt...kemon la....sambung citer....

Cepat sambung citer ni tt.. ape benda dlm kotak 1 lg tu

masih menunggu...

12Next
Return to list New