CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: NEC8532

Ego husband sangat tinggi

Siyesly kisah awak bnyak persamaan ngan saya..saya nasihat awak g ngadu d pjabat agama utk khidmat kaunseling..

munchkin replied at 22-8-2015 10:50 AM
Kalau bagi makan pakai cukup n sekali tu terlepas sepak terajang takpe lah mungkin boleh bagi pe ...

sebijik like my uncle, my dad punya adik lelaki. dia tak kerja, tp jadi 'surirumah tangga' sepenuh masa okay! isteri dia bekerja di syarikat kwsp, boleh tahan besar juga gaji wife dia. tapi, sorang pun dalam my family tak pandang serong dekat my uncle ni, sbb apa? my uncle sangat lah boleh diharap. rajin mengemas rumah, memasak, hantar dan ambil wife dia pergi kerja, bersihkan tempat najis kucing peliharaan hampir 2 hari sekali, rumah depa sentiasa dalam keadaan bersih.. wife dia pun tak ungkit pun pasal husband dia tak kerja sbb tau dia sangat rajin buat kerja rumah.

freakashpop replied at 24-8-2015 09:54 AM
sebijik like my uncle, my dad punya adik lelaki. dia tak kerja, tp jadi 'surirumah tangga' sepenuh ...

Ha kan?  At least dia ringankan beban isteri dia!

kenapa ramai sgt jantan tak guna skrg ni eh?????
ni semua punca salah didikan mak pak ke?????
adoiii stress aku baca citer cam gini...

ibu2 yg ada anak lelaki skrg ni..walaupon masih kecil...didik la betul2 ye anak2 lelaki korang...
aku ada anak perempuan je...tu pon baby lagi..tapi aku akan pastikan aku didik dia betul2..
kalau ada nak lelaki..aku akan didik dia erti tanggungjawab!!!jgn kasi lemak sgt!!

NEC8532 replied at 21-8-2015 10:22 AM
saya pun kutuk laki saya sendiri kak

saya tau memang dia naik lemak, sampai ke tua dah bera ...

maaf cakap ni bukan suami ego tapi suami pemalas

ninaaa replied at 21-8-2015 03:59 PM
ehhh btul kee?? patutlah mak aku beriya nak aku kahwin buat kenduri dua belah pihak.. aku cakap nk ...

iols kawin buat satu kenduri jemput dua belah pihak terus, siap buat terus sekali jalan lepas nikah. buat makan2 je takde sanding uols. tak salah pun nak buat sekali dua belah pihak kalau dekat. yg penting lepas kawin tak berhutang. kalau parents uols nak tanggung, ikut jela cakap dorang. kalau guna duit sendiri, buat la ikut cara u hehe

Follow Us
tanak-balik replied at 21-8-2015 01:14 PM
teruknya laki ko kak...bini mengidam sbb ngandung ank dia kut..
patutnya memula ko da tau laki ko ...

betul tu. kan awal2 dah nampak dia tu pemalas, sepatutnya hold dulu, buat family planning. memangla anak tu rezeki tapi boleh je kalau nak merancang untuk hold dulu nak anak ni. nanti lagi seksa nak menanggung biawak hidup lagi, anak lagi. kalau suami tt tak berubah jugak, tak payahla tambah lagi satu.

nak nasihat bab kena lempang n tak keje tu... sama pendapat mcm forumer lain. laki ni kita kena ajar sikit. kalau kita tunjuk kita dependent dgn dia, tu yg naik lemak tu sedap pukul sebab dia rasa kita takkan tinggalkan dia.

fairy_fairy replied at 21-8-2015 08:18 PM
Sis, seorang lelaki ni just last week bagitau dengan I begini, "Kalaulah ditakdirkan my wife is the  ...

sebab tu la ramai agaknya perempuan melayu suka eh kerja biar laki dok rumah

ri_na76 replied at 22-8-2015 04:22 PM
pelik kan ngapa ramai pompuan zaman sekarang yg mampu berdikari,cari duit sendiri tapi rela bersuami ...

a) Taknak digelar andartub) Taknak jadik janda
c) Nak merasa sorga dunia
d) Semua yang di atas

elle_april replied at 24-8-2015 05:35 PM
sebab tu la ramai agaknya perempuan melayu suka eh kerja biar laki dok rumah

Nasihat my mum yang I masih pegang utuh sehingga hari ni ialah, You kahwin untuk happy. Kalau you kahwin dan tak happy, apa guna kahwin tu? And always have respect for yourself. When you respect yourself, then you will not let anyone to treat you like dirt.
Takper lah sis... Some people go by the motto, Asalkan berlaki....

fairy_fairy replied at 24-8-2015 06:11 PM
Nasihat my mum yang I masih pegang utuh sehingga hari ni ialah, You kahwin untuk happy. Kalau you  ...

tu lah takde respect for yourself. no dignity, maruah kena sepak terajang pijak2 pun takpe asalkan berlaki. kalau nak stay jugak jangan komplen banyak. hadap jelah penendang tu kan.

elle_april replied at 24-8-2015 07:08 PM
tu lah takde respect for yourself. no dignity, maruah kena sepak terajang pijak2 pun takpe asalkan ...

That's true. Pantang my atuk la dulu bila my aunties pegi tempat dia nangis2 mengadu their husbands begitu begini. Tapi, lepas mengadu nak juga pulang ke pangkuan husbands tu. So my atuk bagi ultimatum. Selagi masih cinta,masih sayang hadaplah dengan perangai laki tu. Kalau memang dah taknak langsung, sila pulang rumah dia.

Life is easy sebenarnya. Antara kita nak dengan tidak jer . And I don't believe in staying married for the childrens' sake. Sebab dah nampak the cycle will just continue. Kalau anak tu perempuan, dia akan rasa okay untuk berkahwin dengan another biawak hidup sebab dah nampak emaknya tanggung suami sendiri dan anak lelaki takkan rasa malu nak membiawakkan diri sebab nampak bapanya pun begitu.

Dik..ko nak camner skrg ni dik?

NAT_11 replied at 21-8-2015 05:51 PM
ninaaaa..........follow your mom's advice.
Jangan ajak dia gadoh, mom knows the best.
Arwah mak  ...

thanks for the advice! tapi aku penah je cakap dkt bf yg kalau bleh kita buat yg wajib jeee.. bayar mas kawin sudah.. sbnrnye aku nak test je but suprisingly dia cakap sebijik mcm kau cakap.. dia kata kalau senang sgt dpt, nanti dia tak appreciate.. biar susah so nanti dia akan ingat sampai bila bila betapa dia kerja keras nak dapat bini dia ni..

so skrg aku mcm berterima kasih dkt mak aku sbb buat syarat mcm ni dkt bakal suami aku.. and aku fikir everything yg mak aku buat mesti ada sebab.. so yeahh aku tak letak hantaran tinggi sgt but still boleh tanggung kenduri belah aku lah kan.. wish us luck!

elle_april replied at 24-8-2015 05:16 PM
iols kawin buat satu kenduri jemput dua belah pihak terus, siap buat terus sekali jalan lepas nika ...

btul.. actually my future mil nk buat satu pihak je sbb both my in laws dah agak berumur so tak larat kan.. but then i explain to them yg i ni anak perempuan sulung.. nak tunggu my younger sisters kahwin ntah bila taktau my parents panjang umur or you know.. so they all faham and agree nak buat dua belah sekali.. actually penat jugak mengenangkan nak buat dua kenduri kan tapi kahwin sekali je seumur hidup (insyaallah) so redah je laaaa

ninaaa replied at 25-8-2015 09:46 AM
btul.. actually my future mil nk buat satu pihak je sbb both my in laws dah agak berumur so tak la ...

maybe nak jimat sebenarnya buat satu kenduri je, tapi iols pun rasa better uols buat dua belah utk kenduri tu. iols buat sakali harung pun penat gila. tapi memang my dream wedding taknak pelamin semua tu. iols tak teringin pun.. sebab iols suka wedding mcm omputih. kawin kat pantai, beach wedding theme and ada slow dance bagai tapi orang tua mesti tak nak punya. mak iols ok je nak buat macam tu siap plan sama2 lagi tapi nanti kena mengata pulak dgn orang lain especially makcik2 mulut hauk. so iols pun buat jela simple janji bukan sanding2.

kahwin ni pun kepentingan utk kita yg nak kawin je tp utk parents kita sama. so uols buat jela mcm mana dorang nak. selamat berplanning. penat gila wehh hahaa

elle_april replied at 25-8-2015 11:30 AM
maybe nak jimat sebenarnya buat satu kenduri je, tapi iols pun rasa better uols buat dua belah utk ...

iolls pun nk buat mcm omputih jugak! tp my mom jiwa kampung sikit.. guna catering pun tak mau.. semua nak rewang.. tapi last-last dia yg penat.. i cakap nak guna catering pun kena bantah.. katanye tak seronok nanti sedara just datang makan je tak sempat nk mingle-mingle gitu chuolls.. gigih tau my mum.. hahaha ehh kita dah ot ni! sorry tt!

fairy_fairy replied at 24-8-2015 08:27 PM
That's true. Pantang my atuk la dulu bila my aunties pegi tempat dia nangis2 mengadu their husband ...

bagus atuk u. dalam family kena ada lelaki tegas macam ni, kalau lembik je nanti anak dapat laki biawak pun dia tak berani cakap apa2. iols pun tak percaya with staying for childs sake ni. berkorban lah kononnya. sebab tak nak anak takde bapak. jadi kuat sikit boleh tak. macamlah mati kalau anak2 tu takde bapak dari berbapakkan biawak kaki pukul

ninaaa replied at 25-8-2015 11:38 AM
iolls pun nk buat mcm omputih jugak! tp my mom jiwa kampung sikit.. guna catering pun tak mau.. se ...

buat dua2 sekali xleh ke? like main menu nasik kuih semua buat catering, pastu ur mom nak rewang, tambah la lagi 2-3 lauk utk nak rewang so takdela penat sangat. sorry tt teroff topic. kihkihh

elle_april replied at 25-8-2015 11:45 AM
buat dua2 sekali xleh ke? like main menu nasik kuih semua buat catering, pastu ur mom nak rewang,  ...

wahhhh!! thanks for the suggestion! i tak terfikir punnnn! okay nanti nak try hantar proposal to my mom