CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: WinaEhsan

-N-

Close [Copy link]
@mummy75 , aku tingat satu peristiwa di lemang tok ki
kitorang pillions ni sibuk ushar satu group lady ni.
at first aku ingat depa ni lady bikers...yg pakai naked bike
kitorang ushar sbb nk tgk cara derang pakai tudung
ye la ko faham2 je la kalo dah pakai helmet cam rossi tu tak ke kemekkk tudung aku kan?
yg kitorang pasan, depa ni mmg sume pompuan..xde sorang pun lelaki. relax je borak2
then after that derang gerak ke motor masing2...
owwhhh bukan lady bikers...mereka pun pillions cam aku n geng aku
owhhhhh derang naik easy rider...patut la bleh pakai shawl2 bagai. tapi pakai 2 piece. sungkup kat muka
yg aku nk gelak is...siap tapau sebatang lemang ko!!! sebatang lemang masuk box easy rider...muat plak!

and akik...
mcm sst pulak bila group ur hb tu x benarkn pompuan masuk.
so pillion pun tak boleh?
tu lagi suspicious....
group yg x suka bawa pillion kalau pi convoy jauh2 ni esp if masuk sempadan...faham2 je la ye...

mummy75 replied at 27-8-2015 08:43 AM
true indeed dear...aku setuju sgt stement mu ini...bagi aku la pompuan skrg ni lagi dasyat peranga ...

Yes mummy. Kalau tak dengan ngan pompuan ni ngan pompuan tu. tak boleh salahkan orang ketiga. Tak kisah sapa mula dulu. Ada je husband biker tak layan. Baguslah. Ni bukan pasal biker tak biker. Ni pasal perangai husband tu sendiri. Kalau rasa tak boleh tahan temptation, then leave the whole thing. Kalau nak berhobi biar betul betul. Ni bike ke mana, hobi tersasar pulak ke arah pompuan lain.

munchkin replied at 27-8-2015 02:32 PM
Yes mummy. Kalau tak dengan ngan pompuan ni ngan pompuan tu. tak boleh salahkan orang ketiga. Tak  ...

haaa....at last
pandai you munchkin
this is not masalah group bikers or group WA bikers
it can happen anywhere je...hatta hobi main tennis sekalipun
u dah cakap panjang lebar...tepat dan jitu
tak yah i tambah lagi

beldandy replied at 27-8-2015 03:12 PM
haaa....at last
pandai you munchkin
this is not masalah group bikers or group WA bikers

Yup betul cakap bel. Polok pangkal check nawaitu. Kalau nawaitu tu betul nak berhobi, maka takde nya nak menyimpang. Kalau dah nawaitu tu ke lain, tak berhobi pun boleh menyimpang. Ni bukan salah bike. Tapi salah wassap. Bukannya pompuan tu ngorat atas motosikal n husband balas pengoratan tu atas motosikal. Pompuan tu mengorat dalam Wassap and balas ngoratan ru pun dalam whatsapp. Sian pulak biker lain dalam group tu. sebab sorang pompuan buat gila, pompuan lain terpalit sama. Mmg patutlah yang sorang tu ngamuk and ban husband tt. Sebab husband tt pun buat pasal. Tapi tt tak nak panjangkan sebab dia kata sayang sangat. Sayang pun kena ada logika jugak. Kalau salah tetap salah. Only the husband can change himself. Kita tak boleh control over 95% of our surrounding. Kita cuma boleh control diri sendiri jah.

beldandy replied at 27-8-2015 11:35 AM
kitorang pillions ni sibuk ushar satu group l ...

hehehe...bab bwk lemang naik motor tu mg aku salute la...aku x sampai2 lg lemang tok ki tu...akan ku redah jua ke sana di suatu hari nan indah...

mg port lepak bikers kt lemang tok ki tu...TT pernah g situ x?

munchkin replied at 27-8-2015 02:32 PM
Yes mummy. Kalau tak dengan ngan pompuan ni ngan pompuan tu. tak boleh salahkan orang ketiga. Tak  ...

aiseh muchkin...bila hal camni buat buruk nama bikers jer...memacam la org komen kan psl bikers...bab eksiden kt hiway pun kena kutuk...yg kes meninggal wife dia putus kepala tu pun ada je dlm grup aku...org kutuk memacam walhal org x tau cite sebenar...

tp apa pun hobi seseorg tu kena la berpaksikan pada niat yg elok...kalau hati dan iman hubby TT ni kuat dtg la lady bikers secantik Adriana Lama pun x hinginnya dia layan kan

Follow Us
akik replied at 27-8-2015 10:58 AM
husband awak join group bikers apa yang bercampur laki perempuan ni?dah la macam birah je pompuan2 n ...

sis akik...hubby sis akik pakai harley ke?

kiranya disiplin grup hubby sis akik ni dasyat ek...x de pompuan blh join grup depa

selalunya mg grup bikers ni ada je lelaki n pompuan...lately ni ramai dah pompuan boleh bwk big bike...tu satu kebanggaan juga dan hobi yg org kata hobi mahal la kan...

mummy75 replied at 27-8-2015 03:31 PM
aiseh muchkin...bila hal camni buat buruk nama bikers jer...memacam la org komen kan psl bikers... ...

betul tu. kebetulan invidu tu bermasalah maka orang beranggapan yang lain yang ada hobi sama tu bermasalah. Kena segregate and asing asingkan. Not fair to generalize.

Tulah biarpun secantik miss lima or kerr iman tak tergugat. Hisss i tengok si kerr tu pun perghhhh. Hehehhe. Lawalah dia. Rugi si bloom tu. hehehe

mummy75 replied at 27-8-2015 03:28 PM
hehehe...bab bwk lemang naik motor tu mg aku salute la...aku x sampai2 lg lemang tok ki tu...akan  ...

easy rider tak ramai sgt layan karak babe
gtr masih ada few group yg layan situ
tp mostly yg layan karak ni sportbike, sport touring and geng2 naked
ko ajak la geng ko pi sana makan lemang
aku masih x bleh naik motor lagi ni

munchkin replied at 27-8-2015 03:36 PM
betul tu. kebetulan invidu tu bermasalah maka orang beranggapan yang lain yang ada hobi sama tu be ...

hehehe...dh citer psl model plk kita ni...tp serius mg lawo sgt depa tu kan..iolss is jeles okeh..hehehe
senang cite gini la...bila org tgk lelaki tu ada big bike sure la ada byk duit kan sebab nak menten hobi moto ni mahal oiii...so selalunya la bukannya diorg heran sgt dgn lelaki tu cuma easy money la kan...manja sket2 sure la lelaki tu belikan boot..belikan jacket...belikan helmet...dpt jenjalan sana sini...FOC

tp TT mg la kena pantau aktiviti hubby TT lepas ni...buat lah yg terbaik utk r/tangga TT ya

mummy75 replied at 27-8-2015 03:42 PM
hehehe...dh citer psl model plk kita ni...tp serius mg lawo sgt depa tu kan..iolss is jeles okeh.. ...

woot woot...
betui2...easy money
yg pompuan kata : bodoh lelaki ni aku nk duit je
yg lelaki kata : bodoh pompuan ni aku nak sedap ko je
haaaa...sapa yg bodoh skang ni?

beldandy replied at 27-8-2015 03:47 PM
woot woot...
betui2...easy money
yg pompuan kata : bodoh lelaki ni aku nk duit je

x de sapa bodoh pun bel...win win situation kekdahnya...i give what u want, u give what i want gitu la

mummy75 replied at 27-8-2015 03:48 PM
x de sapa bodoh pun bel...win win situation kekdahnya...i give what u want, u give what i want git ...

hmmm...entah...
di mata aku..dedua bodoh
win win situation but still look stupid la...

mummy75 replied at 27-8-2015 03:34 PM
sis akik...hubby sis akik pakai harley ke?

kiranya disiplin grup hubby sis akik ni dasyat ek... ...

hehe bukan sebab disiplin.motorcycle club yang dia join ni local chapter untuk sebuah outlaw MC outlaw MC memang tak benarkan ahli perempuan.group motor lain macam hog malaysia ke bole la campur2 laki perempuan.
personally saya lagi suka dia join yg boys only.kalau dia join group yg campur2,kang pegi TT ke,ride mana2 ke saya fikir bukan2 pulak.
sis mummy biker ke?

beldandy replied at 27-8-2015 11:35 AM
kitorang pillions ni sibuk ushar satu group l ...

pillion boleh..cuma tak bole jadi member club tu dan aktiviti TT,ride dekat2 or clubhouse diorang takde la join.
kalau ride jauh2 so far memang saya dan a few wife riders lain pun ada ikut.tapi ada jugak sorang uncle ni suka bawak awek bertukar ganti

Ni mane tt nye ... tgh monitor si lakike? Xde nye org boleh gesel2 ngan laki u kalo laki u x gesel same ....  it takes two kalo nk menggatal ....

mummy75 replied at 27-8-2015 03:42 PM
hehehe...dh citer psl model plk kita ni...tp serius mg lawo sgt depa tu kan..iolss is jeles okeh.. ...

Perghhh. Gitu rupanya. Infortunately i dont measure wealth by loooking at the vehicle. But bank account. Hehehe

akik replied at 27-8-2015 08:48 PM
hehe bukan sebab disiplin.motorcycle club yang dia join ni local chapter untuk sebuah outlaw MC :l ...

gitu ek citenya...tp ye la kan...hidup r/tangga zaman skrg ni mcm2 dugaan...
ya sis akik...saya biker gak cuma x aktif sgt..i have my own group dan ada la join group lain gak...

bab pergaulan antara bikers ni pun ada gak aku x gemar...biasa la...yg pompuan dok sibuk nak test market siapa lg laku...yg jantan plk dok sibuk show off bike diorg..mcm2 perangai

munchkin replied at 27-8-2015 10:22 PM
Perghhh. Gitu rupanya. Infortunately i dont measure wealth by loooking at the vehicle. But bank ac ...

hehehe...muchkin..payah gak nak tau psl bank account ni..aku just tgk jam apa dia pakai n ada la certain criteria yg aku consider...

Edited by WinaEhsan at 31-8-2015 01:46 PM
mummy75 replied at 27-8-2015 03:31 PM
aiseh muchkin...bila hal camni buat buruk nama bikers jer...memacam la org komen kan psl bikers... ...

yelah betul lah tu. lady biker ni tak lawa mana pun, bertudung tutup segala tapi bab hangout dgn jantan no. 1. kalau tgk gambar2 dia dgn bikers lelaki terkepit kepit.

we want to work things out. bukan nak bercerai. i cuma nak nasihat how do i go about? bukan nak org kutuk hubby. kalau nak kutuk, i pun boleh kutuk hubby sendiri. apa susah. just nasihat and ways how to work things out supaya pemikiran dia tak terinfluence dgn benda2 tak sepatut nya...