CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: clarizsa

Orang perempuan ni kalau dah kahwin tapi takde anak, dah serupa macam kain buruk

orang2 kita tahu nak mengkondem seseorang aje.
kalau belum kawen, ditanya kenapa belum kawen? tanak kawen ke?
kalau dah ada anak sorang, ditanya kenapa belum tambah? tanak tambah ke?
kalau dah ada 2 orang, ditanya, bila nak tambah? cukup ke 2 orang aje?

itu belum lagi kondem bab2 lain..pasal anak.
kenapa tak full breast feed? uih..part ini..kalau kena kondem, mmg beria lah kondemmnya. mcm bagi formula milk tu haram sgt. lagi baca statement sorang2 perghh..ayat tinggi berlagak tak hingat dunia part nak kondem orang lain.

mcm2 lah ..asalkan ada PELUANG utk kondem, orang orang kita, pasti akan mengkondem.

kalau kita (general) ambik kata2 orang lain tu, ..boleh kena kanser hati lama2.

munchkin replied at 1-9-2015 01:41 AM
my friend pun selalu ditanya gitu. dia tak terasa pun. ada sekali tu jiran syial mak mertua dia tany ...

penah jadi kat aku. tengah mengunjung orang meninggal dia dok kalut aku tak beranak. siap pegang perut aku lagi tengah2 orang ramai tu. padahal nama dia pun aku tak tau. sebenarnya aku lagi kesian kat dia. anak ramai tapi nak hidup kena ambik upah cuci rumah orang. pi mana merempit naik moto tak kira hujan panas (dia balu). nampaknya anak untuk dia tu asal ada ja. berguna atau tak penting. janji ada award untuk buktikan kesuburan.

CikMooMoo replied at 2-9-2015 06:10 PM
penah jadi kat aku. tengah mengunjung orang meninggal dia dok kalut aku tak beranak. siap pegang p ...

Kih kih kih. Tulah kan. Some people tak sensitif langsung. Bodoh tak leh diajar. Kalau nak sangat orang beranak ko hulur je bil college pamper susu makan education kat tukang tanya yg bodoh bebal tu.

Yang paling sibuk tanya bila aku nak beranak ni adalah makcik aku sendiri.  Aku Kawen baru setahun dia dah sesibuk pesan jangan sampai tak beranak pulak, esok dah tua sapa nak jaga. Kekadang nak je jawab balik, tengok life dia yang beranak 6 tu pun tak bahagia mana pun. Semua dah kerja, Kawen, beranak pinak. Tapi cuti sekolah, komplen penat jaga cucu2 yg balik kampung..anak2 tak abis Mintak tolong itu ini...dan yang paling sadis, at this stage pun mak aku masih hantar duit kat dia tiap2 bulan sebab nak tolong manjang tak cukup duit...anak2 6 orang tu pegi mana??? Mind*** ok.

CikMooMoo replied at 2-9-2015 06:10 PM
penah jadi kat aku. tengah mengunjung orang meninggal dia dok kalut aku tak beranak. siap pegang p ...

Kena pegang perut.. Hehehe.. Tea pun penah kena.. Gila malu ok.. Nasib baik tea bukan jenis moncet lemak tepu kat perut... Tp aib jugak laa kena raba di khalayak...

Tea kawen 7 tahun baru pregnant yang 2nd dan selamat... 1st pregnancy xde rezeki.. Selang 6 tahun baru dpt anak.. Macam2 ikhtiar... Tp tetap ada mulut2 busuk nak mengutuk or menyindir...

Pernah kena sindir bunga plastik.. Cantik tengok je, tp xde bau (anak)...

Pastu ada makcik tua jiran kg MIL, dekat kenduri dia buleh tanya "eh dah lama kawen apsal tak lekat2? Ko sorang je belum beranak".. Tea jawab "Alhamdulillah, bukan semua dpt ujian camtu makcik." Tp dia tak puas ati pi mengadu kat MIL tea, bgtau tea menjawab "syukur takde anak" amboi spinnnnn... Tea dpt tau dia mengadu sbb MIL tanya apsal tea menjawab mcm tu kat orang tua?

Banyak laa lagi ayat2 pedih orang sembur dekat tea.. Sampaikan masa ibu tea meninggal tu, ada yang cakap "kesian mak ko, tak sempat nak tengok cucu".. Bodoh gila ayat, dah laa tea tengah sedih mak meninggal, ada plak 2 ekor babi bagi statement camtu.. Double sedihhhhhhh

faraway1 replied at 31-8-2015 11:10 PM
apalah perasaan mamat tu sekarang kalau
tahu yang me tengah pregnant...

Wahh happynya taw u pregnant! Tahniah taw.
I mmg kagum dgn ketabahan u.wt donno n enjoy ur self..

Nk tnya..dh bpe minggu? Kepochi betol.hihi

Follow Us
actually  kalau si suami dan isteri tak ada risiko  yg menyebabkan depa tak subur ( infertile; read on fecundity/ fertility) yakni hubby tu dah sisahkan oleh doktor tu mempunyai normal numbers of sperms/ ml semen, sperms yg berkualiti tinggi - tak ada cacat cela dari segi bentuk

atau masa kecik  tak ada mumps....etc etc ( ni doktor akan periksa)

dan bagi ladies - dah examine ke reproduktive organs / organ peranakan free from endometriosis??

so options ialah siapkan duit

dan buat

ICSI
GIFT

or things = assisted conception

ni kena pi kaunseling kat memana universiti hopsital secara private  temujanji

simple je .

dan lagi satu  abaikan pressure from the so called humans

depa sayang. depa ambil kisah sebab tu depa bising

cuma kita ena kuat self conceptlah

- yg anak tu hiasan
- anak is not definite measure of success  - atau kebahagiaan atau kejayaan rumah tangga - what is teh anak ended up with tu - sama ada yg berguna kat agama dia tu yg penting

dan lagi satu - ambil ujian ni untuk mendekatkan diri , buat sesuatu yg you could fill your time with?
belajar agama take classes diploma level ke, etc etc

tapi i sarankan yg tak cuba assisted conception try.

and may be Allah sayang anda dan suka mendengar rintihan mohonan anda di dunia

sebab DIA ada hadiah di alam kekal nanti , kan?

maka kebahagiaan itu di'beli' di dunai kejap

wallahu'alam

tapi please seek treatment

yes - people can also hurt you but be a winner - sabar , syukur

u know

just know that hidup ni  ujian - what's inside your head and your perception of Allah are the only things that matters. Outside? well , saya faham tapi saya tahu  yg di luar sana bukan penentu rezeki saya , jauh sekali menentukan hidup dan mati saya.

i know that Allah will give His provision via any means - when He knows that you are ready and capable of handling the amanah and ujian.

anak itu ujian.

faraway1 replied at 1-9-2015 11:41 PM
meratap setiap hari dalam facebook ke, di bebel mentua ke, diumpat bagai,
makan selori buah zuri ...

oh, bless you.

i wish you well...

hmm cool. See? allah paces you and  gives  you the rezeki when the time is right.

alhamdulillah.

moga dimudahkan segala urusan, dan dirahmati dengan segala kebaikan dunia akhirat.
tahniah ya.

green~tea replied at 2-9-2015 11:22 PM
Kena pegang perut.. Hehehe.. Tea pun penah kena.. Gila malu ok.. Nasib baik tea bukan jenis moncet ...

tahnya.. dah memang kempis. lagi mau pegang apanya.

satu lagi yang hadis perempuan tak tidak beranak lagi hina dati tikar buruk di penjuru rumah tu telah disahkan sebagai hadis palsu. masakan Nabi nak kata macam tu sedangkan kita semua tahu Nabi amat menjaga kaum wanita. tu cuma hadis rekaan untuk alasan laki yang nak kawin lain.

Kena pegang perut.. Hehehe.. Tea pun penah kena.. Gila malu ok.. Nasib baik tea bukan jenis moncet ...

Bunga plastik? Jahatnya mulut, tak baik kata gitu... Kalu suami sendiri takde hal, org luar plak terlebih sibuk...

Ai pun penah kena pegang perut dgn mak kawan rapat... Kebetulan ai kawin awal sebulan dr anak dia.. Terkejut ai, time tu pi makan kedai mak kawan.. Tp sengih jekla, cakap takde isi lg.. Cuma ai tak gemar la dalam hati., sebab dia tau ai tak bapa sihat, motif masih nak meraba perut,,, huhuhu, tp kenangkan dia mungkin dia saja2, senyum jekla,.

So far, br ada sorang jek macik sebelah suami yg tanya directly kat ai, kamu ni merancang ke? Yg lain sedara mara belah sendiri atau suami,. Tak penah tanya direct.. Tp mungkin mak atau mertua penah kena tanya.. Tp diorang senyap aja.. Malas nak amik pusing...

Hana replied at 2-9-2015 12:35 PM
org yg mengejek dlm porem tu, dia nak MENANG. itu aje laa point dia ada sebenarnya.
kalau berhu ...

betul..betl..betul.

dia nak menang je..n kita dah bagi dia menang pun,

sampai hari ni xmuncul2...

becir replied at 2-9-2015 07:15 PM
Yang paling sibuk tanya bila aku nak beranak ni adalah makcik aku sendiri.  Aku Kawen baru setahun d ...

Kenapa u tak pulang paku buah keras jer? Kalu me kompem dah ne kata dia blik..

P/s: me mmg kuat melawan..lgi kuat melawan ngan kaki buli n mulut busuk xde insuran..xleh tahan mulut...mesti nk gak jawab ngan org gtu..dia igt dia jer boleh ckp suka2 hati xfikir perasaan org...leh tgklah camner me bergaduh blas2 komen ..(mood sedar diri )

Bunga plastik? Jawab jer bunga plastik tahan lama m cik..org simpan bertahun2..bunga betul habis madu disedut lebah matilah bunga tu. Hbisla sudah xde guna...masuk tong sampah jer...lebah pulak pastu gi hinggap kt bunga lain pulak..

Me yg bc pon sakitnya hati..mmg nk jer melawan ckp ngan org mulut busuk gtu..

mbhcsf replied at 3-9-2015 06:54 AM
actually  kalau si suami dan isteri tak ada risiko  yg menyebabkan depa tak subur ( infertile; read  ...

Xdenyer dorg tu syg u..seronok mengata adalh..seronok tengok org lain susah..kurg sesuatu dr  dorg..

korang yang bukan celebrity pun kena tanya banyak kali.
bayangkan situasi utk Dato Siti Nurhaliza. lagi kesian.

aritu ada citer romantika dato Siti dgn dato K. tayang musim raya la. kalau tak salah hari sabtu.
so, pakcik laki aku ni cakap,"kesian orang tanak anak nie"
aku pulak yang sentap.
makcik laki aku pulak jawab (ini bini dia la) - "anak tu rezeki. dah tuhan belum nak bagi. bukannya orang tanak anak"

kolik aku pun BOLEH (suka2 hati dia aje) pikir, yang dato Siti tanak anak.

aku heran betul orang2 yang suka buat assumption ni. orang tu tanak anak.  choii...
secara logik, kalau dah lama kawen, mmg nak anak lah. wp sorang.
lain le baru kawen. 3 bulan. 6 bulan. mmg le logik tanak anak lagi.

aku suka bercerita pasal berlawan cakap nih

ada sedara belah hubby, masa awal2 kawin dulu (tak le awal sgt, setahun dua ajer agaknya) sibuk sampaikan advice kat aku laki bini... jgn merancang... nanti bla bla bla.
watu tu tok laki aku tgh study... depa2 igt kami merancang kot?
dan tiap kali nasihat tu singgah... memang aku mengamok kat tok laki (yelah... sedara mara dia jugek)
sekarang.... anak2 dia yang kawin pun belum peknen jugak
sudahnya... utk anak2 buah yg kawin sekarang... sedara tu dah tak berbunyik lagi advice suruh pengantin mengandung cepat/jgn merancang

utk mertua...
selalunya aku jawab 'doakanlah'
tapi ada sekali sekala jugak... aku jawab pedas.... zasssssss

yang ni.... aku dah readykan jawapan sekiranya ipar/biras yang kawin lewat sikit dari aku (baru je dpt baby) beri nasihat
jawapan sopan:
-ala.... malas la nak pikir pasal anak2 ni. takmolah ckp hal ni
-boring lah topik ni. next plisss

jawapan kasar:
-kompom ke bahagia ada anak ni? and you know it is not truth
-pls keep yr advice to yourself, i m not interested

yang pastinya, aku akan mengadu ngan tok laki. dan skrip menjawab tu saya dah beritau beliau awal2. tok laki mmg tak suka aku menjawab ni... tapi naluri aku kan suka mencipta skrip

aritu aku ada pegi beraya umh kawan, ayah n mak dia tanya 'belum ada ank lg ke?kawen 31 mei thn lps kan?samala sorg lg ank buah pakcik kawen sama tarikh dgn kamu, pun x de anak lg,agaknya tarikh tu ada sesuatu kot'
aku snyum je n malas layan sbb masa tu aku dah preggy 2 bln, mls nk layan org bpikiran sempit camtu,adalah sbbnya percaturan Allah lmbt ke cpt kita ni dpt rezeki...ish2 mcm2 manusia ni

org2 yg xtau i x pernah pregnant, bila tgk anak i skrg dh besar, ada je ayat2 yg buat i rsa nk penampar je, sejujurnya i sgt benci ayat dr org kedah, sgt kasar..

skrg pulak musim org beranak..
mmg fobia kalau hubby ajak balik kampung..
mmgla i suka dukung pegang baby,
tapi lpastu penatla menangis sorang2..

anak i pun skrg galak sungguh bising2 nk adik la apa,
cikgu tadika cm ntah apa2 mengajar..
asyik ngusik anak i kunun2 nk dpt adik..

celah mananya nk kuar adik..

haih...

stress..